نیم پست
تماس با ما
دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد پس از پایان تحصیلات خود برای انجام کارهایی مانند استخدام در شرکت های دولتی یا خصوصی و یا برای ادامه تحصیل به کشورهای خارج از کشور نیاز به داشتن ریز نمرات هستند. نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد در گذشته به صورت حضوری بود و اکنون کاملا به صورت اینترنتی و از طریق سامانه آموزشیار صورت می گیرد. افراد فارغ التحصیل با مراجعه به سامانه آموزشیار به نشانی edu.iau.ac.ir می توانند اقدام به دریافت ریز نمرات  نمایند. در ادامه مقاله راهنمای دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد به صورت کامل و تصویری بیان خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که چنانچه موفق به دریافت ریز نمرات خود نشدید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. مشاوران مجرب ما راهنمای شما خواهند بود. 

 

نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی 

در سال های گذشته فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد که نیاز به دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد داشتند باید به صورت حضوری به دانشگاه خود مراجعه کرده و درخواست ریز نمرات خود را می داند اما اکنون دانشگاه آزاد با راه اندازی سامانه آموزشیار این کار برای فارغ التحصیلان خود آسان تر کرده و تنها با مراجعه به این سامانه می توانند اقدام به دریافت ریز نمرات خود نمایند.

لازم به ذکر است نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی و از طریق سامانه آموزشیار برای افرادی است که قصد پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور را دارند و نیاز به ترجمه ریز نمرات خود را دارند و دیگر افراد فارغ التحصیل بر اساس اطلاعیه های اعلام شده از سوی وزارت علوم می توانند همچنان از طریق مراجعه حضوری نیز اقدام نمایند.

راهنمای تصویری دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد 

افرادی که قصد دریافت ریز نمرات  برای ترجمه رسمی و ارسال به دانشگاه های خارج از کشور را دارند باید مراحل زیر را طی نمایند.

🔵 ابتدا وارد سامانه آموزشیار به نشانی اینترنتی edu.iau.ac.ir شوید.

🔵 پس از ورود به سامانه بر روی گزینه دانشجو کلیک نمایید

 

ورود به سامانه آموزشیار برای دریافت نمرات آزاد

🔵 پس از انتخاب گزینه دانشجو، چند گزینه برای شما نمایش داده می شود که باید مطابق با فرآیند مورد نظر خود یکی از آن ها را انتخاب نماید.

گزینه ریز نمرات مطابق با فرآیند مورد نظر

🔵 بعد از انتخاب فرآیند مربوطه باید  تیک مربوط به عبارت موارد فوق را مطالعه کردم و پذیرفتم را زده و سپس گزینه تایید مطلب و ورود به سیستم را پس از مطالعه دقیق متن بزنید. این مرحله از کار به صورت دو مرحله ای تکرار می شود.

راهنمای دریافت ریز نمرات آزاد

🔵 در مرحله بعد باید اطلاعات خواسته شده مانند نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد کرده و سپس دکمه ورود به سیستم را کلیک نمایید.

نحوه دریافت ریز نمرات

🔵سپس رمز یکبار مصرف برای شما به شماره آی گپ ارسال خواهد شد که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید. در صورتی که این برنامه را بر روی گوشی خود نصب ندارید می توانند از طریق لینک موجود در صفحه اقدام به نصب آن نموده و سپس رمز یک بار مصرف دریافت شده را وارد نمایید.

 

🔵 در مرحله بعد باید بر روی گزینه درخواست مجوز در منوی سمت راست کلیک کرده و از منوی کشوی باز شده گزینه ارسال / پیگیری درخواست را کلیک نمایید.

🔵 پس از انتخاب این گزینه شما باید گزینه ریز نمرات دانش آموختگان را انتخاب نمایید و در نهایت کلید ثبت را کلیک نمایید.

 

ریز نمرات دانش آموختگان

🔵 راهنمای دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد در این قسمت به پایان رسید اما این درخواست ریز نمرات همراه با هزینه هایی می باشد که باید از طریق کارت های بانکی عضو شتاب و رمز دوم بانکی ابتدا هزینه های لازم را وارد کرده و در نهایت ثبت درخواست را نهایی نمایید.

📌 برای اطلاع  از نحوه ثبت نام در آموزشیار بر روی لینک کلیک نمایید.

نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد به صورت حضوری

فرد فارغ التحصیل دانشگاه آزاد پس از اتمام تحصیلات خود برای استخدام در مراکز دولتی و یا برخی از مراکز خصوصی نیاز به دریافت ریز نمرات خود دارد. این افراد باید مراحل زیر را طی نمایند :

🔵 ابتدا باید دانشنامه تحصیلی خود را دریافت نمایند.

🔵 سپس به دانشگاه محل تحصیل خود به صورت حضوری مراجعه کرده و درخواست دریافت ریز نمرات خود را ثبت نمایید.

🔵 در مرحله بعد باید هزینه دریافت ریز نمرات و هزینه های مربوط به تسویه حساب خود را انجام داده و ریز نمرات خود را دریافت نماید.

🔵 اگر فرد فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد برای پذیرش در دانشگاه های خارج از کشور قصد دریافت ریز نمرات به صورت حضوری داشته باشد باید پس از دریافت ریز نمرات خود، مدارک و ریز نمرات توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه گردد.

نکته: مدت انجام ترجمه ربز نمرات، بستگی به نوع زبان دارد به طور مثال برای زبان انگلیسی در حدود 3 روز و آلمانی ممکن است تا چندین هفته زمان ببرد. برای اطلاع دقیق از زمان ترجمه ریز نمرات و تحویل آن می توانید با مشاورین ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایند.

مدت زمان دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد

افراد داوطلب دریافت ریز نمرات  به دو صورت اینترنتی از طریق سامانه آموزشیار و یا از طریق مراجعه حضوری باید مدت زمانی را در انتظار دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد بمانند.

👈 در روش نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد از طریق سامانه آموزشیار با توجه به محل زندگی افراد و دانشگاه متفاوت است و 2 الی 3 روز کاری زمان می برد تا پست آن را به فرد تحویل دهد.

👈 اما در نحوه دریافت ریز نمرات به صورت حضوری نیازمند صرف زمان بیشتری می باشد و مدت زمان آن متغیر است.

 

مدت زمان دریافت ریز نمرات

مدارک لازم برای دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد

برای دریافت ریز نمرات  به صورت حضوری مدارکی مورد نیاز است که فرد در زمان درخواست ریز نمرات باید آن ها را ارائه نماید. این مدارک شامل:

🔸 اصل و تصویر دانشنامه

🔸 اصل کارت ملی هوشمند به همراه تصویر آن

🔸 فیش بانکی که برای درخواست ریز نمرات پرداخت شده است.

مدارک نام برده شده تنها برای مراجعه حضوری می باشد و اگر فرد از طریق سامانه آموزشیار اقدام به درخواست ریز نمرات بنماید نیازی به مدارک ذکر شده نمی باشد.

 

هزینه ترجمه ریز نمرات از دانشگاه آزاد

ترجمه مدارک و ریز نمرات از دانشگاه آزاد هر ساله از طریق اداره مترجمان رسمی به نشانی اینترنتی 000 مشخص میشود.

تعرفه های هزینه های ترجمه ریز نمرات انگلیسی و سایر زبان ها به صورت زیر است:

این هزینه ها مطابق با هر سال تغییر کرده و در سامانه اداره مترجمان رسمی می توانید به روز ترین قیمت ها را مشاهده نمایید.

📌 برای اطلاع از ثبت نام ورودی‌های جدید دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

نکات نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد از طریق آموزشیار

زمان دریافت ریز نمرات از سامانه آموزشیار باید نکاتی را مد نظر قرار دهید . برخی از مهمترین نکات به شرح زیر است:

 

اخبار راهنمای ریز نمرات  دانشگاه آزاد

🔊 افزایش ۵ برابری هزینه ترجمه ریز نمرات فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد

پس از اینکه ابلاغیه جدید سازمان امور دانشجویان مبنی بر افزایش هزینه آزادسازی مدرک برای دانشگاه‌های دولتی منتشر شد، ظاهرا دانشگاه آزاد اسلامی نیز هزینه ترجمه ریز نمرات خود را افزایش داده است.

🔊 برای مهاجرت چه مدارکی باید ترجمه شود؟

در واقع ترجمه رسمی روی سربرگ مترجمانی که از طرف قوه قضاییه تایید شده‌اند ثبت شده است و بعد از آن امضا و مهر می‌شوند. حتی گاهی اوقات ممکن است  ترجمه رسمی شما نیاز به تایید وزارت امور خارجه ایران و دادگستری داشته باشد.

📎 برای دانلود پی دی اف مقاله بر روی لینک کلیک کنید.

خلاصه مطلب

دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد برای تمامی فارغ التحصیلین که قصد کار در مراکز دولتی و یا خصوصی دارند و یا اینکه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند الزامی می باشد. افراد با مراجعه به سامانه آموزشیار می توانند ریز نمرات خود را دریافت نمایند و یا باید به صورت حضوری در دانشگاه محل تحصیل مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نماید. ما در این مقاله راهنمای دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد به صورت کامل و تصویری شرح دادیم. پس از مطالعه  مقاله، چنانچه در رابطه با آموزش تصویری نحوه دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد دچار سوال و یا ابهامی شدید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره ایران تحصیل به شماره 9099075307 (تنها از طریق تلفن ثابت و بدون کد) تماس حاصل فرمایید. مشاوران با تجربه ما راهنمای شما خواهند بود. هم چنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. سوالات شما در اولین فرصت از سوی مشاوران ما پاسخ داده خواهند شد. 

دریافت ریز نمرات از دانشگاه آزاد + لینک استعلام سریع

آخرین مطالب سایت