نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح فک و صورت در ایران آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با جراحی فک و صورت و هم چنین دهان در اختیار شما قرار دهیم. جراحی فک و صورت همانطور که از نامش مشخص می باشد، در حیطه بخش های بالایی و جلویی سر از قبیل: سر و گردن، فک، صورت و دهان می باشد که درمان و انجام این اعمال توسط بهترین جراح فک و صورت در ایران انجام می پذیرد. عوامل متعددی منجر به مراجعه به جراح موردنظر و انجام جراحی های فک و صورت می گردد که شامل: انحراف فک بالا و یا انحراف فک پایین، عدم وجود چانه و یا بزرگ بودن اندازه چانه، نقایص و سندروم های مادرزادی، وجود و نمایان شدن مقدار زیاد لثه در حین لبخند، تنگی شدید فک بالا، عوارض ایجاد شده توسط ضربه به بخش های فکی و صورت و جلو و یا عقب بودن فک پایین و … می باشد.

ویژگی های بهترین جراح فک و صورت در ایران

با در نظر داشتن به این موضوع که فک و صورت از اعضای حساس و مورد توجه و هم چنین قابل مشاهده هر فردی می باشد، بر همین اساس بسیار ضروری و مهم می باشد که به وسیله بهترین جراح فک و صورت در ایران اقدامات لازم به منظور جراحی و یا درمان آن صورت گیرد. در ادامه برخی از ویژگی ها یا خصوصیات بهترین جراح فک و صورت در ایران را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا با دیدی باز به سراغ جراح موردنظر برای جراحی و درمان بروید و تحت درمان و جراحی های ویژه و موردنیاز قرار بگیرید. از جمله این ویژگی ها و خصوصیات به شرح زیر می باشد:

 • بهترین جراح فک و صورت درایران جراحی می باشد که از مدرک تخصصی، مهارت و تبحر خاص و ویژه ای برخوردار باشد و این مدارک تحصیلی را از معتبرترین مراکز آموزشی و دانشگاه های علوم پزشکی دریافت کرده باشد.
 • بهترین جراح فک و صورت جراحی می باشد که دارای پروانه طبابت و جراحی داشته باشد.
 • دارای نمونه کارهای قبلی و هم چنین سوابق جراحی و درمانی بسیاری باشد و در زمان مشاوره نمونه کارهای ثبت شده را به مراجعه کنندگان نشان دهد و اطمینان آن ها را به خود و تخصص خویش جلب نماید.
 • تجربه، سابقه و مهارت بالایی در زمینه انجام تمامی جراحی های زیبایی و درمانی فک و صورت داشته باشد.
 • از امکانات و تجهیزات پزشکی و هم چنین از دستگاه های به روز دنیا و مدرنی استفاده کند و همواره در راستای پیشرفت و افزودن علم خویش تلاش های بسیار زیادی کند.
 • دارای اخلاق و رفتار محترمانه و صبورانه ای باشد و در برخورد با بیماران و مراجعه کنندگان نهایت صبر را پیشه گیرد.
 • مطب و یا کلینیک بهترین جراح فک و صورت در ایران می بایست در موقعیت جغرافیایی مناسبی قرار گرفته باشد و رفت و آمد به آن جا با کمک تمامی وسایل نقلیه عمومی و شخصی امکان پذیر باشد.
 • نکته دیگر در رابطه با مطب و یا کلینیک جراح مذکور این است که می بایست از تمیزی و پاکیزگی خوبی برخوردار باشد.
 • یکی دیگر از ویژگی های بهترین جراح فک و صورت در ایران این است که باید تمامی فعالیت های خود را زیر نظر وزارت بهداشت انجام دهد.
 • به مسائل و جنبه های مالی توجهی نداشته باشد و برای جلب رضایت قلبی بیماران از هیچ گونه عملی خودداری ننماید.

علت مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در ایران

بهترین جراح فک و صورت در ایران خدمات بسیاری را در زمینه انجام جراحی های مرتبط با فک و صورت و هم چنین دهان را ارائه می دهند و از این روز دلایل متعددی به منظور مراجعه به ایشان وجود دارد. نکته قابل توجه دیگر این است که با در نظر داشتن نوع آسیب وجودی، نوع درمان جراح متفاوت می باشد. از جمله دلایل مراجعه به بهترین جراح فک و صورت در ایران به شرح زیر می باشد:

1-برای اینکه زخم ها را بهبود یابد، نیاز است که جراح موردنظر ابتدا آن ها را درمان و سپس بخیه های لازم را بزند.

2-به منظور یاری رساندن به دندان های از دست رفته، بهترین جراح فک و صورت در ایران باید شکستگی ها را درمان کند و آن را ببندد.

3-برای این که شکستگی های فک را التیام ببخشد، باید اقدام به فشرده سازی سخت نماید.

4-علت دیگر مراجعه به جراح فک و صورت، سیم کشی فک به منظور کمک رسانی به تثبیت فک برای درمان شکستگی فک بالا و یا پایین می باشد.

5-لازم به ذکر است که جراحان دهان دندان، کلیه مشکلات مرتبط با مفصل گیجگاهی زیرواره ای یعنی بخشی که فک پایین به جمجمه اتصال پیدا کرده است را درمان می کند.

با در نظر داشتن موارد فوق، بهترین جراح فک و صورت در ایران پیش از انجام هر اقدام و یا عملی، ابتدا ترومای صورت را مورد بررسی و مدیریت قرار می دهد و سپس عوامل متعدد تاثیرگذار در انجام جراحی را اعم از یافتن نوع آسیب، سن بیمار، شدت و اندازه قسمت آسیب دیده شده و هم چنین جای آسیب، تاریخچه سلامتی بیمار را پیش از هرگونه درمان و یا جراحی در نظر می گیرد.

دکتر بیژن موحدیان

دکتر بیژن موحدیان

دکتر بیژن موحدیان متخصص جراحی فک و صورت می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه دکترای حرفه ای، به ادامه تحصیل بیشتر پرداختند و در سال 1378 مدرک تخصصی خود را در حیطه جراحی فک و صورت از بهترین دانشگاه ها اخذ نمودند. دکتر موحدیان در سال 2005 مدرک دوره رسمی فلوشیپ ایمپلنتولوژی را از دانشگاه های معتبر کشور آلمان کسب نمودند و در سال 1385 جایزه برتر جشنواره تحقیقاتی شهید هدایت را از آن خود کردند.

دکتر بیژن موحدیان را می توان یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران به شمار آورد که عضو کمیته شکاف کام و لب استان اصفهان، مسئول آموزشی تخصصی جراحی دهان و فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشند و هم چنین در سال 1397 ریاست انجمن جراحان فک و صورت در اصفهان را برعهده داشتند.

از دیگر فعالیت های پژوهشی دکتر موحدیان می توان به ارتقا مقام استاد تمامی جراحی فک و دهان و صورت در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره نمود.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت و دهان
 • جراحی های زیبایی
 • جراحی بینی یا رینوپلاستی
 • جراحی مفصل فک صورت
 • جراحی کام لب

آدرس مطب: اصفهان، خیابان توحید میانی، جنب داروخانه دی، ساختمان زیتون، طبقه اول، واحد چهار

شماره تماس: 03136268390

آدرس کلینیک: اصفهان، خیابان فیض، خیابان آیت الله ارباب، مجتمع تخصصی درمانی روزبه

شماره تماس: 03136614210

دکتر سید محمد طالب زاده

دکتر سید محمد طالب زاده

دکتر سید محمد طالب زاده متخصص جراحی فک و صورت می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران محسوب می شوند. دکتر سید محمد طالب زاده به منظور کسب مدرک پزشکی عمومی خویش، وارد دانشکده دندانپزشکی گیلان شدند و با موفقیت مدرک دکترای حرفه ای را از دانشکده مذکور اخذ نمودند.

دکتر سید محمد طالب زاده در راستای کسب علم بیشتر و رسیدن به مراتب علمی بالاتر به کشور آلمان رفتند و دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی فک و صورت در دانشکده آلمان به اتمام رساندند.

نکته قابل توجه درباره دکتر سید محمد طالب زاده می توان به علاقه وافر ایشان در زمینه زیبایی هرچه تمام تر صورت، بینی، پلک، پروتزهای صورت و ژل و هم چنین بوتاکس اشاره نمود و از این رو در زمینه مهارت و تجربه ایشان به جهت تحقق علاقمندی های خویش، کلیه تلاش خود را به کار می گیرند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی بینی یا ررینوپلاستی
 • جراحی های مربوط به فک و صورت
 • ایمپلنت دندانی
 • جراحی دندان
 • تشخیص و درمان مشکلات فکی

آدرس مطب: رشت، گلسار، بلوار سمیه، جنب بیمارستان گلسار، خیابان 142، مجتمع پزشکان اکباتان، طبقه چهارم، واحد بیست

شماره تماس: 01332125002 – 01332125001

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار

دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک و صورت و دهان و یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران به شمار می روند. ایشان در سال 1371 به منظور کسب علم بیشتر به دانشگاه دندانپزشکی آزاد تهران رفتند و پس از اتمام دوره تحصیل، از دانشگاه مذکور فارغ التحصیل شدند. دکتر سزاوار در سال 1380 تحصیلات تکمیلی و دوره رزیدنتی خود را در زمینه جراحی های فک و صورت و دهان در دانشگاه علوم پزشکی تبریز آغاز نمودند و در آزمون های بورد جراحی فک و صورت، رتبه سوم را اخذ نمودند و در نهایت بورد تخصصی را از آن خود کردند.

ایشان در سال 1385 به عنوان استادیار دانشکده دندانپزشکی تبریز و عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و زاهدان پذیرفته شدند و در دانشگاه علوم پزشکی تبریز دانشجویان دوره عمومی دندانپزشکی و رزیدنت های جراحی فک و صورت را آموزش و تربیت می کنند. دکتر سزاوار زمان بسیاری را در سمت سرپرست دوره رزیدنتی و شورای پژوهشی دانشکده، مسئولیت های محوله را برعهده داشتند و هم چنین ایشان از سال 1390 عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران و بیمارستان بوعلی وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی پزشکی تهران شدند.

دکتر مهدی سزاوار فعالیت های علمی و پژوهشی بسیاری را انجام می دهند و از جمله این فعالیت ها شامل، ارائه و چاپ مقالات متعدد در ژورنال های معتبر داخل و خارج از کشور می باشند. در رابطه با دکتر سزاوار می توان گفت که ایشان یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران نیز می باشند و خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار مردم قرار می دهند.

خدمات:

 • جراحی های مرتبط با فک و صورت
 • جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی
 • اعمال جراحی صحیح نمودن ناقرینگی های صورتی با به کارگیری روش های مختلف جراحی(بسته به ضرورت به کارگیری برش های استخوانی یا استفاده نمودند از پروتزهای صورتی مربوطه
 • اعمال جراحی زیبایی صورت از جمله تزریق چربی، برداشتن چربی، به کار گیری پروتزهای صورتی، تزریق فیلر و زاویه دار کردن صورت و …
 • اعمال جراحی تصحیح روابط فکی و صورتی به منظور برقرار سازی روابط فکی و دندانی صحیح واکلوزن ایده آل
 • اعمال جراحی جلو و عقب بردن فک بالا و پایین
 • جراحی بینی یا رینوپلاستی همراه با حفظ نمودند عملکرد تنفسی و حفظ تناسب صورت
 • جراحی ایمپلنت های دندانی(جراحی های پیشرفته ایمپلنت)
 • اعمال جراحی دهان جراحی نهفتگی های دندانی کیست ها و تومورهای دهانی فکی و ضایعات دهان)
 • جراحی بازسازی فکین به دنبال نقص های به وجود آمده ناشی از تروماها و تومورهای قسمت فک و صورت
 • انجام ایمپلنت یا کاشت دندانی
آدرس مطب: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی شمالی، کوچه صانعی شرقی، پلاک هفتم، طبقه اول، واحد دوم
شماره تماس: 02188784967 – 02188784172

دکتر علیرضا محمدی

دکتر علیرضا محمدی

دکتر علیرضا محمدی متخصص جراحی دهان، فک و صورت می باشند. ایشان در سال 1384 در رشته دندانپزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فارغ التحصیل شدند. دکتر محمدی در سال 1393 دوره تخصصی خود را در دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران سپری کردند و بورد تخصصی خود را در زمینه جراحی دهان و فک و صورت دریافت نمودند.

دکتر علیرضا محمدی عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد شیراز واحد دندانپزشکی می باشند که یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران به حساب می آیند. ایشان خدمات بسیار زیادی را در اختیار عموم مردم قرار می دهند و بر همین اساس رضایت قلبی افراد بسیاری را به خود و مهارت خویش جلب کرده است. از جمله خدمات دکتر علیرضا محمدی به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • جراحی فک و صورت و دهان
 • جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی
 • جراحی چانه
 • ایمپلنت یا کاشت دندان
 • اصلاح طرح لبخند
 • کشیدن دندان نهفته
 • درمان شکاف لب کام

آدرس مطب: استان فارس، شیراز، خیابان قصردشت، بعد از سه راه عفیف آباد، نبش کوچه 53، ساختمان مدرن، طبقه ششم، واحد 607

شماره تماس: 07136292478 – 09174747590

دکتر محمدحسن سمندری

دکتر محمدحسن سمندری

دکتر محمدحسن سمندری متخصص و جراح فک و دهان و صورت می باشند که یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران به شمار می روند. ایشان پس از قبولی در کنکور سراسری، در سال 1366 وارد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شدند و در سال 1372 مدرک دندانپزشکی عمومی خود را اخذ نمودند. دکتر سمندری در سال 1375 در همان دانشگاه خویش(دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران) به ادامه تحصیل در رابطه با رشته تخصصی جراحی فک و صورت و دهان پرداختند و سپس در سال 1380 با کسب رتبه ممتاز، بورد تخصصی را از آن خود کردند.

دکتر محمدحسن سمندری تمامی دوره های تکمیلی مختلف را در زمینه ایمپلنت و جراحی های زیبایی و فک و صورت را در داخل و خارج از کشور سپری کرده اند و به مراتب علمی بالایی دست یافته اند. ایشان دانشجویان عمومی و رزیدنت های تخصصی و پژوهش در رشته جراحی فک و صورت را در زمینه ایمپلنت های دندانی، جراحی های فک و صورت، ناهنجاری های مادرزادی و هم چنین جراحی های زیبایی صورت را تربیت و آموزش های لازم را داده اند.
لازم به ذکر است که دکتر سمندری عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان، معاون گروه جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی، رئیس کلینیک دردهای دهانی و صورتی و رئیس بخش جراحی فک و صورت بیمارستان الزهرا می باشند.

خدمات:

 • انجام کلیه جراحی های مرتبط با فک و صورت و دهان
 • جراحی اصلاح بدبینی
 • درمان و یا جراحی بزرگ بودن چانه
 • جراحی دندان های نهفته
 • جراحی اصلاح رشد زیاد فک پایین
 • متخصص ایمپلنت یا کاشت دندان

آدرس مطب: اصفهان، خیابان فیض، خیابان رحیم ارباب، جنب مرکز درمانی روزبه، ساختمان آریا، طبقه اول

شماره تماس: 03136642982

دکتر علیرضا جهانگیرنیا

دکتر علیرضا جهانگیرنیا

دکتر علیرضا جهانگیرنیا متخصص جراحی فک و صورت و دهان و از جمله بهترین جراح فک و صورت در ایران محسوب می شوند. ایشان با موفقیت هر چه تمام تر مدرک پزشکی عمومی و تخصصی خود را از معتبر ترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی اخذ نمودند و عضو هیئت مدیره انجمن ایمپلنتولوژی ایران نیز می باشند.

دکتر علیرضا جهانگیرنیا در دانشگاه آخن آلمان به ادامه تحصیل پرداختند و در همانجا فلوشیپ لیزر را دریافت کردند و سپس فلوشیپ جراحی پیشرفته سینوس های پارانازال را از تولوز فرانسه اخذ و در نهایت مسترشیپ ایمپلنت را نیز از نیوجرسی امریکا کسب نموده است.

ایشان سوابق علمی و فعالیت های پژوهشی بسیار زیادی را به ثبت رسانده است و از این رو چندین مقاله معتبر داخلی و خارجی را به انتشار رسانده است. دکتر جهانگیرنیا در سال 2008 الی 2014 کتاب جراحی نوین دهان و فک و صورت را ترجمه نموده است و هم چنین دکتر علیرضا جهانگیرنیا سابقه ده سال تدریس در زمینه ایمپلنت های دندانی و کلاس های آمادگی رزیدنتی را در بهترین دانشگاه ها را به ثبت رسانده است.

خدمات:

 • جراحی فک و صورت
 • جراحی زیبایی بینی
 • درمان ناهنجاری فکی، صورتی
 • درمان جراحی ارتوگناتیک و زیبایی فک و صورت(پس از اتمام و یا قبل از دوره ی درمان ارتودنسی)
 • اعمال جراحی دهان جراحی نهفتگی های دندانی کیست ها و تومورهای دهانی فکی و ضایعات دهان)
 • جراحی ایمپلنت های دندانی(جراحی های پیشرفته ایمپلنت)
 • اعمال جراحی زیبایی صورت از جمله تزریق چربی، برداشتن چربی، به کار گیری پروتزهای صورتی، تزریق فیلر و زاویه دار کردن صورت

آدرس مطب: تهران، منطقه یک، محله تجریش، خیابان شریعتی، روبه روی مترو قیطریه، ایتدای خیابان پل رومی، پلاک 57، طبقه چهارم، واحد هشت

شماره تماس: 02126603616 – 02126603613

دکتر عیسی عبدی

دکتر عیسی عبدی

دکتر عیسی عبدی متخصص جراحی فک و صورت می باشند. ایشان در کنکور سراسری رتبه برتر را از آن خود کردند. دکتر عبدی دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و سپس به منظور ادامه تحصیل، دوره تخصصی جراحی فک و صورت و هم چنین پلاستیک بینی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز سپری کردند.

دکتر عیسی عبدی دارای بورد تخصصی جراحی فک، صورت و پلاستیک بینی می باشند و هم چنین تخصص و مهارت ویژه ای در زمینه جراحی تخصصی ایمپلنت های دندانی را دارند. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دکتر عیسی عبدی این است که ایشان را می توان یکی از بهترین جراح فک و صورت در ایران به شمار آورد، به این دلیل که خدمات بسیار ارزنده ای را در این مبحث در اختیار بیماران قرار می دهند و تبحر و سابقه ایشان زبانزد مراجعه کنندگان می باشند.

خدمات:

 • انجام تمامی جراحی های فک و صورت و دهان
 • درمان نامرتبی دندان
 • بستن فاصله های بین دندانی
 • اصلاح طرح لبخند
 • کاشت دندان یا ایمپلنت
 • درمان دندان اضافه
 • درمان ناهنجاری های فک
 • درمان شکاف لب و کام
 • درمان بوی بد دندان و یافتن علت آن
 • درمان آفت دهان
 • درمان و تشخیص آبسه دندان
 • افزایش طول تاج دندان

آدرس مطب: رشت، چهارراه صابرین، کوچه شیرینی همایون، ساختمان هخامنش، طبقه هفتم

شماره تماس: 01332116756 – 01332116756

اقدامات مراقبتی پس از جراحی فک و صورت

 1. بهترین جراح فک و صورت در ایران از شما می خواهد تا پس از جراحی، استراحت مطلق داشته باشید و از انجام هرگونه فعالیتی دوری نمایید.
 2. توصیه می شود که به مدت یک الی دو روز از مسواک زدن خودداری کنید.
 3. یکی از ممنوعیت های مهم در زمینه مراقبتی این است که تا بهبودی کامل هیچ گونه دخانیاتی را مصرف نکنید.
 4. بهترین جراح فک و صورت در تهران به شما توصیه می کند تا برای مدتی غذاهای سفت، سخت و جویدنی را مصرف نکنید و در عوض غذاهای آبکی و سوپ مانند استفاده نمایید.
 5. به شما توصیه می شود که فعالیت های سنگین و طاقت فرسا را برای مدتی به کلی کنار بگذارید و سپس زمان انجام آن ها را از جراح خویش بپرسید.
 6. به منظور کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.
 7. بهترین جراح فک و صورت در ایران از شما می خواهد تا تمامی داروهای تجویزی ایشان را طبق دستورات نوشته شده در زمان معین مصرف کنید.
 8. برای اینکه قسمت جراحی شده را طبق دستور جراح موردنظر، تحت شست و شو ضدعفونی قرار دهید، می توانید از محلول آب و نمک بهره بگیرید.
 9. پس از مدت زمان شش الی هشت هفته، بهترین جراح فک و صورت در ایران به شما اجازه ی مصرف غذاهای عادی را می دهد.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح فک و صورت در ایران آشنا کند و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد. هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره به راحتی می توانید با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید.

بهترین جراح فک و صورت در ایران در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت