نیم پست
تماس با ما
دانشگاه بدون کنکور

این روزها بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا در دانشگاه بدون کنکور به تحصیل بپردازند زیرا قبول شدن در کنکور برای بسیاری از افراد سخت است. این مسئله باعث می‌شود تا افراد ترجیح دهند به سراغ مطالعه و شرکت در کنکور نروند. این نکته را در نظر داشته باشید زمانی که قصد دارید در دانشگاه بدون کنکور تهران تحصیل کنید مطمئنا به دنبال بهترین دانشگاه خواهید گشت. شایان ذکر است بدانید با مطالعه این مقاله به سادگی می توانید به لیست تمام دانشگاه های بدون کنکور مانند (دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علمی کاربردی و غیره) دست پیدا کنید.

از سوی دیگر یک لیست دیگر مربوط به دانشگاه های روزانه و شبانه هم به شما ارائه خواهد شد. در نتیجه شما بعد از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به دانشگاه‌های بدون کنکور سراسری کشور در اختیار خواهید داشت.

در ادامه بهتر است بدانید که شرایط ثبت نام، نحوه ثبت نام دانشگاه بدون کنکور و بسیاری از موارد مهم دیگر هم مورد بررسی قرار داده خواهد شد که می تواند به شما کمک کند یک انتخاب درست را تجربه کنید. در انتهای این مقاله یک ویدئو هم قرار داده شده است که می تواند به شما کمک شایانی کند. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای به دست آوردن اطلاعات دقیق نسبت به دانشگاه های بدون کنکور 1402 با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

 

آکادمی ایران تحصیل با همکاری بهترین و مجرب ترین مشاورین کنکور ایران و با بهره گیری از جدیدترین متد های مشاوره کنکور از قبیل تست شخصیت شناسی، علاقه سنجی به مشاغل مختلف ، قبولی متقاضیان را در رشته های پزشکی،پیراپزشکی و دندان پزشکی در دانشگاه بدون کنکور تضمین می کند.

 

دانشگاه های بدون کنکور

 

معرفی دانشگاهای بدون کنکور ایران

آیا به دنبال لیست دانشگاه های بدون کنکور ایران هستید؟ توجه داشته باشید در قسمت زیر معتبرترین دانشگاه های ایران قید شده اند که شما میتوانید به اسانی در آن ها به تحصیل بپردازید. این نکته را در نظر داشته باشید داوطلبان دانشگاهای سراسری در مهر و بهمن می توانند برای ثبت نام دانشگاه بدون کنکور تهران اقدام کنند  برای دانشجویان ورودی بهمن طبق اعلامیه ای سازمان سنجش از ۱ دی  پذیرش شروع می شود. اما با وجود ویروس کرونا به خاطر مسائل ایمنی و جلوگیری از انتشار آن این زمان لغو شده و داوطلبان باید طبق برنامه تنظیم شده از طرف سازمان سنجش در روز هیجدهم فروردین برای اطلاع از زمان ثبت نام وارد سایت شوند.

 • دانشگاهای سراسری که با سوابق تحصیلی بدون کنکور دانشجو پذیرش می کند .
 • دانشگاه آزاد
 • دانشگاه غیر دولتی
 • دانشگاه علمی کار بردی
 • دانشگاه پیام نور
 • بعضی دانشگاه‌های نظامی

 

دانشگاه بدون کنکور تهران

 

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور سراسری

شاید برای ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور سراسری مشکل داشته باشید به همین دلیل بهتر است اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که ذکر کردیم نحوه ثبت‌نام با سوابق تحصیلی فرد و بصورت اینترنتی می باشد برای اینکار کافیست وارد سایت sanjesh.org دانشگاه‌های سراسری شده و برای ثبت نام اقدام کرد.

 

جهت کسب اطلاعات نسبت به ثبت نام بدون کنکور پیام نور بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

داوطلبان با ارائه این مدارک با وجود داشتن شرایط های لازم می توانند در دانشگاههای سراسری بدون کنکور ثبت نام کنند . این مدارک در ثبت نام حضوری و اینترنتی با هم متفاوت می باشد . اطلاعات و مدارک مورد نیاز ثبت نام اینترنتی:

 • کد ملی
 • ملیت
 • مذهب
 • کد اتباع غیر ایرانی
 • وضعیت جسمانی
 • تلفن ثبت نام
 • شماره تلفن همراه
 • عکس ۴×۳
 • وضعیت نظام وظیفه داوطلب آقا
 • اطلاعات شناسنامه
 • نام و نام خانوادگی
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد
 • سری و سریال شناسنامه

 

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل بهترین دانشگاه های اروپا را مورد بررسی قرار دادند و بهترین مسیر را برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا بدون نیاز به شرکت در کنکور به داوطلب نشان می دهند. برای تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه بدون کنکور تهران هر مقطع  را  در روز اول ثبت نام بطور جداگانه منتشر و در سایت قرار می دهد تا داوطلبان به راحتی با مطالعه آن رشته و دانشگاه مورد توجه خود را مشخص کنند.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور سراسری همزمان با ثبت نام دانشگاه بدون کنکور تهران در دفترچه منتشر می شود داوطلبان با دراختیار داشتن دفترچه راهنما رشته مورد علاقه خود را پس از تحلیل و بررسی انتخاب و نسبت به ثبت نام اقدام کنند . این رشته ها برای ورودی مهر و بهمن بطور جداگانه منتشر می شود که شامل رشته های گروه آزمایشی تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هند و زبان در دوره های روزانه و نوبت دوم (شبانه ) پردیس( خودگردان  ) و دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی است . داوطلبان می توانند با توجه به علاقه و شرایط دیگر مانند آخرین مدرک تحصیلی در هر کدام از گروه های آزمایشی که مایلند شرکت کنند . باید توجه داشته باشند که بر اساس نوع دیپلم و گروه آزمایشی انتخاب شده ضریب سوابق تحصیلی نیز متفاوت می باشد .

 

 

اطلاعیه

یک دانشجو برای ثبت نام دانشگاه بدون کنکور باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشد.

 

لیست رشته های بدون کنکور سراسری دوره دوم شبانه

تحصیل در دوره دوم با شهریه امکان پذیر است اما نکته مثبت آن این است که شرکت در رشته های نوبت دوم سراسری در کنار دانشجویان روزانه می باشد . این رشته ها از نظر کیفیت آموزش و محیط آموزشی و اساتید، آیین نامه های اصلی، چارت واحد های درسی، وام دانشجویی، نحوه ارزیابی دانشجو و غیره در رتبه های بسیار بالا قرار دارد و موردتوجه بسیاری از داوطلبان قرار گرفته است. یکی دیگر از رشته محل های بدون کنکور دانشگاه سراسری دوره پردیس خود گردان است که تحصیل درراین دوره با پرداخت شهریه امکان پذیر است پس بهتر است دانشجویان پیش از ثبت نام در دانشگاه پردیس بدون کنکور از شهریه رشته محل انتخابی خود اطلاع پیدا کنند. دانشگاه پردیس خود گردان تفاوتی در هیچ یک از مواردهای دانشگاه اصلی ندارد درواقع یکی از شعبه های خود دانشگاه می باشد بسیار معتبر است و دانشجو می تواند با جزئیات بیشتر  ثبت نام این دانشگاه و همینطور شهریه آن اطلاعات کافی بدست آورده و بعد ثبت نام کنند.

 

 

لیست دانشگاه های دوره مجازی سراسری

اگر قصد دارید در دانشگاه های دوره مجازی سراسری تحصیل کنید به سادگی میتوانید در این بخش با ما همراه باشید زیرا در قسمت زیر یک جدول قرار داده ایم که لیست دانشگاه های دوره مجازی سراسری در آن قرار داده شده است.

 

برای کسب اطلاعات نسبت به دندانپزشکی بدون کنکور پردیس بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید

 

لیست دانشگاه های پردیس خودگردان

این روزها بسیاری از افراد به دنبال این هستند تا در دانشگاه های معتبر پردیس خودگردان تحصیل کنند. اگر شما هم وارد شدن به این دانشگاه را دوست دارید میتوانید در جدول زیر با دانشگاه های پردیس خودگردان که بدون کنکور دانشجو میپذیرد اشنا شوید.

 

دانشگاه های پیام نور

دانشگاه پیام نور یک نام کاملا آشنا برای افرادی است که قصد دارد وارد دانشگاه شوند. در بخش زیر نام دانشگاه های پیام نور که در سال 1401 بدون کنکور دانشجو می پذیرند قرار داده شده است. با ما همراه باشید.

دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی دانشگاهای سراسری

دانشگاه غیر انتفاعی درمقطع های  کار دانی و کار شناسی با ارائه رشته های متنوع در ۵ گروه آزمایشی دانشجو پذیرش می کند . این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم می باشد و تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی با پرداخت شهریه امکان پذیر است.

 

 

لیست دانشگاهای بدون کنکور آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی نیز در دو نوبت مهر و بهمن در رشته های تحصیلی ارائه شده دانشجو پذیرش می کند. این دانشگاها از تمام رشته های تحصیلی ریاضی ، فنی مهندسی ، علوم انسانی علوم تجربی هنر و زبان در دوره های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و نا پیوسته داوطلب می پذیرد . اما ارائه تمام رشته ها در این دانشگاه غیر ممکن می باشد اگر فردی به رشته خاصی علاقه دارد باید دانشگاهی را که در ان رشته را ارائه می دهد پیدا کند . لیست دانشگاهای بدون آزمون به همراه رشته های ارائه شده در دفترچه راهنمای این دانشگاه منتشر می شود همه ی داوطلبین می توانند با توجه به مقطع تحصیلی خود دفترچه مربوطه را دانلود و از اطلاعات کامل برخوردار شوند .

 

لیست دانشگاه های بدون کنکور علمی کاربردی

دانشگاه علمی کاربردی جزو دانشگاه‌های معتبر در ایران به شمار می رود. به همین دلیل در قسمت زیر شما را با دانشگاه های بدون کنکور علمی کاربردی آشنا خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

در این بخش از مقاله تصمیم داریم اطلاعات کاملی را نسبت به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام حصوری دانشگاه بدون کنکور تهران در اختیار شما قثرار دهیم. در قسمت زیر 10 پارامتر قرار داده شده است که میتواند شما را از مدارک مورد نیاز مطلع سازد در نتیجه به موارد زیر دقت زیادی کنید.

 • علاوه بر بارگذاری مدارک در سامانه به مدارک دیگری نیاز است که هنگام پذیرش تحویل دانشگاه داد .
 • اصل و یا گواهی مدرک تحصیل دیپلم ، چهار ساله قدیم یا دیپلم نظام جدید با امضا و مهر دبیرستانو یا  سازمان آموزش و پرورش
 • اصل و یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی با امضا و مهر
 • دبیرستان و یا سازمان آموزش و پرورش
 • گواهی اخذ مدرک کاردانی برای آن دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی هستند .
 • اصل و ۲ برگ کپی کامل شناسنامه و کارت ملی
 • شش قطعه عکس ۴×۳ تهیه شده سال جاری
 • مدرک نظام وظیفه برای برادران مشمول
 • تاییدیه تحصیلی
 • تعهد نامه برای ثبت نام نهایی

مشاوران ما در آکادمی ایران تحصیل در سامانه مشاوره کنکور، برای هر داوطلب برنامه ای را طراحی کرده و تحصیل داوطلب بدون نیاز به شرکت در کنکور در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی را به صورت 100 درصد تضمین می نمایند. برای ورود به سامانه کافی است بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مدارک مورد نیاز ثبت نام حضوری دانشگاه بدون کنکور

مراحل لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

 • مطالعه دفترچه ثبت نام و تعیین رشته محل مورد نظر خود
 • تهیه مدارک و مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت نام
 • ارائه درخواست ادامه تحصیل در رشته موردنظر
 • انتظار تماس برای موافقت پذیرش و یا عدم پذیرش
 • تحلیل و بررسی رشته هایی که دانشگاه با پذیرش موافقت کرده و انتخاب ۱ کددرشته برای ادامه تحصیل
 • مراجعه به دانشگاه و ارائه تعهد کتبی مبنی برعلاقه ادامه تحصیل دررشته انتخاب شده

 

پادکست صوتی مقاله


 

اخبار پیرامون دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد آغاز شد

لازم به ذکر است بدانید ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد سال 1401 از سه‌شنبه تاریخ چهاردهم تیرماه آغاز شده است توجه داشته باشید که ثبت نام تا شنبه (بیست و پنجم تیرماه) ادامه خواهد داشت.

پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بابل

بر اساس اعلام خبر گذاری ایسنا، دانشگاه علمی کاربردی بابل در مقطع کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشجو میذیرد.

دانشگاه اصفهان فراخوان پذیرش دانشجو بدون کنکور سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ را منتشر کرد

بر اساس اعلام خبرگذاری دانشجو، فراخوان پذیرش دانشجو برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بدون آزمون در مقطع دکتری توسط دانشگاه اصفهان منتشر کرد.

 

اگر قصد ادامه تحصیل در رشته های بدون کنکور  پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی دارید، بهترین مسیر را مشاورین مجرب آکادمی ایران تحصیل میتوانند به شما نشان دهند. برای تحصیل بدون شرکت در کنکور در رشته های پزشکی، پیراپزشکی و دندان پزشکی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

لیست دانشگاهای بدون کنکور آزاد

 

خلاصه مطالب

مطمئنا تا قبل از مطالعه مقاله اطلاعات کامل نسبت به دانشگاه بدون کنکور در ایران نداشته اید اما در حال حاضر از لیست بهترین دانشگاه های بدون کنکور در داخل کشور مطلع هستید و می دانید که چگونه می توان در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کرد. در این مقاله دانشگاه های مختلفی همچون دانشگاه بدون کنکور تهران به شما معرفی شده است. از سوی دیگر روند ثبت نام دانشگاه بدون کنکور در محتوا قرار دارد. در نهایت امیدواریم محتویات موجود در این مقاله بتواند در هنگام ثبت نام دانشگاه بدون کنکور به شما کمک شایانی کند.

 

برای دانلود فایل PDF این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید

 

دانشگاه بدون کنکور 1402 + لیست رشته محل ها

آخرین مطالب سایت