نیم پست
تماس با ما
ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

متقاضیان محترم جهت پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی واحد های دانشگاهی علمی کاربردی سراسر کشور می توانند با ورود به سامانه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی، دفترچه ثبت نام علمی کاربردی را مطالعه نمایند. داوطلبان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی  1402 لازم است پس از اطلاع از رشته های موجود در واحد های دانشگاهی مختلف و همچنین شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی، جهت خرید کارت اعتباری ثبت نام، ورود اطلاعات هویتی و تکمیل روند ثبت نام اقدام نمایند.

لازم به ذکر است قبل از ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی متقاضیان محترم باید حتما نسبت به تکمیل اطلاعات خود در رابطه با شرایط پذیرش و لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اقدام نمایند و در مرحله بعد نیز در زمان اعلام شده می بایست برای تکمیل فرایند ثبت نام خود به سامانه انشگاه علمی کاربردی مراجعه کنند.

 

جهت اطلاع از زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 

چگونگی ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

پذیرش ترم مهر در 2 مقطع کاردانی و کارشناسی انجام می شود. همچنین برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی ناپیوسته داشتن مدرک کاردانی در هر یک از دانشگاه های وزارت علوم و آموزشگاه های مورد تایید آموزش پرورش کل کشور نیاز می باشد. داوطلبان پذیرش در مقطع کارشناسی ناپیوسته، باید حداکثر تا پایان شهریور ماه مدرک کاردانی خود را گرفته باشند. از دیگر شرایط ثبت نام می توان موارد زیر را نام برد:

شرایط عمومی 

 • اعتقاد به دین اسلام
 • نداشتن دشمنی با نظام جمهوری اسلامی
 • نداشتن اعتیاد به هر گونه مواد مخدر
 • داشتن وضعیت جسمانی متناسب با رشته انتخابی
 • نداشتن کارهای غیراخلاقی در دوران تحصیل و کار

 

شرایط اختصاصی 

 • داشتن مدرک دیپلم نظام جدید یا قدیم در کلیه رشته های نظری، فنی و حرفه ای و یا کاردانش
 • داوطلبان ثبت نام در این دانشگاه ورودی نیمسال اول ترم مهر، باید حداکثر تا شهریور مدرک خود را گرفته باشند.
 • دانشجویانی که در مقطعی به غیر از رشته خود، قصد ادامه تحصیل دارند باید دروس جبرانی را رشته مد نظر را بگذرانند.
 • دارا بودن کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • پذیرش در این دانشگاه بر اساس معدل کل و سهمیه های شهدا، جانباز و ایثارگر انجام می گیرد.

 

برای آشنایی بیشتر با شرایط ورود به دانشگاه علمی کاربردی، بر روی لینک کلیک کنید. 

 

نحوه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی و کارشناسی

کلیه داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند جهت ثبت نام از سایت دانشگاه علمی کاربردی یا همان سامانه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی به آدرس edu.uast.ac.ir مراجعه نمایند. در واقع زمان پذیرش دانشگاه علمی کاربردی هر سال تا آخر مهر ماه ادامه خواهد داشت. شایان ذکر است شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی تاثیر گذار خواهد بود. در ضمن منظور از شرط معدل در دانشگاه علمی کاربردی، تاثیر معدل کتبی دیپلم در پذیرش داوطلب در دانشگاه علمی کاربردی می باشد.

پذیرش علمی کاربردی ترم مهر فقط از طریق سایت سنجش و یا تماس با مرکز امکان پذیر خواهد بود. امسال نیز فرایند اسم نویسی مانند روال سال های گذشته بصورت اینترنتی بوده، اما گاها سابقه ثبت نام حضوری در مواردی هم وجود داشته است. فرآیند ثبت نام به این شکل است که در طول زمان ثبت نام علمی کاربردی تعیین شده با خرید کارت اعتباری، فرم ثبت نام را تکمیل نموده و انتخاب های خود را مشخص می نمایند. منظور از انتخاب، همان رشته ها و دانشگاه هایی هست که داوطلبان علاقه مند به تحصیل در آن ها هستند. تعداد این انتخاب ها برای داوطلبان ورودی نیمسال دوم ، بیست انتخاب خواهد بود.

 

ثبت نام در نیم سال اول مهر ماه 1402 – 1401

امسال زمان ثبت نام برای مقطع کاردانی ناپیوسته نوبت مهر ماه از 1 تا 4 شهریور ماه و برای کارشناسی ناپیوسته نیز در همین بازه زمانی اعلام شد. داوطلبان عزیز می بایست جهت ثبت نام به صورت اینترنتی به سایت سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

ثبت نام در نیم سال دوم بهمن ماه 1402 – 1401

در سال گذشته جهت ورود به این دوره برای مقطع کاردانی از 16 تا 22 دی ماه و برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی از 17 تا 23 دی ماه شروع شد. داوطلبان جهت ثبت نام در این دانشگاه می توانند به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش در زمان مقرر شده اقدام کنند.

 

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

اطلاعیه

همه رشته های تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی به صورت بدون کنکور ارائه می شوند.

 

راهنمای تصویری ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

در این قسمت همراه ما باشید تا نحوه انجام عملیات ثبت نام و راهنمای تصویری آن را ارائه دهیم. در ابتدا مراحل را به صورت کلی بررسی کرده و سپس با جزئیات شرح می دهیم. مراحل کلی ثبت نام به شرح زیر است:

ابتدا با مراجعه به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org وارد سامانه شوید. سپس با دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دانشگاه علمی کاربردی بهمن شرایط را با دقت مطالعه کنید. در مرحله بعد نیاز است مدارک ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی را آماده کنید. با خرید کارت اعتباری و پرداخت هزینه ثبت نام، فرم ثبت نام در سایت مربوطه برای تکمیل نشان داده می شود. در مرحله آخر نیز برای تایید مراحل و دریافت رسید ثبت نام باید اقدام کنید.

برای شرح مراحل نیز ابتدا طبق تصویر زیر وارد سایت سنجش شوید. سپس گزینه ” دانشگاه جامع علمی کاربردی ” از منوی سمت راست سایت سنجش انتخاب نمایید.

 

"<yoastmark

 

در آخر هم باید طبق شکل زیر کارت بخرید و فرم ها را تکمیل کنید.

 

"مراحل

 

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه علمی کاربردی

برای اینکه داوطلبان بتوانند ثبت نام خود را در این دانشگاه تکمیل نمایند باید مدارک خود را در سامانه آپلود کنند یا به صورت حضوری مراجعه نمایند تا اطلاعات هویتی آن ها تائید شود که ما در ادامه مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی و ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی را برای شما ذکر می کنیم.

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور کاردانی علمی کاربردی

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه اصل مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا جدید
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کپی از صفحه اول دفترچه بیمه
 • فرم تاییدیه معدل برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و هنوز گواهینامه پایان تحصیلات برای آنها صادر نشده است.
 • ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسئول مربوطه
 • داوطلبانی که شاغل هستند باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد خود را ارائه نمایند.

 

برای اطلاع از سامانه نقل و انتقال دانشگاه علمی کاربردی بر روی لینک کلیک کنید. 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی علمی کاربردی

 • ارائه کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان
 • ارائه اصل یا گواهی موقت مدرک کاردانی
 • 6 قطعه عکس 4*3
 • کپی از صفحه اول دفترچه بیمه
 • فرم تاییدیه معدل برای افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و هنوز گواهینامه پایان تحصیلات برای آنها صادر نشده است.
 • ارائه اصل گواهی اشتغال به کار با امضای مسئول مربوطه
 • داوطلبانی که شاغل هستند باید آخرین فیش حقوقی یا قرارداد خود را ارائه نمایند.

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

جزئیات ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیمسال اول در تمامی رشته های موجود در دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته امکان پذیر خواهد بود، ضمنا با توجه به عدم امکان ویرایش لازم است داوطلبان محترم دقت لازم را در انتخاب رشته دانشگاه علمی کاربردی داشته باشند و موارد را به دقت وارد نمایند تا مشکلی در پذیرش آن ها بوجود نیاید. به منظور تسهیل در امور ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی داوطلبان می توانند کلیه امور ثبت نامی خود را از طریق تماس با مرکز مشاوره ایران تحصیل انجام دهند و از آدرس و اطلاعات رشته ها و شرایط ثبت نام علمی کاربردی آگاهی داشته باشند.

شایان ذکر است کلیه داوطلبان می بایست شرایط را دارا بوده و اقدام به ثبت نام نمایند. بدیهی است در صورتی که داوطلبی شرایط را دارا نباشد و اقدام به ثبت نام کند ثبت نام وی باطل تلقی شده و دانشگاه علمی کاربردی هیچ مسئولیتی در قبال این افراد نخواهد داشت. دانشگاه علمی کاربردی یکی از برترین مراکز علمی آموزشی ایران است که بیش از هزار واحد آموزشی در سراسر کشور دارد.

دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت بدون کنکور در مقطع کاردانی و کارشناسی اقدام به پذیرش دانشجو می‌کند. جهت اطلاع از رشته های دانشگاه علمی کاربردی در شهر خود می‌ توانید به سایت دانشگاه علمی کاربردی edu.uast.ac.ir مراجعه کنید. کلیه داوطلبان ورودی نیمسال اول مهر قبل از اقدام با مشاورین مجرب مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس گرفته تا ضمن آشنایی با رشته های بدون کنکور جامع علمی کاربردی از شرایط ثبت نام در این دانشگاه مطلع شوند.

 

برای اطلاع از زمان ثبت نام ارشد علمی کاربردی بر روی لینک کلیک نمایید. 

