نیم پست
تماس با ما
تأییدیه مدرک تحصیلی

امکان درخواست تأییدیه مدرک تحصیلی (emt.medu.ir) برای دانش آموزان و داوطلبان کنکوری فعال شد. کلیه افراد می توانند برای استعلام تاییدیه مدرک تحصیلی خود به این سامانه مراجعه کرده و اقدامات لازم را در آن انجام دهند.

این سامانه برای استعلام مدرک تحصیلی توسط آموزش و پرورش طراحی شده و تائیدیه تحصیلی فرد به دانشگاه مورد نظر ارسال می شود. البته دقت داشته باشید که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی (emt.medu.ir) برای گرفتن تأییدیه تحصیلی اینترنتی و همین طور ثبت درخواست تأییدیه تحصیلی ضروری و مهم به نظر می رسد.

از آن جایی که کسب اطلاعاتی در رابطه با نحوه استفاده و ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی (emt.medu.ir) برای هر یک از داوطلبان و کنکوری های عزیز الزامی و مهم یه نظر می رسد از این رو کمک خواستن از مشاوری خبره و کاردان برای کسب اطلاعاتی دقیق و درست در این رابطه می تواند بسیار راهگشا باشد. برای ثبت نام هر فرد در دانشگاههای سراسری و یا استخدام در بعضی از مکان‌های دولتی و خصوصی و حتی برای ترجمه مدرک تحصیلی ارائه تاییدیه تحصیلی الزامی می باشد .

 

 

تأییدیه مدرک تحصیلی

داوطلبانی که قصد ثبت نام در دانشگاه و یا برای ترجمه مدرک تحصیلی خود باید به دانشگاه و یا سازمان مربوطه مدرک درست و قابل اعتمادی از آخرین مدرک تحصیلی خود تحویل دهند که به آن تاییدیه تحصیلی می گویند . پس به پاسخی که از مدرک تحصیلی ( ابتدایی ، راهنمایی ، دیپلم ، و پیش دانشگاهی ) فرد ارائه می شود تاییدیه تحصیلی می گویند . این تاییدیه به بصورت از طرف آموزش و پرورش بصورت محرمانه از طریق پست برای استعلام تاییدیه تحصیلی گیرنده ارسال می شود .

مشاورین ما آماده پاسخگویی هستند

سه دسته از افراد نیاز به تاییدیه تحصیلی دارند

 • داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت و بعد از اعلام نتایج قطعی برای ثبت نام می خواهند اقدام کنند
 • کسانی که باید مدرک تحصیلی خود را توسط داالترجمه ترجمه کنند .
 • افرادی که در اداره ها و سازمان های خاص استخدام می شوند .

 

 

برای ورود به سامانه استعلام مدرک پیش دانشگاهی وارد لینک مربوطه شوید.

 

راه های دریافت تاییدیه تحصیلی

کسانی که برای ثبت نام در کنکور یا هر کار دیگری نیازمند دریافت تاییدیه تحصیلی هستند می توانند از دو طریق حضوری و غیر حضوری که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم برای دریافت تاییدیه خود اقدام نمایند.

در راه حضوری فرد باید با به همراه داشتن مدارک خود به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه نمایند و اقدام به دریافت تاییدیه تحصیلی خود به شیوه سنتی نمایید.

در روش غیر حضوری به طور اینترنتی و با مراجعه به وبسایت emt.medu.ir می توانید به صورت سریع تر و در منزل خود تاییدیه تحصیلی را با آپلود مدارک دریافت نمایید.

 

 

دریافت تاییدیه تحصیلی به روش حضوری

داوطلبانی که در کنکور سراسری قبول شده اند و یا متقاضی استخدام در ارگانهای دولتی هستند و یا در ادارات خصوصی مشغول به کار شده اند برای دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی حضوری به روش زیر اقدام کنند . در مرحله اول به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده پس از کامل کردن فرم های لازم و تحویل مدارک ضروری که باید در زمان ثبت نام دانشگاه آن را تحویل دهند اقدام می کنند .

 • مراجعه  دفاتر پیشخوان دولتی
 • پر کردن فرم های درخواستی تایید که پیشخوان دولت در اختیار فرد قرار می دهد .
 • ارائه کپی کارت ملی
 • ارائه کپی مدرک دیپلم
 • ارائه کپی مدرک پیش دانشگاهی
 • ارائه فیش واریز مبلغ کارمزد تعیین شده از طرف پیشخوان
 • ارائه تلفن همراه برای دریافت کد پیگیری
 • ثبت درخواست تأییدیه تحصیلی و اقدام دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی با یک سری مدارک امکان پذیر می باشد که فرد باید تمام‌ آنها را در سامانه ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی (emt.medu.ir) و یا پیش دانشگاهی بار گذاری کند .

افرادی که بصورت غیر حضوری اقدام می کنند باید مدارک مورد نیاز ذکر شده را زمان ثبت نام حضوری تحویل مسئول دفتر پیشخوان بدهند.

 

 

غیر حضوری

 • نام و نام خانوادگی
 • کد ملی
 • شماره شناسنامه و تاریخ تولد
 • شماره موبایل
 • انتخاب نوع تاییدیه( دیپلم ، پیش دانشگاهی ، )
 • بار گذاری محل مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • انتخاب مرکزی که می خواهد تاییدیه تحصیلی به آنجا ارسال شود ( دانشگاه ، کنسولگری ، سفارتخانه ، دالترجمه )
 • پرداخت هزینه

بهتر آنست که داوطلبان هنگام درخواست تأییدیه تحصیلی و دریافت تاییدیه تحصیلی و فیش رسید برای ثبت نام دانشگاه ، فراخوان و اطلاعیه های مربوط به راهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان را به دقت مطالعه کنند تا با آماده کردن مدارک مورد نیاز کپی شناسنامه ، و عکس ۴×۳  و غیره با کمبود وقت مواجه نشوند .اگر نسبت به دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کرده و منتظر پاسخ آن هستید اما تاییدیه تاکنون به مقصد نرسیده می توانید از طریق سایت استعلام بوسیله کد رهگیری پیگیر شوید .

 

نحوه دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی

 

 

مشاوره تاییدیه تحصیلی

افرادی که درکنکور سراسری شرکت و قبول شده اند و قصد ثبت نام  در دانشگاه قبولی خود را دارند باید بدانند که ثبت نام بدون تأییدیه مدرک تحصیلی امکان پذیر نمی باشد . تاییدیه تحصیلی باید در زمان ثبت نام همراه باشد یا حداقل فیش دریافت تاییدیه تحصیلی را گرفته باشد حتی برای ترجمه رسمی مدرک تحصیلی دیپلم و یا پیش دانشگاهی توسط دارالترجمه نیاز به تاییدیه تحصیلی است . اگر برای دریافت تاییدیه تحصیلی در تمام مراحل سوالی دارید می توانید از کارشناسان مشاور سوالات خود را بپرسید .

نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی اینترنتی

بسیاری از افراد برای سهولت و صرفه جویی در وقت و سرعت کار برای دریافت تاییدیه تحصیلی اینترنتی اقدام می کنند . در ابتدا باید از مراحل این ثبت نام اطلاعات کافی داشته باشند تا حین ثبت درخواست تاییدیه تحصیلی دچار مشکل نشوید..

 

 

برای ورود به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

 

مراحل دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی از سامانه emt.medu.ir

ورود به سامانه تاییدیه تحصیلی (emt.medu.ir) به نشانی بالا

 

emt.medu.ir

 

در قدم بعدی و پس از ورود به سامانه تأییدیه مدرک تحصیلی emt.medu.ir نوبت به کلیک بر روی گزینه آبی رنگی به نام “ثبت نام تأییدیه تحصیلی” می رسد.

 

گرفتن تأییدیه تحصیلی اینترنتی

 

درمرحله سوم از دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی در سامانه emt.medu.ir باید از میان گزینه های موجود به نمایش درآمده برای انتخاب مقطع تحصیلی و همین طور نظام آموزشی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

 

ثبت درخواست تأییدیه تحصیلی

 

مرحله چهارم مربوط به درج اطلاعاتی مهم در فیلدهای مربوطه است. در واقع، سه دسته اطلاعات بسیار مهم باید در این فیلدها درج شوند.

یکی از این دسته ها شامل اطلاعات فارغ التحصلیی داوطلب است که الزاماً باید برای درج و ثبت اطلاعاتی از جمله مقطع آموزشی، رشته، مدرسه فارغ التحصیلی و سال فارغ التحصیلی اقدام فرمایید.

دسته دوم مربوط به اطلاعات شناسنامه ای و هویتی شماست که از جمله آن ها می توان به نام و نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی و همین طور شماره تلفن همراه فرد اشاره کرد.

سومین دسته مربوط به درج مشخصات استعلام گیرنده بوده که داوطلب کنکور باید برای درج استان، عنوان و نوع استعلام گیرنده است که باید برای آن اقدام کنید.

پس از تکمیل کامل این فرم تأییدیه مدرک تحصیلی و درج اطلاعات خواسته شده نوبت به کلیک بر روی گزینه آبی رنگ ادامه و گام بعدی می رسد.

 

نمونه استعلام مدرک تحصیلی

 

آخرین مرحله از مراحل ثبت درخواست تأییدیه تحصیلی واریز وجه درخواستی در سامانه تأیدییه مدرک تحصیلی (emt.medu.ir) و دریافت کد رهگیری است که الزاماً‌ باید برای حفظ و نگهداری آن اقدامات لازم را انجام دهید.

 

استعلام آخرین مدرک تحصیلی

 

نحوه پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی

معمولا بین ۳ الی ۱۵ روز کاری زمان برای استعلام تأییدیه مدرک تحصیلی نیاز است و این مدارک تاییدیه به  آدرس مرکزی که در فرم ذکر شده ازسال می شود . افرادی که از طریق سایت اقدام به دریافت تاییدیه تحصیلی و نیاز به پیگیری درخواست خود را دارند باید برای این پیگیری کد رهگیری را به خاطر داشته باشند و طبق مراحل زبر اقدام کنند . ابتدا باید وارد سایت تاییدیه تحصیلی آدرس اینترنتی emt .medu . ir  بشوند . بر روی گزینه پیگیری درخواست تاییدیه تحصیلی کلیک کنند . با وارد کردن کد ملی ، کد پیگیری ، و کد امنیتی بر روی گزینه ادامه کلیک کنند . افرادی که ملیت ایرانی ندارند و اتباع خارجی هستند باید کد اتباع را به جای کد ملی وارد کنند. در آخر مشاهده وضعیت درخواست تاییدیه تحصیلی را کلیک کنند.

مدت زمان دریافت تایید تحصیلی

مدت زمانی که تاییدیه تحصیلی به استعلام کننده تاییدیه تحصیلی می‌رسد بسته بازمان فارغ التحصیلی افراد در مقطع ها متفاوت است . هر چه مدرک را درسالهای نزدیک دریافت کرده باشید پشت سرهم و با ترتیب سریعتر می توانید تاییدیه تحصیلی را دریافت کنید اما در هر صورت دو هفته ایی زمان می برد اما در بعضی مواقع این زمان طولانی تر است .

هزینه تأییدیه مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی

هزینه تاییدیه تحصیلی هر مقطع ۲۳۰۰۰ هزار تا ۲۵۰۰۰ هزار تومان است و اگر هزینه ای با تفاوت زیاد مشاهده کردید به مراجع ذیربط اعتراض کنید .

دلایل عدم دریافت تاییدیه تحصیلی

دلایل متفاوتی منجر به عدم تاییدیه تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی می شود که عبارتند از:

 • نقص در پرونده تحصیلی موجود در مدرسه
 • نقص در درج یکی از نمرات سال تحصیلی
 • عدم درج نمره یک درس در مقطع تحصیلی
 • گم شدن پرونده در مدرسه
 • گم شدن پرونده شاید عجیب باشد اما این اتفاق در پرونده های قدیمی و یا منحل شدن مدارس قدیمی امکان دارد .

 

 

برای ورود به سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

گرفتن تأییدیه مدرک تحصیلی از طریق اداره پست

آیا برای دریافت تاییدیه تحصیلی می توان به اداره پست مراجعه کرد ؟ خیر با راه اندازی سامانه تاییدیه تحصیلی emt.medu.ir دیگر نیاز به مراجعه حضوری به اداره پست نیست. تاییدیه تحصیلی به خود فرد داوطلب داده می‌شود.

 

دریافت آنلاین تاییدیه تحصیلی

 

 

برای اطلاع از نحوه دریافت کد منطقه برای سوابق تحصیلی وارد لینک مربوطه شوید.

 

 

پس از صدور تأییدیه مدرک تحصیلی بوسیله آموزش و پرورش در هردو مقطع دیپلم و پیش دانشگاهی به هیچ عنوان به فرد داوطلب داده نمی‌شود این مدرک از طرف آموزش و پرورش بصورت محرمانه به دارالترجمه سازمان استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی و یا دانشگاهی که فرد قصد تحصیل دارد ارسال می شود .
دریافت تاییدیه تحصیلی برای افراد دوره بدون کنکور نیز الزامی است. این دسته از افراد هم برای دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کنند و تفاوتی با کنکوریها ندارند کلا اگر قصد ثبت نام در دوره های بدون کنکور و موسسات آموزش عالی را هم دارند نسبت به دریافت تاییدیه تحصیلی اقدام کنند .

 

مدارک مورد نیاز برای دریافت تاییدیه تحصیلی

 

دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی در آموزش و پرورش

در سامانه emt.medu.ir متقاضیان تاییدیه تحصیلی پس از درج مشخصات فردی و مشخصات مدرک تحصیلی از آموزش و پرورش منطقه خود درخواست تاییدیه می‌کنند. پس از انجام مراحل ثبت درخواست تأییدیه تحصیلی بوسیله فرد و صادر شدن کد رهگیری که برای فرد ارسال می شود و او می‌تواند به وسیله آن از آخرین وضعیت درخواست خود اطلاع پیدا کند. این درخواست تأییدیه تحصیلی در آموزش و پرورش بررسی درصورت وجود مدارک و اثبات درستی آنها گواهی تایید مدارک برای فرد صادر می شود این مدارک بصورت الکترونیکی به استعلام کننده فرستاده می شود . تاییدیه تحصیلی شامل دو مدرک تایید تحصیل و سوابق فارغ التحصیلی به همراه ریز نمرات و محل های تحصیل فرد است که برای دانشگاه یا مرکز آموزشی و غیره صادرمی شود .

 

کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به طور پی دی اف کلیک نمایید.

 

 

پادکست صوتی مقاله


 

 

 

خلاصه مطلب

دریافت تأییدیه مدرک تحصیلی برای ثبت نام در همه دانشگاهای دولتی و غیر دولتی ، پیام نور ، آزاد و غیره و استخدام در ادارات دولتی و خصوصی و غیره الزامی می باشد . دریافت این مدرک تاییدیه تحصیلی به دو روش اینترنتی و حضوری امکان پذیر می باشد در حضوری که به دفاتر پیشخوان دولتی مراجعه و با تحویل مدارک ضروری و پر کردن فرم ها درخواست تأییدیه تحصیلی شما ثبت می شود و در مرحله اینترنتی وارد سامانه دریافت  تاییدیه تحصیلی شده و با پر کردن  اطلاعات مورد نیاز در خواست شما ثبت می شود . در آخر دو روش هم باید کد پیگیری گرفته باشی  تا صحت مراحل و مدارک شما اثبات و برای پیگیری های بعدی هم این کد مورد نیاز می باشد.

تأییدیه مدرک تحصیلی + ورود به سامانه emt.medu.ir

آخرین مطالب سایت