نیم پست
تماس با ما
ثبت نام رشته عمران بدون کنکور

رشته عمران یکی از رشته های پرطرفدار در جامعه محسوب می شود. همانطور که می دانید بازار کار رشته عمران بسیار خوب است زیرا ساخت و ساز در کشور همواره در حال انجام می باشد و روز به روز ساختمان های جدیدی در تمامی استان ها ساخته می شود. به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به ثبت نام رشته عمران بدون کنکور در اختیار شما قرار دهیم تا شما بتوانید به راحتی در این رشته تحصیل کرده و آینده شغلی خود را بسازید.

توجه داشته باشید شما با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی نسبت به لیست دانشگاه های رشته عمران بدون کنکور به دست خواهید آورد. از سوی دیگر دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته عمران را هم در اختیار شما قرار خواهیم داد. تا اطلاعات کامل تری نسبت به ثبت‌نام در این رشته به دست بیاورید.

در ادامه بهتر است ذکر کنیم برای ثبت نام در هر رشته ای باید نسبت به شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام آگاه باشید در نتیجه ما یک بخش از این مقاله را به شرایط ثبت نام و یک بخش دیگر را هم به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در رشته عمران اختصاص داده ایم. در ثانی بسیاری از اطلاعات دیگر را به صورت کامل در اختیار شما قرار خواهیم داد. در نهایت پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات کامل نسبت به ثبت نام در رشته عمران بدون کنکور تا پایان این مقاله با ما در وب سایت ایران تحصیل همراه باشید.

اطلاعیه

برای ثبت نام رشته عمران بدون کنکور باید به سایت سنجش و آموزش کشور مراجعه کنید، برای ورود به سایت سنجش بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

لیست دانشگاه های رشته عمران بدون کنکور

همانطور که می دانید دانشگاه های زیادی در سراسر کشور وجود دارند که امکان ثبت نام و تحصیل در رشته عمران بدون کنکور را برای داوطلبان فراهم کرده اند. شایان ذکر است اگر قصد دارید برای ثبت نام رشته عمران بدون کنکور اقدام کنید باید با این دانشگاه ها آشنا باشید زیرا در این صورت می توانید با دید باز و آگاهی کامل دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید. به همین دلیل در این بخش از مقاله دانشگاه هایی که شرایط تحصیل در رشته عمران بدون نیاز به شرکت در کنکور را فراهم کردند به شما معرفی خواهیم کنیم و لیست کاملی نسبت به این دسته از دانشگاه ها در اختیار شما قرار خواهیم داد. در نتیجه پیشنهاد می کنیم پاراگراف مربوط به هر دانشگاه را با دقت بالا مطالعه کنید.

لیست دانشگاه های رشته عمران بدون کنکور

ثبت نام رشته عمران در دانشگاه های سراسری

همانطور که می‌دانید بسیاری از داوطلبان علاقه مند هستند در دانشگاه های سراسری تحصیل کنند چون دانشگاه های سراسری از سطح علمی بالا و اعتبار بیشتری نسبت به مابقی دانشگاه های کشور برخوردار است. توجه داشته باشید برخی از دانشگاه‌های سراسری روزانه و شبانه برای ثبت نام در رشته مهندسی عمران بدون نیاز به شرکت در کنکور دانشجو می پذیرند. لازم به ذک است بدانید پذیرش این دانشگاه ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود. در قسمت زیر یک لیست از بهترین دانشگاه سراسری برای ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی عمران در اختیار شما قرار خواهیم داد. جهت آشنایی با این دانشگاه ها با ما همراه باشید.

ثبت نام رشته عمران بدون کنکور در دانشگاه های غیرانتفاعی

دانشگاه های غیر انتفاعی جزو دانشگاه های پرطرفدار در کشور هستند زیرا امکانات موجود در این دانشگاه در سطح بالایی قرار دارد. در گام اول بهتر است ذکر کنیم تحصیل در این دانشگاه ها به صورت کاملا غیر رایگان انجام می باشد و شما باید برای تحصیل هزینه پرداخت کنید. توجه داشته باشید برای تحصیل در دانشگاه غیر انتفاعی باید در آزمون های سراسری سازمان سنجش آموزش کشور شرکت کنید. در ادامه محتوا لیست بهترین دانشگاه های غیرانتفاعی جهت تحصیل در رشته عمران را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ثبت نام بدون کنکور مهندسی عمران در دانشگاه های آزاد

یکی از دانشگاه هایی که بهترین شرایط را برای تحصیل در رشته عمران بدون کنکور فراهم می کند، دانشگاه آزاد است. این نکته را در نظر داشته باشید دانشگاه آزاد در هر سال با بررسی سوابق تحصیلی داوطلبان زیادی را در مقطع کارشناسی جذب می کند. اگر تصمیم دارید در یکی دانشگاه های آزاد برای تحصیل در رشته مهندسی عمران بدون کنکور ثبت‌ نام کنید بهتر است بدانید برای ثبت نام باید در زمان مشخصی اقدام نمایید برای مثال برای ثبت نام نیمسال اول باید در شهریور ماه و برای ثبت نام در نیمسال دوم در دی ماه اقدام کنید.

ثبت نام رشته مهندسی عمران  بدون کنکور در دانشگاه های پیام نور

در این بخش از مقاله تصمیم داریم لیست بهترین دانشگاه های پیام نور برای ثبت نام بدون کنکور رشته مهندسی عمران را در اختیار شما قرار دهیم. توجه داشته باشید برای ثبت نام در دانشگاه پیام نور هم باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنید و در تاریخ مشخص برای ثبت نام اقدام نمایید. این نکته را در نظر داشته باشید دانشگاه پیام نور هم مانند تمامی دانشگاه شرایط و مدارک را برای ثبت نام تایین کرده است که در ادامه محتوا به آنها خواهیم پرداخت. اما در گام اول بهتر است با دانشگاه های پیام نور که در رشته مهندسی عمران بدون کنکور دانشجو می پذیرند آشنا شوید. در بخش زیر لیست دانشگاه های پیام نور را درج خواهیم کرد.

