نیم پست
تماس با ما
ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

تحصیل در دوره های بدون کنکور از چند سال پیش تاکنون در ایران در بین متقاضیان ورود به دانشگاه بسیار باب شده است. از جمله رشته هایی که می توان در آن ها به تحصیل بدون آزمون در انواع دانشگاه ها پرداخت رشته روانشناسی است. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور 1401 و نیز گرایش های رشته روانشناسی می پردازیم. همانند سایر رشته ها، بهتر است پیش از اقدام به تحصیل در رشته روانشناسی نیز در رابطه با این رشته تحقیق کرده و با آگاهی آن را انتخاب کرد. علاوه بر علاقه، دانستن شرایط بازار کار و درآمد رشته روانشناسی در ایران نیز حائز اهمیت می باشد. در این مقاله به صورت جامع به بررسی تمامی نکات این رشته می پردازیم و متقاضیان گرامی می توانند پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با سوال و یا اشکالی مواجه شدند، با مشاوران ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. با ما همراه باشید. 

 

راهنمای تصویری ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور

 

آشنایی با رشته روانشناسی

روانشناسی در واقع علم مطالعه رفتار و فرآیند های ذهنی انسان ها از طریق تحقیق و پژوهش علمی می باشد. این رشته با مطالعه فعالیت های عملی و ذهنی انسان ها، به هر چه بهتر شدن زندگی کمک می کند. کنار آمدن با ترس ها، از بین بردن اضطراب و استرس، حل مشکلات و ناکامی های روحی و روانی زندگی و … از جمله وظایف یک روانشناس است. روانشناس خوب، روانشناسی است که صبور باشد، بتواند به خوبی به صحبت های مراجعه کنندگان گوش کرده و با آن ها ارتباط موثر برقرار کند، رازدار و صادق باشد، قدرت درک و تحلیل بالایی داشته باشد، خلاق بوده و به جزئیات توجه کند تا بتواند بهترین درمان را برای درمان مراجعه کننده خود ارائه دهد و همچنین دارای هوش هیجانی بالا بوده و با مشکلات روبه رو شود. 

رشته روانشناسی نیازمند تحقیق مداوم می باشد و متقاضی باید علاقمند به پژوهش باشد و همواره دانش خود را به روز نگه داشته و در رابطه با رفتار و احساسات انسان ها دائم مطالعه نماید. روانشناسی در بهبود زندگی فردی و اجتماعی کارکرد قابل توجهی دارد. این رشته قدمتی طولانی داشته و خاستگاه آن را به دیدگاه‌ های فیلسوفان یونان باستان مانند سقراط، افلاطون و ارسطو نسبت می دهند. از آن جایی که با تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه، روحیات مردم نیز دستخوش تغییر قرار می گیرد، اگر علاقمند به تحقیق مداوم در رابطه با رفتار و احساسات انسان ها هستید، این رشته، مناسب شماست.

 

برای دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی برای انتخاب رشته کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور سراسری

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور جهت ورود افراد علاقمند به این رشته هر ساله دو بار و برای داوطلبان ورودی بهمن و مهر ماه صورت می گیرد. تمامی داوطلبان موظف به ثبت نام در رشته روانشناسی بدون آزمون در دانشگاه های سراسری و در زمان تعیین شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور هستند.

داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور برای ورودی مهر ماه را دارند، می توانند از اول مرداد ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند. همچنین داوطلبانی که تمایل به ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور برای ورودی بهمن ماه را دارند، می توانند از اواخر آذر ماه جهت نام نویسی اقدام کنند. فراموش نکنید که هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص زمان دقیق ثبت نام منتشر نشده است و زمان تقریبی اعلام شده، براساس تاریخ ثبت نام سال گذشته (1400) می باشد. جهت کسب اطلاعاتی دقیق در مورد زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه سراسری برای سال تحصیلی پیش رو، می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

برای اطلاع از رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام روانشناسی بدون آزمون سراسری

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور برای کلیه متقاضیان و داوطلبان به شیوه اینترنتی و در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می گیرد. پس از سال 1397 و آغاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها در رشته های مختلف دانشگاهی مانند روانشناسی، تقاضای داوطلبان برای نحوه ثبت نام بدون کنکور نیز افزایش یافت. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام روانشناسی بدون آزمون در سال 1400 می پردازیم. (مراحل ثبت نام دانشگاه های سراسری 1401 نیز به همین روال می باشد.)

