نیم پست
تماس با ما
ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

دانشجویانی که به هر دلیلی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه محل پذیرش خود را ندارند، می توانند با مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد، در خواست انتقالی و یا مهمانی خود را ثبت نمایند. البته افراد برای ورود به سامانه monada.iau.ac.ir باید در مدت زمان مقرر اقدام نمایند. لازم به ذکر است تا بدانید که انجام ثبت نام انتقالی و عضویت به عنوان دانشجوی مهمان دانشگاه آزاد، برای دانشجویان ترم اول مهر و بهمن میسر نمی باشد. لذا، افراد برای ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند. 

 

اطلاعیه

ثبت نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد برای هر نیمسال ترم مهر و بهمن به صورت جداگانه و در زمان مجزا برگزار می گردد. به همین دلیل به اطلاع کلیه متقاضیان می رسانیم که انجام این کار صرفا به صورت اینترنتی بوده و فقط از طریق سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد، به نشانی monada.iau.ac.ir صورت خواهد پذیرفت.

 

 

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

با توجه به سنوات گذشته می توان گفت بازه زمانی ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد دو بار در هر سال تحصیلی انجام می پذیرد. همچنین لازم به ذکر است تا بدانید که زمان ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد و مهلت ثبت نام میهمانی دانشگاه آزاد، در یک بازه زمانی انجام می گیرد که متقاضیان محترم می توانند به صورت مجزا درخواست خود را در سامانه منادا ثبت نمایند. با توجه به محدودیت زمانی در تاریخ ثبت نام نقل و انتقالات توصیه می نماییم متقاضیان گرامی در اولین ساعات باز شدن سایت نسبت به تکمیل درخواست خود اقدام نمایند. شایان ذکر است با توجه به محدودیت های موجود اولویت پذیرش انتقالی یا میهمانی با دانشجویانی خواهد بود که زودتر از دیگر متقاضیان در سامانه ثبت درخواست نموده باشند. با توجه به آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مهلت ثبت نام جهت نیمسال اول سال تحصیلی یا همان ترم مهر از 29 مرداد ماه سال جاری شروع شده و تا 12شهریور ماه ادامه خواهد داشت. لذا داوطلبان محترم می توانند از 15خرداد درخواست های خود را از طریق سامانه مذکور ثبت نمایند. 

 

 

خوب است بدانید که نتایج ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد حداکثر ظرف 3 روز از همان سامانه ثبت درخواست قابل پیگیری خواهد بود. لذا شما باید در اسرع وقت اقدامات خود را انجام دهید و در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد زمان ثبت نام انتقالی دانشگاه آزاد می‌توانید با کارشناسان ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

 

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 

در گام اول بهتر است شما را با وب سایت منادا آشنا کنیم؛ این وب سایت برای افرادی که قصد دارند ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد انجام دهند بسیار کاربردی می باشد. زیرا، در این سامانه هر سال اطلاعیه ای برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ابلاغ می شود و افرادی که قصد انتقالی گرفتن به دانشگاه های دیگر را دارند، باید از طریق آن و به صورت اینترنتی مراحل لازم را طی نمایند. در واقع، افراد برای انجام این کار، باید مراحلی را طی کنند که این مراحل به شرح زیر می باشند:

 

به منظور ثبت درخواست خود مبنی بر انتقال به سایر واحدهای دانشگاه آزاد، می بایست ابتدا به سامانه منادا مراجعه کرده و مطابق با راهنمای زیر ادامه مراحل را طی کنید.

 

نحوه ثبت درخواست انتقالی در سامانه منادا

 

در این بخش از مقاله باید وارد وب سایت monada.iau.ir شوید. بعد از ورود به این سامانه با صفحه ای مانند تصویر زیر مواجه می شوید. توجه داشته باشید مطالعه شرایط و آیین نامه های این صفحه الزامی می باشد. سپس می بایست تیک موافقت خود را بزنید و وارد مرحله بعد شوید.

 

سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد

 

در این صفحه باید سه فیلد آن را تکمیل کنید که در بخش اول به سراغ کد ملی بروید، توجه داشته باشید کد ملی باید بدون خط تیره در فیلد نوشته شود. از سوی دیگر اگر در ابتدا کد ملی شما صفر وجود دارد باید تمام صفر ها را وارد کنید. مرحله دوم مربوط به شماره دانشجویی می باشد. توجه داشته باشید قسمتی که شماره دانشجویی باید در آن وارد شود در تصویر زیر با عدد شماره 2 نشانه گذاری شده است. همانطور که می دانید در انتها باید کد امنیتی را در فرم وارد کنید. کد امنیتی در قسمتی که در تصویر زیر با عدد شماره 3 نمایش داده شده است باید وارد شود. در نهایت هم با کلیک بر روی گزینه ورود می توانید وارد سامانه شوید. 

 

نحوه ثبت درخواست نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 

 

در ادامه شما با صفحه ای مواجه می شوید که نیازمند اطلاعات فردی، اطلاعات آموزشی و اطلاعات تماس شما است. در مرحله بعد دانشجو باید ماده انتخابی خود را مشخص کند و مدارک خواسته شده را آپلود کند. (امکان تغییر ماده انتخابی پس از ثبت درخواست وجود نخواهد داشت). بعد از آپلود کردن مدارک، باید دانشگاه مقصد را انتخاب کرده و هزینه مورد نیاز را از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایید.

بعد از طی مردن تمامی مراحل فوق، سامانه کدی را به عنوان “کد پیگیری” نمایش خواهد داد. دقت داشته باشید دریافت این کد به معنی تمام شدن مراحل ثبت نام نیست. شما با کلیک روی عبارت ثبت نهایی در نهایت مراحل را تمام کرده و شماره پرونده 13 رقمی را دریافت می کنید که به معنای تکمیل شدن مراحل می باشد.

 

 

شرایط انتقالی در دانشگاه آزاد

ثبت نام متقاضیان انتقالی یا میهمان دانشگاه آزاد در گرو داشتن شرایط مذکور در آیین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد خواهد بود و این شرایط به طور خلاصه شامل موارد زیر هستند:

 • به دلیل شرایط آموزشی، انضباطی و نظام وظیفه منع ادامه تحصیل نداشته باشند.
 • حداقل یک نیمسال تحصیلی در واحد مبدا (به استثنای واجدین شرایط میهمانی یا انتقال از بدو پذیرش) گذرانده باشند.
 • دانشجو متقاضی باید از طریق آزمون سراسری در دانشگاه قبول شده باشد.
 • دانشجویان دوره های خودگردان تنها می‌توانند به واحدهای خودگردان منتقل یا جابجا شوند.
 • دانشجو با مقاطع، رشته‌ها، گرایش‌ها و سال قبولی یکسان در دانشگاه مقصد می توانند به آنجا منتقل شود.
 • امکان نقل و جابجایی در نیمسال آخر تحصیلی وجود ندارد.
 • دانشجویان میهمان زمانی می توانند پایان نامه خود را بگیرند که دانشگاه مبدا و مقصد با آن موافقت کرده باشد.
 • دانشجویان دکتری تنها با داشتن شرایط خاص می توانند منتقل یا میهمان شوند.
 • دانشجویان واحدهای الکترونیکی به دلیل غیر حضوری بودن کلاس های آنها امکان میهمان و انتقال در آنها وجود ندارند.
 • دانشجویان واحدهای بین الملل تنها در واحدهای بین الملل می توانند جابجا شوند. اما آنها نمی توانند از دانشگاه های خارج کشور به دانشگاه های داخلی میهمان یا جابجا شوند و بالعکس.
 • دانشجویان پژوهش، کارکنان و اعضای هیأت علمی واحدهای دانشگاهی به محل خدمت محور نمی توانند انتقال یا میهمان شوند.
 • دانشجویان اتباع غیرایرانی تنها در صورت موافقت واحد دانشگاهی مبدا و اداره کل امور بین الملل و کمیسیون نقل و انتقال دانشجویی دانشگاه می توانند انتقال یا میهمان شوند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط انتقالی دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

لازم به ذکر است تا بدانید که تمامی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد با توجه به جدول همترازی این دانشگاه انجام خواهد گرفت و درخواست هایی که خارج از چهارچوب جدول همترازی باشند جنبه اجرایی نخواهند داشت. لذا به متقاضیان عزیز توصیه می شود حتما قبل از ثبت درخواست اینترنتی در سامانه منادا دانشگاه آزاد حتما جدول همترازی دانشگاه آزاد را دانلود و بررسی نمایند.