بررسی شهریه رشته مهندسی عمران

اگر بخواهیم مبحث شهریه را مورد بررسی قرار دهیم بهتر است ذکر کنیم شهریه به دو بخش تقسیم می شود. بخش اول شهریه ثابت و بخش دوم شهریه متغیر است. این نکته را در نظر داشته باشید شهریه ثابت به هیچ وجه تغییر نمی کند و در تمام ترم ها ثابت میباشد و انتخاب دروس و تعداد واحد در هر ترم تاثیری در شهریه ثابت ندارد. اما شهریه متغیر بر اساس انتخاب واحد شما در ترم های مختلف، متفاوت است. شایان ذکر است بدانید مبحث شهریه بین دانشگاه های سراسری، دانشگاه های آزاد، دانشگاه های پیام نور ، دانشگاه های علمی کاربردی و غیره تفاوت دارد.

برای کسب اطلاعات در مورد چارت انتخاب واحد رشته عمران بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام

برای ثبت نام رشته عمران بدون کنکور باید مدارکی را در سامانه بارگذاری نمایید. اگر با این مدارک اشنایی ندارید اصلا نگران نباشید زیرا در ادامه با این مدارک به صورت کامل اشنا خواهید. توجه داشته باشید مدارکی همچون اسکن عکس 3*4 به صورت تمام رخ، اسکن کارت ملی، اسکن تمام صفحات شناسنامه، اسکن مدرک نظام وظیفه مخصوص آقایان، اسکن کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت سربازی مخصوص آقایان، داشتن مجوز تحصیلی یا رضایت نامه برای افرادی که در نیروهای مسلح مشغول به کار هستند، نامه معافیت تحصیلی و اسکن مدرک تحصیلی جز مدارکی هستند که باید در هنگام ثبت نام در سامانه بارگذاری نمایید.

رشته عمران بدون کنکور

مزایا و معایب رشته عمران

رشته عمران دارای مزایا و معایبی می باشد که قبل از ثبت نام و آشنایی با دانشگاه های رشته عمران بدون کنکور باید نسبت به آنها آگاه شوید. در گام اول بهتر است به مزایای این رشته اشاره کنیم. توجه داشته باشید حقوق و دستمزد خوب،  فرصت های شغلی رشته عمران در خارج از کشور به وفور یافت می‌شود. از سوی دیگر مراکز دولتی زیادی همچون مسکن و شهرسازی، شهرداری و غیره فرصت های شغلی داخلی برای مهندسان عمران محسوب می شود. این نکته را هم در نظر داشته باشید یک مهندس عمران می تواند در چند طرح مختلف مشغول به کار شود. اما معایبی همچون ساعت کار طولانی، خطر در کارگاه های عمرانی، فشار کاری زیاد، مسئولیت زیاد و غیره هم بسیاری از مهندسین عمران را با چالش مواجه می کند.

اخبار پیرامون رشته عمران

پایان آزمون ورود به حرفه مهندسان عمران در شهرکرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال و بختیاری، اسکندر امینی اظهار داشت: در سطح شهرهای تحت پوشش این اداره کل تعداد ۳۱۶۴ نفر برای مجموعه آزمون‌های نظام مهندسی ثبت نام کردند. شایان ذکر است بدانید از مجموع داوطلبان این آزمون‌ها در شهرکرد، تعداد ۲۶۴۸ نفر را آقایان و ۵۱۶ نفر را بانوان تشکیل دادند.

اضافه شدن رشته عمران به دانشگاه حکیم سبزواری مشهد

طبق آخرین گزارش‌های منتشر شده رشته مهندسی عمران گرایش سازه و مهندسی عمران گرایش مدیریت منابع آب به دانشگاه حکیم سبزواری در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد ایجاد شده است. بنابراین دانشجویان در صورت تمایل می توانند از مهرماه در این رشته تحصیل کنند.

خلاصه مطلب

مطمئنا تا قبل از مطالعه این مقاله اطلاعات دقیقی نسبت به ثبت نام رشته عمران و دانشگاه های رشته عمران بدون کنکور در اختیار داشته داشته باشید و شایان ذکر است دانشگاه های مختلفی همچنین دانشگاه آزاد، دانشگاه های پیام نور، دانشگاه های سراسری، دانشگاه های علمی، کاربردی دانشگاه غیر انتفاعی در رشته عمران بدون کنکور دانشجو می پذیرد.

توجه داشته باشید رشته عمران مزایا و معایب زیادی دارد که باید قبل از ثبت نام رشته عمران بدون کنکور از این مزایا و معایب مطلع شوید. از سوی دیگر برای ثبت نام رشته عمران بدون کنکور باید مدارک چون عکس ۳ در ۴، اسکن کارت ملی، اسکن تمامی صفحات شناسنامه و کارت پایان خدمت و غیره را به همراه داشته باشید تا بتوانید در سامانه بارگذاری کنید. در نهایت امیدواریم مطالب موجود در این مقاله بتواند در هنگام ثبت نام رشته عمران بدون کنکور به شما کمک شایانی کند.

جهت دانلود فایل PDF این مقاله بر روی لینک قرمز رنگ کلیک کنید.

ثبت نام رشته عمران بدون کنکور 1402

آخرین مطالب سایت