نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر نازایی در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مشکلات نازایی در اختیارتان قرار دهیم تا در صورتی که خود و یا اطرافیانتان با چنین مشکلاتی مواجهه شدید، نگران مسئله ای نباشید و با خیالی آسوده به مقاله ما مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های نوین بسیاری برای درمان مشکلات نازایی پدید آمده است که کمک شایانی در کاهش درصد ناباروری در کشور را ایفا می کند.

نازایی چیست؟

بهترین دکتر نازایی در ایران در صورتی شخصی را نازا می‌داند که به مدت دوازده ماه رابطه جنسی منظم و بدون استفاده از هرگونه وسایل جلوگیری، موفق به بارداری نشده است. در چنین مواقعی بهترین دکتر نازایی در ایران زوجین را تحت معالجه و مراقبت های لازم قرار می دهد و پس از بررسی‌های دقیق تر و مشاهده نتایج آزمایشگاهی آن ها، روش های نوین باروری را بر روی زوجین پیاده می کند تا به نتیجه دلخواه دست یابد.

نازایی چیست؟

بهترین دکتر نازایی در ایران دلایل نازایی خانم ها را چه می داند؟

نازایی در خانم ها به دلایل بسیار متعددی بستگی دارد که در ادامه برخی از این موارد را بهترین دکتر زنان در ایران شرح می دهد و از جمله این دلایل عبارتند از:

 1. مشکلات به وجود آمده در تخمک گذاری: بهترین دکتر نازایی در ایران شایع ترین علت نازایی را اختلالات تخمک گذاری می داند. عوامل بسیاری در اختلالات تخمک گذاری ها تاثیر گذار می باشد که بهترین دکتر نازایی در ایران برخی از این عوامل را شامل: سندروم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات هورمونی از قبیل: پرکاری و کم کاری تیروئید و اختلالات موجود در عملکرد غده هیپوتالاموس و … می داند.
 2. سن: از دلایل دیگر نازایی می توان به افزایش سن و رابطه آن با نازایی اشاره کرد. به بیان ساده تر می توان گفت که هر چه سن فرد بیشتر شود، تعداد تخمک ها و کیفیت آن ها و در نهایت قدرت باروری به شدت کاهش می‌یابد.
 3. اختلالات موجود در لوله های فالوپ: در صورت بروز مشکل در بخش لوله های فالوپ، اسپرم با موفقیت و به راحتی به تخمک نمی رسد و مشکلات ناهنجار بسیاری را پدید می آورد.
 4. سبک زندگی: بهترین دکتر نازایی در ایران خاطر نشان می‌کند که سبک زندگی هر فردی، نقش بسیار مهمی در سلامتی وی ایفا می کند و از این رو بسیار مهم می باشد که سبک زندگی نادرست که شامل: مصرف الکل، تنباکو و دخانیات و هم چنین رژیم غذایی ضعیف، قرارگیری در معرض مواد شیمیایی و سمی می باشد، را دوری گزینید.
 5. ضایعات موجود در بخش ساختاری رحم
 6. اندومتریوز: بهترین دکتر نازایی در ایران، مشکلات موجود در بخش اندومتریوز را نیز از دیگر عوامل ایجاد نازایی در بانوان می داند.

در ادامه لیستی از بهترین دکتر نازایی در ایران را برای شما عزیزان شرح داده ایم تا در صورت نیاز به آن ها مراجعه نمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و جویای بهترین دکتر نازایی در تهران می باشید، به شما توصیه می کنیم تا به مقاله ما با چنین عنوانی مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

دکتر مریم حضرتی

دکتر مریم حضرتی

دکتر مریم حضرتی متخصص و جراح زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران پشت سر گذاشتند و برای اخذ مدرک تخصص زنان و زایمان و نازایی اقدام نمودند. دکتر حضرتی دوره تخصصی زنان، زایمان و نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران به اتمام رساندند.  نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دکتر حضرتی این است که ایشان دارای بورد تخصصی جراحی زنان و نازایی می باشند.

دکتر حضرتی از آکادمی استتیک مدیسن، گواهینامه رسمی لابیاپلاستی را اخذ نمودند. دکتر مریم حضرتی فعالیت های آکادمیک و پژوهشی بسیاری را به انجام رسانده است که از جمله این فعالیت ها می توان به شرکت در کنگره های بین المللی مربوط به تخصص زنان، مطالعه پیوسته و به روز در زمینه تخصصی خویش و هم چنین جراحی های زنان، تالیف و ترجمه کتاب های پزشکی بسیار متعدد، شرکت و حضور فعال در همایش های داخلی بین المللی تخصصی اشاره نمود. دکتر مریم حضرتی را می توان از جمله بهترین دکتر نازایی در ایران به حساب آورد که به مدت شش سال سابقه طبابت و جراحی در استان سمنان را دارا می باشند. لازم به ذکر است که دکتر حضرتی در بیمارستان جامع بانوان آرش تهرانپارس به مدت چهار سال ارائه خدمات نمودند.

خدمات:

 • درمان بیماری های مربوط به خانم ها، انجام مشاوره و مراقبت های پیش از بارداری
 • درمان قطعی عفونت های مزمن بانوان، انجام زایمان سزارین یا طبیعی، درمان اختلالات جنسی به کمک لیزر
 • غربالگری های سرطان های شایع به عنوان از قبیل: پاپ اسمیر، مشاوره و مراقبت های زمان بارداری و زمان شیردهی
 • درمان مشکلات مرتبط با بی اختیاری ادرار در بانوان، درمان اختلالات کف لگن، درمان زگیل تناسلی به روش لیزر درمانی، فریز و سرجری

آدرس مطب: ایران، تهران، فلکه اول تهرانپارس، خیابان ۱۵۴ شرقی، پلاک ۸۷، ساختمان پزشکان سریتا، طبقه سوم، واحد یازده

شماره تماس: 02176702576

دکتر بهناز سادات افتخارزاده

دکتر بهناز سادات افتخارزاده

دکتر بهناز سادات افتخارزاده جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی می باشند که دارای بورد تخصصی نیز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1378 به اتمام رساندند و در این زمینه فارغ التحصیلی شدند و سپس به منظور اخذ مدرک تخصصی اقدام نمودند. دکتر بهناز سادات افتخارزاده مدرک تخصصی زنان، زایمان و نازایی را در سال 1385 از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت کردند. دکتر افتخار زاده در بیمارستان امام حسین(ع) به درمان و انواع بیماری های مرتبط با زنان و درمان نازایی و هم چنین انجام زایمان طبیعی و سزارین می پردازند. دکتر بهناز سادات افتخارزاده دارای بیش از دوازده سال سابقه و تجربه در زمینه رشته تخصصی خود می باشند و به همین سبب جزء بهترین دکتر نازایی در ایران محسوب می شوند. از جمله خدمات ارائه دهنده توسط دکتر دکتر بهناز سادات افتخارزاده به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی، مراقبت های حین بارداری و زایمان
 • انجام سونوگرافی شکمی و واژینال و بررسی بیماری های سیستم تناسلی
 • مشاوره جلوگیری از بارداری و گذاشتن ای یو دی و جراحی لوله بستن، درمان دارویی در موارد نازایی
 • انجام معاینات دوره ای زنان جهت پیشگیری از سرطان دهانه رحم و سرطان سینه
 • انجام معاینات دوره ای سینه در خانم ها، انجام مشاوره پیشگیری از بیماری های عفونی زنان
 • انجام واکسیناسیون ضد بیماری های منتقله از ویروس Hpv در نوجوانان و خانم ها قبل از برقراری رابطه و بعد از آن
 • درمان با کرایو یا فریز در موارد عفونت مقاوم ، زگیل تناسلی و عفونت‌های دهانه رحم
 • درمان عفونت های ناحیه تناسلی از جمله تبخال ، زگیل ، عفونت های منتقله از راه جنسی ، قارچ های مقاوم

آدرس مطب: ایران، مشهد، بلوار احمدآباد، کوچه عارف دو، ساختمان فارابی، طبقه دوم

شماره تماس: 05138464623

دکتر شیرین توکلی زاده

دکتر شیرین توکلی زاده

دکتر شیرین توکلی زاده جراح و متخصص زنان و زایمان، نازایی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد سپری کردند و با موفقیت هر چه تمام تر مدرک دکترای عمومی را از آن خود نمودند. دکتر شیرین توکلی زاده دوره تخصصی زنان و زایمان و نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز نمودند و بورد تخصصی اینترناسیونال را در این رشته اخذ کردند. نکته مهمی که در رابطه با دکتر توکلی زاده حائز اهمیت می باشد، این است که ایشان در طی این سالها تحت نظر و راهنمایی اساتید بزرگ و به نامی تجربه و سابقه درخشانی را کسب نموده است.

