نیم پست
تماس با ما
ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

رشته فیزیوتراپی یکی از شاخه‌های پیراپزشکی است که طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین دلیل، برخی از افراد به دنبال پذیرش در فیزیوتراپی بدون شرکت در کنکور هستند. آن‌ها برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید معدل بالایی داشته باشند. همچنین، باید از شرایط ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون آزمون آگاهی داشته باشند تا در دانشگاه ثبت نام نمایند. این افراد، می‌توانند رشته فیزیوتراپی را هم در ایران و هم در برخی از کشورهای خارجی بدون کنکور بخوانند.

اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید رشته فیزیوتراپی بدون آزمون بخوانید، بهتر است با شرایط و شهریه دانشگاه‌ها آشنایی داشته باشید. ما در ادامه مقاله شرایط تحصیل و ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در ایران و کشورهای دیگر، شهریه دانشگاه‌ها و غیره را به طور کامل و مفصل برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

علاقه‌مندان رشته فیزیوتراپی می‌توانند بدون شرکت در کنکور سراسری در دانشگاه‌های کشور ترکیه و اتحادیه اروپا پذیرش بگیرند. کلیه دانشگاه‌های مقصد در این روش مورد تایید وزارت بهداشت ایران بوده و اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها از قبولی در کنکور سراسری راحت‌تر است. شما داوطلب عزیز می‌توانید با تماس با شماره 02148810144 از دانشگاه‌های پذیرنده و آزمون ورودی هرکدام مطلع شده و ثبت نام خود در کالج مدیکال ایران تحصیل را همین امروز آغاز کنید.

داوطلبان علاقه‌مند به تحصیل فیزیوتراپی در اروپا در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می‌توانند شماره تماس و نام خود را در فرم زیر وارد کنند تا همکاران ما با شما تماس بگیرند. بعلاوه، با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی کالج ایران تحصیل منتقل خواهید شد.

پزشکی بدون کنکور

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی، یکی از رشته های توانبخشی است که توسط حرکات فیزیکی، به درمان بیماران و بهبود معلولین تا حد ممکن، می پردازد. فیزیوتراپی را با عنوان طب فیزیکی نیز می شناسند، زیرا این روش درمان، بدون استفاده از هیچ گونه دارو و مواد شیمیایی صورت می گیرد.

هدف از ارائه این رشته در دانشگاه ها، تربیت متخصصانی است که بتوانند طبق دستورات پزشک، به درمان فیزیکی بیماران بپردازند. از جمله خدماتی که توسط طب فیزیکی قابل درمان هستند؛ عبارتند از بیماری های مفصلی، روماتیسمی، ضایعات ورزشی و غیره هستند.

علاقه مندان به این رشته می توانند تا مقطع دکتری به ادامه تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است که مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی فاقد هرگونه گرایش بوده و فارغ التحصیلان، می توانند از مقطع ارشد تا دکتری، گرایش مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. طول دوره کارشناسی پیوسته برای این رشته، 4 سال و به طور میانگین شامل 135 واحد درسی و 24 واحد کارآموزی می باشد، اما برای ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور، باید شرایطی را دارا باشند که در ادامه مقاله آن ها را بیان خواهیم کرد.

 

برای کسب اطلاع از شرایط رشته مدیریت بیمه بدون کنکور کلیک کنید.

 

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

همان گونه که بارها در مقاله بیان شده است، شما عزیزان اگر قصد پذیرش و ثبت نام بدون کنکور در رشته فیزیوتراپی را داشته باشید، باید شرایط خاصی را دارا باشید. در غیر این صورت، نمی توانید بدون کنکور در این رشته درس بخوانید. برخی از مهم ترین این شرایط و ضوابط، شامل موارد زیر می باشند: 

✔️ به قوانین مربوطه به دانشگاه محل پذیرش خود عمل کنید.

✔️  به عنوان یکی از داوطلبان نباید هیچ گونه فساد اخلاقی داشته باشید.

✔️  حتما مدرک دانش آموختگی یا گواهی فراغت از تحصیل خود را ارائه دهید.

✔️  شما متقاضیان باید شامل ۱۵ درصد برتر هم رشته ای و هم ورودی خود تا پایان نیمسال ششم بوده و حداکثر تا ترم ۸ فارغ التحصیل شوید.

✔️  بلافاصله پس از دانش آموختگی قصد ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد سال بعد را داشته باشید.

✔️  اگر قصد تحصیل در رشته فیزیوتراپی ورزشی را دارید، باید در مصاحبه دانشگاهی حضور داشته و رتبه لازم را کسب کنید.

✔️  برای ثبت نام در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، باید معدل بالایی داشته باشید.

لازم به ذکر است تا بدانید که تغییر رشته یا تغییر محل تحصیل پذیرفته شدگان رشته فیزیوتراپی بدون کنکور کارشناسی ارشد امکان پذیر نمی باشد. حال اگر هر گونه سوالی در مورد شرایط ثبت نام فیزیوتراپی بدون کنکور دارید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در تماس باشید.

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شرایط پذیرش رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

رشته فیزیوتراپی در ایران هم در مقطع کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری وجود دارد. فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی می توانند بعد از قبولی در آزمون کارشناسی ارشد، به دو صورت ادامه تحصیل دهند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پزشکی بدون کنکور کلیک کنید.

پزشکی بدون کنکور

شیوه های ادامه تحصیل در کارشناسی فیزیوتراپی

📌  شرکت در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در آزمون کارشناسی ارشد فیزیوتراپی شرکت کنند و در صورت قبولی در رشته فیزیوتراپی، ادامه تحصیل دهند.

همچنین می توانند در گرایش فیزیوتراپی ورزشی (که فقط مختص دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی است)، فیزیوتراپی، مدیریت توانبخشی، علوم تشریحی، سلامت سالمندی، ارگونومی و فیزیک پزشکی مشغول به تحصیل شوند.

📌  شرکت در رشته های علوم پزشکی

دانش آموختگان کارشناسی فیزیوتراپی می توانند در بعضی از رشته های علوم پزشکی شامل رشته مهندسی پزشکی (بیوالکتریک)، رشته مهندسی پزشکی (زیست مواد)، رشته اپیدمیولوژی، رشته اقتصاد بهداشت، رشته انفورماتیک پزشکی، رشته ارزیابی فناوری سلامت، رشته فناوری اطلاعات سلامت، رشته کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، رشته نانوتکنولوژی پزشکی، رشته زیست فناوری پزشکی، رشته رفاه اجتماعی، تاریخ علوم پزشکی، آموزش پزشکی، برنامه ریزی یادگیری الکترونیکی در علوم پزشکی، آمار زیستی، تکنولوژی آموزشی در علوم پزشکی، و ژورنالیسم پزشکی ادامه تحصیل دهند.همچنین با مدرک کارشناسی فیزیوتراپی می توان در آزمون کارشناسی ارشد پزشکی شرکت کرد که شرایط خاصی مثل معدل، حد نصاب نمره و غیره دارند.

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقاطع بالاتر

تحصیل رشته فیزیوتراپی در خارج از کشور

همان طور که در بخش پیشین مقاله ذکر شد، شما داوطلبین عزیز می توانید علاوه بر دانشگاه های ایران، در دانشگاه های خارج از کشور نیز درس بخوانید. البته، برای تحصیل در خارج از کشور، باید شرایط ذکر شده را به خوبی مطالعه کرده و دارا باشید. لازم به ذکر است تا بدانید که اغلب دانشگاه ها در کشورهای خارجی در این رشته بر اساس سوابق تحصیلی، دانشجو می پذیرند. تعدادی از این کشورها، شامل موارد زیر می باشند:

 • انگلستان
 • آمریکا
 • روسیه

به یاد داشته باشید که دانشگاه ها در کشورهای خارجی در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرند، اما، شهریه تحصیل در دانشگاه های کشورهای ذکر شده، کمی گران است. برای اطلاع دقیق از شهریه این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف در دانشگاه های خارج از کشور، می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

برای اطلاع از پزشکی دانشگاه آزاد بدون کنکور و شرایط ثبت نام آن کلیک کنید.