 

جزئیات دفترچه ثبت نام اینترنتی علمی کاربردی بهمن

رشته های هنر و زبان های خارجی نمونه ای از رشته های بدون آزمون پر متقاضی دانشگاه علمی کاربردی می‌ باشند. در دانشگاه جامع علمی کاربردی تنوع رشته ها بسیار است و داوطلبان ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی می‌ توانند در مجموعه زبان‌های خارجی، انگلیسی، فرانسوی و در گروه هنر، هنرهای تجسمی، طراحی و دوخت لباس، صنایع دستی، سینما و رشته موسیقی را انتخاب کنند. همچنین گروه صنعت جامع علمی کاربردی نیز دارای رشته های خوبی است که شامل تمام رشته های فنی و مهندسی مهم نیز می شود، ثبت نام ورودی نیمسال اول نیز شامل این رشته های هم خواهد بود. در ثبت نام امسال برای لیست رشته ها در گروه صنعت می‌ توانید کلیه رشته‌های مهندسی اعم از مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی شیمی، مهندسی مواد (متالوژی)، مهندسی کامپیوتر و مهندسی IT را نیز پیدا کنید. در ادامه به فرهست رشته های ارائه درج شده بیشتر خواهیم پرداخت. 

ثبت نام کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی 1402 – 1401 

همانگونه که اشاره شد ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در مقاطع مختلف در دو نوبت مهر و بهمن ماه انجام می شود. داوطلبان گرامی باید علاوه بر اطلاع از ضوابط دانشگاه، از لست رشته محل های ارائه شده از سوی دانشگاه نیز مطلع باشند. همه اطلاعات مربوط به رشته های قابل پذیرش در دفترچه راهنمای ثبت نام ارائه شده است. در ادامه نیز به تعدادی از این رشته ها در مقاطع کاردانی و کارشناسی اشاره خواهیم کرد. 

 

شهریه دانشگاه علمی کاربردی 1402 – 1401

کلیه داوطلبان موظفند دارای شرایط که در دفترچه دانشگاه علمی کاربردی ذکر شده را دارا باشند تا ثبت نام نهایی انجام شود. در ادامه جدول شهریه هر کدام از گروه رشته های این دانشگاه ارائه شده است. لازم به ذکر است این ارقام نسبت به سال گذشته با افزایشی در حدود 20 الی 25 درصد همراه بوده است، همچنین قابل ذکر است که شهریه دانشگاه علمی کاربردی از دانشگاه های غیرانتفاعی و آزاد کمتر و در برخی موارد بیشتر و یا برابر با شهریه دانشگاه پیام نور می باشد.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

اطلاعیه

اسم نویسی و فرایند انتخاب رشته این دانشگاه هر ساله در مهر ماه به صورت اینترنتی از طریق سایت ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی انجام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به این سایت، فرایند ثبت نام خود را تکمیل کنند. 

 

جدیدترین اخبار پیرامون ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی برای دو نیمسال تحصیلی مهر ماه و بهمن ماه صورت می پذیرد و چند روز قبل از شروع ثبت نام برای هر یک از دوره ها، دفترچه راهنمای ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار داده می شود.

نحوه اعطای وام “شهریه” دانشگاه علمی‌کاربردی اعلام شد/ ۱۶ آذر، آخرین مهلت ثبت درخواست

دکتر سلیمان عباسی ضمن اعلام این خبر، گفت:دانشجویان متقاضی وام شهریه می‌ ­توانند با مراجعه به سامانه صندوق رفاه دانشجویان نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی افزود: از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبلغ وام شهریه دانشجویان ۱۵ میلیون ریال برای هر نیمسال تحصیلی در نظر گرفته شده است. 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی

خلاصه مطالب

در این مقاله تلاش نمودیم تا شما را با نحوه و زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی مهر و بهمن 1402 – 1401 آشنا نماییم. به صورت کلی برای ثبت نام در این دانشگاه کافی است از تاریخ های که اعلام می شود، اطلاعات لازم را بدست آورید و سپس طبق مراحل مورد نیاز عملیات ثبت نام را انجام دهید. از آنجا که ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی در دو بازه زمانی مهر و بهمن صورت می گیرد، لذا لازم است در جریان جدیدترین اخبار از زمان ثبت نام باشید. 

توصیه می‌ نماییم که فرایند انتخاب رشته را با توجه به اینکه موضوع حساس و بسیار نیازمند دقت عمل می‌ باشد، به کارشناسان متخصص در این زمینه بسپارید و در وارد نمودن کد انتخاب رشته خود، نهایت دقت عمل را داشته باشید. وارد نمودن حتی یک کد اشتباه، منجر به هدایت شما در رشته‌ هایی غیر از رشته‌های انتخابی خود می‌ شود. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا به کمک مشاوران ما نیاز داشته باشید، با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نمایید تا پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشند. 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

پادکست صوتی مقاله


 

 

ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی 1402 + رشته محل ها

آخرین مطالب سایت