لازم به ذکر است که پدر ایشان یعنی دکتر مهدی توکلی زاده (جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی) و عموی بزرگوارشان دکتر رضا توکلی زاده از اساتید برجسته رشته تخصصی زنان در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و هم چنین برادرشان دکتر حمید توکلی زاده (متخصص زنان، زایمان و نازایی، فوق تخصص جراحی لاپاراسکوپی و روباتیک از کشور امریکا) می باشند و دکتر شیرین توکلی زاده از اقوام درجه یک خود نیز مهارت های بسیاری را اخذ نموده است. دکتر توکلی زاده فعالیت های پژوهشی بسیاری را نیز به انجام رسانده است که از جمله این فعالیت ها شامل: انتشار و چاپ مقالات متنوع و بسیار متعدد در مجلات علمی با همکاری اساتید بزرگی می باشد. دکتر شیرین  توکلی زاده را می توان یکی از بهترین دکتر نازایی در ایران محسوب کرد که دارای گواهینامه سونوگرافی زنان و گواهینامه هیپنوتیزم بالینی، عضو انجمن هیپنوتیزم خراسان، عضو جامعه جراحان ایران و هم چنین پزشک نمونه در راستای طرح تحول نظام سلامت و کاهش آمار سزارین می باشند.

خدمات:

 • سلامتی قبل از بارداری، تغذیه سالم دوران بارداری، آزمایش دهانه رحم
 • درمان بیماری های مقاربتی، معاینات علائم قبل از قاعدگی و بهبود آن
 • آندومتریوزیس، درمان خونریزی های غیرطبیعی، درمان و جراحی فیبروم
 • هیسترکتومی، عمل های زیبایی زنان، مراقبت های قبل و بعد از زایمان
 • پاپ اسمیر غیر طبیعی، تست پاپیلوماویروس، جراحی های تخمدان، عمل پرینورافی
 • دهانه رحم غیر طبیعی، درمان پوکی استخوان، درمان سرطان پستان، زایمان طبیعی
 • زایمان سزارین بدون درد، کورتاژ تشخیصی و درمانی، تعیین جنسیت جنین، تست ژنتیک
 • هورمون درمانی، درمان نازایی، انجام آزمایش های سالیانه سلامت زنان، مراقبت های دوران یائسگی

آدرس مطب: ایران، مشهد، خیابان گلستان، به سمت سینما هویزه، روبروی گلستان دوم، پلاک 94

شماره تماس: 05138596161 – 0518592848

دکتر ماندانا لطفی یگانه

دکتر ماندانا لطفی یگانه

دکتر ماندانا لطفی یگانه متخصص زنان، زایمان، نازایی می باشند. دکتر ماندانا لطفی یگانه مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نموده است و در سال 1378 جزء دانشجویان برتر محسوب شدند. دکتر ماندانا لطفی یگانه به سبب این که جزء دانشجویان برتر برگزیده شده بودند، در آزمون دستیاری راه یافتند و و با موفقیت دوره تخصصی زنان و زایمان و هم چنین نازایی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیمارستان امام خمینی آغاز نمودند. دکتر لطفی یگانه با کسب نمره سه رقمی 122 جزء نفرات برتر آزمون تخصصی سال 1391 شدند و طرح تخصصی خود را در زمینه زنان و زایمان در شهر آذربایجان غربی (خوی و ماکو) گذراندند. دکتر یگانه ادامه طرح خود را از سال 1394 در شهریار در بیمارستان امام سجاد ادامه دادند و خدمات بسیار ارزنده ای را نیز در این بیمارستان به ارمغان آوردند. دکتر ماندانا لطفی یگانه از جمله بهترین دکتر نازایی در ایران محسوب می شوند که خدمات متعددی را ارائه می دهند و از جمله یان خدمات عبارتند از:

خدمات:

 • جراحی های زیبایی زنان، برداشتن رحم یا عمل هیسترکتومی، فواید لیزر واژنیال، جوان سازی واژن به کمک لیزر و پی آر پی
 • کولیوسکوپی رحم، ورزش های دوران بارداری، زایمان سزارین، انجام زایمان طبیعی
 • درمان کیست تخمدان و درمان سریع تبخال و زگیل تناسلی، درمان قطعی فیبروم رحم
 • جراحی لابیاپلاستی، درمان عفونت واژن و خارش واژن، لیزر زیبایی زنان، انجام تست های غربالگری دوران بارداری و تست پاپ اسمیر
 • تنگ نمودن واژن با لیزر و دستگاه پرینورافی و دیگر روش ها، درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی
 • سفید کردن ناحیه تناسلی، واژینیسموس، درمان اندومتریوز، ممنوعیت های دوران بارداری