 

مدارک ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

در این قسمت از مقاله تصمیم داریم اطلاعاتی را در مربوط به مدارک مورد نیاز در مورد ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. این نکته را در نظر داشته باشید روش های مختلفی برای ثبت نام نقل و انتقال وجود دارد. برای مثال افرادی که از همسر خود جدا شده اند به سادگی می توانند برای نقل و انتقالات دانشگاه آزاد ثبت نام کنند. از سوی دیگر قانون چند دانشجویی هم می تواند به شما کمک کند تا انتقالی بگیرید. در ادامه مدارک مورد نیاز برای ماده های مختلف دریافت انتقالی را ذکر کرده ایم.

 

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده ازدواج یا طلاق

 • صفحه اول و دوم شناسنامه خود و همسر برای طلاق و ازدواج
 • سند ازدواج برای ازدواج
 • صفحه دوم تا پنج طلاق نامه برای طلاق
 • صفحه اول شناسنامه فرزند

 

مدارک ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده چند دانشجویی

 • دانشجویانی که در دانشگاه‌های آزاد دیگر مشغول به تحصیل هستند باید گواهی اشتغال به تحصیل (دارای مهر اصلی واحد دانشگاهی مربوطه) ارائه دهند.
 • صفحات اول و دوم شناسنامه دانشجویان، والدین، همسر

 

مدارک لازم برای انتقالی بر اساس ماده سهمیه شاهد و ایثار گری

 • همسر و فرزند شهید باید صفحه اول و دوم شناسنامه  خود را به علاوه کارت یا معرفی نامه بنیاد شهید و جانبازان به همراه داشته باشد.
 • آزادگان، همسر و فرزندان آن ها باید صفحه اول و دوم شناسنامه  را به همراه کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی داشته باشند.
 • جانبازان 10 درصد و بالاتر باید کارت یا معرفی نامه اداره ایثارگری و جانبازی خود را ارائه دهند.
 • رزمندگان دارای 6 ماه سابقه فعالیت در جبهه جهت ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد باید کارت و معرفی نامه خود را از ارگان ذیربط دریافت و ارائه دهند.

 

مدارک لازم  فوت پدر، مادر، همسر و فرزند

 • ارائه گواهی فوت صادر شده از ثبت احوال
 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو و فرد فوت شده

 

مدارک لازم برای انتقالی دانشجویان باردار، بیمار و معلول

 • عکس صفحه اول و دوم شناسنامه دانشجو
 • مدارک پزشکی مربوط به بیماری

 

مدارک لازم برای ماده انتقال یا میهمانی کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد

 • آخرین حکم کارگزینی کارمند و یا هیأت علمی
 • از محل خدمت مبنی بر تمام وقت و رسمی بودن کارمند و عضو هیأت علمی اعلام گردد و این که از عملکرد و موافقت واحد با ادامه تحصیل دانشجو متقاضی موافقت داشته باشند.
 • صفحات عقدنامه در صورت دانشجو بودن همسر
 • صفحات اول و دوم شناسنامه که در آن مشخصات همسر و فرزندان دانشجو و والدین او مشخص شده باشند.

 

مدارک لازم برای انتقالی در دانشگاه آزد

 

ماده ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانان ملی

 • از سوی فدراسیون مربوطه معرفی نامه ارسال کنند.
 • حکم قهرمانی کشوری یا بین المللی خود را ارائه دهند.

 

 

هزینه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

همان طور که دانشجویان انصرافی دانشگاه آزاد می بایست هزینه انصراف خود را به دانشگاه آزاد پرداخت نمایند، دانشجویانی که قصد اخذ انتقالی از واحدی به واحد دیگر را دارند نیز می بایست هزینه انتقال پرداخت نمایند که این هزینه با توجه به مقطع دانشجو متغیر خواهد بود. با توجه به آخرین تغییرات و اطلاعیه های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد هزینه انتقال دانشجویان دانشگاه آزاد برای مقاطع کارشناسی اعم از پیوسته و ناپیوسته و مقطع کاردانی اعم از پیوسته و ناپیوسته متغیر می باشد و تقریبا 1.5 برابر شهریه ثابت ایشان خواهد بود.

لازم به ذکر است با توجه به قوانین و شرایط دانشگاه آزاد علاوه بر هزینه ثبت نام نقل و انتقالات این دانشگاه، جهت اخذ میهمانی نیز از دانشجویان هزینه دریافت خواهد شد، به صورتی که هر دانشجویی که قصد اخذ میهمانی برای واحد دیگری داشته باشد می بایست مطابق قوانین و شرایط نیمی از شهریه ثابت خود را به عنوان جریمه به دانشگاه پرداخت نماید. لذا متقاضیان گرامی قبل از ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می بایست تمامی نکات مربوط به نقل و انتقالات را مطالعه و بررسی کرده سپس برای ثبت درخواست اقدام نمایند.

 

 

 

جهت اطلاع از نتایج نقل و انتقال دانشگاه آزاد، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

مشاوره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

آیا به مشاوره ثبت نام نقل و انتقال دانشگاه آزاد نیاز دارید؟ در این بخش قصد داریم مباحث کاربردی را مطرح کنیم. در گام اول بهتر است بدانید به طور کل امکان ثبت نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای افرادی وجود دارد که به هر دلیلی امکان حضور در دانشگاه محل تحصیل خود را ندارند و مجبورند برای شعبه دیگر از محل تحصیل خود و یا دانشگاه دیگری انتقالی بگیرند. برای ثبت این درخواست حتماً باید در بازه های زمانی اعلام شده اقدام نمایید؛ زیرا در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نخواهد شد. به علاوه این نیز باید از شرایط و هزینه های احتمالی آگاه باشید که تمامی این موارد در ادامه به طور کامل بررسی خواهند شد. در طی انجام تمامی این مراحل و در زمان مراجعه به سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد، بهتر است که از یک مشاور خوب مانند ایران تحصیل، یاری بگیرید. 

 

مشاوره ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

اخبار پیرامون نقل و انتقال دانشگاه آزاد

تمدید زمان نقل و انتقال در سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد 

ثبت نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1402 که از روز شنبه 29 مردادماه آغاز شده است، تا روز شنبه 12 شهریورماه ادامه دارد و مدت مذکور قابل تمدید نخواهد بود.

ثبت‌نام نقل و انتقال و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد تا ۱۲ شهریور ادامه دارد

ثبت‌نام نقل و انتقالات و میهمانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ تا ۱۲ شهریورماه ادامه داد.

ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

دانشجویان دانشگاه آزاد که به هر دلیلی، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه محل پذیرش خود را ندارند، می توانند برای ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد اقدام نمایند. شرایط در نظر گرفته شده برای هر یک از این دانشجویان متناسب با نوع رشته و همچنین شیوه نامه خود، متفاوت می باشد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا در رابطه با شرایط و نحوه ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد مطالبی را به شما عزیزان ارائه نماییم. دانشجویان عزیز با استفاده از لینک ورود به سامانه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد می توانند مدارک خود را جهت درخواست ثبت نمایند. همان طور که در مقاله بیان شد، سامانه ثبت درخواست انتقال دانشگاه آزاد فقط در بازه زمانی مشخصی در دو ترم مهر و بهمن فعال می شود. اگر در هر یک از مراحل ثبت نام و یا پرداخت هزینه دچار مشکلی شدید، می توانید از مشاوران یاری بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند. 

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

پادکست صوتی مقاله


ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 1401- 1402

آخرین مطالب سایت