نیم پست
تماس با ما

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر تغذیه در شیراز آشنا کنیم. دکتر تغذیه، متخصصی است که می داند رژیم غذایی چگونه می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. به عبارت دیگر، دکتر تغذیه در استفاده از غذا و تغذیه برای ارتقای سلامت و مدیریت بیماری ها متخصص است. پزشکان تغذیه به افراد توصیه می کنند، برای داشتن سبک زندگی سالم یا دستیابی به یک هدف خاص مرتبط با سلامتی، چه مواد غذایی بخورند. اکثر این پزشکان، در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، کلینیک های لاغری یا مطب شخصی، خدمات خود را ارائه می دهد.

وظایف دکتر تغذیه چیست؟

یک متخصص تغذیه، اغلب به عنوان بخشی از یک تیم مراقبت بهداشتی که شامل پزشکان، مددکاران اجتماعی، پرستاران و … است، فعالیت می کند تا به درمان بهینه در همه موارد کمک کند؛ از آلرژی ها، عدم تحمل مواد غذایی و اختلالات خوردن گرفته تا اختلالات گوارشی و مشکلات وزن. برای این منظور، متخصصان تغذیه معمولاً وظایف زیر را انجام می دهند:

 • نیازهای تغذیه ای و بهداشتی بیماران و مراجعین را ارزیابی می کنند.
 • به بیماران در مورد مسائل تغذیه ای و عادات غذایی سالم، مشاوره می دهند.
 • اثرات برنامه های غذایی را ارزیابی کرده و در صورت نیاز برنامه های غذایی را تغییر می دهند.
 • هنگام اجرای برنامه های غذایی، پیشرفت بیماران را جهت مقایسه و بررسی های بعدی ثبت کنند.
 • برنامه های غذایی و تغذیه ای را با در نظر گرفتن ترجیحات و بودجه مراجعین، تنظیم و تدوین می کنند.
 • خود را با آخرین تحقیقات علم تغذیه و مواد غذایی به روز کرده و گاهی در انجام این تحقیقات مشارکت دارند. آن ها باید مطالعات علمی را تفسیر و علم تغذیه را به توصیه های عملی غذایی، تبدیل کنند.

وظایف دکتر تغذیه چیست؟

در حالی که تغذیه یک حوزه ی تخصصی با طیفی گسترده از برنامه های کاربردی در دنیای واقعی است، اما بر دو حوزه ی اصلی تمرکز دارد که متخصصین تغذیه را با عموم مردم در تماس قرار می دهد. این دو حوزه عبارتند از: تغذیه بالینی و تغذیه اجتماعی.

تغذیه بالینی: متخصصان تغذیه بالینی در شرایط بالینی، برای تک تک بیماران بستری و یا بیماران سرپایی، و همچنین، خانواده هایشان، در ارزیابی، تنظیم و اجرای برنامه ها و استراتژی های رژیم غذایی و درمان های تغذیه ای کار می کنند. در اکثر موارد، هدف پرداختن به یک موضوع پزشکی خاص است که می تواند شامل فشار خون بالا، دیابت یا چاقی باشد؛ همچنین، از متخصصان تغذیه بالینی خواسته می شود تا در شرایطی که پروتکل درمانی مانند شیمی درمانی بر رژیم غذایی کلی بیمار تأثیر می گذارد یا حساسیت های غذایی خاصی ایجاد می کند، برنامه عملی ارائه دهند.

تغذیه اجتماعی: مدارس، کلینیک های مددکاری اجتماعی، مراکز تفریحی، مراکز ترک اعتیاد و … برخی از مکان هایی هستند که احتمالاً متخصصان تغذیه و رژیم درمانی در زمینه ی تغذیه اجتماعی کار می کنند. اغلب، در این حوزه، گروه های خاص، به عنوان مثال: کودکان، سالمندان، خانواده های در معرض آسیب و نیازهای ویژه آن ها در برنامه هایی که برای رسیدگی به مسائل خاص تغذیه ای طراحی شده اند، هدف قرار می گیرند.

