نیم پست
تماس با ما

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز آشنا کنیم. با رشد جمعیت سالخورده و سالمند، اهمیت نگهداری و مراقبت از این گروه حساس، به خصوص سالمندانی که در تنهایی و به دور از فرزندان خود زندگی می کنند، وجود مراکز پرستاری از سالمندان را ضرورت می بخشد. از آن جایی که، بسیاری از سالمندان به دلیل بیماری یا کهولت سن، از نظر حرکتی نیز ناتوان بوده و برای انجام فعالیت های روزمره خود به کمک نیاز دارند، وجود مراکزی که علاوه بر خدمات نگهداری، از نظر پزشکی نیز به آن ها توجه ویژه داشته و موجب ارتقاء کیفیت زندگیشان شود، بسیار مهم است.

سالمند کیست؟

هیچ کس دوست ندارد خود را پیر تصور کند، چه رسد به این که خیلی پیر باشد! اصطلاح “سالمند” اغلب معنای ضعیف و وابسته بودن را در ذهن ایجاد می کند؛ در حالی که در بسیاری از فرهنگ ها، کلمه پیر، به معنای احترام و جایگاه ویژه فرد است. به هر حال، از نظر بیولوژیکی، سالمندی ناشی از تأثیر مجموعه ی گسترده ای از آسیب های مولکولی و سلولی بدن، در طول زمان است. این آسیب ها منجر به کاهش تدریجی ظرفیت و توان جسمی و ذهنی، افزایش خطر ابتلا به بیماری و در نهایت مرگ افراد می شود. فراتر از این تغییرات، سالمندی اغلب با تغییرات دیگر در زندگی مانند بازنشستگی، تنهایی، مرگ دوستان و … همراه است.

در سراسر جهان سرعت پیری جمعیت به شدت رو به افزایش است؛ تخمین زده می شود تا سال 2050، 80 درصد از سالمندان در کشورهای با درآمد کم و متوسط زندگی خواهند کرد. از سوی دیگر، کاهش میزان تولد، سبب شده است اغلب افراد در سنین سالمندی، تنهایی را تجربه کنند. همه ی کشورها در جهان با چالش های مرتبط با پیری جمعیت مواجه خواهند شد؛ از این رو، دولت ها تلاش می کنند، زیرساخت های لازم را در سیستم های اجتماعی و بهداشتی فراهم کنند. یکی از مهم ترین تدابیر جوامع در این زمینه، تأسیس مراکز پرستاری سالمند با امکانات و خدمات ویژه است.

سالمند کیست؟

انتخاب بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز

خانه سالمندان یا مرکز پرستاری سالمند، مرکزی است که به ارائه ی خدمات مراقبتی و پرستاری به سالمندان می پردازد. در حال حاضر، مراکز زیادی تحت این عنوان، خدمات نگهداری از سالمندان را ارائه می دهند. اما، قطعا همه آن ها صلاحیت لازم را برای انجام این وظیفه مهم و حساس ندارند. در واقع، سپردن عزیزان سالمند -که می توانند پدر یا مادر شما باشند- به مراکز معتبر، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و می تواند آرامش روحی و اطمینان قلبی شما را در خصوص امنیت، بهداشت و سلامت آن ها جلب نماید.

فلسفه ی تشکیل بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، فراهم آوردن شرایطی است که در آن هم فرد سالمند و هم خانواده ی او رفاه و آسایش بیشتری را تجربه کنند. زندگی در دنیای پرتلاطم امروزی، فرصت کافی در اختیار فرزندان برای نگهداری از والدین سالخورده شان، نمی دهد، از این رو بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، این وظیفه مهم را به عده می گیرد؛ این مرکز بعد از اخذ مجوزهای قانونی، به استخدام پزشکان، روانشناسان، مددکاران و … که دارای مدارک معتبر در این حوزه هستند، می پردازد. برخی از مهم ترین ویژگی های این مرکز عبارتند از:

