نیم پست
تماس با ما
ثبت نام آزمون وکالت

 ثبت نام آزمون وکالت  توسط دو نهاد قوه قضاییه و دادگستری به صورت مجزا بر گزار می گردد و افرادی که قصد گرفتن پروانه وکالت دارند باید در این آزمون ها شرکت نمایند.  کلیه متقاضیان محترم می توانند جهت ثبت نام در زمان معین با مراجعه به سایت ثبت نام و تکمیل روند ثبت نام در سامانه جهت تکمیل روند ثبت نام اقدام نمایند. ما در این مقاله روند ثبت نام و شرایط هر دو ارگان را به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد. همچنین به اطلاع کلیه متقاضیان شرکت در آزمون وکالت می رسانیم سامانه ثبت نام تلفنی آزمون وکالت جهت رفاه حال متقاضیان گرامی راه اندازی گردیده تا در صورت بروز مشکلاتی در سامانه و یا اینترنت متقاضیان گرامی جهت ثبت نام از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد با شماره 9099075307 تماس حاصل نمایند و ضمن تکمیل روند پذیرش از خدمات مشاوره قبولی در آزمون – دریافت نمونه سوالات و منابع آزمون بهره مند گردند.

 

جزئیات ثبت نام آزمون وکالت 1402

رشته حقوق از جمله رشته های محبوب و پرطرفداری است که بسیاری از داوطلبان در رشته های علوم انسانی مایل و علاقه مند به ادامه تحصیل در آن می باشد. به همین دلیل برای ثبت نام آزمون وکالت نیز، متقاضیان بسیار زیادی خواهد داشت. همانند سایر آزمون ها داوطلبان باید واجد شرایط تعیین شده باشند و در صورتی که دارای این شرایط باشند می توانند  اقدام به ثبت نام نمایند. 

متقاضیانی که خواهان آزمون وکالت هستند و در رشته حقوق تحصیل کرده اند می توانند از دو طریق پروانه وکالت خود را دریافت نمایند همان طور که اشاره شد این آزمون  توسط مرکز وکلا قوه قضائیه و همچنین کانون وکلا دادگستری برگزار می شود که نحوه ثبت نام هر یک به صورت مجزا خواهد بود و در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت

 

📌 جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج آزمون وکالت بر روی لینک کلیک نمایید.

زمان ثبت نام آزمون وکالت 1402

زمان ثبت نام آزمون وکالت دادگستری و قوه قضائیه با هم متفاوت است اما بر اساس سال گذشته احتمال می رود در سال 1402 نیز در محدوده همین تاریخ ثبت نام آزمون وکالت صورت گیرد.

زمان ثبت نام آزمون وکالت در سال گذشته به شرح زیر می باشد:

 

زمان ثبت نام آزمون

نحوه ثبت نام آزمون وکالت 1402

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه و دادگستری با هم متفاوت می باشد که ما به شرح هر دو آن ها می پردازیم.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت قوه قضائیه 

جهت ثبت نام آزمون وکالت همزمان با انتشار اطلاعیه مبنی بر آغاز ثبت نام ، کلیه داوطلبان و متقاضیان می توانند با ورود به سامانه برای ثبت نام اقدام نمایند. ثبت نام برای کلیه داوطلبان به صورت الکترونیک و با استفاده از این سامانه و بارگذاری مدارک و امکان پذیر خواهد بود. همچنین وجه ثبت نام تنها مربوط به آزمون کتبی می باشد به همین دلیل سایر هزینه های مربوطه باید توسط فرد داوطلب پرداخت شود.

نحوه ثبت نام آزمون وکالت

 

در ادامه به صورت خلاصه مراحل را بررسی خواهیم کرد.

 برای ثبت نام این آزمون مراحل زیر را طی نمایید:

🔷 ابتدا وارد سامانه آزمون به نشانی  azmoon.iau.ac.ir شوید .

🔷 سپس بر روی گزینه ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانوه قوه قضائیه کلیک نمایید.

 

زمان ثبت نام

🔷 در مرحله بعد برای خرید کارت اعتباری باید اقدام نمایید.برای این منظور باید گزینه خرید کارت از منوی سمت چپ را انتخاب نمایید.

 

خرید کارت اعتباری

🔷 در مرحله بعد دو گزینه مشاهده خواهید کرد که اگر تحت پوشش نهاد های حمایتی گزینه دوم و اگر نیستید باید بر روی گزینه خرید کارت اعتباری ثبت نام آزمون وکالت مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه کلیک نمایید.

 

پوشش نهاد های حمایتی

🔷 سپس مراحل خرید کارت را تکمیل کرده و هزینه پرداخت نموده و سریال کارت اعتباری را دریافت و یادداشت نمایید.

🔷 سپس به صفحه اول برگشته و بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

گزینه ثبت نام آزمون

🔷 سپس اطلاعات کارت اعتباری و کد ملی خود را وارد کرده و بر روی گزینه ورود به ثبت نام کلیک نمایید.

ورود به ثبت نام دادگستری

🔷 در مرحله نهایی مدارک خواسته شده را به صورت اسکن بارگزاری کرده و فرم پیش نویس را تکمیل نمایید و کد پیگیری را دریافت و نزد خود نگه دارید.

 

🔔 اطلاعیه 🔔

ثبت نام آزمون وکالت برای تمامی فارغ التحصیلان کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری که واجد شرایط تعیین شده می باشند امکان پذیر خواهد بود.

 

نحوه ثبت نام آزمون وکالت دادگستری

برای ثبت نام آزمون وکالت دادگستری باید از طریق سامانه سنجش اقدام نمایید. برای ثبت نام مراحل زیر را طی نمایید.

🔷 ابتدا سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  را بر روی مرورگر خود وارد کرده و سپس گزینه سایر آزمون های استخدامی را انتخاب نمایید.

ثبت نام آزمون قوه قضاییه

🔷 سپس در پنجره جدید گزینه سامانه ثبت نام آزمون کارآموزی وکالت، کانون وکلای دادگستری را انتخاب نمایید.

🔷 در مرحله بعد باید کارت اعتباری آزمون را خریداری نمایید و شماره پیگیری آن را یادداشت نمایید.

🔷 سپس به صفحه اول مراجعه کرده و گزینه تایید و گام بعدی را انتخاب نمایید و سپس شماره سریال خرید کارت اعتباری و کد امنیتی را وارد نموده، سپس دکمه تایید را انتخاب نمایید.

🔷 در آخر همانند ثبت نام قبلی باید مدارک مورد نیاز را به صورت فایل اسکن شده در سامانه بارگزاری کرده و تمامی اطلاعات را به طور کامل و صحیح ورد نمایید و در انتها کد رهگیری ارسال شده را دریافت و نزد خود نگه دارید.

شرایط ثبت نام آزمون وکالت 1402

آزمون وکالت دادگستری و قوه قضائیه هر کدام برای ثبت نام شرایطی دارند که ما به برخی از مهمترین آن شرایط می پردازیم.

 

اگر نیاز به داشتن جدیدترین تبصرهای ثبت نام آزمون وکالت می باشید می توانید آن ها را از کارشناسان مشاورین تحصیل درخواست نمایید. برای این کار کافی است با شماره 9099075307 تماس گرفته و درخواست تمامی شرایط ثبت نام آزمون وکالت را از مشاورین ما بنمایید.

شرایط ثبت نام وکالت

📌 برای اطلاع از راهنمای ثبت وکالتنامه در سامانه میخک بر روی لینک کلیک نمایید.

 

مدارک لازم برای  ثبت نام آزمون وکالت 1402

برای ثبت نام در آزمون وکالت همانند سایر آزمون ها نیاز به داشتن مدارکی می باشید که باید آن ها رادر زمان ثبت نام اسکن و در سامانه بارگزاری نمایید.

برخی از مهمترین این مدارک به شرح زیر است:

 

🔔 اطلاعیه 🔔

در ارسال اسکن شده مدارک دقت نمایید، زیرا در صورت اشتباه فرستاده اطلاعات ثبت نام شما باطل شده و اجازه شرکت در آزمون را نخواهید داشت.

 

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت

ظرفیت پذیرش آزمون وکالت در سال گذشته به شرح زیر بود که به محض اطلاع از ظرفیت های جدید ای مقاله به روز رسانی خواهد شد.

 

 

نکات مهم آزمون وکالت 

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که مهلت در نظر گرفته شده برای ثبت نام 10 روز می باشد و به همین دلیل توصیه می نماییم که تمامی مدارک خود را قبل از شروع ثبت نام اسکن و تهیه نمایند. با توجه به اینکه ثبت نام تنها در مرحله اولیه به صورت الکترونیک می باشد، به همین دلیل دارا بودن اصل مدارک برای ثبت نام الزامی می باشد.

 

داوطلبان پس از انجام ثبت نام لازم است در زمان مقرر برای دریافت کارت ورود به جلسه اقدام نمایند. با توجه به اینکه به هنگام ثبت نام انتخاب محل کارآموزی لازم  ضروری می باشد. به همین دلیل امکان ویرایش محل کارآموزی به هیچ عنوان پس از تکمیل ثبت نام و یا به هنگام بارگذاری آزمون امکان پذیر نخواهد بود.

 

آن دسته از داوطلبانی که وکلای دادگستری می باشد و یا اینکه در حال گذراندن دوره وکالت می باشند، امکان ثبت نام را نخواهند داشت همچنین در صورتی که ثبت نام نمایند، مطابق با قوانین و مقررات حتی در صورت پذیرش قبولی آنان کان لم یکن می باشد و امکان پذیرش نهایی برای آنان وجود نخواهد داشت و نمی توانند به مراحل بعدی راه یایند.

نکات مهم آزمون وکالت 

📌 برای اطلاع از شرایط اخذ پروانه وکالت بدون آزمون بر روی لینک کلیک کنید.

منابع آزمون وکالت

برخی از مهمترین منابع آزمون وکالت به شرح زیر است:

 

📌 برای اطلاع از جزوه آزمون وکالت بر روی لینک کلیک کنید.

 

اخبار پیرامون آزمون وکالت 1401

🔊 مواد آزمون قوه قضاییه

 مواد آزمون: عبارتند از: حقوق مدنی، آیین دادرسی مدنی، حقوق تجارت،حقوق جزای عمومی و اختصاصی، آیین دادرسی کیفری، فقه، حقوق اساسی و حقوق ثبت.

🔊 سامانه ثبت نام آزمون قوه قضاییه

ثبت نام این آزمون در سایت مرکز سنجش به نشانی sanjesh.org، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://www.azmoon.org خواهد بود.

 

 

📥 برای دانلود pdf مطلب کلیک کنید. 📥

 

 

خلاصه مطلب

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی جزئیات ثبت نام آزمون وکالت بپردازیم. اینکه در کدام سامانه ثبت نام انجام می شود و برای انجام آن باید چه مراحلی طی گردد، بررسی گردید و تمامی شرایط و مدارک برای آزمون وکالت را نام بردیم. در صورتی که پس از مطالعه این مطلب نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص ثبت نام، مدارک و مراحل مورد نیاز برای ثبت نام و سایر موارد داشتید، می توانید با کارشناسان ما با شماره 9099075307 تماس بگیرید و یا در زیر همین مقاله کامنت بگذارید.

 

 

ثبت نام آزمون وکالت 1402

آخرین مطالب سایت