 • در ابتدا می بایست به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت راست صفحه گزینه “سراسری” را انتخاب نمایید.

وارد شدن به سامانه سنجش برای ثبت نام بدون کنکور

 • در مرحله بعد می بایست بر روی لینک فعال “سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال 1401” کلیک نمایید.

سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری بهمن ماه سال

 • در این مرحله می بایست بر روی گزینه  “خرید کارت اعتباری” در منوی سمت راست صفحه کلیک کنید تا بتوانید جهت پرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری اقدام نمایید.

خرید کارت اعتباری ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه های سراسری

 • در این مرحله، بر روی دکمه “سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1401” کلیک کنید و سپس بر روی گزینه “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

 انتخاب سریال سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه

 • سپس در این مرحله اطلاعاتی از شما خواسته می شود که می بایست داوطلب اطلاعات خواسته شده را تکمیل نماید. بعد از انتخاب درگاه مورد نظر پرداختی، بر روی عبارت “تایید و ادامه” کلیک نمایید.

تکمیل اطلاعات در سامانه سنجش جهت ثبت نام بدون آزمون

 • در این مرحله سایت کد پیگیری پرداختی برای شما صادر می کند. این کد پیگیری را یادداشت نمایید و پس از آن قوانین را مطالعه کرده و تیک مربوط به قوانین را فعال کرده و سپس گزینه “ادامه روند پرداخت” را انتخاب نمایید.

 دریافت کد پیگیری و بررسی صحت اطلاعات

 • سپس اطلاعات کارت بانکی خود را در کادر های مربوطه درج کرده و کلید “پرداخت” را بفشارید.

پرداخت هزینه ثبت نام دانشگاه سراسری بدون آزمون

 • پس از پرداخت هزینه، به صفحه نخست ثبت نام بازگردید و بر روی گزینه “ثبت نام جدید” کلیک کنید.

 انتخاب گزینه ثبت نام جدید در سامانه سنجش

 • در مرحله آخر، سریال ثبت نام خریداری شده را در کادر خواسته شده وارد کنید. با این کار مراحل ثبت نام شما آغاز می شود و پس از کلیک بر روی گزینه تایید، می توانید رشته های مورد نظر خود را وارد کنید. 

وارد کردن سریال ثبت نام خریداری شده و ادامه روند ثبت نام

 

برای مشاهده رشته های بدون کنکور دکتری کلیک کنید.

 

شرایط ثبت نام در رشته روانشناسی سراسری بدون آزمون

ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور در صورت برخورداری فرد از شرایط عمومی و اختصاصی برای وی صورت می گیرد. در ادامه به شماری از این شرایط جهت تحصیل در رشته روانشناسی بدون آزمون برای شما عزیزان اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

این شرایط عبارتند از:

 • داشتن حق انتخاب یکصد کد رشته محل برای متقاضیان تحصیل در روانشناسی
 • تسلیم انصراف قطعی از دانشگاه برای دانشجویان دوره روزانه تا زمان اتمام مهلت ثبت نام و انتخاب رشته روانشناسی
 • عدم وجود محدودیت سنی جهت ثبت نام و انتخاب رشته روانشناسی

 

چگونه ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور را انجام دهیم

 

پیش از ثبت نام در رشته روانشناسی، نکات زیر را مطالعه نمایید:

 • اگر تصمیم شما برای ادامه تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور، دانشگاه علمی کاربردی می باشد، لازم است بدانید که تنها در دو مقطع کاردانی و کارشناسی می توانید اقدام به ثبت نام نمایید. برای تحصیل در این دانشگاه نیازمند مدرک دیپلم خواهید بود. چنانچه مدرک دیپلم شما مربوط به دوره سه ساله نظام قدیم است، می توانید مدرک پیش دانشگاهی خود را ارائه دهید. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی نا پیوسته ملزم به ارائه مدرک کاردانی خواهند بود.
 • در رابطه با دانشگاه های پیام نور، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد نیز شرایط همانند دانشگاه علمی کابردی می باشد. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی بدون کنکور، می توانید تنها از طریق دانشگاه پیام نور اقدام کنید. برای تحصیل در این مقطع نیاز به معدل کارشناسی بالا و یا شرایط خاصی نخواهید بود.
 • در دانشگاه های روزانه و شبانه (نوبت دوم) برای دریافت پذیرش در رشته های روانشناسی بدون کنکور در مقطع کارشناسی ارشد، می توانید از طریق استعداد درخشان، معدل کارشناسی و شرایط تحصیلی دانشجو اقدام نمایید.
 • جهت آسان تر شدن شرایط ثبت نام بدون کنکور در دانشگاه آزاد، شرط معدل حذف گردیده است و داوطلبان نام نویسی در رشته روانشناسی می توانند بدون داشتن نگرانی از معدل، در این دانشگاه ثبت نام نمایند. 
 • دانش آموزان گروه های علوم انسانی، ریاضی و علوم تجربی می توانند با ارائه مدرک دیپلم نظام جدید و یا دیپلم سه ساله نظام قدیم و یا مدرک پیش دانشگاهی خود، در مقطع کارشناسی رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد، پذیرش گرفته و مشغول به تحصیل گردند و مدرک کارشناسی خود را همانند دیگران دریافت کنند.

 

برای اطلاع از رشته علوم تغذیه بدون کنکور کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام رشته روانشناسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد

در خصوص زمان ثبت نام دانشگاه آزاد باید عرض کنیم که ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله طی 2 نوبت مهر ماه و بهمن ماه برای داوطلبان انجام می شود.

در واقع، افراد ورودی مهر در یک زمان و داوطلبان ورودی بهمن در زمانی دیگر که از قبل تعیین شده اقدام به ثبت نام می کنند.

جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام روانشناسی بدون آزمون برای سال آینده از ارتباط با مشاوران خبره ایران تحصیل غافل نشوید.

 

 

ثبت نام رشته روانشناسی بدون آزمون در دانشگاه آزاد چگونه انجام می شود؟

ثبت نام در رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد هر ساله به شکل آنلاین و از طریق سایت دانشگاه آزاد به آدرس اینترنتی azmoon.org انجام می گیرد. روند ثبت نام در نیمسال اول و دوم دانشگاه آزاد برای داوطلبانی که تمایل به ثبت نام بدون آزمون دارند، متفاوت است. داوطلبان ثبت نام در نیمسال اول (مهر ماه)، می بایست به صورت اینترنتی و از طریق سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی اقدام نمایند ولی داوطلبانی که تمایل به نام نویسی در نیمسال دوم (بهمن ماه) را دارند، می بایست به صورت حضوری مراجعه کرده و ثبت نام خود را نهایی کنند. در ادامه مراحل ثبت نام اینترنتی دانشگاه آزاد را ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

 

 • در ابتدا وارد سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی به نشانی اینترنتی azmoon.org شوید و در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1401 – 1402” کلیک کنید.

 وارد شدن به سامانه مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی

 

 • در مرحله بعد بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. توجه داشته باشید که بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت. 

خرید کارت اعتباری برای ثبت نام در دانشگاه آزاد

 • برای خرید کارت اعتباری جهت ثبت نام در دانشگاه، بر روی دکمه “ادامه” کلیک نمایید.

خرید کارت اعتباری دانشگاه آزاد

 • در این مرحله دوره مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس، به مرحله بعدی منتقل می شوید. (ثبت نام کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته نیز به این لیست اضافه شد و امکان ثبت نام در این مقاطع نیز در زمان تعیین شده وجود خواهد داشت.)

 انتخاب دوره مورد نظر در دانشگاه آزاد

 • پس از انتخاب دوره مربوطه، با کلیک بر روی گزینه “بلی” تمایل خود را جهت ادامه مراحل ثبت نام اعلام کنید.

 تایید دوره مورد نظر برای ثبت نام در دانشگاه آزاد

 • در مرحله بعدی باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در کادر های مربوطه وارد کرده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک نماید.

 ثبت اطلاعات جهت نهایی نمودن خرید کارت اعتباری

 • در مرحله بعدی، وارد صفحه پرداخت خواهید شد. در این مرحله اطلاعات بانکی خواسته شده را وارد کرده و هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید.

پرداخت هزینه کارت اعتباری دانشگاه آزاد بدون کنکور

 • پس از پرداخت هزینه ثبت نام، سیستم به شما یک شناسه پرداخت ارائه خواهد داد. داوطلب باید آن شناسه را یادداشت کند چرا که باید از آن برای شروع ثبت نام خود استفاده کند. سپس مجددا به مرحله دوم بازگردید و بر روی لینک “ثبت نام”  کلیک نمایید.
 • در گام بعد، پس از وارد کردن اطلاعات خواسته شده از جمله شماره سریال اعتباری خریداری شده، بر روی گزینه “ورود به ثبت نام” کلیک کنید.