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

علاوه بر ایران، شما عزیزان می توانید در کشورهای دیگر نیز ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور را انجام دهید و در آن جا درس بخوانید. اما برای تحصیل در خارج از کشور نیز باید شرایطی را دارا باشید که برخی از مهم ترین و اصلی ترین آن ها، شامل موارد زیر می باشند:

✔️  داوطلبین عزیز باید در یکی از گروه های علوم تجربی یا ریاضی و فیزیک تحصیل کرده باشند.

✔️  متقاضیان گرامی باید دارای مدرک معتبر دیپلم و پیش دانشگاهی باشند.

✔️  تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدارک معتبر از جمله TOFEL و  IELTS با نمره مورد قبول، برای تمامی شرکت کنندگان ضروری است.

✔️  داوطلبین لازم است به زبان کشوری که می خواهند در آن تحصیل کنند، مسلط باشند.

✔️  متقاضیان باید از توانایی مالی بالایی برخوردار باشند تا در پرداخت شهریه دچار مشکل نشوند.

 

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

شرایط تحصیل در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور در خارج از کشور

 

مقاطع تحصیلی و گرایش های رشته فیزیوتراپی

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری است و در مقطع کارشناسی گرایشی وجود ندارد.

مدت تحصیل در دوره کارشناسی ۴ سال و در دوره کارشناسی ارشد ۲ سال است. فارغ التحصیلان‌ این رشته می‌توانند در رشته هایی‌ مانند فیزیوتراپی، علوم تشریح، آناتومی، فیزیولوژی و غیره ادامه تحصیل دهند.

لیست دروس رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما داوطلبان عزیز، می توانید در هر یک از زیر شاخه های رشته فیزیولوژی اعم از، فیزیولوژی سلولی، فیزیولوژی جانوری، فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی پزشکی، در مقاطع تحصیلی مختلف درس بخوانید. در واقع، شما می توانید هم در مقطع تحصیلی کارشناسی، هم در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و هم در مقطع دکتری در این رشته درس بخوانید. دروس و چارت درسی هر یک از این مقاطع با یکدیگر متفاوت می باشند. در ادامه به طور خلاصه برخی از دروس این رشته در مقاطع تحصیلی مختلف را بیان خواهیم کرد.

 

جهت کسب اطلاع از نحوه ثبت نام در رشته هوشبری بدون کنکور بر روی لینک کلیک کنید. 

📌  لیست دروس کارشناسی رشته فیزیوتراپی

 

پزشکی بدون کنکور

 

لیست دروس کارشناسی ارشد رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 • بیوشیمی
 • فیزیولوژی سلول
 • آناتومی تنه
 • بیولوژی مولکولی
 • نوروآناتومی
 • زبان تخصصی
 • فیزیولوژی قلب و گردش خون
 • فیزیولوژی گوارش
 • فیزیولوژی تنفس
 • اطلاع رسانی پزشکی
 • فیزیولوژی کلیه و مایعات بدن
 • آمار حیاتی
 • فارماکولوژی پزشکی
 • فیزیولوژی غدد درون ریز
چارت درسی رشته فیزیوتراپی

چارت درسی رشته فیزیوتراپی

 

🔔 اطلاعیه 🔔

رشته فیزیوتراپی جزو رشته پیراپزشکی بسیار پر طرفدار، پس از رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی می باشد.

 

لیست دانشگاه های پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شما عزیزان می توانید هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های آزاد در رشته فیزیوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. برخی از این دانشگاه ها به شرح زیر می باشند:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رشته اپتومتری دانشگاه آزاد بدون کنکور کلیک کنید.

 

📌  دانشگاه های سراسری پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

 

📌  دانشگاه های آزاد پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

 

📌  دانشگاه های پردیس خودگردان پذیرنده رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

 

 

شهریه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه ها

همان طور که بیان شد، شما عزیزان می توانید بر اساس برخی از شرایط در رشته فیزیولوتراپی بدون کنکور درس بخوانید. حال، ممکن است سوال کنید که شهریه تحصیل در این رشته چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شهریه ثبت نام در این رشته در دانشگاه های مختلف، بسیار متفاوت می باشند. زیرا، دانشگاه های مختلفی در این رشته دانشجو می پذیرند.

شما عزیزان برای اطلاع از شهریه این رشته، ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کنید، سپس از یک مشاور خوب کمک بگیرید. مشاوران ما در ایران تحصیل با در دست داشتن جدید ترین اطلاعات می توانند به شما عزیزان در این زمینه یاری رسانند. البته، برای آشنایی با شهریه دانشگاه های آزاد می توانید مقاله زیر را به خوبی مطالعه نمایید.

شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

شهریه رشته فیزیوتراپی بدون کنکور

جهت کسب اطلاع از شهریه دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

داوطلبانی که متقاضی تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه‌های سرارسی ایران هستند، در صورت کسب رتبه خوب در کنکور سراسری می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های ایران ثبت نام کنند. کسب رتبه خوب در کنکور سراسری هم با کسب مشاوره از آکادمی ایران تحصیل و تهیه منابع و برنامه درسی بسیار راحت‌تر است.

داوطلبان عزیز می‌توانند با کلیک روی عکس پایین به پایگاه اینترنتی آکادمی ایران تحصیل منتقل شده و اطلاعات تکمیلی را کسب کنند.

آکادمی ایران تحصیل

جدیدترین اخبار پیرامون رشته فیزیوتراپی

📌  کتاب فیزیولوژی انسانی برای دانشجویان تربیت بدنی منتشر شد.

کتاب فیزیولوژی انسانی شامل 12 فصل است و فصل‌بندی آن بر اساس سرفصل‌های درس فیزیوتراپی انسانی رشته تربیت بدنی تدوین شده است.

📌  مرکز الکتروفیزیولوژی در دانشگاه آزاد اسلامی قم راه‌اندازی شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم علاوه‌ بر معرفی رشته فیزیوتراپی برای آشنا شدن متقاضیان ادامه تحصیل با این رشته از راه‌اندازی مرکز الکتروفیزیولوژی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

پزشکی بدون کنکور

خلاصه مطلب
ما در این مقال سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که اگر قصد ثبت نام در این رشته را دارید، ابتدا از ظرفیت دانشگاه مد نظر خود اطلاعات کاملی به دست آورید، سپس نسبت به ثبت نام اقدام کنید. علاوه بر این، بهتر است که از شهریه دانشگاه مد نظر خود اطلاع یابید. برای کسب این اطلاعات، بهتر است که با یک مشاور خوب و مجرب، ارتباط برقرار کنید. مشاوران ما با داشتن چندین سال سابقه و دانش کافی می توانند به شما عزیزان یاری رسانند. برای برقراری ارتباط با مشاوران ما می توانید تماس بگیرید یا کامنت بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت به شما عزیزان پاسخ داده و شما عزیزان را یاری خواهند کرد.
علاقه‌مندان به تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه‌های ترکیه و اتحادیه اروپا می‌توانند با کسب اطلاع از آزمون ورودی هر دانشگاه و لیست دانشگاه‌های پذیرنده فیزیوتراپی، اموزش‌های لازم جهت آمادگی در آزمون را کسب کرده و آسان‌تر از کنکور سراسری در اروپا فیزیوتراپی بخوانند. با شماره 02148810144 تماس بگیرید تا همکاران ما ضمن ارزیابی شرایط شما، روند ثبت نام‌تان را آغاز کنند.
برای دریافت پی دی اف مقاله کلیک کنید.

ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور 1402-1401

آخرین مطالب سایت