نیم پست
تماس با ما
حذفیات امتحان نهایی

اگر در رابطه با اصلاحیه حذفیات امتحان نهایی اطلاعات کافی را ندارید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا جزییات مربوط به حذفیات امتحان نهایی آموزش و پرورش را در اختیار شما قرار دهیم. همانطور که می دانید امتحان نهایی هر ساله برای پایه های نهم و دوازدهم برگزار خواهد شد. دانش آموزان پایه نهم به دلیل انتخاب رشته و دانش آموزان پایه دوازدهم به دلیل شرکت در کنکور باید در امتحانات نهایی شرکت کنند. هرساله قسمت هایی از کتب درسی به عنوان حذفیات مطرح می شود که دیگر نیازی به مطالعه این قسمت ها نخواهد بود.

فراموش نکنید که پایه نهم و دوازدهم متوسطه دوم برای دانش آموزان این پایه تحصیلی بسیار مهم می باشد و نمرات کسب شده دانش آموزان در پایه دوازدهم تعیین کننده بخشی از رتبه بندی آزمون کنکور آن ها می باشد. حجم کتاب های تخصصی و یا عمومی رشته های مختلف پایه دوازدهم  کم نیست و همین موضوع می تواند منجر به بروز استرس در دانش آموزان شود؛ راه حل در نظر گرفته شده برای این موضوع نیز ارائه حذفیات امتحان نهایی نیست که توسط آموزش و پرورش ارائه می شود.

در حذفیات امتحان نهایی دوازدهم و نهم این امکان برای دانش آموزان وجود خواهد داشت که از مطالعه بخشی از قسمت ها صرف نظر کرده و در نتیجه زمان بیشتری برای مطالعه قسمت های مهم تر داشته باشند. پس اطلاع از لیست دقیق این حذفیات بسیار مهم است و می تواند به دانش آموزان کمک کند، بهترین نتیجه را از امتحانات خود بگیرند.

 

 

اهمیت اطلاع از حذفیات امتحان نهایی چیست؟

هر ساله سازمان آموزش و پرورش در روزهای نزدیک امتحانات نهایی دانش آموزان لیست حذفیات امتحان نهایی آموزش و پرورش را خدمت دانش آموزان اعلام می کند.

کلیه دانش آموزان باید قبل از شرکت در امتحانات نهایی پایان ترم از حذفیات امتحان نهایی و به خصوص اصلاحیه حذفیات امتحان نهایی اطلاعات لازم را بدست آورند و با آن ها آشنا شوند.

زیرا در غیراینصورت دانش آموز بخش های حذف شده را نیز مطالعه می کند و از مطالعه بخش های مهم تر جا می ماند. حتی این موضوع می تواند موجب عدم کسب نمره مناسب برای فرد دانش آموز شود.

 

حذفیات امتحان نهایی نهم 

همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم خبرها حاکی از آن است که هیچ یک از بخش های کتب درسی برای امتحانات نهایی سال جاری بخش حذف شده ندارند، اما ما قصد داریم در این قسمت به حذفیات سال گذشته اشاره ای داشته باشیم.

 

 

اطلاعیه:

تا کنون اطلاعیه ای مبنی بر حذفیات سال نهم  منتشر نشده است، موارد آورده شده در لیست زیر برای سال های گذشته می باشد.

 

 

 

 

 

برای اطلاع از برنامه امتحانات نهایی خرداد وارد شوید.

 

اهمیت اطلاع از حذفیات امتحان نهایی چیست؟

 

 

 

 

برای اطلاع از رمز و رازهای موفقیت در امتحانات نهایی پایه دوزادهم و نهم تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

 

 

حذفیات امتحان نهایی دوازدهم 

حذفیات امتحان نهایی آموزش و پرورش ، همانطور که در موارد قبلی اشاره کرده بودیم به این صورت است که هیچ یک از بخش های کتب درسی برای امتحانات نهایی سال جاری بخش حذف شده ندارند و اما ما قصد داریم در این قسمت به حذفیات سال گذشته اشاره ای داشته باشیم.

 

 

اطلاعیه

تا کنون اطلاعیه ای مبنی بر حذفیات سال دوازدهم  منتشر نشده است، موارد آورده شده در لیست زیر برای سال های  گذشته می باشد.

 

 

 

 

 

حذفیات شیمی ۳ امتحان نهایی خرداد در سال گذشته نیز شامل موارد زیر بوده است.

 

 

 

 

حذفیات زیست شناسی ۳ امتحان نهایی در سال گذشته نیز شامل موارد زیر بوده است.

 

 

 

 

حذفیات امتحان نهایی دوازدهم ریاضی  شامل موارد زیر بوده است.

 

 

 

 

حذفیات امتحان نهایی دوازدهم انسانی در سال گذشته نیز شامل موارد زیر بوده است.

 

 

 

 

اطلاعیه:

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از عدم حذف هیچ یک از بخش های کتاب درسی برای پایه دوادهم خبر داد.

 

 

حذفیات امتحان نهایی دوازدهم 

 

آیا اطلاعی از نحوه طراحی سؤالات امتحانات نهایی دارید؟

در سال جاری با توجه به شیوع وحشتناک کرونا شاهد طراحی متفاوتی از سؤالات امتحانات نهایی بودیم. در واقع، این سؤالات در دو قسمت کاملاً متفاوت طراحی شده اند.

در این نوشته مرتبط با حذفیات امتحان نهایی بهتر است در رابطه با نحوه طراحی این سؤالات در آزمون نهایی سال جاری در خدمتش ما دوستان و همراهان عزیز سایت ایران تحصیل هستیم.

ببینید دوستان عزیز تا پایان بهمن ماه و قبل از تعطیلی مدارس در حدود هشتاد درصد از محتوای کتاب در مدارس تدریس شده بود.

در امتحانات نهایی سال چهارم سال جاری از این هشتاد درصد سؤالاتی طرح شد و هر یک از دانش آموزان الزاماً‌ باید از این هشتاد درصد نمره شانزده را کسب می کردند و کمتر از این امکان پذیر نبود.

حتماً می پرسید خب 20 درصد باقی مانده چه شد؟ باید عرض کنیم که برای بیست درصد باقی مانده دو سؤال از بخش آموزش حضوری و دو سؤال هم از محتوای مورد تدریس معلم در سر کلاس های مجازی و اینترنتی مطرح می شود. برای سال جاری باید منتظر بمانیم اما به احتمال زیاد نحوه طراحی سوالات باز هم نسبت به سال های پیش تفاوت هایی را خواهد داشت.

 

 

 

 

چگونه می توان بهترین نمره را در امتحانات نهایی بدست آورد؟

 امتحانات نهایی مدارس از جمله سال چهارم تحصیلی یکی از پر استرس ترین امتحانات بوده و دانش آموزان باید خودشان را حسابی آماده می کردند.

اما باید عرض کنیم که با استفاده از راهکارهایی طلایی و کاربردی می توانید به موفقیت برسید و بهترین نمره را در امتحانات نهایی بدست آورید.

در ادامه شما را با این راهکارهای مفید آشنا می کنیم تا شما هم بتوانید بهترین نمره را در امتحانات نهایی از آن خود کنید.

 

 

برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج امتحانات نهایی وارد لینک مربوطه شوید

 

 

 استفاده از بهترین شیوه های مطالعه برای دروس امتحانات نهایی

یکی از مهم ترین راهکارهای لازم برای موفقیت در امتحانات نهایی استفاده از بهترین شیوه های مطالعه است. روش هایی خاص و منحصربه فرد که به کمک آن ها می توانید به کسب نمراتی عالی امیدوار باشید.

از میان این راهکارها می توان به استفاده از روش های تندخوانی، خلاصه نویسی، داشتن برنامه مرور، کدبندی مطالب و غیره اشاره کرد.

 

 

 داشتن برنامه ریزی جامع و حرفه ای

یکی دیگر از راهکارهای طلایی برای کسب بهترین نمرات در امتحانات نهایی استفاده از برنامه ریزی جامع و حرفه ای است. برنامه ریزی عالی و بی نقص که به کمک آن می توانید ساعات مطالعه خود را به بهترین شکل ممکن تنظیم بفرمایید.

فقط دقت داشته باشید که این برنامه ریزی باید متناسب با شرایط زندگی و درسی شما دوستان و عزیزان باشد تا در میانه راه خسته نشوید و از مطالعه دست نکشید.

 

 

 استفاده از مشاور تحصیلی حرفه ای برای کسب بهترین نمرات

یکی دیگر از مواردی که می تواند به کسب بهترین نمرات در امتحانات نهایی برای شما منتهی شود استفاده از کمک مشاوری تحصیلی و خبره است.

مشاوری که بتواند بهترین برنامه ریزی درسی را برای شما انجام دهد و برنامه مطالعاتی درست و دقیقی را خدمتتان ارائه کند.

به جز این موارد، مشاور تحصیلی می تواند به شما در کاهش استرس و اضطراب ناشی از امتحان نیز کمک کرده و در این راه با شما همراه باشد.

 

برای اطلاع از برنامه امتحان نهایی وارد شوید.

 

اخبار پیرامون حذفیات امتحان نهایی 

 

27 فروردین 1401

به نقل ازخبرگزاری فارس؛ صادق ستاری‌فرد سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه ارزشیابی و آزمون‌ها به صورت حضوری خواهند بود، گفت: امتحانات دانش‌آموزان به صورت حضوری در مدرسه برگزار خواهد شد.

ستاری‌فرد با اشاره به شایعاتی مبنی بر حذفیات کتاب درسی، افزود: این موارد تنها شایعه است و صحت ندارد؛ با توجه به اینکه فضای رقابتی در امتحانات نهایی و کنکور وجود دارد، ممکن است شایعاتی مطرح شود تا یک عده عقب بمانند و یک عده جلو بزنند.

وی تصریح کرد: امسال حذفیات کرونایی نداریم و هم برای کنکور سراسری و هم سایر پایه‌ها، ارزشیابی از تمام کتاب است.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه حذفیات کرونایی کنکور منتفی شده است، افزود: حذفیات بخشی از مطالب درسی که بهمن ماه ۱۴۰۰ سازمان سنجش اعلام کرده به قوت خود باقی است.

25 فروردین 1401

برنامه امتحانات نهایی خرداد ماه سال جاری اعلام شده است و خبری از حذفیات امتحان نهایی آموزش و پرورش نیست.

17 اردیبهشت 1401

امتحانات نهایی پایه دوازدهم از اول خرداد لغایت ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

در پایه‌های دهم و یازدهم در هر رشته یک درس بصورت هماهنگ استانی، نوبت صبح در ساعت ۱۰ و نوبت عصر ساعت ۱۵ مورخ ۱۸ خرداد برگزار خواهد شد.

 

 داشتن برنامه ریزی جامع و حرفه ای

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزییات مربوط به حذفیات امتحان نهایی بپردازیم. از انجایی که در سال گذشته حذفیات قابل توجهی اعلام شده بود، در سال جدید نیز بسیاری از دانش آموزان منتظر اعلام حذفیات بودند. اما آموزش و پرورش اعلام کرد که در سال جدید حذفیات قابل توجهی اعلام نشده است و دانش آموزان باید کلیه مطالب درسی را به صورت کامل مطالعه کرده و آمادگی طراحی سوال از هر قسمت کتب را داشته باشند. به همین دلیل ما به ارائه حذفیات امتحان نهایی آموزش و پرورش در سال  پرداختیم و برای اطمینان بیشتر توصیه کردیم که دانش آموزان منتظر ارائه اصلاحیه حذفیات امتحان نهایی تا آخر اردیبهشت ماه بمانند.

 

برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.

 

حذفیات امتحان نهایی 1402

آخرین مطالب سایت