انتخاب بهترین دکتر تغذیه در شیراز

عنوان متخصص تغذیه را نمی توان برای هر فردی که توصیه های تغذیه ای ارائه می دهد، به کار برد. بهترین دکتر تغذیه در شیراز، متخصص در رژیم غذایی است: شاخه ای از دانش مربوط به رژیم غذایی و اثرات آن بر سلامت. بهترین دکتر تغذیه در شیراز، معمولاً تغذیه مراجعین را بر اساس شرایط پزشکی و یا اهداف فردی مانند تناسب اندام تغییر می دهد. او تحصیلات خود را در زمینه علوم تغذیه و رژیم درمانی در دانشگاه گذرانده و به عضویت سازمان نظام پزشکی درآمده است.

انتخاب بهترین دکتر تغذیه در شیراز

بهترین دکتر تغذیه در شیراز، جهت تشخیص اختلالات تغذیه ای و تنظیم رژیم غذایی برای درمان شرایط خاص پزشکی، واجد شرایط است. نکته اصلی در مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در شیراز این است که تغذیه، یک علم تخصصی است. قبل از این که به یک متخصص تغذیه اعتماد کرده و به او مراجعه کنید، از شایستگی های او مطمئن شوید. بنابراین، قبل از اولین جلسه ملاقات، از تحقیق در مورد تحصیلات، مدارک و مجوزهای فعالیت او غافل نشوید.

یک متخصص تغذیه واجد شرایط مانند بهترین دکتر تغذیه در شیراز، روی تغییرات در سبک زندگی و انتخاب های غذایی شما تمرکز می کند، نه روی نتایج سریع، درمان های معجزه آسا یا مکمل های غذایی پر هزینه. پس، هنگام مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در شیراز و پیروی از برنامه درمانی او، صبور باشید و با پشتکار عمل کنید. ما در ادامه فهرستی از بهترین دکتر تغذیه در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. پیشنهاد می کنیم در صورت علاقمندی، مقاله بهترین دکتر تغذیه در کرج را برای آشنایی با مفاهیم هرم غذایی و سوء تغذیه مطالعه کنید.

دکتر زهره مظلوم

دکتر زهره مظلوم

دکتر زهره مظلوم، بعد از فارغ التحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تغذیه، در مقطع دکتری توانست با موفقیت مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه و رژیم درمانی خود را دریافت کند. همچنین، ایشان دارای تخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی از آمریکا هستند. در حال حاضر، در شیراز به ارائه ی خدمات در زمینه تغذیه و رژیم درمانی به مراجعین فعالیت دارند و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.

بیش از 30 سال تجربه ی درخشان کاری، برخورداری از دانش و علم روز و ارائه ی راهکارهای درمانی مطابق با جدیدترین روش های جهانی از ویژگی هایی است که سبب شده است، دکتر زهره مظلوم با ارائه ی مشاوره های دلسوزانه و درمان های نتیجه بخش و در نظر گرفتن هزینه های منصفانه، رضایت بیماران و مراجعین را برآورده سازد و به عنوان یکی از پزشکان کاربلد و حرفه ای در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز قرار گیرد.

خدمات

 • لاغری موضعی و رفع سلولیت
 • رژیم درمانی، رژیم کتوژنیک و تناسب اندام
 • مشاوره تغذیه و رژیم درمانی چاقی و لاغری
 • مشاوره تغذیه کودکان، سالمندان، زنان باردار و شیرده و …
 • تنظیم اختصاصی برنامه غذایی در بیماری ها و اعمال جراحی: دیابت، کبد چرب، پیوند کلیه و …

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار کریم خان زند، خیابان صورتگر، نبش خیابان معدل، ساختمان MRI تابش، طبقه دوم، واحد 6

تلفن تماس: 07132313121

دکتر پریسا کشانی

دکتر پریسا کشانی

دکتر پریسا کشانی، بعد از اخذ مدرک کارشناسی علوم تغذیه، به تحصیلات خود ادامه داد و بعد از فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد علوم تغذیه و رژیم درمانی، توانست با مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه و رژیم درمانی، تحصیلات خود را به اتمام برسند. وی در حال حاضر در شیراز در زمینه ی رژیم درمانی و تناسب اندام مشغول ارائه ی خدمات به مراجعین می باشد.

برخورداری از دانش آکادمیک و تخصصی، تسلط بر تکنیک های استاندارد جهانی و بیش از 20 سال تجربه ی درخشان کاری، سبب شده است وی با ارائه ی مشاوره های صبورانه، تشخیص های دقیق و درمان های مؤثر، همواره رضایت خاطر مراجعین خود را جلب کند. قطعا، دکتر پریسا کشانی، یکی از پزشکان و کارشناسان کاربلد و خوشنام در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز است.

خدمات

 • رژیم کتوژنیک
 • رژیم درمانی و تناسب اندام
 • رژیم قبل و بعد از جراحی پیوند
 • رژیم قبل از عمل و بالون لاغری
 • مشاوره و رژیم درمانی چاقی و لاغری
 • مشاوره تخصصی تغذیه و رشد کودکان
 • مشاوره تغذیه دوران بارداری و شیردهی
 • مشاوره و تغذیه درمانی بیماران مختلف دارای دیابت، کبد چرب، کلیوی، تغذیه با لوله و …

آدرس: استان فارس، شیراز، حد فاصل 20 متری سینما سعدی و باغشاه، جنب آموزشگاه فرزانگان، کلینیک گوارش و کبد حکمت، پلاک 143

تلفن تماس: 07132330188

دکتر شهناز روانشاد

دکتر شهناز روانشاد

دکتر شهناز روانشاد، بعد از پایان تحصیلات خود در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تغذیه، توانست با گذراندن دوره ی دکتری و دریافت مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه و رژیم درمانی تحصیلات خود را با موفقیت به پایان برساند. برخورداری از دانش تخصصی در زمینه ی علوم تغذیه، تسلط بر روش های نوین رژیم درمانی و سال ها تجربه ی موفق کاری، سبب شده است، رضایت خاطر مراجعین با درمان ها و رژیم های نتیجه بخش حاصل شود. دکتر شهناز روانشاد با برخورد مناسب و مشاوره های صبورانه، یکی از پزشکان خوشنام و حرفه ای در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز است.

خدمات

 • مشاوره رژیم زیبایی و تناسب اندام
 • درمان مشکلات تغذیه ای و اصلاح الگوی تغذیه
 • مشاوره رژیم لاغری و چاقی (کاهش یا افزایش وزن)
 • مشاوره تغذیه در دوران مختلف زندگی: کودکی، نوجوانی، سالمندی، بارداری و شیردهی و …
 • مشاوره و رژیم درمانی بیماران مبتلا به: دیابت، فشار خون، کبد چرب، بیماری های کلیوی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، درمانگاه امام رضا (ع)، کلینیک تغذیه

تلفن تماس: 07132127000

دکتر مریم صفاهانی

دکتر مریم صفاهانی

دکتر مریم صفاهانی، بعد از گذراندن دوره ی کارشناسی تغذیه و در ادامه دوره کارشناسی ارشد علوم تغذیه، توانست با قبولی در مقطع تخصص، در نهایت با اخذ مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه، از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شود. وی در حال حاضر، در شیراز مشغول به فعالیت می باشد. برخورداری از دانش تخصصی حاصل سال ها تحصیل و تجربه ی درخشان کاری، ارائه ی مشاوره های صبورانه، تشخیص های دقیق و درمان های بی نظیر سبب شده است، رضایت خاطر مراجعین تا سطح بالایی برآورده شود. بی شک، دکتر مریم صفاهانی یکی از پزشکان و کارشناسان متعهد در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز است.

خدمات

 • آنالیز ترکیبی بدن و تناسب اندام
 • رژیم های تخصصی چاقی و لاغری
 • مشاوره تغذیه در دوران مختلف زندگی: نوزادی، کودکی، نوجوانی، سالمندی، بارداری و شیردهی و …
 • رژیم درمانی تخصصی در بیماری های مختلف: قلبی-عروقی، دیابت، تیروئید، کبد چرب، اختلالات گوارشی،سرطان و …

آدرس: استان فارس، شیراز، فصرالدشت، بین خیابان عفیف آباد و ولی عصر، نبش کوچه 53، ساختمان نوین، طبقه چهارم، واحد 43

تلفن تماس: 07136275589 – 09046068233

دکتر عباس یوسفی نژاد

دکتر عباس یوسفی نژاد

دکتر عباس یوسفی نژاد، بعد از گذراندن دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تغذیه موفق به دریافت مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه از دانشگاه علوم پزشکی تهران شد. وی همچنین، دارای فلوشیپ تغذیه از کشور هلند می باشد. ایشان علاوه بر طبابت، از اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز است و عنوان برترین پژوهشگر جوان دانشگاه، ترجمه کتاب “اصول تغذیه کراوس”، تألیف کتاب “چاقی و رژیم های درمانی آن” و نگارش و چاپ بیش از 40 مقاله در زمینه ی تغذیه، گیاهخواری، رژیم درمانی و … در مجلات معتبر داخلی و خارجی را در کارنامه ی خود دارد.

بیش از 14 سال تجربه ی موفق کاری، برخورداری از دانش تخصصی و مهارت در ارائه ی راهکارهای مربوط به علوم تغذیه با استفاده از تجهیزات پیشرفته، ارائه مشاوره های صبورانه، درمان ها و رژیم های بی نقص در کنار هزینه های منصفانه درمان، رضایت و اعتماد مراجعین ایشان را سبب شده است. از این رو، نام دکتر عباس یوسفی نژاد به عنوان یکی از پزشکان مجرب و متخصص در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز آورده شده است.

خدمات

 • مشاوره رژیم لاغری و چاقی
 • مشاوره رژیم زیبایی و تناسب اندام
 • آنالیز کامل ترکیبات و متابولیسم بدن
 • درمان مشکلات تغذیه ای و اصلاح الگوی تغذیه
 • لاغری موضعی، رفع سلولیت و چربی های موضعی
 • مشاوره تغذیه ورزشکاران، تقویت حافظه، تقویت قوای جنسی و …
 • مشاوره و رژیم درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان، کبد چرب، دیابت، ام اس و …
 • مشاوره تغذیه در دوران مختلف زندگی: سالمندی، کودکی، بارداری و شیردهی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار کریمخان زند، خیابان فلسطین (باغشاه)، اردیبهشت غربی، جنب محیط زیست، ساختمان امیران، واحد 7

تلفن تماس: 07132317932

دکتر عبدالله هژبری منش

دکتر عبدالله هژبری منش

دکتر عبدالله هژبری منش، بعد از پایان دوره ی کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم تغذیه و رژیم درمانی، به تحصیلات خود در مقطع دکتری ادامه داد و توانست با اخذ مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه و رژیم درمانی از دانشگاه فارغ التحصیل شود. تسلط بر روش های نوین و مطابق با استاندارد، به کارگیری دانش تخصصی و تجربه ی درخشان سال ها فعالیت، سبب شده است دکتر عبدالله هژبری منش، در امر درمان بیماران و مراجعین خود موفق بوده و با ارائه ی مشاوره های صبورانه و رژیم های مؤثر، رضایت مراجعین خود را جلب کند. از این رو، نام ایشان به عنوان یکی از پزشکان حرفه ای در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز قرار گرفته است.

خدمات

 • رژیم ویژه برای تثبیت وزن
 • رژیم درمانی و تناسب اندام
 • مشاوره و رژیم غذایی کاهش و افزایش وزن
 • مشاوره تغذیه و رژیم درمانی برای کودکان، زنان باردار، شیرده، سالمندان و …
 • مشاوره و رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به دیابت، نارسایی کلیوی، کبد چرب و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان ملاصدرا، کوچه 9، ساختمان پزشکان رازی، طبقه دوم

تلفن تماس: 07132326788 – 09176892266

دکتر محمدحسن افتخاری

دکتر محمدحسن افتخاری

دکتر محمدحسن افتخاری، بعد از گذراندن دوره های کارشناسی علوم تغذیه و کارشناسی ارشد علوم تغذیه بالینی و رژیم درمانی، به تحصیلات خود در مقطع دکتری ادامه داد و توانست با موفقیت مدرک دکترای تخصصی (PH.D) علوم تغذیه خود را اخذ کند. ایشان از سال 1373 تاکنون، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استاد تمام و رئیس دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز هستند.