پس از تکمیل کردن مراحل فوق، ثبت رشته های مورد نظر شما آغاز خواهد شد. در این مرحله با وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر در فرم انتخاب رشته می توانید بر روی گزینه “جستجو” کلیک کرده تا رشته و دانشگاه مورد نظر را جستجو کنید. سپس دکمه “تایید” را بفشارید تا رشته ها ثبت شوند؛ به همین ترتیب می توان انتخاب های بعدی را نیز وارد و ثبت نمود.

پس از پایان تمام مراحل ثبت نام، یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که در زمان اعلام نتایج مورد نیاز شما خواهد بود. حتما آن کد را یادداشت نمایید. توجه داشته باشید که حتما پس از طی تمامی مراحل فوق و به منظور ذخیره اطلاعات وارد شده، بر روی عبارت “تایید نهایی” کلیک نمایید.

 

روانشناسی بدون آزمون

درآمد رشته روانشناسی در ایران چقدر است؟

در این قسمت از مقاله به بررسی درآمد رشته روانشناسی در ایران خواهیم پرداخت. رشته روانشناسی نیز همچون سایر رشته ها در صورت برخورداری فرد از توانایی ها و مهارت های ضروری و کافی می تواند درآمد بسیار عالی داشته باشد. علاوه بر مهارت و تجربه، شهر و محل فعالیت نیز دارای اهمیت است. افرادی که در مناطق پر جمعیت و مراکز استان ها مشغول به کار هستند درآمد بیشتری را نیز نسبت به افرادی که در شهرستان ها مشغول به کار هستند، خواهند داشت. همانطور که می بینید در واقع نمی توان درآمد رشته روانشناسی در ایران را به صورت دقیق مشخص کرد ولی می توان گفت که معمولا ما بین 3 الی 7 میلیون تومان در ماه خواهد بود و هرچه سازمان و شهر محل فعالیت بزرگ تر و پر جمعیت تر باشد و شخص تجربه، مهارت و دانش کافی داشته باشد، در آمد وی بیشتر از 7 میلیون خواهد بود. میزان درآمد رشته روانشناسی در ایران برای افراد خلاق و تلاش گر سقف و محدودیتی ندارد.

پس تا می توانید در طول دوران تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور توانایی و تجربه کسب کنید تا بتوانید درآمد عالی از فعالیت در این رشته داشته باشید.

 

گرایش های رشته روانشناسی کدام ها هستند؟

رشته روانشناسی در دوره کارشناسی شامل هیچ گونه گرایشی برای داوطلب نمی باشد. اما گرایش های رشته روانشناسی در مقطع ارشد این رشته وجود دارند. برخی از این گرایش ها عبارتند از:

 

دانشگاه پیام نور دارای گرایش های متنوع تری در رشته روانشناسی نسبت به سایر دانشگاه ها می باشد که در این بخش از مقاله به بررسی گرایش های رشته روانشناسی خواهیم پرداخت. 

زیست روانشناسی، یکی از گرایش های رشته روانشناسی بدون کنکور است که بر روی نحوه تاثیر گذاری مغز و هادی های عصبی مغز، بر افکار و رفتارهای شخص تحقیق، مطالعه و درمان می کند. گرایش روانشناسی بالینی که در سایر دانشگاه ها نیز وجود دارد، بر روی درمان پیش بینی ناتوانی هایی از جمله عاطفی، هیجانی، اجتماعی و … مطالعه و فعالیت می کند.

گرایش روانشناسی کودکان استثنائی، در حوزه مرتبط با مسائل مربوط به درمان و پیشگیری کودکان تیز هوش، استثنایی، عقب مانده ذهنی، کم بینا و یا نابینا فعالیت می کنند.

در گرایش روانشناسی صنعتی و سازمان، اصول روانشناسی و نظریه های مختلف در سازمان ها پیاده سازی می شوند تا افزایش باروری در محیط کاری و شغلی اتفاق افتد. گرایش های دیگری نیز مانند روانشناسی رشد، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی مدرسه و … از جمله زیر گروه های رشته روانشناسی به حساب می آیند که در دانشگاه های پیام نور، امکان تحصیل در این رشته ها برای تمامی داوطلبان، فراهم شده است. 

 

دانشگاه های پذیرنده روانشناسی در دوره بدون کنکور را می شناسید؟

تمامی داوطلبان مایل به تحصیل در رشته روانشناسی بدون کنکور بعد از شنیدن نظرات در مورد رشته روانشناسی و گرفتن تصمیم جدی جهت ادامه تحصیل در آن مایل به شناخت دانشگاه های آزاد و سراسری پذیرنده این رشته هستند. از این رو در این قسمت از مقاله به بیان دانشگاه های ارائه دهنده رشته روانشناسی بدون آزمون می پردازیم. این دانشگاه ها عبارتند از:

اگر می خواهید با لیست کامل و موثق این دانشگاه ها آشنا شوید، با مشاوران و کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

 

اخبار پیرامون رشته روانشناسی

دکتر غلامعلی افروز بیان کرد: بیش از ۸۰ هزار نفر از دانشجویان فعلی رشته‌های مختلف روانشناسی در واحد های دانشگاه آزاد و بیش از ۹۳ هزار نفر نیز در واحد های دانشگاه پیام نور و عمدتا در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل‌ اند. از بین دانشجویان رشته های مختلف روانشناسی در کشور، حدود ۳۰ هزار نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول‌ به تحصیل‌ اند که از این بین نیز حدودا ۱۳ درصد یعنی ۶۵۰۰ نفر در رشته‌ های مختلف مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

استاد ممتاز دانشگاه تهران با اشاره به قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، درباره شرایط دریافت پروانه فعالیت فارغ التحصیلان رشته‌های روانشناسی و مشاوره ادامه داد: مطابق با قانون این سازمان، برای اینکه کسی بتواند پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بگیرد باید حداقل مدرک فوق لیسانس روانشناسی یا مشاوره داشته باشد. این حداقل به این معنا است که هم مدرک لیسانس و هم فوق لیسانس متقاضیان پروانه از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور باید روانشناسی یا مشاوره باشد. با این حال در زمان تصویب قانون و تاسیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، وزارت علوم قانونی داشت که فارغ التحصیلان تمام رشته‌های کارشناسی می‌توانند در کارشناسی ارشد رشته‌های روانشناسی شرکت کنند و از این رو بسیاری از افراد با کارشناسی غیر مرتبط برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته روانشناسی و یا مشاوره شرکت کردند و پس از فارغ التحصیلی متقاضی دریافت پروانه از سازمان نظام روانشاسی و مشاوره کشور شدند.

وی افزود: از همین رو است که اعضای شورای مرکزی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور مصوب کردند که تنها افرادی می‌توانند متقاضی دریافت پروانه سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور شوند که حداقل در دو مقطع رشته روانشناسی و یا مشاوره تحصیل کرده باشند. این مصوبه بیش از یک سال است که در حال اجراست و به واسطه آن دارندگان مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی و یا مشاوره که مدرک کارشناسی‌آنها غیر مرتبط است تنها در صورتی می‌توانند پروانه فعالیت دریافت کنند که دکترای روانشناسی یا مشاوره نیز داشته باشند.

 

درآمد رشته روانشناسی در ایران

 

خلاصه مطلب

رشته روانشناسی همواره یکی از جذاب ترین رشته های دانشگاهی برای داوطلبین کنکور سراسری بوده است و سالانه بر تعداد متقاضیان آن افزوده می شود. از این رو در این مقاله به بررسی نحوه ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور 1401 و نیز گرایش های رشته روانشناسی پرداختیم. همچنین شرایط لازم برای تحصیل در رشته روانشناسی را نیز مطرح کردیم تا پیش از ثبت نام، از دارا بودن شرایط ثبت نام اطمینان حاصل نمایید. در سایر بخش های مقاله به بررسی شرایط بازار کار و درآمد رشته روانشناسی در ایران پرداختیم تا علاقمندان به این رشته با آینده شغلی خود نیز مواجه شوند. اطلاعات بسیار ارزشمندی در این مقاله، به صورت جامع بررسی گردید و تمامی نکات مربوط به این رشته بیان گردید.

متقاضیان گرامی می توانند پس از مطالعه دقیق این مقاله در صورتی که با سوال و یا اشکالی مواجه شدند، با مشاوران و کارشناسان ما در ایران تحصیل تماس حاصل نمایند. همچنین می توانید برای ما کامنت بگذارید. کامنت شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی متخصصان ایران تحصیل پاسخ داده خواهد شد.

 

برای دانلود فایل PDF متن مقاله کلیک کنید.

 

ثبت نام رشته روانشناسی بدون کنکور 1401

آخرین مطالب سایت