نیم پست
تماس با ما
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  در مقاطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در کد رشته های موجود در واحد های سراسر کشور برای ترم بهمن 1401 اعلام شده است.افرادی که قصد ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون را دارند در ادامه این مطلب همراه ما باشند تا اطلاعات مورد نیاز از انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد را در اختیار آن ها قرار دهیم. یکی از روش های پذیرش دانشگاه آزاد، پذیرش به صورت بدون آزمون در سال 1401 می باشد. در ادامه زمان دقیق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را نیز بررسی خواهیم کرد اما به احتمال زیاد در اواسط تابستان خواهد بود.

این روش پذیرش چندسالی است که توسط دانشگاه آزاد انجام شده و به همین دلیل داوطلبانی که بنابه هر دلیلی از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه نگشته و یا بعد از شرکت در آزمون و انتخاب رشته، در هیچ یک از کد رشته های مورد نظر خود پذیرفته نشده اند، می توانند روش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

در این روش نیز ثبت نام در دو ترم مهر و بهمن خواهد بود. برای ثبت نام نیز صرفاً سوابق تحصیلی افراد بررسی خواهد شد.

افرادی که می خواهند در این روش به تحصیل ادامه دهند باید در زمان ثبت نام بدون کنکور آزاد نسبت به نام نویسی و درج کد رشته محل های خود اقدام کنند. دانشگاه آزاد در تمام گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان های خارجی به صورت بدون کنکور و با معیار معدل کتبی مدرک دیپلم دانشجو پذیرفته و افراد علاقه مند هیچ گونه محدودیت خاصی برای ثبت نام نخواهند داشت.

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

دانشگاه آزاد در مقطع های کاردانی پیوسته و ناپیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون کنکور دانشجو می گیرد. تمامی متقاضیان ادامه تحصیل باید در زمان تعیین شده به واحد مورد نظر خود مراجعه کرده و کلیه فرایند ثبت نام را انجام دهند. توجه داشته باشید که حتماً زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را یادداشت کرده و در همان دوره زمانی برای ثبت نام اقدام کنید؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است از شما ثبت نام کنند و یا با مشکلات بعدی مواجه شوید. طبق اطلاعات در دسترس زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در مرداد ماه خواهد بود.

 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401

همانطور که در قسمت فوق اشاره کرده بودیم، زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مهر 1401 در مرداد ماه خواهد بود. دیگر جزییات مربوط به ثبت نام در جدول زیر آمده است.

 

 

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

از آنجایی که طبق اطلاعات در دسترس از سال های گذشته زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401، آذر ماه بوده است. انتظار می رود در سال جدید نیز ثبت نام در همین ماه باشد که البته برای اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

 

 

 

📣 اطلاعیه 📣

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های آزاد معمولا در دو دوره مهر و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می پذیرد.

 

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد که دانشجویان هر مقطع و دوره باید از تمام آنها اطلاع دقیق داشته و پس از بررسی آنها ثبت نام به عمل بیاورند. بر عکس شرایط اختصاصی که برای هر مقطع متفاوت است شرایط عمومی بین تمام مقاطع و رشته های تحصیلی یکسان می باشد.

 

شرایط عمومی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

☑️ اعتقاد و التزام به دین اسلام و یکی از ادیان موجود در قانون اساسی

☑️مورد تایید بودن و موافقت با جمهوری اسلامی ایران

☑️نداشتن اعتیاد و انحرافات اخلاقی

☑️داشتن توانایی جسمی متناسب با رشته انتخابی

☑️موافقت با همه ی شرایط و ضوابط وضع شده در دانشگاه آزاد اسلامی

☑️عدم تعهد دانشگاه به تامین خوابگاه برای دانشجویان

☑️عدم مشکلات و موانع برای ادامه تحصیل

☑️نداشتن مشکل نظام وظیفه برای آقایان

☑️تعداد حداکثر ۲۰ واحد انتخاب برای هر رشته ورودی مهر و بهمن

☑️داوطلبان می توانند با دانلود دفترچه و مطالعه دقیق آن از سایر شرایط ثبت نام و انتخاب رشته اطلاع پیدا کنند.

 

↩️ اگر می خواهید بدانید چگونه در سایت دانشگاه آزاد انتخاب رشته کنیم؟ بر روی لینک نمایید. 

 

 

شرایط اختصاصی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 کاردانی پیوسته

الزام مدرک دیپلم برای دانشجویان داوطلب نظام جدید ۳ ، ۳ ،۶  و همچنین آن افرادی که در حال حاضر شاغل به تحصیل هستند به شرطی که نا قبل از پذیرش دانشگاه مدرک خود را دریافت کنند مجاز به ثبت نام می باشند. داوطلبانی دیپلم کار و دانش گرفته اند اگر در یکی از رشته ها ی متناسب دیپلم قبول شوند باید حداکثر ۱۴ واحد جبرانی بگذرانند . کسانی که دیپلم کارو دانش، فنی حرفه ای و هنرستان قدم را دارا می باشند می توانند انتخاب رشته ای مرتبط با دیپلم داشته باشند. اگر دانشجو دیپلم تطبیقی داشته باشد می تواند برای کاردانی پیوسته ثبت نام کند هرکدام از دانشجویان نی توانند در یک رشته ثبت نام کنند و شرط تطابق رشته را نیز باید رعایت کنند اما در تربیت بدنی این قانون مجزا می باشد. داوطلبان باید شرط معدل پذیرش ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد را داشته باشند.

 

شرایط اختصاصی کاردانی ناپیوسته

کسانی که دیپلم نظام جدید شاخه های نظری، فنی، حرفه ای کارو دانش را دارند باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را تا شهریور دریافت کرده باشند . اگر دیپلم فرد در یکی از رشته های فنی و حرفه ایی، کارو دانش نظام قدیم است مدرک پیش دانشگاهی را ارائه ندهد نمی تواند در پذیرش دانشگاه آزاد بدون  کنکور کاردانی ناپیوسته شرکت کند. داشتن معدل کتبی و معدل کل برای کل رشته ها واجب شرایط است اگر فردی عمدا و یا سهوا معدل خود را وارد نکرده باشد مجاز به ثبت نام نیست. دانشجویان دارای مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته می توانند برای کاردانی ناپیوسته بدون کنکور شرکت کنند. اگر متقاضی دارای مدرک کاردانی علوم پزشکی و مشمول سربازی باشد اگر گواهی پایان دوره طرح پزشکی خود و نظام وظیفه را ارائه دهد می تواند در این دوره شرکت کند. متقاضیان رشته های تربیت بدنی باید از سلامت جسمی بالا برخوردار باشند. کسانی که قصد ورود به رشته های هنر را دارند نباید دارای مشکلات جسمی و بیماری‌های قلبی و تنفسی و غیره باشند در غیر اینصورت در ثبت نام مجاز نخواهند بود .

 

↩️ به منظور آشنایی بانحوه ورود به سامانه وادانا – vadamp.iauec.ac.ir وارد لینک قرمز شوید.

 

چگونگی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط اختصاصی کارشناسی پیوسته

اخذ مدرک دیپلم نظام جدید و پیش دانشگاهی نظام قدیم تا قبل از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد الزامی است در غیر اینصورت ثبت نام غیرممکن است . باید معدل کتبی و معدل کل را دقیق در تقاضا نامه ثبت نام درج کرده و اگر فرد در حال تحصیل نظام آموزشی ۶ ، ۳ ، ۳ است است باید پس از دریافت دیپلم معدل را تا فرصت تعیین شده در سایت مرکز سنجش وارد کند . کسانی که مدرک کاردانی پیوسته یا ناپیوسته غیر مشمول را دارند  می توانند در مقطع کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد ثبت نام کنند . دانشجویانی که مدرک کاردانی علوم پزشکی را دارند باید زمان ثبت نام گواهی پایان دوره و تعهد نظام وظیفه را به همراه داشته باشند. کسی که از دانشگاه اخراج شد و یا انصراف داده و تحصیل او نیمه تمام مانده و مدرک پایین تر را گرفته نمی تواند در این دوره ثبت نام کند مگر اینکه کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم داشته باشد . کسانی که می خواهند در رشته تربیت بدنی تحصیل کنند باید از سلامت جسمی کاملی برخوردار باشند .

 

 

شرایط اختصاصی پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد کارشناسی نا پیوسته

معدل کتبی و کل موردنیاز برای ثبت نام را داشته باشند و کسانی که معدل آنها کمتر از ۱۲ باشد نمی توانند ثبت نام کنند . اگر دانشجویی در مقطع کارشناسی تحصیل کرده اما به هر دلیلی نتوانسته به پایان برساند و مدرک کاردانی را دارد به شرط داشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم می تواند در ثبت نام شرکت کند . اگر پس از فارغ التحصیلی معدل کمتر از ۱۲ باشد هیچگونه مدرکی به آن تعلق نمی‌گیرد و فقط گواهی پایان دوره دریافت خواهد کرد .

 

 

↩️ برای دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد بر روی لینک کلیک کنید.

 

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

اصل و کپی کارت ملی

اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

اصل دیپلم و یا گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی

مدارک گواهی معافیت تحصیلی از نظام وظیفه

تکمیل فرم های دفترچه ثبت نام

تاییدیه تحصیلی

عکس شش قطعه عکس ۴×۳

 

 

 

↩️ به منظور آشنایی با نرخ شهریه دانشجویان مهمان دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بهمن 1401

در ابتدا لازم است بدانید که مراحل ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد برای مقطع های کاردانی و کارشناسی تفاوتی با هم ندارند. روال ثبت نام نیز مانند سال های پیش به صورت اینترنتی است و از سایت دانشگاه آزاد انجام می شود.

مراحل کلی ثبت نام به شرح زیر است که می توانید مطالعه کنید:

1️⃣ در ابتدا به سایت دانشگاه آزاد در سامانه azmoon.org مراجعه کنید. 

2️⃣ سپس برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام مقطع مورد نظر و بررسی رشته ها اقدام نمایید.

3️⃣ کار بعدی که لازم است انجام دهید، خرید کارت اعتباری است که باید هزینه آن را بپردازید.

4️⃣ پس از خرید برای شما شناسه و کلمه عبور ثبت نام ارسال می شود.

5️⃣ سپس می توانید برای ورود به لینک ثبت نام مقطع مورد نظر با استفاده از شناسه و کلمه عبور ثبت نام و کد ملی اقدام کنید.

6️⃣ در نهایت لازم است به تکمیل فرم ثبت نام بپردازید.مدارک را آپلود کرده و سپس کدرهگیری را دریافت کنید.

 

 

↩️جهت آگاهی از میزان شهریه کارشناسی و ارشد دانشگاه مجازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل تصویری ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401

در قسمت های فوق خاطر نشان کردیم که زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد در دو دوره مرداد ماه و آذر ماه خواهد بود. برای ثبت نام نیز نیازی به مراجعه حضوری نبوده و تمامی داوطبان می توانند به صورت غیر حضوری و اینترنتی مراحل ثبت نام را انجام دهند. در ادامه قصد داریم راهنمای تصویری برای این موضوع را ارائه دهیم.

✔️ ابتدا نیاز است وارد سایت مرکز به نشانی azmoon.org شوید. برای وارد شدن به این سایت کافی است در گوگل آن را جستجو کنید.

 

 

              ↩️ برای اطلاع از زمان و نحوه اعلام نتایج انتقالی دانشگاه آزاد اسلامی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

نحوه انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

✔️ پس از وارد شدن به سایت در صفحه اصلی بر روی لینک فعال “ثبت نام دوره های بدون آزمون مقاطع کاردانی و کارشناسی با پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی 1401 – 1402” در نیمسال تحصیلی مورد نظر کلیک کنید.

 

 

شرایط ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

✔️ حالا در این مرحله  نیاز است بر روی گزینه “خرید کارت” کلیک کنید. (بدون خرید سریال و کارت اعتباری ثبت نام، اجازه ورود به سامانه نام نویسی بدون آزمون دانشگاه آزاد را نخواهید داشت.)

 

 

جزییات ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

 

✔️ سپس برای آغاز مراحل خرید کارت اعتباری ثبت نام، بر روی دکمه “ادامه” کلیک کنید.

✔️ در نهایت با انتخاب دوره مورد نظر خود، به مرحله بعدی منتقل خواهید شد.با مشخص کردن دوره مورد نظر خود جهت ثبت نام، لازم است گزینه بله را کلیک کرده و موافقت خود را جهت ثبت نام اعلام کنید.

✔️ سپس از شما یک سری اطلاعات خواسته می شود که در این مرحله باید داوطلب تمامی اطلاعات خواسته شده را در بخش های مربوطه وارد نموده و در نهایت بر روی کلید “ثبت اطلاعات و نهایی نمودن خرید” کلیک کند.

✔️ برای واریز هزینه ثبت نام، باید مطابق با تصویر زیر اقدام کرده و به صورت اینترنتی آن را پرداخت کنید. اگر هزینه را به درستی پرداخت کرده باشید، یک کد به شما داده خواهد شد که برای ثبت نام اصلی به آن نیاز دارید.

 

پرداخت هزینه دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

✔️ برای انجام ثبت نام نیاز است که باز هم به مرحله دوم بازگشته و روی لینک ثبت نام کلیک کنید و یک سری اطلاعات را وارد نمایید.

✔️ یکی از مراحل مهم در ثبت نام، وارد کردن کد رشته ها است که تمامی کد رشته ها نیاز است از دفترچه استخراج شوند. با وارد کردن این کد رشته ها، باید دوباره تایید را بزنید تا ثبت شوند.

✔️ در نهایت به شما یک کد رهگیری داده می شود که نشان دهنده ثبت شدن و صحیح بودن تمامی مراحل ثبت نامی است. برای این که مطمئن شوید، تمامی مراحل را به درستی انجام داده اید، باید روی گزینه تایید نهایی نیز کلیک کنید.

 

 

↩️ برای ورود به سامانه ساجد دانشگاه آزاد کلیک کنید.

 

 

ثبت نام پذیرفته شدگان بدون کنکور دانشگاه آزاد 

تحصیل در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد فقط از طریق کنکور امکان پذیر می باشد البته این رشته ها را در هیچ یک از دانشگاها بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی کنند . دانشگاه آزاد با توجه به شهریه پرداز بودنش هزینه پذیرش دانشجوی با کنکور و بدون کنکور یکی می باشد . داوطلبانی که درهر رشته محل کنکور کاردانی یا کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته دانشگاه آزاد ورودی مهر و یا بهمن 1401 قبول شده اند و قصد ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه را دارند باید درمهلت تعیین شده از سوی این دانشگاه مدارک خود را آماده و به سایت آموزشیار برای ثبت نام و تشکیل پرونده مراجعه کنند .

 

 

↩️ برای اطلاع از زمان انتخاب رشته دانشگاه آزاد در دوره بدون کنکور و با کنکور  کلیک کنید.

 

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

این ثبت نام نیز مانند کاردانی دوبار در سال می باشد یکبار برای نیمسال اول ورودی مهر و یکبار هم نیمسال دوم ورودی بهمن که این ثبت نام در سایت دانشگاه آزاد انجام می‌شود. زمان ثبت نام ورودی مهرماه از مرداد شروع و تا شروع کلاس ها ادامه دارد اما ثبت نام ورودی بهمن از اواخر بهمن ادامه دارد . به اطلاع می رسانیم ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد در تمام زیر گروه های تجربی ، ریاًی ، انسانی ، هنر ، زبان  درتمامی رشته ها دانشجو می پذیرد . متقاضیان می توانند بعد از مطالعه و اطلاع از شرایط پذیرش نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

 

 

↩️ برای اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد

اگر قصد ثبت نام در دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور را دارید، نیاز است ابتدا دفترچه ثبت نام را کامل مطالعه کنید. برای مطالعه دفترچه نیز لازم است از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اطلاعات لازم را بدست آورده و بعد از آن انتخاب رشته کنید. این رشته ها به همراه جزییات دیگر همگی در دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آورده می شود.

 

 

 

 

📣 اطلاعیه 📣

زمان انتشار دفترچه بدون کنکور کاردانی و کارشناسی دانشگاه های آزاد مهر 1401 در حال حاضر مشخص نیست.

 

 

رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد

رشته های ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون در مقاطع کاردانی و کارشناسی به تفکیک زیر می باشد:

رشته های بدون کنکور آزاد مقاطع کاردانی پیوسته

رشته های مورد انتخاب اکثر دانشجویان بدون آزمون کاردانی ناپیوسته

رشته های مورد انتخاب اکثر دانشجویان برای ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون کاردانی ناپیوسته به شرح زیر است:

رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته

برخی از رشته های بدون آزمون کارشناسی پیوسته به شرح زیر است:

رشته های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته

برخی از رشته های بدون آزمون کارشناسی نا پیوسته به شرح زیر است:

 

 

↩️ برای اطلاع از شرایط مهمانی دانشگاه آزاد بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

اخبار مرتبط ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون

در این قسمت همراه ما باشید تا اخبار مرتبط با ثبت نام دانشگاه آزاد بدون آزمون را بررسی کنیم.

آغاز ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دوره های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 ثبت نام پذیرفته شدگان دوره های پذیرش براساس سوابق تحصیلی در مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته مهرماه ۱۴۰۱ دانشگاه آزاد اسلامی از یکشنبه ۱۰ مهر آغاز شد و پذیرفته شدگان می توانند با مراجعه به نشانی  آموزشیار http://edu.iau.ac.ir و مطابق جدول زمانی اعلام شده نسبت به ثبت نام خود به صورت مجازی اقدام کنند.

تمدید مهلت نام‌نویسی در دوره کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ که متقاضی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی هستند به جز رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی) می‌توانند  با مراجعه به سامانه مرکز سنجش، اقدام نمایند.

 

زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

خلاصه مطالب

همانطور که ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد سالی دو بار بدون کنکور دانشجو پذیرش می کند یعنی برای دو نیمسال یکی نیمسال اول مهر و نیمسال دوم بهمن می باشد . داوطلبان می توانند چند روز قبل از شروع ثبت نام دفترچه راهنمایی را دانلود و با مطالعه کامل و دقیق آن از تمام شرایط عمومی که برای همه ی مقاطع یکسان است و خصوصی که مختص هر مقطع می باشد باخبر شوند . این دانشگاه فقط در رشته ی پزشکی و پیرا پزشکی بدون آزمون دانشجو پذیرش نمی‌کند که این شرایط برای تمام دانشگاه ها یکسان است. برای ثبت نام در این دانشگاه با سوابق تحصیلی دانشجو یعنی معدل دیپلم و پیش دانشگاهی براحتی می‌توان در رشته ی مورد علاقه ثبت نام و ادامه تحصیل داد .

 

📥 برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید.📥 

 

 

 

 

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧


 

 

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1401 + رشته محل ها

آخرین مطالب سایت