از دیگر سوابق درخشان کاری ایشان می توان به فعالیت در کلینیک تغذیه درمانگاه تخصصی و فوق تخصصی امام رضا (ع)، استاد برگزیده دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کسب رتبه سوم آسیایی چهارمین جشنواره آسیایی بهداشت خانواده، پژوهشگر برتر تغذیه و علوم غذایی و … اشاره کرد. وی با بیش از 18 سال تجربه ی موفق کاری، برخورداری از دانش و علوم مربوط به تغذیه مطابق با آخرین یافته های جهانی، ارائه ی مشاوره های دقیق دلسوزانه به صورت حضوری و غیر حضوری و درمان های نتیجه بخش، یکی از حرفه ای ترین و با اخلاق ترین کارشناسان تغذیه در لیست بهترین دکتر تغذیه در شیراز است.

خدمات

 • رژیم درمانی
 • مشاوره تغذیه کودکان
 • لاغری، چاقی و تناسب اندام
 • مشاور تغذیه سالمندان و بیماران
 • مشاوره تغذیه زنان در دوران بارداری و شیردهی

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان اردیبهشت غربی، نبش کوچه 6، ساختمان نخبگان، طبقه ششم

تلفن تماس: 07132319117 – 09057448796

نکات مهم هنگام مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در شیراز

در صورتی که برای دریافت مشاوره تغذیه و یا به توصیه ی پزشک خود، به متخصص تغذیه نیاز پیدا کرده اید، بعد از انتخاب بهترین دکتر تغذیه در شیراز و تعیین وقت ملاقات با وی، نکات زیر را رعایت کنید، تا از زمان ملاقات با بهترین دکتر تغذیه در شیراز نهایت استفاده را ببرید:

 • ابتدا یک چکاپ پزشکی کامل انجام دهید؛ بهترین دکتر تغذیه در شیراز، قبل از ارائه ی راهنمایی های غذایی باید وضعیت سلامتی شما را بداند. پزشک شما می تواند فشار خون و اطلاعات حاصل از آزمایش هایی که در بهترین آزمایشگاه در شیراز انجام داده اید، مانند کلسترول، تری گلیسیرید، گلوکز خون (قند)، هموگلوبین و سطح هماتوکریت (معیار حجم گلبول های قرمز خون) را با پزشکان دیگر و بهترین دکتر تغذیه در شیراز به اشتراک بگذارد. برخی از مشکلات سلامتی به طور جزئی یا کامل، با رژیم غذایی و حتی فعالیت های بدنی، کنترل می شوند.
 • اهداف خود را از مراجعه به دکتر تغذیه با بهترین دکتر تغذیه در شیراز به اشتراک بگذارید. اگر فقط به دنبال مشاوره تغذیه هستید، بدانید که می خواهید چه کاری انجام دهید: آیا می خواهید وزن کم کنید؟ یا قصد افزایش وزن دارید؟ در مورد اهداف خود از قبل فکر کنید و مطمئن شوید که واقع بینانه هستند.

نکات مهم هنگام مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در شیراز

 • برای پاسخ دادن به سؤالات بهترین دکتر تغذیه در شیراز آماده باشید. انتظار داشته باشید در مورد عادات غذایی، هرگونه واکنش نامطلوب به غذا، مکمل های غذایی، سابقه افزایش یا کاهش وزن، ترجیحات غذایی، سابقه ی پزشکی عمومی، سابقه سلامت خانواده، داروها، عادات و سبک زندگی خود، با بهترین دکتر تغذیه در شیراز صحبت کنید. این اطلاعات می تواند به بهترین دکتر تغذیه در شیراز کمک کند تا توصیه های غذایی را متناسب با سبک زندگی و نیازهای سلامتی شما تنظیم کند.
 • میزان غذای مصرفی خود را یادداشت کنید. ممکن است بهترین دکتر تغذیه در شیراز از شما بخواهد، هر چه می خورید و می نوشید را برای چند روز یادداشت کنید. بنابراین، مقدار (فنجان، گرم، قاشق غذاخوری و…) و نحوه ی تهیه ی غذاها، مانند سرخ کردنی، کبابی، یا پخته شده را ثبت کنید.

شش اصل برای داشتن تغذیه سالم

بهترین دکتر تغذیه در شیراز توصیه می کند، با رعایت این شش اصل برای داشتن تغذیه ای سالم قدم بردارید تا همیشه در مسیر سلامت باشید:

 • غلات سبوس دار و چربی های سالم مانند روغن زیتون را برای مصرف انتخاب کنید.
 • آب بیشتری بنوشید. آب کالری ندارد؛ اما فواید زیادی دارد. هیدراته ماندن بدن در طول روز می تواند شما را هوشیارتر کند، به شما کمک کند بهتر فکر کرده و کمتر احساس خستگی کنید. همه ی این موارد می تواند به انتخاب رژیم غذایی بهتر نیز منجر شود.
 • مصرف قند اضافی را در برنامه غذایی خود کاهش دهید. بهترین دکتر تغذیه در شیراز، توصیه می کند مصرف شکر روزانه، برای زنان از 6 قاشق چایخوری و برای مردان از 9 قاشق چایخوری در روز تجاوز نکند. نوشابه های گازدار و انرژی زا، از منابع اصلی قند اضافیست که باید از مصرف آن اجتناب کنید.

شش اصل برای داشتن تغذیه سالم

 • نمک کمتری مصرف کنید. در حالی که ممکن است فکر کنید، بیشتر نمک مصرفی شما از نمکدان تأمین می شود، بهترین دکتر تغذیه در شیراز تأکید می کند، مصرف سدیم اضافی در مصرف غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده مانند انواع چیپس، فست فودها، ترشی ها، سس ها و … ریشه دارد.
 • از مصرف گوشت های فرآوری شده خودداری کنید. نمونه هایی از گوشت های فرآوری شده که باید از مصرف آن ها اجتناب کنید: سوسیس، ژامبون، فرآورده های گوشتی کنسرو شده هستند؛  بهترین دکتر تغذیه در شیراز این مواد غذایی را از عوامل ایجاد سرطان هایی مانند سرطان روده بزرگ، پانکراس و پروستات می داند.
 • روی مصرف سبزیجات و میوه ها تمرکز کنید. بهترین دکتر تغذیه در شیراز، بر اساس تحقیقات علمی به شما یادآوری می کند، خطر ابتلا به بسیاری از بیماری های مزمن از جمله سرطان، چاقی، دیابت و بیماری های قلبی – عروقی از جمله بیماری های قلبی و سکته با مصرف همیشگی میوه ها و سبزیجات کاهش پیدا می کند.

کلام آخر

اگر احساس می کنید زمان آن رسیده است که عادات غذایی خود را تغییر دهید تا سبک زندگی سالم تری داشته باشید و همچنین، وزن خود را مدیریت کرده و در حالت ایده آل قرار دهید؛ یا اگر تصمیم گرفته اید که تغذیه سالمی داشته باشید، می توانید از مراجعه به بهترین دکتر تغذیه در شیراز شروع کنید. وی می تواند با در نظر گرفتن شرایط سلامتی و خصوصیات شما، برنامه ای منحصر بفرد تنظیم کند تا شما را به اهدافتان برساند. همچنین، بهترین دکتر تغذیه در شیراز می تواند بیماری هایی که تحت تأثیر تغذیه ایجاد یا تشدید می شوند، مانند کبد چرب یا دیابت را نیز کنترل و درمان کند.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین دکتر تغذیه در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

بهترین دکتر تغذیه در شیراز در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت