نیم پست
تماس با ما
ثبت نام بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان با هدف شناسایی و پرورش نخبگان، سامانه سینا را راه اندازی کرده است. آدرس اینترنتی سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان، bmn.ir است و علاقه مندانی که دارای شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان می باشند می توانند در این سامانه ثبت نام نمایند.

یکی از کاربردهای سامانه بنیاد ملی نخبگان، دریافت جوایز و تسهیلات برای نخبگان است. افراد متقاضی برای ثبت نام و بررسی مدارک خود باید به این سامانه مراجعه نمایند. در ادامه به توضیح جزئیاتی در خصوص نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان و شرایط عضویت می پردازیم. تا انتهای این مطلب با ما باشید.

📣 اطلاعیه📣

برای ثبت نام بنیاد ملی نخبگان به آدرس sina.bmn.ir مراجعه نمایید.

آشنایی با سامانه بنیاد ملی نخبگان

سازمان بنیاد ملی نخبگان با نظارت رهبر جمهوری اسلامی در سال 1385 با هدف استفاده از ظرفیت های علمی نخبگان تاسیس گردید. از بزرگترین اهداف راه اندازی بنیاد ملی نخبگان حمایت از نخبگان کشور و پشتیبانی از طرح و ایده های آنان می باشد.

بنیاد ملی نخبگان با راه اندازی سامانه اینترنتی سینا، برای شناسایی بهتر افراد نخبه استفاده نموده است. به این صورت که افراد نخبه با ثبت نام بنیاد ملی نخبگان می توانند از حمایت و پشتیبانی ها بهره مند گردند. بنابراین افراد متقاضی دارای شرایط می توانند ثبت نام بنیاد ملی نخبگان خود را تکمیل نمایند. 

تسهیلات و امتیازاتی که سامانه  بنیاد ملی نخبگان در اختیار نخبگان قرار می دهند متعلق به همه سنین بوده و حتی دانش آموزان ابتدایی می تواند از این تسهیلات بهره مند شوند. تنها نام طرح ها در سنین و شرایط مختلف، گوناگون می باشد. به شرح طرح های سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان می پردازیم:

آشنایی با سامانه

برای اطلاع از پروژه کسری خدمت سربازان بنیاد نخبگان کلیک کنید.

نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان

برای ثبت نام بنیاد ملی نخبگان باید به آدرس اینترنتی bmn.ir مراجعه نمایید و باید بگوییم در خصوص ثبت نام بنیاد ملی نخبگان محدودیتی وجود ندارد و تمامی افرادی که در المپیادهای علمی قبول شده باشند و یا در کنکور دارای رتبه های برتر باشند و یا اینکه اختراعی کرده و آن را ثبت کرده باشند، می توانند در این سامانه ثبت نام نمایند.

نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان به شرح زیر است:

در ابتدا وارد سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان به نشانی sina.bmn.ir شوید.سپس گزینه نام نویسی متقاضی را انتخاب نمایید.

نام نویسی سامانه بنیاد ملی نخبگان

نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان به این صورت می باشد که باید  تمامی اطلاعات خواسته شده را با دقت وارد نمایید و سعی کنید تمامی پرسش را به درستی جواب بدهید تا در زمان بررسی به مشکل برنخورید. سپس گزینه ذخیره را کلیک نمایید.ثبت نام شما به پایان رسید.

 

ذخیره اطلاعات در سامانه

 

اگر ثبت نام کننده و متقاضی از اساتید بود و قصد داشت به عنوان استاد راهنما در تحقیق و یا پایان نامه به دانشجو کمک کند باید گزینه ثبت نام اساتید راهبر را کلیک نماید.

 

ثبت نام اساتید راهبر

سپس تمامی اطلاعات خواسته شده را پر کرده و در نهایت ثبت نام خود را نهایی نمایید.

 

📣 اطلاعیه📣

تمامی دانش آموزان و دانشجویانی که موفق به رتبه های برتر در جشنواره ها شده اند می توانند در سامانه بنیاد ملی نخبگان ثبت نام نمایند.

شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان

سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان برای تمامی افراد جامعه نبوده و باید شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان را داشته باشد تا بتواند در این سامانه ثبت نام نماید و تمامی مدارکی که در  سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان بارگزاری می کنند باید تایید شده آموزش و پرورش، وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد.

به طور کلی شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان به صورت زیر است:

سایت جذب بنیاد ملی نخبگان 

یکی دیگر از سامانه های بنیاد ملی نخبگان، سامانه جذب بنیاد ملی نخبگان می باشد. سامانه جذب بنیاد ملی نخبگان به نشانی اینترنتی jazb.bmn.ir برای افرادی طراحی شده است که متقاضی ثبت نام به عناوین هیات علمی و یا استار یار هستند. اگر شرایط هیات علمی شدن در دانشگاه را دارید می توانید با ورود به سامانه جذب ثبت نام  بنیاد ملی نخبگان و ارسال مدارک فردی و تحصیلی در این سامانه ثبت نام نمایید.
همچنین تمامی جزئیات ثبت نام در این سامانه و اطلاعیه ها همگی در خود سامانه جذب موجود می باشد که به راحتی می توانید با وارد شدن در سامانه و انتخاب گزینه هیات علمی(جذب و حمایت) ثبت نام نمایید.

سایت جذب بنیاد ملی نخبگان 

برای اطلاع از فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت کلیک کنید.

تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان، هر ساله برای افراد نخبه تسهیلات و امکاناتی را در نظر می گیرد.

برخی از انواع تسهیلات ارائه شده توسط بنیاد ملی نخبگان به شرح زیر است:

🔘 هزینه های آموزشی

🔘 هزینه های  کارآفرینی

🔘 کمک‌ هزینه برای فعالیت های علمی

🔘 کمک‌ هزینه برای تحقیقات پایانی افراد

🔘 کمک‌ هزینه برای ارائه پایان‌نامه و رساله

🔘 کمک‌ هزینه برای شرکت در مجامع علمی به صورت داخلی و هم بین المللی

🔘 کمک‌ هزینه برای اعزام افراد برای مطالعات بین المللی

🔘 کمک هزینه و هدیه بابت ازدواج و تولد فرزند 

📣 اطلاعیه📣

برای دریافت تسهیلات افراد زیر 40 سال از تاریخ 21 آبان الی 21 آذر ماه فرصت ثبت نام در سامانه بنیاد ملی نخبگان را دارند. 

بررسی نحوه جذب متقاضیان بنیاد ملی نخبگان

مراحل بررسی نحوه جذب متقاضیان بنیاد ملی نخبگان به شرح زیر است:

افراد متقاضی در هر زمان می توانند برای ثبت نام در سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان شرکت نمایند و مدارک خود را ارسال نمایند. این مدارک باید کاملا خوانا بوده و متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد.

مدارک ارسال شده توسط مسئولین مورد بررسی قرار می گیرد و اگر فرد برای تسهیلات خواستی ثبت نام کرده باشد، برای همان تسهیلات مدارک ارزیابی می گردد.

اگر بنیاد ملی نخبگان نیازمند تماس با فرد متقاضی باشد به وی از طریق پیامک، ایمیل و یا تماس تلفنی ارتباط برقرار می کند.

بنیاد ملی نخبگان با توجه به فاکتورهای در نظر گرفته شده برای امتیازات بررسی نهایی را اعلام می نماید.

نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان 

نحوه محاسبه امتیازات در بنیاد ملی نخبگان

بر اساس قوانین بنیاد ملی نخبگان، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد 130، دانشجویان دکترا 150 و فارغ التحصیلان دکترا باید امتیاز 180 را به دست آورند.

حال به شرح برخی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار در امتیازات می پردازیم:

📣 اطلاعیه📣

مقاله شما باید در نشریه های به چاپ رسیده باشد که در لیست وزارت علوم به عنوان نشریه علمی باشد.

مواردی مانند اختراع، رتبه کنکور سراسری، جشنواره ها و … به سالهای قبل نیز بستگی دارد، زیرا این امتیازات در زمان طولانی به دست می آید.

همچنین بنیاد ملی نخبگان اگر امتیازی نزدیک به امتیاز هدف داشته باشید ولی به حدنصاب نرسیده باشید، برای شما کار گروهی تشکیل داده و ممکن است پس از آن وی را تایید صلاحیت نماید.

📣 اطلاعیه📣

هر فرد متقاضی تنها دوبار به فاصله 6 ماهه می تواند در سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان درخواست بدهد، پس بهتر است از امتیاز های خود کامل مطمئن باشید.

نتایج سامانه بنیاد ملی نخبگان

پس از بررسی های لازم بر روی مدارک و اطلاعات شما در صورت تایید شدن نامتان در لیست افراد نخبه قرار گرفته و دیگر می توانید از تسهیلات مورد نظر خود بهره مند گردید و یا در صورت نیاز به دستگاه اجرایی برای کار و استخدام معرفی می گردید.

نتایج نهایی بر اساس پیامک، تماس تلفنی و یا ایمیل مشخص می گردد. این سامانه تنها خدماتی را به نخبگان ارائه می دهد و مدرک یا گواهی نامه ای به فرد نخبه ارائه نمی شود.

شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان

اخبار پیرامون ثبت نام بنیاد ملی نخبگان

🔊 خط پخت اتوماتیک برنج ، طرح برگزیده بنیاد ملی نخبگان

پرشیا استیل با بیش از چهار دهه سابقه طراحی و تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی، به کمک دانش مدیران و متخصصان خود و سال‌ها تحقیق و توسعه در راستای رشد و ارتقای سیستم پخت غذای ایرانی خط پخت اتوماتیک برنج را با برند بروج و مطابق با استانداردهای جهانی تولید کرده است.

🔊 تأمین مسکن نخبگان در اولویت‌های بنیاد ملی نخبگان قرار دارد

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به مأموریت ذاتی بنیاد ملی نخبگان در حمایت، پشتییانی و توانمندسازی نخبگان گفت: از تمامی ظرفیت‌ها برای رفع دغدغه مسکن نخبگان بهره می‌بریم.

🔊 راه‌اندازی سامانه ارتباط مستقیم با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان

به منظور تسهیل ارتباط مستعدان‌برتر و نخبگان با مسئولان بنیاد ملی نخبگان سامانه ارتباط مستقیم با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به آدرس sina.bmn.ir/visit راه‌اندازی شد.

خلاصه مطلب

سامانه ثبت نام بنیاد ملی نخبگان یکی از سامانه های بنیاد ملی نخبگان کشور می باشد که امکانات و تسهیلاتی را در اختیار نخبگان کشور قرار می دهد. برای ثبت نام باید شرایط عضویت بنیاد ملی نخبگان را بدانید و در صورت داشتن شرایط ثبت نام نمایید. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی تسهیلات را بیان کرده و نحوه عضویت بنیاد ملی نخبگان را به صورت تصویری و دقیق برای شما شرح بدهیم. اگر پس از مطالعه مقاله بنیاد ملی نخبگان پرسشی داشتید می توانید با کارشناسان ایران تحصیل در ارتباط بوده و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید. مشاورین ما در اولین فرصت پاسخ گو شما عزیزان می باشند.
📥 برای دانلود و مطالعه پی دی اف مقاله کلیک کنید.📥

 

ثبت نام بنیاد ملی نخبگان

آخرین مطالب سایت