نیم پست
تماس با ما
دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

هر ساله افراد زیادی خواستار تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور هستند، بورسیه تحصیلی مجارستان یکی از فرصت های طلایی برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در اروپا با کمترین هزینه است. کشور مجارستان با ارائه برنامه های مختلف تحصیلی در زبان ها و رشته های متنوع اقدام به جذب دانشجویان و دانش آموزان برتر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری کرده است. داوطلبان می توانند با توجه به شرایط مورد نظرشان، رشته خود را از بین بیش از 500 رشته ارائه شده نظیر پزشکی، پرستاری، مهندسی کامپیوتر و … انتخاب کنند. در این مقاله به طور کامل به نحوه ثبت نام و دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان پرداخته ایم، با ما تا انتها همراه باشید.

بورسیه تحصیلی مجارستان

کشور مجارستان به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای دانشجویان به شمار می رود. این کشور با ارائه برنامه های مختلف بورسیه تحصیلی موفق به جذب دانشجویان زیادی شده است. بسیاری از افراد به این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به اهداف بزرگتر خود نیز استفاده می کنند، چرا که مدارک دانشگاه های مجارستان در نقاط مختلفی از دنیا معتبر است. سالانه افراد زیادی از سرتاسر جهان موفق به کسب بورسیه stipendium می شوند. موارد مورد پوشش بورسیه تحصیلی stipendium مجارستان شامل:

✔️ شهریه رایگان در کل دوره تحصیل

✔️ کمک هزینه تحصیلی ماهانه به ارزش HUF 43,700 برای دانشجویان مقطع کارشناسی

✔️ کمک هزینه ماهانه به ارزش HUF 43,700 برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد

✔️ کمک هزینه ماهانه به ارزش HUF 140,000 برای دانشجویان مقطع دکتری

✔️ پوشش هزینه خوابگاه و یا در صورت اجاره مسکن اعطای HUF 40,000 به عنوان هزینه اجاره سکونتگاه

✔️ بیمه درمانی رایگان تا سقف  65,000 HUF برای هر دانشجو می باشد.

زمان ثبت نام بورسیه تحصیلی مجارستان

بورسیه دانشگاه های کشور مجارستان برای هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شود اما بر اساس سیاست های کلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنها داوطلبان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری مجاز به ثبت نام برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان می باشند. با این حال ثبت نام برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان 2024-2023 از اواسط آبان ماه 1401 شروع و تا 26 دی ماه ادامه دارد. داوطلبان لازم است ضمن ثبت نام و دریافت اطلاعات تکمیلی از سایت بنیاد بورس مجارستان به آدرس apply.stipendiumhungaricum.hu، در سامانه جامع امور دانشجویی “سامانه سجاد” portal.saorg.ir  نیز ثبت نام و درخواست خود را ثبت کنند. زمان بندی اعلام شده، در تصویر زیر آمده است.

ددلاین ثبت نام بورسیه مجارستان

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

🔶 برای اطلاع از حداقل معدل لازم برای بورسیه تحصیلی، کلیک کنید. 🔶

دانشگاه های مجارستان

دانشگاه های مجارستان هر ساله میزبان دانشجویانی از کشور های مختلف دنیا می باشند. این کشور با قرار داشتن در قاره اروپا به عنوان پله ای برای پیشرفت و مهاجرت به دیگر کشور های اروپا و یا آمریکا یاد می شود. دانشجویان می توانند پس از دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان با هزینه ای مناسب، در این کشور تحصیل کنند. در این میان برخی از دانشگاه های مجارستان امکان تحصیل رایگان را برای دانشجویان فراهم کرده اند که در ادامه نام این موسسات را مشاهده می کنید.

📚 دانشگاه پچ (University of Pecs)

📚 دانشگاه فنی مهندسی و اقتصاد بوداپست (Budapest University of Technology and Economics)

📚 دانشگاه کوروینوس بوداپست (Corvinus University of Budapest)

📚 دانشگاه اتووس لوراند بوداپست (Eotvos Lorand University)

📚 دانشگاه دبرسن (University of Debrecen)

📚 دانشگاه میشکولس (University of Miskolc)

📚 دانشگاه سملوایز مجارستان (Semmelweis University)

📚 دانشگاه زست استوان (Szent Istvan University)

📚 دانشگاه سگد (University of Szeged)

📚 دانشگاه دامپزشکی بوداپست (University of Veterinary Medicine Budapest)

بیش از 500 رشته در برنامه بورسیه تحصیلی مجارستان ارائه می شود که در جدول زیر برخی از آنها آورده شده است:

بورسیه تحصیلی مجارستان

اخبار پیرامون دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان

📣 « دانشجویان فنی و مهندسی، بیشترین نرخ مهاجرت را دارند »

باشگاه خبرنگاران جوان – مدیر رصدخانه مهاجرت ایران گفت: معاونت علمی ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۴ طرحی را تحت عنوان همکاری با متخصصان ایرانی خارج از کشور انجام داد که مشخص شد طی پنج سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر از فارغ التحصیلان و متخصصان ما از ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان به کشور بازگشته اند که نزدیک به ۹۵ درصد آن‌ها در داخل کشور هستند. بیشترین مهاجرت‌های دانشجویی مختص به دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی بوده است که البته بیشترین میزان بازگشت مهاجران و نخبه‌ها نیز تحصیل کرده های این رشته ها هستند. از ۲۳۰۰ نخبه بازگشته به کشور، ۵۶ درصد دانشجویان فنی و مهندسی، ۲۰ درصد رشته‌های علوم پایه و ۲۴ درصد بازگشت دانشجویان مربوط به رشته‌های علوم انسانی و علوم پزشکی است.

🔶 برای اطلاع از شرایط اخذ بورسیه تحصیلی رایگان، کلیک کنید. 🔶

خلاصه مطلب

مجارستان یکی از کشور هایی است که در سال های اخیر اقدام به جذب دانشجویان از طریق ارائه برنامه های مختلف تحصیلی کرده است. این کشور با اعطای بورسیه تحصیلی که شامل پوشش کامل شهریه دانشگاه و کمک هزینه های مختلف زندگی می شود، به یکی از مقاصد پرطرفدار دانشجویان ایرانی بدل شده است. متقاضیان می توانند با انتخاب رشته مورد علاقه خود از بین لیست رشته های ارائه شده، اقدام به پر کردن فرم های مربوطه کنند. در این مقاله به طور کامل به شرایط دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان و رشته های ارائه شده در دانشگاه های این کشور پرداخته شد. شما می توانید سوالات خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید و یا با کارشناسان ما تماس برقرار کنید.

برای دانلود پی دی اف مطالب کامل این صفحه، کلیک کنید.

 

ثبت نام بورسیه تحصیلی مجارستان ۲۰۲۳

آخرین مطالب سایت