نیم پست
تماس با ما
دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد ۱۴۰۲ هم مانند سال های گذشته با آغاز ثبت نام  بر روی سایت سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد و متقاضیان علاقه مند به این آزمون می توانند این دفترچه را دانلود و مشاهده نمایند. داوطلبینی که قصد شرکت در این آزمون را دارند باید با دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، از تمامی شرایط آزمون مطلع شده و سپس در آزمون ثبت نام نمایند.

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد یک راهنمای خوب و مناسب برای داوطلبین بوده تا بتوانند تمامی تبصره ها و شرایط را بررسی نمایند. توصیه ما به شما هم این است که قبل از ثبت نام تمامی بخش های دفترچه را مطالعه نمایید. در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد را برای دسترسی راحت تر شما عزیزان قرار داده ایم.

لینک دانلود دفترچه ثبت نام ارشد

همان طور که بیان شد، سازمان سنجش هر ساله در سامانه خود به نشانی sanjesh.org  دفترچه ثبت نام آزمون ارشد را منتشر می کند و در آن تمامی اطلاعات لازم و شرایط را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد  پس از مطالعه دفترچه ، رشته امتحانی خود را از بین تمامی رشته ها انتخاب کرده و سپس شروع به ثبت نام و تکمیل فرم می نماید.در ادامه لینک دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد سال گذشته را برای شما قرار داده ایم تا با مطالعه آن از تمامی شرایط و مدارک مطلع شوید و همچنین دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402 به محض انتشار در این مقاله قرار می گیرد.

 

 

همچنین در سال گذشته اصلاحاتی برای  دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد منتشر گردید که لینک آن در زیر قرار گرفته شده است.

اطلاعات دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

پس از دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، می توانید تمامی اطلاعات جهت انجام ثبت نام آزمون را مطالعه نمایید. برخی از افراد بدون دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه آن شروع به ثبت نام کرده که با مشکلاتی مواجه می شوند و ممکن است ثبت نام آن ها به درستی صورت نگیرد و از این آزمون عقب بمانند. برخی از اطلاعات مهم در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

برای اطلاع از ثبت نام کنکور ارشد کلیک کنید.

شرایط اختصاصی شرکت در آزمون

برخی از شرایط اختصاصی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

✔️ افراد داوطلب برای شرکت در آزمون ارشد باید دارای مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد باشند.

✔️ افرادی که در ترم آخر کارشناسی می باشند در صورتی که درس آنها در شهریور سال جاری تمام شود، می توانند در این آزمون شرکت نمایند.

✔️ اگر داوطلب آزمون ارشد، دانشجو در حال تحصیل در مقطع دکتری و یا ارشد ناپیوسته باشد برای ثبت نام در این آزمون باید از تحصیل خود انصراف داده و مجدد ثبت نام نماید.

✔️ اگر داوطلب شرکت در آزمون کارشناسی ارشد، جز فارغ التحصیلان رشته پزشکی باشد، باید قبل از نام نویسی، وضعیت طرح تعهد خدمت خود را مشخص نماید.

✔️ همچنین اگر داوطلب از دانشجویان و یا فارغ التحصیلان رشته دبیر باشد باید تا قبل از ثبت نام موافقت کتبی بی قید و شرطی را از وزارت آموزش و پروش برای ادامه دریافت نماید.

 

برای اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد کلیک کنید.

 

سهمیه های دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، یکی از مواردی که باید به آن توجه نمود سهمیه ها می باشد. جزئیات سهمیه ها به شرح زیر است:

 

 

نظام وظیفه در دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

یکی دیگر از مواردی که در زمان دانلود دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد اهمیت دارد، شرایط نظام وظیفه است که به برخی از مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

✔️ داوطلب برای ثبت در آزمون باید کارت پایان خدمت دائمی و یا معافیت دائمی داشته باشد.

✔️ متقاضیانی که در دسته غایبین مشمول به خدمت هستند، نمی توانند در آزمون ثبت نام نمایند و با شرکت در آزمون برای آن ها معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد.

✔️ اگر داوطلب شرکت در آزمون ارشد جزء دانشجویان اخراجی باشد، تنها در صورتی می تواند در این آزمون ثبت نام نماید که خدمت سربازی خود را تمام کرده باشد و یا معافیت دائمی گرفته باشد.

✔️ اگر متقاضی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد باشد و مشمول به خدمت شده باشد، نمی تواند مجدد برای مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام نماید.

✔️ در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر سنوات 3 ساله در نظر گرفته می شود.

اطلاعات دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

برای اطلاع از نکات دفاع پایان نامه ارشد کلیک کنید.

 

نکات مهم دفترچه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد

با دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه شرایط و مدارک متوجه یک سری نکات مهم می شویم که به کمک آن ها  میتوانیم ثبت نام خود را با موفقیت به پایان برسانیم. مهمترین  نکات شامل موارد زیر است:

✔️ حتما تبصره ها و جزئیات دفترچه را با دقت مطالعه نمایید، زیرا تبصره ها شامل نکات مهم در شرایط خاص می باشد.

✔️ قبل از ثبت نام سعی کنید از فرم پیش نویس ثبت نام استفاده نمایید تا کار برای شما آسان تر شود و ثبت نام نهایی شما با دقت بهتری صورت بگیرد.

✔️ شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه نمایید و شرایط لازم را در زمان ثبت نام مهیا نمایید.

✔️ راهنمای تصویری ثبت نام در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد به صورت کامل بیان شده است که می توانید به کمک آن کاملا ثبت نام نمایید.

✔️ به جداول زمانبدی آزمون دقت بیشتری نمایید تا برنامه ریزی بهتری برای ثبت نام و آزمون داشته باشید.

 

مدارک مورد نیاز در  دفترچه ثبت نام  کارشناسی ارشد

مدارک یاد شده در دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد شامل اطلاعات فردی و تحصیلی می باشد که در زمان دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد می توانید آن ها را مشاهده نمایید. قبل از ثبت نام این مدارک را آمده نمایید تا در زمان ثبت نام به مشکل بر نخورید و ثبت نام درستی را داشته باشید. به خصوص افرادی که در کافی نت و محل های دیگر ثبت نام می کنند این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد که مدارک همگی آماده باشد.مدارک مورد نیاز شامل:

اخبار پیرامون دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد

آغاز ثبت نام در کنکور ارشد از ۱۶ آذر

داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ تا ۲۲ آذر مهلت دارند برای ثبت‍‌ نام در این آزمون به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

اعلام شرایط اختصاصی داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 

دارندگان مدارک تحصیلی معادل باید حائز شرایط «آیین نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون های ورودی مقاطع بالاتر» مصوبه جلسه ۸۴۵ شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که طی بخشنامه شماره ۲/۷۷۶۳۳ مورخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ توسط معاونت آموزشی وزارت علوم به تمامی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده، باشند.

خلاصه مطلب

در زمان آغاز ثبت نام کنکور ارشد دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد هم در سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org قرار می گیرد. با توجه به اینکه تمامی اطلاعات مورد نیاز داوطلبین در این دفترچه است باید در زمان انتشار اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد و مطالعه دقیق آن نمایند. ما در این مقاله سعی کردیم نکات و شرایط مهم در دفترچه  ثبت نام کارشناسی ارشد را برای شما بیان نماییم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله پرسشی در خصوص ثبت نام ارشد داشتید، می توانید با کارشناسان ما در میان گذاشته و یا در زیر این مقاله کامنت بگذارید. کارشناسان ما در اولین فرصت پاسخگو شما عزیزان می باشند.

برای دانلود و مطالعه مقاله بر روی لینک کلیک نمایید.

دانلود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد 1402

آخرین مطالب سایت