نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با مغز و اعصاب در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید مغز انسان جزء حیاتی ترین و اساسی ترین اعضای بدن محسوب می شود که بسیاری از اعضای بدن را تحت کنترل خود قرار می دهد. دستگاه عصبی از دو بخش مرکزی و محیطی تشکیل شده است. به طور کلی اعصاب مغزی دوازده جفت است که به ترتیب شامل عصب بویایی، عصب بینایی، عصب حرکتی چشمی، عصب قرقره ای، عصب سه قلو یا سه شاخه، عصب ابدوسنس، عصب چهره ای، عصب دهلیزی حلزونی، عصب زبانی حلقی، عصب واگ، عصب فرعی و عصب زیر زبانی می باشد. لازم به ذکر است عصب بویایی (زوج یک) و عصب بینایی (زوج دوم) فاقد هسته است و سایر اعصاب مغزی از یک الی چند هسته برخوردار می باشند.

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

متخصص مغز و اعصاب در زمینه بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب و ستون فقرات تخصص و مهارت دارد و پس از اخذ مدرک پزشکی عمومی، دوره چهارساله تخصصی را پشت سر گذاشته و فارغ التحصیل می شود. متخصص مغز و اعصاب توانایی تشخیص و درمان غیر جراحی اختلالاتی همچون: اختلالات مغز نخاع و اختلال عصبی و عضلات در بردارنده نخاع، اختلالات مرتبط با ستون فقرات را دارد. ایشان بر خلاف جراح مغز و اعصاب به جراحی نمی پردازند و در صورت نیاز، بیمار خویش را به جراح مغز و اعصاب سوق می دهند.

به طور کلی بیماری هایی که توسط بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران تحت بررسی و درمان قرار می گیرد، شامل: بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب از قبیل: بیماری آلزایمر، میگرن، سکته مغزی، ضربه مغزی، بیماری های عروق مغزی، کمردرد های مزمن، بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک(ALS)، صرع، پارکینسون، دوبینی و لرزش و خواب رفتگی دست و پا و … می باشد.

متخصص مغز و اعصاب کیست؟

انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران

با توجه به این که بیماری های مغز و اعصاب جزء بیماری های بسیار مهم و حائز اهمیت هستند و در صورت مواجه شدن با آن ها باید سریعاً نزد متخصص مغز و اعصاب رفت و تحت درمان های لازم قرار گرفت، از این رو شناسایی و انتخاب متخصص مغز و اعصاب نیز باید با دقت انجام شود تا روند درمان به درستی پیش رود. برای انتخاب بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران معیارها و ملاک هایی وجود دارد که برخی از آن ها به شرح زیر می باشد:

 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران باید از انجام آزمایش های پرتکرار و بی دلیل که تنها هزینه های هنگفتی دارند و زمان طولانی باید سپری شوند، خودداری کند.
 • در صورتی پزشکی را جزء بهترین ها می دانیم که از تخصص و مهارت های ویژه ای برخوردار باشد و در حیطه فعالیت خویش بیماران بسیاری را مداوا کرده باشد.
 • متخصص مغز و اعصاب باید نسبت به بیماران خویش احساس مسئولیت نماید و سلامتی آنها را جزء اولویت های خویش بداند.
 • بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران باید همواره در سمینارها و جلسات علمی متعددی شرکت نماید و دانش خود را بروز نماید.
 • مطب و یا کلینیک در حال فعالیت متخصص مغز و اعصاب بهتر است، در مکانی واقع شده باشد که رفت و آمد به آنجا به آسودگی صورت گیرد.
 • نکته حائز اهمیت این است که بهترین دکتر نورولوژی در کرج و یا هر شهر دیگری باید در تصمیم گیری و تشخیص بیماری ها مهارت بالایی داشته باشد و تشخیص بیماری را تنها به روش های تصویربرداری بسنده نکند و از انواع روش ها برای تشخیص درست بیماری استفاده کند.

دکتر کیوان رزمجو

دکتر کیوان رزمجو

دکتر کیوان رزمجو  متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و مدرک تخصصی مغز و اعصاب را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند. دکتر رزمجو دارای رتبه برتر بورد تخصصی مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. ایشان به سبب این که فعالیت های علمی متعددی همچون: عضویت در گروه مغز و اعصاب در بیمارستان نفت، عضویت در انجمن مغز و اعصاب، عضویت در انجمن ام اس، عضو گروه مغز و اعصاب بیمارستان بانک ملی ایران و … را به انجام رسانده اند، از این رو جزء بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به شمار می روند.

 خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب
 • درمان ام اس و کنترل میگرن، درمان ناراحتی دیسک کمر و گردن
 • درمان انواع سردردها و سرگیجه ها، درمان سکته مغزی و تشنج
 • خونریزی چشم و فلج عصب چشم، نوار مغز و نوار عصب و عضله

آدرس: تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی نرسیده به چهارراه جهان کودک، ساختمان پزشکان 38، طبقه اول، واحد 101

شماره تماس: 02188872619 – 02188789938

دکتر نیما محسنی کبیر

دکتر نیما محسنی کبیر

دکتر نیما محسنی کبیر متخصص جراحی مغز و اعصاب، جراحی ستون فقرات می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدرک پزشکی عمومی اقدام به اخذ مدرک تخصصی نمودند و دوره تخصصی جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سپری کردند. دکتر محسنی کبیر بورد تخصصی خود را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با سربلندی دریافت کردند.

دکتر نیما محسنی کبیر مدرک فلوشیپ فوق تخصصی ستون فقرات را از آن خود نمودند و دوره تکمیلی ستون فقرات جامعه جراحان اروپا را پشت سر گذاشتند. لازم به ذکر است، ایشان عضو انجمن جامعه جراحان اروپا و آمریکا نیز می باشند و با تمام این تفاسیر دکتر نیما محسنی کبیر را می توان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به شمار آورد که خدمات مختلفی را ارائه می دهد و برخی از خدمات قابل ارائه ایشان به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • درمان مشکلات دیسک کمر، جراحی ستون فقرات با پوکی استخوان زیاد
 • درمان دیسک گردن، تشخیص و درمان انواع تومورها

آدرس: تهران، شریعتی، مجتمع نگین ظفر، طبقه نهم، واحد پانزده

شماره تماس: 09206490543

دکتر پیمان واحدی

دکتر پیمان واحدی

دکتر پیمان واحدی جراح مغز و اعصاب، ستون فقرات و فوق تخصص جراحی های پیچیده ستون فقرات و جراحی کم تهاجمی ستون فقرات می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی و گذراندن دوره پزشکی عمومی، دوره تخصصی را پشت سر گذاشتند و در آزمون بورد تخصصی جراحی مغز و اعصاب رتبه سوم را از آن خود نمودند. دکتر واحدی مدرک فلوشیپ جراحی قاعده جمجمه را از دانشگاه Tubingen آلمان، فلوشیپ جراحی ستون فقرات از دانشگاه Thomas Jefferson آمریکا و انگلستان و هم چنین فلوشیپ تومورهای مغز و قاعده جمجمه را از فدراسیون جهانی جراحی مغز و اعصاب (WFNS) کسب کرده اند.

دکتر پیمان واحدی از جمله بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران محسوب می شوند که از جمله فعالیت های آکادمیک ایشان شامل: عضویت در انجمن جراحان مغز و اعصاب آمریکا (AANS)، عضویت در سازمان نظام پزشکی انگلستان (GMC-UK)، عضو انجمن نخبگان ایران، عضو انجمن جراحان ستون فقرات آمریکای شمالی، عضو کالج سلطنتی جراحان اسکاتلند (RCSed) و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و نیز داور علمی ژورنال های فوق تخصصی معتبر دنیا می باشند.

خدمات:

 • اعمال جراحی کم تهاجمی ستون فقرات
 • تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با ستون فقرات، درمان سیاتیک
 • درمان بیماری های مربوط به مغز و اعصاب، تشخیص و درمان انواع سردردها
 • جراحی مغز و تومورهای قاعده جمجمه، درمان سرگیجه های پیوسته، درمان آلزایمر

آدرس: تهران، سعادت آباد، سرو غربی (بین چهار راه سرو و میدان شهرداری)، خیابان بخشایش، ساختمان پزشکان بخشایش (جنب بهار یکم، پلاک28/1)، طبقه اول، واحد دوم

شماره تماس: 02126765067 – 092112163930

دکتر حمیدرضا معروفی

دکتر حمیدرضا معروفی

دکتر حمیدرضا معروفی متخصص مغز و اعصاب می باشند. ایشان پس از سپری کردن دوره متوسطه، در سال 1375 به منظور اخذ مدرک پزشکی عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی شدند و پس از فارغ التحصیلی، دوره تخصصی خود را در زمینه مغز و اعصاب و ستون فقرات آغاز نمودند. دکتر معروفی در سال 1392 عنوان متخصص نمونه مغز و اعصاب را کسب نمودند و از سال 1382 تاکنون در بیمارستان ها و کلینیک های معتبر بسیاری ارائه خدمات می دهند. دکتر حمیدرضا معروفی در تمام سال های فعالیت پزشکی خویش، در صدد جلب رضایت عموم مردم بسیار تلاش نمودند و همواره دانش خود را به روز نمودند. بر همین اساس دکتر معروفی را می توان یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به حساب آورد.

خدمات:

 • درمان دیسک کمر، گردن و آرتروز مفصل زانو و شانه
 • درمان آسیب های ستون فقرات و لگن بدون نیاز به جراحی و بیهوشی
 • درمان بیقراری اندام ها، سوزش و گزگز، ام اس و سکته مغزی
 • درمان اختلالات ناشی از مغز و اعصاب، عضلات و اندام ها، درمان آلزایمر و فراموشی
 • درمان دردهای مزمن عضلانی، اسکلتی، پارکینسون، تشنج و لرزش اندام ها
 • انجام درمان های نوین گردن درد، درمان های نوین سر درد و کمردرد

آدرس: تهران، ضلع جنوبی پارک قیطریه، پس از خیابان روشنایی غربی، نبش زیر گذر، کلینیک نسیم، پلاک 30، طبقه دوم

شماره تماس: 02122646528

دکتر داوود محمودی

دکتر داوود محمودی

دکتر داوود محمودی جراح مغز و اعصاب، جراح دیسک و ستون فقرات و سیاتیک می باشند. ایشان از مدرک فوق تخصصی عمل های بسته و گواهینامه بین المللی اروپا نیز برخوردار می باشند. دکتر محمودی یکی از شاگردان پروفسور سمیعی و پروفسور الدانا بوده اند و از این طریق تجارب متعددی را کسب کرده اند. دکتر داوود محمودی یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران محسوب می شوند که در زمینه تخصصی خویش بسیار مهارت دارند و بیماران بسیاری را به زندگی و حیات برگردانده اند.

خدمات:

 • انجام جراحی بسته دیسک با لیزر و ژل، جراحی بسته بدون بستری
 • جراحی های ستون فقرات بدون بیهوشی، جراحی بسته ستون فقرات
 • جراحی کم تهاجمی ستون فقرات دیسک کمر و دیسک گردن، درمان سیاتیک
 • انجام جراحی ستون فقرات و دیسک بدون شکافتن پوست

آدرس: تهران، انتهای سعادت آباد، روبروی بیمارستان مدرس، کنار گذر خروجی فراز، قبل از پل، بعد از کوچه گلستان، ساختمان یاسمن، پلاک 11، طبقه چهارم

شماره تماس: 02126765821

دکتر علیرضا موسوی

دکتر علیرضا موسوی

دکتر سید علیرضا موسوی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را با سربلندی از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و سپس دوره تخصصی مغز و اعصاب را در دانشگاه علوم پزشکی ایران گذراندند. دکتر موسوی در سال 1394 گواهینامه تخصصی مغز و اعصاب را اخذ نمودند و در همان سال در آزمون بورد تخصصی نیز پذیرفته شدند. دکتر سید علیرضا موسوی از سال 1394 تا 1397 به عنوان پزشک متخصص در استان فارس خدمت رسانی می کردند و از این رو ایشان را می توان از جمله بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به حساب آورد و برخی از خدمات قابل ارائه ایشان عبارتند از:

خدمات:

 • درمان فراموشی، تشنج و ام اس
 • شخیص و درمان سکته های مغزی و بررسی عروق مغز
 • درمان بیماری های ستون فقرات و انجام نوار مغز
 • درمان انواع سردرد، بررسی و درمان انواع کمردرد

آدرس: تهران، میدان ونک، ولی عصر جنوبی، ساختمان پزشکان 2588، واحد سوم

شماره تماس: 02188191275

دکتر مهران مرادی

دکتر مهران مرادی

دکتر مهران مرادی جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات می باشند که یکی از بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران نیز به شمار می روند. ایشان در سال 1388 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه بقیه الله تهران به اتمام رساندند و در سال 1394 مدرک تخصصی خود را در زمینه جراحی مغز و اعصاب از دانشگاه علوم پزشکی تهران کسب کردند. دکتر مرادی دارای مدرک تخصصی نوروآندوسکوپ، جراحی قاعده جمجمه، تومورهای هیپوفیز و لیزر دیسک می باشند.

خدمات:

 • درمان انواع تومورها، درمان بیماری های ستون فقرات
 • توانبخشی بعد از جراحی، کار درمانی و آسیب شناسی زبان گفتار
 • درمان انواع سردرد و درمان سکته مغزی، درمان دیسک کمر و تنگی کانال نخاع

آدرس: تهران، سعادت آباد، خیابان ریاضی بخشایش، جنب بیمارستان عرفان، کوچه 17، پلاک 54، ساختمان تجاری اداری عرفان، طبقه 8، واحد 808

شماره تماس: 02126350185

بیماری های مغز و اعصاب و روش های درمانی آن ها

بیماری های مغز و اعصاب دارای انواع مختلفی می باشد که هرکدام روش های درمانی خاص خود را دارد. با این وجود برخی از رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب را در این مقاله ارائه می دهیم تا در این زمینه اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. برخی از رایج ترین بیماری های مغز و اعصاب که بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران آن ها را شرح می دهد، عبارتند از:

 • تومورهای مغزی: این نوع بیماری در دسته بندی بیماری های خطرناک است و نکته حائز اهمیت این است که احتمال تشکیل تومور مغزی در هر سنی وجود دارد و باید آن را جدی گرفت. تومورهای مغزی بسیار متنوع هستند و روش های درمانی آن نیز متغیر است.
 • تشنج: بیماری تشنج به شش دسته طبقه بندی می شود و در صورتی که به موقع توسط بهترین دکتر نورولوژی در تهران درمان نشود، این امکان وجود دارد که فرد به بیماری مغزی پیچیده تری دچار شود.
 • آلزایمر: یکی از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب که بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران به آن اشاره دارد، آلزایمر است و معمولا از سن 85 سالگی آغاز می شود و مشکلات مختلفی را در بر می گیرد.
 • هیدروسفالی: متاسفانه علت اصلی این نوع بیماری هنوز مشخص نشده است. اما علائم بروز آن کاملا قابل شناسایی است.
 • ام اس یا مالتیپل اسکلروزیس: دارای انواع مختلفی است و نسبت ابتلا به آن در هر فردی متفاوت می باشد. بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران خاطر نشان می کند که این نوع بیماری دارای علائم و نشانه های یکسانی نیست و در هر فردی متفاوت عمل می کند.
 • اوتیسم: افراد مبتلا به اوتیسم کاملا متفاوت با سایر اشخاص هستند و نوع رفتار، واکنش، ارتباط با دیگران و یادگیری آن ها نیز متفاوت می باشد و باید تحت درمان و ارزیابی متخصص مغز و اعصاب قرار گیرند.
 • مننژیت: بهترین دکتر نورولوژی در ایران بیماری مننژیت التهابی را جزء بیماری های خطرناک می داند که در بخش مرزهای اطراف مغز و بافت مغزی و همچنین نخاع ایجاد می شود. علائم اولیه این نوع بیماری ممکن است ساده باشد و یا شامل: سردرد، گیجی و منگی، سفتی گردن و تب، حالت تهوع و استفراغ، حساسیت به نور، لرزش و … باشد.
 • اختلالات روانی: این بیماری مغزی بسیار گسترده می باشد و از انواع گوناگون و مختلفی برخوردار می باشد.
 • صرع: بیماری صرع با سیستم اعصاب مرکزی رابطه مستقیمی دارد و در پی آن فعالیت های غیر عادی مغز همچون تشنج ایجاد می شود و در برخی موارد سبب از بین رفتن هوشیاری دوره ای و بروز رفتارهای غیر عادی در فرد نیز می شود
 • پارکینسون: این بیماری منجر به تغییر و تحولات مختلف در سلول های مغزی می شود و در دسته بندی خطرناک ترین بیماری های مغزی قرار می گیرد.

بیماری های مغز و اعصاب و روش های درمانی آن ها

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران برخی از روش های درمانی بیماری های مرتبط با مغز و اعصاب را به صورت زیر دسته بندی نموده و شرح می دهد:

 • تجویز آنتی بیوتیک ها: داروهای آنتی بیوتیک به منظور از بین بردن باکتری ها و درمان بیماری های عفونی مورد استفاده قرار می گیرند. در صورتی که علت ایجاد بیماری های مغزی؛ عفونت مغزی باشد؛ پزشک معالج آنتی بیوتیک های خاص را تجویز می کند و به این طریق روش درمان آن صورت می گیرد.
 • جراحی مغز: دارای انواع مختلفی می باشد و الزامی است توسط جراح مغز و اعصاب ماهر انجام شود.
 •  پرتو درمانی: برای درمان بیماری های سرطان مورد استفاده قرار می گیرد؛ پزشک متخصص به کمک پرتو درمانی علائم سرطان کاهش می دهد تا روند پیشرفت متوقف و یا سرعت آن کاسته شود.
 • عوامل ضد پلاکت: این عامل ها منجر به کاهش احتمال وقوع سکته های مغزی می شوند و از ایجاد لخته های خونی نیز جلوگیری به عمل می آورند، از این عوامل در علم پزشکی بسیار استفاده می شود.
 • ونتریکولوستومی: بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران خاطر نشان می کند که فشارهای بالای وارد بر مغز توسط منتریکولوستومی به طور چشم گیری کنترل می شود.
 • مهارکننده های کولین استراز: این مهار کننده ها عملکرد بیماری آلزایمر را تا حد ممکن کاهش می دهند و باعث پیشرفت آن نمی شوند.

تفاوت میان متخصص مغز و اعصاب و متخصص اعصاب و روان

در این مقاله در رابطه با تخصص ها و مهارت های متخصص مغز و اعصاب اطلاعات لازم را کسب نمودید و دامنه فعالیت متخصص مغز و اعصاب را به خوبی شناختید، حال نوبت آن رسیده تا با متخصص اعصاب و روان یا روانپزشک نیز آشنا شوید و تفاوت این دو را به درستی درک نمایید تا در صورت لزوم به متخصص مربوطه مراجعه کنید.

متخصص اعصاب و روان همانطور که از نام آن مشخص است؛ در رابطه با بیماری های روانی فعالیت می کند و به تشخیص، پیشگیری و درمان انواع اختلالات رفتاری، فکری و عاطفی می پردازد. ایشان در جلسات مشاوره مشکلات بیماران را به خوبی می شنود و با توجه به مهارت و سابقه ای که دارد به بررسی وضعیت ذهنی و رفتاری بیماران خویش می پردازد.

اگر بخواهیم اصولی تر به تفاوت میان بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران با متخصص اعصاب و روان بپردازیم باید بگوییم که متخصص اعصاب و روان به کمک جلسات مشاوره به درمان اختلالات ذهنی و رفتاری بیماران می پردازد و تمام سعی خود را می کند تا با چنین جلساتی و در برخی مواقع به کمک تجویز دارو به درمان بیماران کمک نماید. در صورتی که متخصص مغز و اعصاب در زمینه انواع اختلالات دستگاه عصبی به روش های درمانی اتخاذ می نماید و سعی در سرکوب سازی علائم بیماری و تسریع در روند بهبودی می نماید.

تفاوت میان متخصص مغز و اعصاب و متخصص اعصاب و روان

کلام آخر

به طور کلی می توان گفت؛ وزن مغز انسان رابطه مستقیی با وزن بدن وی دارد و بین 1250 و 1600 گرم متغیر می باشد. مکان قرار گیری مغز در داخل حفره جمجمه است و از طریق سوراخی به نام ماگنوم به نخاع متصل می شود. در قسمت پایینی مغز، ساقه مغز قرار دارد که به گره حیات مشهور است، علت نامگذاری ساقه مغز به گره حیات این است که نقش حیاتی در بدن ایفا می کند و فعالیت های حیاتی همچون: تنفس، ضربان قلب و فشار خون را بر عهده دارد.

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد. در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است اگر ساکن شهر دیگری هستید و در جستجوی متخصص مغز و اعصاب هستید؛ پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در تهران در سال 1401 ❤【لیست بهترین ها】

آخرین مطالب سایت