آدرس مطب: ایران، تهران، ولنجک، خیابان چهارده، پلاک نوزده، ساختمان هوما، واحد 801

شماره تماس: 02126806140 – 09194468244

دکتر نصرت نقاب

دکتر نصرت نقاب

دکتر نصرت نقاب فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری و ivf  (آی وی اف) و هم چنین متخصص جراحی زنان و زایمان می باشند. ایشان در کنکور سراسری، رتبه برتر را از ان خود نمودند. دکتر نقاب مدرک پزشکی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل شدند. دکتر نصرت نقاب مدرک تخصصی جراحی زنان و زایمان را از دانشگاه علوم پزشکی همدان کسب نمودند و دارای بورد تخصصی می باشند. دکتر نقاب مدرک فلوشیپ فوق تخصصی ناباروری و ivf را نیز از پژوهشکده علوم تولید مثل یزد اخذ کرده است.

از جمله فعالیت های آکادمیک و پژوهشی دکتر نصرت نقاب عبارتند از: عضویت در انجمن ناباروری ایران، سخنرانی در برنامه درمان های طبی نوین اندومتریوز در سال 1395 که در دانشگاه علوم پزشکی یزد در شهر یزد برگزار گردید، سخنرانی در مورد شکست مکرر لانه گزینی در سال 1394 که توسط مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد ایجاد شد، برگزیده هفتمین کنگره بین المللی علوم تولید مثل و دومین کنگره ژنتیک تولید مثل یزد سال 2017 و سخنرانی در برنامه هفتمين کنگره بین المللی طب تولید مثل در مورد تاثیر prp در شکست مکرر لانه گزینی و ضخامت اندومتر در سیکل های IVF که در مرکز تحقیقات ناباروری دانشگاه علوم پزشکی یزد به برگزاری مطلوب رسید. لازم به ذکر است که دکتر نصرت نقاب را می توان از جمله بهترین دکتر نازایی در ایران به حساب آورد که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار عموم مردم قرار می دهند و از جمله این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • بررسی علل ناباروری در مردان، درمان ناباروری به کمک IVF، آندومتریوز، رحم دو قطبی
 • تنبلی تخمدان، درمان ناباروری با ميکرواينجکشن، انجام زایمان سزارین و زایمان طبیعی بدون درد
 • سقط مکرر، درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی، درمان دارویی در موارد نازایی
 • فیبروم رحم، پولیپ رحم، خشکی واژن، زگیل تناسلی، حاملگی خارج از رحم، کیست تخمدان
 • بررسی و یافتن دلایل ناباروری در خانم ها

آدرس مطب: ایران، اهواز، کیانپارس، خیابان پهلوان شرقی، حدفاصل چمران و اردیبهشت، مجتمع پزشکی شفا، طبقه دوم

شماره تماس: 06133364554

دکتر انیسه سرابی

دکتر انیسه سرابی

دکتر انسیه سرابی متخصص زنان، زایمان و نازایی می باشند. ایشان در سال 1378 مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت کردند. دکتر سرابی در سال 1385 با اخذ مدرک تخصصی زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوره تحصیلی خود را به اتمام رساندند و فارغ التحصیل شدند. دکتر انسیه سرابی بیش از چهارده سال سابقه تخصصی در زمینه درمان و انجام زایمان های موفق دارند و یکی از بهترین دکتر نازایی در ایران محسوب می شوند که در راستای جلب رضایت عموم مردم نهایت تلاش خود را به ارمغان می آورند.

خدمات:

 • انجام زایمان طبیعی، زایمان سزارین، ارائه کلیه مشاوره های قبل و بعد از بارداری
 • مراقبت های دوران بارداری و زایمان، درمان نازایی، درمان مشکلات یائسگی
 • درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی، درمان دارویی در موارد نازایی
 • انواع جراحی های زنان مانند میومکتومی، هیسترکتومی، عقیم سازی زنان
 • جراحی های زیبایی زنان، درمان بیماری های عفونی و مشکلات ادراری زنان
 • پیشگیری و تشخیص سرطان های زنان و پاپ اسمیر، غربالگری سرطان پستان

آدرس مطب: ایران، شیراز، خیابان زند، روبروی هتل پارس، ساختمان زند، ورودی دوم، طبقه اول، واحد هفتم

شماره تماس: 07132301426

دکتر مژگان کریمی

دکتر مژگان کریمی

دکتر مژگان کریمی جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی می باشند که در سال 1354 در شهر تهران دیده بر جهان گشودند. دکتر مژگان کریمی از جمله بهترین دکتر نازایی در ایران نیز به حساب می آیند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز سپری نمودند و سپس به منظور اخذ مدرک تخصصی، وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شدند و بورد تخصصی زنان و زایمان را با موفقیت هر چه بیشتر از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کردند.

دکتر مژگان کریمی به منظور سپری نمودن طرح عمومی خود با عنوان پزشک عمومی در اورژانس و درمانگاه بیمارستان امام خمینی اهواز شروع به فعالیت و خدمترسانی نمودند. دکتر کریمی دوره دستیاری جراحی تخصصی زنان را در بیمارستان جامع بانوان آرش در تهران پشت سر گذاشتند و پس از فارغ التحصیلی دوره تخصصی رشته جراحی زنان، با عنوان پزشک متخصص در بیمارستان حضرت معصومه فعالیت خود را آغاز نمودند. دکتر مژگان کریمی در حال حاضر در بیمارستان های بسیاری ارائه خدمات و فعالیت می کنند که از جمله این بیمارستان ها شامل: بیمارستان رسالت، غیاثی یافت آباد، بیمارستان آرش و تهرانپارس در شهر تهران می باشد.

خدمات:

 • انجام معاینات دوره ای جهت پیشگیری از سرطان دهانه رحم و سرطان سینه، مشاوره قبل از بارداری
 • انجام معاینات دوره ای سینه در خانم ها، درمان بی نظمی های قاعدگی و اختلالات هورمونی
 • انجام تست پایپل و نمونه برداری اندومتر جهت پیشگیری از سرطان رحم، انجام مشاوره پیشگیری از بیماری های عفونی زنان
 • مراقبت های حین بارداری و زایمان، انجام سونوگرافی شکمی و واژینال و بررسی بیماری های سیستم تناسلی
 • مشاوره جلوگیری از بارداری و گذاشتن ای یو دی و جراحی لوله بستن، مشاوره دوره شیردهی
 • درمان عفونت های ناحیه تناسلی از جمله تبخال ، زگیل ، عفونت های منتقله از راه جنسی ، قارچ های مقاوم
 • انجام واکسیناسیون ضد بیماری های منتقله از ویروس Hpv در نوجوانان و خانم ها قبل از برقراری رابطه و بعد از آن

آدرس مطب: ایران، تهران، پاسداران، بوستان نهم، روبروی پلی کلینیک لبافی نژاد، پلاک 134

تلفن تماس: 02122776295

آدرس بیمارستان نیکان: ایران، تهران، اقدسیه، ابتدای بلوار ارتش، ورودی اراج، خیابان 22 بهمن، بیمارستان نیکان

روش های شناسایی بهترین دکتر نازایی در ایران

از جمله روش های شناسایی و پیدا کردن بهترین دکتر نازایی در ایران به شرح زیر می باشد:

 • اولین گام شناسایی بهترین دکتر نازایی در ایران این است که از آشنایان و اقوامی که قبلا نزد دکتر نازایی رفته اند و از نتیجه به دست آمده رضایت کافی را دارا می باشند، پرس و جو و تحقیق نمایید و در صورتی که از تخصص و مهارت پزشک خویش راضی بوده اند، اطلاعات وی را گرفته و به صورت حضوری نزد متخصص مذکور بروید و تحت درمان های لازم قرار بگیرید.
 • در صورتی که روش اول کارساز نبود، می توانید از گزینه های بعدی همچون: کمک گیری از فضای مجازی استفاده نمایید. از مزایای فضای مجازی مانند گوگل می توان به مقایسه پزشکان و جراحان متخصص با یکدیگر و ارائه خدمات ایشان اشاره کرد.
 • از دیگر روش های یافتن بهترین دکتر نازایی در ایران این است که از پزشک خانواده و یا پزشک عمومی خویش در رابطه بامتخصص نازایی  سوال بفرمایید و ایشان با در نظر داشتن نوع مشکل شما و هم چنین با در نظر داشتن موقعیت جغرافیایی منزل شما، دکتر نازایی و ناباروری را که در نزدیکی محل زندگی شما وجود دارد، را معرفی خواهد کرد.

روش های شناسایی بهترین دکتر نازایی در ایران

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر نازایی در ایران آشنا کند، امیدواریم مطالب گفته شده در مورد مشکلات نازایی برای شما مفید واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در قسمت بالا تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که در جست و جوی بهترین دکتر ناباروری در ایران هستید، به شما پیبشنهاد می کنیم، به سراغ مقاله ما با چنین عنوانی بروید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

بهترین دکتر نازایی در ایران در سال 1401 ❤️ (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت