نیم پست
تماس با ما
ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم

سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی جهت برآورده کردن نیازهای موجود در کادر علمی و آموزشی واحد های مختلف دانشگاهی، فراخوانی را تحت عنوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد واحد های مختلف منتشر می کند. علاقمندان به تدریس، تحقیق و پژوهش در دانشگاه می توانند به عضویت هیات علمی دانشگاه درآیند. گفتنی است ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم سال 1401 نیز از 15 تا 30 بهمن ماه از طریق سامانه جامع دانشگاه آزاد اسلامی امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است تمام متقاضیان می بایست پیش از ثبت نام بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد و شرایط معدل هیئت علمی شدن را مطالعه نمایند تا با آگاهی بیشتر جهت ثبت نام اقدام نمایند. علاوه بر شرایط خاص جذب هیات علمی، افراد باید به رشته های ارائه شده نیز توجه نمایند.

 

📢 اطلاعیه 📢 

برای اطلاع از کلیه شرایط بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم سال 1401 که از سوی اداره کل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شده است می توانید از تلفن ثابت با شماره 9099075307 (بدون پیش شماره) به صورت 24 ساعته تماس بگیرید.

 

آشنایی با وظایف هیات علمی آموزشی دانشگاه

در ابتدای مقاله بهتر است تا با وظایف هیات علمی دانشگاه ها آشنا شوید و پس از آن به بررسی بخشنامه ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم بپردازیم. در این بخش از مقاله به بررسی وظایف هیات علمی آموزشی دانشگاه می پردازیم که عبازتند از:

📌 اعضای هیات علمی آموزشی دانشگاه موظف به تدریس 8 تا 12 واحد نظری یا معادل عملی آن بر اساس آئین نامه مصوب شورای دانشگاه هستند.

📌 انجام تحقیقات بنیادی یا کاربردی

📌 راهنمایی و پاسخگویی به سوالات دانشجویان

📌 سرپرستی و انجام امور مربوط به کار آموزی و کارورزی دانشجویان

📌 راهنمایی پایان نامه های دوره های کارشناسی و مقاطع تحصیلات تکمیلی

📌 ارائه خدمات آزمایشگاهی و کارگاهی و آماده سازی آن ها یا انجام عملیات صحرایی

📌 حضور در شوراها و کمیته ها و هیات های ممتحنه

📌 قبول دعوت مراکز علمی وابسته به دانشگاه یا دانشکده جهت ارائه خدمات علمی و تخصصی

📌 حضور حداقل 40 ساعت در هفته در دانشگاه

📌 انجام سایر وظایف محوله از طرف مدیر گروه یا رئیس دانشکده یا مسئولین دانشگاه

وظایف هیات علمی آموزشی دانشگاه طبق بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد

وظایف هیات پژوهشی دانشگاه

علاوه بر هیات علمی آموزشی، نوع دیگری از هیات علمی به نام هیات علمی پژوهشی نیز وجود دارد که وظایف آن کمی متفاوت تر است. گاه ممکن است در بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد تنها تقاضا برای جذب هیات علمی آموزشی وجود داشته باشد و گاه برعکس ولی در حالت معمول تقاضای جذب برای هر دو نوع هیات علمی مشاهده می گردد. در این بخش از مقاله به بررسی وظایف هیات علمی پژوهشی دانشگاه خواهیم پرداخت که عبارتند از:

📌 اجرای پروژه های تحقیقاتی مصوب شورای پژوهشی دانشگاه طبق ارجاع گروه

📌 ارائه خدمات علمی، آزمایشگاهی به دانشگاه و خارج از دانشگاه بر اساس مصوبات هیات رئیسه دانشگاه طبق ارجاع گروه

📌 انجام امور کارشناسی و مشاوره علمی طبق برنامه گروه

📌 شرکت در سمینار ها و کنفرانس ها و مجامع علمی و تخصصی طبق نظریه گروه

📌 شرکت در شورا های دانشگاه و خارج از دانشگاه به تشخیص گروه

📌 تدریس حداکثر 4 ساعت در هفته

📌 حضور حداقل 40 ساعت در هفته در دانشگاه

📌 انجام سایر اموری که از طرف مدیر گروه، رئیس دانشکده یا رئیس دانشگاه ارجاع می شود.

شرایط عمومی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد 

همانطور که می دانید برای عضویت در هیات علمی دانشگاه ها لازم است علاوه بر شرایط معدل هیئت علمی شدن، دارای برخی شرایط عمومی و اختصاصی باشید که در صورت عدم برخورداری از این شرایط، متاسفانه امکان ثبت نام برای شما وجود نخواهد داشت.

از این رو در این بخش از مقاله به ارائه لیستی از شرایط عمومی مورد نیاز برای ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم با توجه به شرایط اعلامی از سوی اداره کل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران می پردازیم.

این شرایط سالانه توسط اداره کل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ارائه می گردد. شرایط عمومی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد سال جاری عبارتند از:

🔸 متقاضی باید دارای تابعیت جمهوری اسلامی ایران باشد.

🔸 داشتن ایمان به یکی از ادیانی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مطرح شده است.

🔸 اعتقاد و وفاداری به نظام جمهوری اسلامی ایران

🔸 خودداری از وارد نمودن خطوط سیاسی ناسازگار در حوزه فعالیت های علمی خویش.

🔸 متعهد بودن نسبت به اصل ولایت فقیه و عمل به فرامین رهبر جمهوری اسلامی ایران.

🔸 پرهیز از محرمات و انجام واجبات و آشنایی با احکام شرعی اسلام.

🔸 نداشتن هیچ گونه سابقه فعالیت علیه نظام و عدم عضویت و یا وابستگی در گروه های مخالف محارب و معاند نظام جمهوری اسلامی ایران.

🔸 داوطلبان آقا از لحاظ خدمت نظام وظیفه نباید هیچگونه منعی داشته باشند.

🔸 دارا بودن سلامت جسمی و روحی لازم و نداشتن هر گونه نقص عضو موثر.

🔸 التزام به مقررات و قوانین صنفی، اخلاق حرفه ای.

🔸 عدم اعتیاد به مواد مخدر

🔸 عدم اشتهار به فسق و فجور و سوابق محکومیت کیفری و انتظامی.

شرایط عمومی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد 

برای مشاهده مقاله فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی بخشنامه ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم 

در این بخش از مقاله به بررسی شرایط مطرح شده در بخشنامه ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم خواهیم پرداخت که افراد متقاضی باید علاوه بر شرایط معدل هیئت علمی شدن، شرایطی را که به شرح زیر هستند، داشته باشند:

 • شرايط عمومی جذب اعضاي هيأت علمی مطابق مصوبه 608 مورخ 1386/4/19 شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد.
 • مدرک تحصیلی مورد نیاز برای شرکت در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها در تمامی رشته ها اعلام نیاز شده دکتری تخصصی می باشد.

تبصره 1: ثبت نام متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی ارشد در گروه هنر در رشته های فاقد سرفصل مصوب دوره دکتری در کشور که در سامانه جذب به آن رشته ها اعلام نیاز شده است، بلامانع می باشد.
تبصره 2: ثبت نام متقاضیان دارنده مدرک کارشناسی ارشد در رشته های پرستاری، مامایی، هماتولوژی و اتاق عمل، مشروط به نداشتن تعهد خدمت متقاضیان به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بلامانع می باشد.
تبصره 3: در گروه علوم پزشکی علاوه بر متقاضیان تبصره فوق در سایر رشته ها، متقاضیان صرفا از بین دارندگان مدرک دکتری تخصصی (آموزشی)، بورد تخصصی و فوق تخصصی پس از بررسی و تایید صلاحیت علمی و عمومی و طی نمودن فرایند جذب انتخاب خواهند شد.

 • با توجه به آخرین آگهی جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی که مربوط به ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم ( بهمن 1401) می باشد ، شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 30 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.
  تبصره: برای متقاضیان زیرگروه پزشکی شرط سنی برای دارندگان مدرک کارشناسی ارشد حداکثر 35 سال و برای دارندگان مدرک دکتری تخصصی حداکثر 45 سال می باشد.
 • تبديل وضعيت كاركنان دانشگاه به هيات علمی مطابق بخشنامه شماره 351146/35 مورخ 92/10/21 امكان پذير می باشد.
 • رشته تحصيلی متقاضي در دو مقطع آخر تحصيل هم خوانی داشته باشد.

تبصره: برابر مصوبه جلسه شصت و پنجم مورخ 89/9/1 هیات عالی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، متقاضیان جذب در گروه های پرستاری، معارف اسلامی و هنر در صورت داشتن سایر شرایط، همگونی رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ملاک عمل در جذب نمی باشد.

 • فارغ التحصیلان دوره تمام وقت حضوری با حداقل معدل مورد تایید براي مقاطع کارشناسی 14، کارشناسي ارشد و دكتری حرفه ای 16 و دكتری تخصصي 17 می باشد.

تبصره: متقاضیانی که فارغ التحصیل دانشگاه های خارج از کشور می باشند در صورت اینکه رتبه دانشگاه های آنان براساس سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گروه الف (ممتاز) قرار گیرد مجاز به شرکت در فراخوان دانشگاه خواهند بود.

 • رشته و گرایش تخصصی متقاضی با رشته مورد نیاز مندرج در سامانه جذب دانشگاه همخوانی داشته باشد.
 • متقاضیان گروه علوم پزشکی باید فاقد هرگونه تعهد به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به جهت استفاده از مزایای آموزش رایگان، خدمات قانونی و مورد تعهد (طرح نیروی انسانی و ضریب k) باشند و در زمان ثبت نام ملزم به بارگذاری دانشنامه یا تاییدیه مدرک تحصیلی خود در سامانه جذب می باشند.
 • ثبت نام در سامانه جذب هیچ گونه حقی را براي متقاضیان ایجاد نمی‌کند و جذب افراد واجد شرایط صرفاً پس از تایید توانایی علمی، عمومی و طی شدن فرایند جذب هیات علمی در هیات اجرایی جذب استان و هیات مرکزی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.
 • مسئولیت صحت و کامل بودن اطلاعات وارد شده بر عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت یا نقص در اطلاعات ثبت شده، درخواست وی منتفی می‌گردد.
 • متقاضیان مجاز به انتخاب سه استان به عنوان اولویت های محل خدمت می باشند.

تبصره: در صورتی که پس از طی شدن فرآیند جذب در هیات اجرایی جذب استان ها، بیش از یک استان با جذب متقاضی موافقت داشته باشد، هیات مرکزی جذب، استان محل خدمت را انتخاب می نماید.

 • جذب هیات علمی از خانواده معزز شهدا و ایثارگران بر اساس بند “پ” ماده 90 قانون برنامه ششم توسعه كشور صورت می گیرد و متقاضیان واجد شرایط هنگام ثبت نام در فراخوان ملزم به بارگذاری مدارک و مستندات ایثارگری در سامانه جذب می باشند.
 • جذب اعضای هیات علمی صرفاً از طریق شرکت در فراخوان و طی شدن فرآیند آن امکان پذیر می باشد.
 • در طی فرآیند جذب، در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.
 • اعضای محترم هیات علمی دانشگاه آزاد که شامل قراردادی، پیمانی، پیمانی یک ساله، رسمی آزمایشی، رسمی قطعی و … هستند، مجاز به شرکت در فراخوان جذب دانشگاه نخواهند بود.
 • توجه داشته باشید که ثبت نام در سامانه مرکز جذب هیات علمی، به معنی استخدام متقاضیان نمی باشد و جذب داوطلبان بعد از تایید صلاحیت ها و طی کردن مراحل مشخص امکان پذیر خواهد بود.
 • متقاضیانی که قصد استفاده از سهمیه طرح مشمولین وظیفه را دارند. پس از سپری نمودن مراحل اولیه پذیرش، جهت انجام خدمت “با اولویت مراکز کم برخوردار” معرفی خواهند شد.
 • در طی فرآیند جذب، در صورت داشتن شرایط مساوی (توانایی علمی و صلاحیت عمومی)، اولویت با فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.
 • متقاضیانی که تمایل به انتخاب واحد بین الملل فرشتگان را دارند لازم است با توجه به شرایط خاص این واحد (فعالیت در حوزه ناشنوایان و کم شنوایان) ، جهت ثبت نام شروط الف:تسلط به زبان اشاره ب: آشنایی با فرهنگ ناشنوا را داشته باشته باشند.

 

برای مشاهده فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه فرهنگیان کلیک کنید.

شرط معدل هیئت علمی شدن برای ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم 

همانطور که گفته شد، جذب هیات علمی دانشگاه آزاد دارای برخی شرایط می باشد که یکی از مهم ترین شرایط آن معدل متقاضی می باشد. از این رو شرایط معدل هیئت علمی شدن را در این بخش از مقاله برای مقاطع مختلف ارائه خواهیم داد. شرایط معدل هیئت علمی شدن برای مقاطع مختلف عبارتند از:

🔹 شرایط معدل هیئت علمی شدن برای دوره لیسانس حداقل 14.

🔹 شرایط معدل هیئت علمی شدن برای دوره فوق لیسانس و دکتری حرفه‌ ای حداقل 16.

🔹 شرایط معدل هیئت علمی شدن برای دوره دکتری تخصصی حداقل 17 (با اعمال ضریب تطبیق معدل).

برای مشاهده فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه امام حسین کلیک کنید.

 

مراحل ثبت نام در سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی 

چنانچه متقاضی ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم هستید و پیش از ثبت نام شرایط معدل هیئت علمی شدن و بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد را مطالعه کرده اید و تمامی شرایط لازم را دارا می باشید، در این بخش از مقاله همراه ما باشید.

در این بخش به صورت گام به گام به بررسی نحوه ثبت نام در سامانه جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی خواهیم پرداخت و نیز برای راهنمایی هر چه بهتر، راهنمای تصویری گام به گام نیز ارائه خواهیم داد. 

در اولین مرحله از ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم لازم است پس از ورود به سامانه ساجد، ابتدا از طریق منوی بخشنامه ها، دستورالعمل و شرایط جذب اعضای هیات علمی را مطالعه نمایید.

دستورالعمل و شرایط جذب اعضای هیات علمی

قبل از ورود به سامانه و طی کردن مراحل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم، از وجود رشته آخرین مقاطع تحصیلی خود در لیست رشته های مورد نیاز اطمینان حاصل نمایید. برای این کار از منوی بالای صفحه ( جذب اعضای هیات علمی) وارد زیر منوی لیست رشته های مورد نیاز شوید.

لیست رشته های مورد نیاز جذب هیات علمی ازاد

در صورتی که دارای شرایط معدل هیئت علمی شدن و سایر شرایط هستید، می بایست مطابقت اعلام نیاز استان ها با رشته – گرایش آخرین مقطع تحصیلی خود را از طریق منوی جذب هیات علمی یا لینک سامانه جذب اعضای هیات علمی بررسی کرده و در نهایت گزینه ثبت نام را انتخاب نمایید.

ثبت نام در هیات علمی آزاد

حال در این صفحه باید شرایط فراخوان بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم سال 1401 را مطالعه نمایید و عبارت” مطالب فوق را مطالعه کردم” را تیک بزنید تا بتوانید وارد مرحله بعد شوید. 

تایید شرایط هیات علمی دانشگاه ازاد

پس از مطالعه  و تایید مطالب، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد. لازم است کد ملی و حروف رمز کپچا را در قسمت های مربوطه ثبت نمایید و بر روی دکمه بررسی کلیک کنید.

سامانه جذب اعضای هیات علمی

در صورتی که قبلا به هر دلیلی به سامانه ساجد وارد شده باشید، مشخصات خود را در هر بخش مشاهده خواهید کرد. 

اما در صورتی که اولین ورودتان به سامانه باشد، صفحه زیر برای شما نمایش داده می شود که می بایست مشخصات خود را در کادر های مربوطه وارد نمایید.

در هر یک از شرایط فوق، پس از بررسی یا ورود اطلاعات، آیتم “بعدی” را انتخاب کرده و پس از تایید و یا در صورت نیاز، ویرایش اطلاعات فردی، به سامانه ورود نمایید.

وارد کردن اطلاعات فردی در سامانه جذب اعضای هیات علمی

جهت ورود به سامانه از کد ملی و یک شماره تلفن همراه فعال و غیر تکراری استفاده نمایید تا رمز عبور ورود به ساجد از طریق پیام کوتاه برای شما ارسال شود.

پس از ورود به سامانه وارد داشبورد یا میز کارخود خواهید شد. 

جهت ثبت نام در فراخوان می بایست در این مرحله بر روی آیتم “جذب اعضای هیات علمی” که در صفحه داشبورد شما قرار دارد کلیک نمایید. در صفحه جدید برای ثبت درخواست هیات علمی، بر روی “ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم” کلیک نمایید.

با ثبت درخواست جدید وارد مراحل بیست گانه ثبت نام خواهید شد که از اطلاعات پایه شروع و با پرداخت نهایی خاتمه می یابد.

توجه: لازم به ذکر است در هر مرحله کلیه فیلدها باید تکمیل شود و در صورتی که فیلدی مقدار نداشته باشد، با علامت خط تیره مشخص شود.

در مرحله دوم ثبت نام (اطلاعات تحصیلی)، در خصوص افرادی که حق التدریس واحد های دانشگاهی هستند و یا در فراخوان های قبلی شرکت نموده اند، اطلاعات قابل ویرایش نیست، لذا به منظور اصلاح اطلاعات می توانند از طریق گزینه “ثبت سوابق تحصیلی جدید” اقدام به ثبت رکورد جدید در آن مقطع نمایند.

 

📢 اطلاعیه 📢 

در هریک از مراحل ثبت نام جهت درج تاریخ در سوابق پژوهشی و غیره، می بایست تاریخ شمسی ثبت شود.

 

در صورتی که در رشته و مقطع تحصیلی متقاضی اعلام نیازی صورت نگرفته باشد و یا مطابق نکته اشاره شده، رشته – گرایش آخرین مقطع متقاضی با رشته – گرایش های اعلام نیاز استان ها مطابقت نداشته باشد، امکان ثبت نام نخواهید داشت.

در صورت پرداخت وجه، ثبت نام شما قطعی شده و در لیست بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت عدم پرداخت وجه ثبت نام، پس از پایان مهلت ثبت نام، رکورد درخواست ثبت نام کان لم یکن خواهد شد.

 

برای مشاهده مقاله فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم کلیک کنید.

لیست رشته محل های جذب

در این بخش از مقاله لیستی از رشته ها و گرایش های مورد نیاز فراخوان ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم را بررسی خواهیم کرد. فراموش نکنید که پیش از ثبت نام حتما شرایط معدل هیئت علمی شدن را مطالعه نمایید.

همچنین توجه داشته باشید که لیست تمامی رشته ها در تمامی استان ها در این بخش ارائه نخواهد شد و تنها برخی از آن ها ارائه کرده ایم. متقاضیان گرامی می توانند برای اطلاع از لیست کامل رشته ها و گرایش های ارائه شده از طریق اداره کل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران پیگیری نمایند و یا با کلیک بر روی لینک مشخص شده، لیستی جامع از تمامی رشته های ارائه شده را در سامانه ساجد مشاهده نمایند.

لیست رشته محل های جذب استان آذربایجان شرقی

 

لیست رشته محل های جذب استان تهران

 

لیست رشته محل های جذب استان تهران واحد علوم تحقیقات

 

لیست رشته محل های جذب استان کرمان

 

📢 اطلاعیه 📢 

در جداول فوق تنها جذب هیات علمی در دانشگاه های اردبیل، تهران، واحد علوم تحقیقات و کرمان مورد بررسی قرار گرفت اما ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم شامل استان های قم، فارس، گیلان، لرستان، البرز، کردستان ، همدان، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام،چهارمحال بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، گلستان، مازنداران، هرمزگان،  مرکزی و واحد مستقل نجف آباد است. 

اخبار مرتبط با جذب هیات علمی دانشگاه 

تکمیل نیروی انسانی هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان

دانشگاه فرهنگیان در نظر دارد به منظور تأمین و تکمیل بخشی از نیروی انسانی هیأت علمی مورد نیاز پردیس‌‌ ها و مراکز خود، از طریق فراخوان عمومی برای سال 1401 به جذب 300 عضو هیأت علمی، اقدام کند.

جعفر جعفری معاون مرکز جذب وزارت علوم تحقیقات و فناوری گفت: فرآیند فراخوان جذب اعضای هیأت علمی اردیبهشت ۱۴۰۱ از ۱۱ تیرماه آغاز شد و دانشگاه‌ ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور تا ۱۷ تیرماه می‌ توانستند با مراجعه به سامانه جذب اعضای هیأت علمی بر اساس سهمیه اختصاص یافته نسبت به تایید رشته‌ های مورد نیاز خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شیوه‌ نامه اجرایی بررسی پرونده متقاضیان جذب عضو هیأت علمی تاکید بر رعایت قوانین قبلی پذیرش اعضای هیات علمی و به منظور جذب نیرو های فرهیخته و رعایت عدالت در پذیرش اعضای هیات علمی به دانشگاه‌ ها ابلاغ شده است، افزود: بر اساس این شیوه نامه در غربال‌ گری اولیه افرادی که هر کدام از شرایط لازم قانونی از قبیل شرط سنی، هم‌سویی رشته گرایش تحصیلی با فراخوان، حداقل معدل سه مقطع تحصیلی، هم‌سویی مقاطع تحصیلی و شرایط اختصاصی اعلام شده در فراخوان را ندارند، حذف می‌ شوند.

جعفری با بیان اینکه امسال حدود ۲ هزار ردیف استخدامی برای جذب اعضای هیات علمی اختصاص یافته است، گفت: در فراخوان امسال ۱۷ هزار و ۱۰۰ نفر شرکت کردند.

تکمیل نیروی انسانی هیأت علمی براساس بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد

  قرار داشتن جذب 100 هیات علمی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات

به نقل از خبرگزاری ایسنا، معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، آقای دکتر حسامی تکلو از جذب اعضای هیات علمی جدید در سال تحصیلی ۱۴۰۱ در این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های در دست اقدام در این معاونت، جذب و بکارگیری حداقل ۱۰۰ عضو هیات علمی جوان، متعهد و انقلابی، ۸۰ نفر عضو هیات علمی در قالب ماموریت و طرح تعاون استانی، تبدیل وضعیت استخدامی حداقل ۳۵ نفر از اعضای هیات علمی و ارتقاء مرتبه علمی حداقل ۸۰ نفر از اعضای هیات علمی واحد علوم و تحقیقات است.

خلاصه مطلب 📝 

در این مقاله به بررسی فراخوان ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم پرداختیم و مرحله به مرحله همراه با راهنمای تصویری، نحوه ثبت نام در سامانه ساجد را شرح دادیم تا متقاضیان ثبت نام بتوانند به راحتی درخواست خود را نهایی نمایند.

فراموش نکنید که متقاضیان می بایست پیش از ثبت نام بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد و شرایط معدل هیئت علمی شدن را مطالعه نمایند تا با آگاهی بیشتر جهت ثبت نام اقدام نمایند. همچنین متقاضیان می بایست پیش از انجام فرایند ثبت نام در بخشنامه جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد، لیست رشته ها و گرایش های مورد نیاز برای جذب را از طریق سایت اداره کل جذب هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران پیگیری و یا در سامانه ساجد (به روشی که در مقاله فوق شرح داده شد) مشاهده نمایند.

امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما عزیزان همراه مفید بوده باشد اما چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله با مشکل و یا سوالی مواجه شدید می توانید با کارشناسان مجرب مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید در انتهای این مطلب سوال یا مشکل خود را به صورت کامنت بنویسید تا سوالات و اشکالات شما در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی مشاوران خبره ما پاسخ داده شوند.

 

برای دانلود فایل پی دی اف مقاله ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم کلیک کنید.

 

ثبت نام جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد نوبت دوم

آخرین مطالب سایت