 • در بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، از حمام کردن تا غذا خوردن و انجام کارهای عادی روزانه، بر عهده پرسنل آموزش دیده و با تجربه است. مراقبت های تخصصی و نگهداری از سالمندان نیازمند برقراری ارتباط دوستانه و سرشار از احترام به سالمند می باشد. از این رو، پرسنل، مددکاران و حتی پزشکان شاغل در بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، دانش و صبر لازم را در برخورد با سالمندان دارا هستند.
 • انجام خدمات تخصصی پزشکی و مراقبتی مانند اقدامات درمانی بر عهده پزشکان و پرستاران کاربلدی است که با علم و اخلاق موجبات آسایش روحی و جسمی فرد سالمند را برآورده می کنند. انجام اقدامات توانبخشی و تقویت توان حرکتی سالمندان، وظیفه ایست که بر عهده کار درمانگرها و فیزیوتراپیست های بهترین مرکز پرستاری از سالمند در شیراز می باشد. به همین جهت، از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات کاردرمانی استفاده می شود.

انتخاب بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز

 • محیط  بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز به گونه ای طراحی شده است تا ضمن القای آرامش، آسایش جسمی و حرکتی سالمند را نیز در نظر گرفته و دسترسی او به امکانات مختلف را آسان می کند. برای مثال: امکان پیاده روی و گردش روزانه در فضای سبز استاندارد، دسترسی آسان به سرویس بهداشتی، آسانسور، کمترین تعداد پله و … .
 • در بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، علاوه بر خدمات درمانی پزشکی، مشاوره های فردی و روان درمانی توسط روانشناسان متعهد انجام می شود. همچنین، انجام کارهای گروهی، تفریحی، هنری، ورزشی، فکری و … برای این منظور در نظر گرفته می شود؛ تا علاوه بر تقویت روحیه سالمند، از افسردگی، استرس و … پیشگیری شود.
 • بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز، از برنامه غذایی سالمندان غافل نمی شود و با توجه به بروز بیماری های مختلف در این دوران، از رژیم های غذایی متناسب با شرایط جسمی سالمند که توسط کارشناسان تغذیه تعیین شده است، پیروی می کند.

ما در ادامه فهرستی از بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در شیراز، پیشنهاد می کنیم مقاله های بهترین مرکز پرستاری سالمند در کرج و بهترین مرکز پرستاری سالمند در تهران را مطالعه کنید.

خانه سالمندان مهر

خانه سالمندان مهر

خانه سالمندان مهر، با اخذ مجوز رسمی از سازمان بهزیستی و سایر مراجع قانونی در شهر شیراز تأسیس شد. این مرکز با برخورداری از امکانات و تجهیزات استاندارد، در فضایی آرام و زیبا در راستای ارائه ی خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمندان، به خصوص سالمندان تنها تلاش می کند. از این رو، با تیمی کاربلد و حرفه ای از پزشکان، پرستاران، مددکاران و روانشناسان، ضمن توجه به سلامت جسم سالمندان، به سلامت روان آن ها نیز توجه کرده و با ارائه مشاوره های فردی به تقویت روحیه و پیشگیری از افسردگی اقدام می کند.

این مجموعه با فراهم آوردن فضایی ایمن و شاد، به عنوان خانه دوم سالمند، پویایی، احترام و اعتماد به نفس سالمندان را تقویت کرده و با تدوین برنامه های تفریحی و آموزشی، استفاده از تجهیزات توانبخشی و در نظر گرفتن اتاق های مجهز، رفاه حال سالمندان را در بالاترین سطح ممکن تأمین کرده است. بی شک، خانه سالمندان مهر، یکی از مراکز مورد اطمینان و معتبر در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز است.

خدمات

 • پزشکی، پرستاری، مراقبتی، پرستاری، تغذیه و …
 • توانبخشی، کار درمانی، گفتار درمانی، فیزیوتراپی و …
 • مشاوره، روانشناسی بالینی، روان درمانی، کاردرمانی و …
 • تفریحی – آموزشی: پیاده روی، ورزشی، فعالیت و بازی های گروهی، سینما، زیارت، مهارت آموزی، کارهای هنری و …

آدرس: استان فارس، شیراز، میدان معلم، خیابان ایمان جنوبی، کوچه 21، سمت چپ، درب چهارم

تلفن تماس: 07136315309 – 09177101217

سرای سالمندان شیراز

سرای سالمندان شیراز

سرای سالمندان شیراز، با همت گروهی از خیرین و مردم متعهد شیراز، با هدف ایجاد سر پناهی برای سالمندان، به خصوص سالمندان تنها و بی سرپرست تأسیس شد. این مجموعه در سال 1374، بعد از تشکیل هیئت امنا و اخذ مجوزهای لازم از سازمان بهزیستی و اداره ثبت اسناد، با تعیین اساسنامه و هیئت مدیره، به طور رسمی کار خود را آغاز کرد. در سال 1377، اداره اوقاف و امور خیریه استان فارس با اختصاص دادن قطعه زمینی به این مجموعه، زمینه گسترش و ساخت فاز دوم این مرکز را فراهم کرد.

در این مرکز از کمک های غیرنقدی افراد داوطلب، جهت بالا بردن کیفیت خدمات ارائه شده، نیز استقبال می شود. پرسنل، پزشکان، مددکاران و روانشناسان این مجموعه در تلاش هستند، سلامت سالمند را از همه جوانب، روحی و جسمی، حفظ و تقویت کنند و با ایجاد فضایی استاندارد و در شأن سالمند، روحیه نشاط و پویایی را در وی بالا ببرند. خیرین در این مرکز همواره با فراهم کردن بودجه و زیرساخت های لازم، امکانات، تجهیزات و دانش روز را برای اجرایی کردن اهداف سرای سالمندان شیراز محقق کرده اند. از این روف سرای سالمندان شیراز، یکی از مراکز معتبر و خوشنام در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز است.

خدمات

 • پزشکی، درمانی، پرستاری و مراقبتی
 • توانبخشی، کاردرمانی، فیزیوتراپی و …
 • روانشناسی، مشاوره، روان درمانی و …
 • تفریحی: فعالیت های گروهی، سفرهای زیارتی، سینما، پیاده روی، کتابخوانی، مهارت آموزی و …

آدرس: شیراز، شهرک رکن آباد، بلوار پارسیان شمالی، کوچه 11، کنار انبار ایران گاز

تلفن تماس: 07132424074

مرکز سالمندان زاگرس

مرکز سالمندان زاگرس

مرکز سالمند زاگرس، بعد از اخذ مجوزهای تأسیس از سازمان بهزیستی، با هدف افزایش راحتی و سلامت سالمندان و خانواده های آن ها، در شیراز آغاز به کار کرد. این مرکز با استفاده از تجربیات موفق مراکز پرستاری سالمند در داخل و خارج از کشور و با برخورداری از کادر مجرب و پرسنل آموزش دیده و متعهد خود در جهت بهروزی و ارتقاء شادابی و سلامت سالمندان گام بر می دارد؛ از این رو، تلاش کرده است تا با ایجاد فضایی استاندارد، زیبا و آرامش بخش، محیطی امن را برای سالمندان فراهم کند. نگهداری از سالمندانی که دوران نقاهت خود را می گذرانند، از دیگر برنامه های این مجموعه است.

بهره مندی از تیم پزشکان متخصص، پرستاران حرفه ای و فیزیوتراپیست های کاربلد، در کنار استفاده از جدیدترین تجهیزات توانبخشی و پزشکی از دیگر مزایای این مرکز است؛ برنامه غذایی این مجموعه توسط پزشکان تغذیه ارائه می شود؛ همچنین، روانشناسان نیز جهت ارتقاء کیفیت روحی و روانی زندگی سالمندان تلاش می کنند. بی شک، مرکز سالمندان زاگرس، یکی از مجهزترین و معتبرترین مراکز در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز می باشد.

خدمات

 • فیزیوتراپی: ارائه ی برنامه های توانبخشی و کاردرمانی
 • مددکاری، روانشناسی بالینی، گفتاردرمانی، شنوایی سنجی و …
 • پزشکی: ویزیت روزانه، معاینه تخصصی، کنترل دیابت و فشارخون، خدمات اورژانس و …
 • تفریحی: کتابخوانی، شعرخوانی، نمایش فیلم، بازی و ورزش، برنامه های خارج از مرکز (موزه، رستوران و …)
 • تغذیه و رژیم درمانی، میکس غذا برای افراد ناتوان از جویدن، دادن غذا با گاواژ و از راه لوله بینی برای افراد در شرایط خاص

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار میرزای شیرازی (تاچارا)، کوچه نهم، جنب پارک علوی، پلاک 134

تلفن تماس: 07136255909 – 09177905692

خانه سالمندان فرشتگان

خانه سالمندان فرشتگان

خانه سالمندان فرشتگان، بعد از اخذ مجوز از سازمان بهزیستی و ثبت اسناد در شهر شیراز تأسیس شد؛ این مجموعه با هدف ارائه ی خدمات با کیفیت مراقبتی و پزشکی به سالمندان همواره تلاش می کند فضایی را ایجاد کند تا ضمن برقراری امنیت و آرامش خاطر آن ها، سلامت روحی – روانی و جسمی آنان نیز تأمین شود. برخورداری از تیم متخصص و با تجربه در زمینه ی پزشکی، فیزیوتراپی، مددکاری، روانشناس و پرستاری سبب شده است بهترین و تخصصی ترین اقدامات مراقبتی به متقاضیان ارائه شود.

حفظ و برقراری تعامل سالمندان با خانواده و همچنین ایجاد فضایی استاندارد برای سالمندان تنها و بی سرپرست در راستای کاهش افسردگی و غم آنان از دیگر فعالیت های این مجموعه می باشد. این مرکز در تلاش است با احترام به شخصیت سالمند، عزت نفس و فعال بودن وی را ارتقاء داده و کیفیت زندگی سالمند را بهبود بخشد. بی شک، خانه سالمندان فرشتگان یکی از مراکز معتبر و پیشرو در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز است.

خدمات

 • برنامه غذایی مطابق با توصیه و تشخیص کارشناس تغذیه
 • پزشکی، معاینه پزشک عمومی (یک روز در میان)، مراقبتی، پرستاری و …
 • توانبخشی، فیزیوتراپی (یک روز در میان)، کاردرمانی (هفته ای دو روز) و …
 • تفریحی – آموزشی: زیارت، گردش، ورزش، فعالیت های گروهی، کتابخوانی و …
 • روانشناسی بالینی، گفتگو با سالمند، موزیک درمانی، روان درمانی، مشاوره و …

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار امیرکبیر، بلوار میثم، جنب باغ جنت، خیابان سروش شرقی، کوچه دوم، سمت راست

تلفن تماس: 07138322789 – 09174308996

مرکز سالمندان پویا فرزانگان

مرکز سالمندان پویا فرزانگان

مرکز سالمندان پویا فرزانگان، بعد از اخذ مجوز از سازمان بهزیستی، در شیراز تأسیس شد. هدف این مجموعه ارتقاء سطح کیفی زندگی و رفاه حال سالمندان و خانواده های آن ها می باشد. از این رو، با تلاش گروهی از پزشکان، پرستاران، مددکاران و پرسنل حرفه ای و با استفاده از تجهیزات و امکانات استاندارد تلاش می کند، فضایی را ایجاد کند تا ضمن ارائه ی خدمات مراقبتی و سلامت به سالمندان، روحیه و روان آن ها را نیز تقویت کرده و همچون خانه دوم، امنیت و آرامش را برای این گروه سنی حساس به ارمغان بیاورد. کلیه ی فعالیت های سالمندان تحت نظارت و مراقبت مربیان و پرستاران انجام می شود.

تخصص و تجربه کارکنان این مرکز، اطمینان خاطر لازم را برای خانواده ها ایجاد می کند که با حفظ شأن سالمند و با احترام با وی رفتار خواهد شد. نگهداری شبانه روزی از سالمندان و شرکت دادن آن ها در فعالیت های گروهی جهت تقویت حس مفید بودن و بالا بردن اعتماد به نفس آن ها سبب شده است، رضایت مراجعین جلب شود. از این رو، مرکز سالمندان پویا فرزانگان، یکی از مراکز خوشنام و معتبر در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز می باشد.

خدمات

 • روانشناسی، روان درمانی، مشاوره های فردی و …
 • توانبخشی: فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتاردرمانی، ورزش درمانی و …
 • پزشکی: ویزیت روزانه، کنترل و مدیریت بیماری ها مانند دیابت و …، روانشناسی بالینی، تغذیه و …
 • تفریحی – آموزشی: نمایش، شعرخوانی، مطالعه، فعالیت ها و بازی گروهی، آموزش مهارت های مختلف مانند باغبانی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، شهرک آرین، خیابان فن آوری، 400 متر بعد از پارک علم و فناوری

تلفن تماس: 09101359529 – 07191011021

مرکز سالمندان یاس های سپید

مرکز سالمندان یاس های سپید

مرکز سالمندان یاس های سپید، بعد از اخذ مجوزهای قانونی فعالیت از سازمان بهزیستی، در شهر شیراز آغاز به کار کرد. این مجموعه با برخورداری از کادری مجرب متشکل از پرستاران، مددکاران، پزشکان و روانشناسان حرفه ای و متعهد در راستای ارتقاء سلامت روحی و جسمی سالمندان و بهبود کیفیت زندگی آن ها تلاش می کند. این مجموعه در فضایی استاندارد و زیبا با محیطی آرام و برخوردار از امکانات رفاهی پذیرای سالمندان است.

ارائه ی خدمات مراقبتی تخصصی در سطح پیشرفته و تدوین برنامه های غذایی توسط کارشناسان تغذیه از مزایای دیگر این مرکز می باشد. رعایت اصول اخلاق حرفه ای در برخورد با سالمندان، استفاده از تجهیزات پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی، ارائه ی مشاوره های روانشناسی، برنامه های تفریحی و آموزشی و … سبب شده است، رضایت خاطر سالمندان برآورده شود. از این رو، مرکز سالمندان یاس های سپید، یکی از مراکز مجهز و حرفه ای در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز است.

خدمات

 • روانشناسی، مشاوره و مددکاری و …
 • توانبخشی، فیزیوتراپی و کاردرمانی و …
 • پرستاری، پزشکی و مراقبتی و تغذیه و …
 • برنامه های اوقات فراغت، کتابخوانی، آموزش مهارت، ورزش، برگزاری جشن ها  و …
 • برنامه های تفریحی خارج از مرکز: مکان های زیارتی، سینما، باغ های تفریحی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، میدان صنایع، کوچه 46 (شهرک حسین آباد)، آخر کوچه، سمت چپ کوچه 6، اولین باغ

تلفن تماس: 09173170746 – 07136354799

خانه سالمندان شبنم و شب چراغ

خانه سالمندان شبنم و شب چراغ

خانه سالمندان شبنم و شب چراغ، بعد از دریافت مجوزهای فعالیت رسمی از سازمان بهزیستی و ثبت اسناد در شهر شیراز تأسیس شد. این مجموعه در تلاش است تا با به کارگیری تجربه و دانش تیمی متشکل از پزشکان، پرستاران، مددکاران و پرسنل آموزش دیده، در جهت ارتقاء سطح کیفی زندگی سالمندان و بهبود وضعیت جسمی و روحی آنان گام بردارد. از این رو، در فضایی استاندارد و با رعایت اصول اخلاق حرفه ای در شأن سالمند، سعی دارد با کیفیت ترین خدمات مراقبتی و پزشکی را به این گروه از جامعه ارائه دهد.

پرسنل آموزش دیده و مجرب این مرکز با ارائه ی مشاوره های تخصصی و فراهم سازی بستر مناسب برای انجام فعالیت های گروهی، فکری و تفریحی حس عزت نفس را در سالمندان تقویت کرده و با ویزیت های روزانه پزشکی و در صورت لزوم انجام تست های تشخیصی و چکاپ های دوره ای، نسبت به مدیریت و پیشگیری از بیماری های سالمندان اقدام می کند. بی شک، خانه سالمندان شبنم و شب چراغ، یکی از مراکز مورد اعتماد و متعهد در لیست بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز است.

خدمات

 • پزشکی، مراقبتی، پرستاری، تغذیه و …
 • روانشناسی، مشاوره، کاردرمانی، مددکاری و …
 • فیزیوتراپی، توانبخشی، کاردرمانی، ورزش درمانی و …
 • انجام معاینات دوره ای و کنترل بیماری های سالمندی: دیابت، فشارخون و …
 • تفریحی و آموزشی: کتابخوانی، شعرخوانی، برگزاری گردهمایی و جشن،سفرهای زیارتی، سینما و …

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار پاسداران (زرهی)، کوچه 64، پلاک 441

تلفن تماس: 07138239289

بیماری های شایع در دوران سالمندی

بیماری های شایع در سنین سالمندی، شامل کم شنوایی، آب مروارید و عیوب انکساری، درد پشت و گردن، آرتروز، بیماری مزمن انسدادی ریه، دیابت، افسردگی، زوال عقل یا آلزایمر می باشند. با بالا رفتن سن، افراد سالخورده احتمالا چندین بیماری را به طور همزمان تجربه می کنند. همچنین، با افزایش سن، سندرم های سالخوردگی نیز اتفاق می افتند که اغلب پیامد چند عامل زمینه ای هستند؛ مانند: ضعف، بی اختیاری ادرار، هذیان گویی و زخم بستر و … .

بیماری های شایع در دوران سالمندی

با توجه به این موارد، نگهداری از سالمندان کار ساده ای نیست و نیاز به دانش و تخصص دارد. از این رو، در بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز تیمی از پزشکان، پرستاران و روانشناسان با تجربه و آموزش دیده که با روحیات و شرایط سالمندی آشنایی کامل دارند، تلاش می کنند، سالمندان را با هر شرایط جسمی و روحی، از مراقبت های تخصصی خود بهره مند سازند تا کیفیت زندگی آنان را در واپسین روزهای عمرشان بهبود بخشند.

اهمیت سالمندان در جامعه

پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و به طور کلی سالمندان، نقش و جایگاه مهمی در زندگی ما دارند. برای مثال:

 • سالمندان به فرزندان شاغل خود در انجام کارهای خانه و حتی نگهداری از نوه های خود کمک می کنند.
 • سالمندان دانش خود را به مردم منتقل می کنند و مهارت های ارزشمند خود را با نسل جوان به اشتراک می گذارند.
 • سالمندان با تجارب و درک گسترده خود از موقعیت های مختلف، می توانند ایده ها و راه حل های مفیدی ارائه دهند.

اهمیت سالمندان در جامعه

برخی افراد فکر می کنند، سالمندان کمک کمی به جامعه می کنند و حتی نفعی برای جامعه ندارند. اما، در واقع، اگر سالمندان از کمک به جامعه دست بردارند، جامعه فرو می پاشد. اگر سالمندان را تشویق کنیم در فعالیت های اجتماعی به مشارکت خود ادامه دهند، از نظر فرهنگی و مالی منافع زیادی را نصیب جامعه خواهند کرد. حتی اگر مجبور هستید نگهداری از والدین سالمند خود را به بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز بسپارید، هرگز ارتباط و تعامل خود را با آن ها قطع نکنید، تا دوران طلایی زندگیشان را همچنان با امید و در آرامش بگذرانند.

کلام آخر

در جهان امروز، با افزایش سن امید به زندگی، افراد زیادی دوران سالخوردگی را تجربه خواهند کرد، بنابراین، وجود مراکزی که بتوانند ضمن بهبود سطح کیفی زندگی فرد، او را در بحران های روحی ناشی از تنهایی و ناتوانی در انجام فعالیت های روزمره همراهی کنند، ضروری است. در واقع، وجود مراکز پرستاری از سالمندان، یکی از راهکارهای مؤثر، جهت مقابله با بحران های بهداشتی و اجتماعی است که این گروه آسیب پذیر را تهدید می کنند.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

بهترین مرکز پرستاری سالمند در شیراز در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت