نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح عمومی در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با رشته تخصصی جراحی عمومی در اختیارتان قرار دهیم. طبق آمار به دست آمده جراحی عمومی در جهان؛ نه هزار سال قدمت دارد و در ابتدا افراد مصر باستان، هند باستان و سایر تمدن ها انجام جراحی را به اجرا در آوردند و رفته رفته در میان سایر ملت ها این نوع درمان رواج یافت. در حدود 2600 سال پیش، پزشک هندی در حوزه جراحی عمومی کتابی را به انتشار در آورد و به این طریق منجر به آگاه سازی افراد در زمینه جراحی شد. لازم به ذکر است؛ نخستین جراحی که به کمک بیهوشی صورت گرفت و نتیجه بخش بود، در کشور چین و حدوداً 1700 سال پیش می باشد. در ادامه توضیحات کامل تری راجع به جراحی عمومی ارائه می دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراح عمومی و وظایف آن

جراحی عمومی یکی از مهم ترین رشته های تخصصی محسوب می‌شود که به طور تقریبی می توان گفت با کلیه جراحی های تنه سر و کار دارد و علاوه بر انجام جراحی های درمانی به جراحی زیبایی نیز می پردازد. بهترین جراح عمومی در اصفهان علاوه بر آموزش هایی که در رابطه با انجام انواع جراحی ها دیده است، باید در زمینه حفظ آرامش و تمرکز خویش نیز ماهر باشد تا بتواند در زمان های حساس بهترین انتخاب را نماید و همچنین به سبب این که اکثر جراحان عمومی به انجام جراحی های اورژانسی و اضطراری می پردازند؛ بر همین اساس آمادگی ذهنی ایشان در تمام ساعات شبانه روز باید حفظ شود.

وظایف جراح عمومی بسیار متنوع و گسترده است، با این وجود برخی از این وظایف شامل: مدیریت جراحی صدمات تروماتیک، درمان جراحی سرطان، انجام انواع جراحی های سر و گردن، رگ های خونی و قلب، تشخیص و درمان انواع مشکلات مرتبط با دستگاه گوارش، شکم و محتویات آن، درمان و جراحی پوست و بافت نرم از قبیل سینه ها، سیستم غدد درون ریز (هورمون ها و غدد) و مراقبت از بیماران بدحال با نیازهای جراحی و … می باشد.

جراح عمومی و وظایف آن

خصوصیات بهترین جراح عمومی در اصفهان

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم جراحان عمومی نقش اساسی در سلامتی افراد ایفا می کنند، از این رو در صورتی که از مهارت و تخصص ویژه ای برخوردار باشند دستیابی به سلامتی سریعتر شکل می گیرد اما اگر جراح عمومی جز بهترین جراحان نباشد و یا تخصص های مربوطه را نداشته باشد ممکن است عواقب جبران ناپذیری را پدیدار شود؛ بنابراین انتخاب بهترین جراح عمومی بسیار مهم است.

در این مقاله برخی از خصوصیات و ویژگی های بهترین جراح عمومی در اصفهان را شرح داده ایم تا همشهریان اصفهانی به راحتی بتوانند با معیارهای ارائه شده چارچوبی از خصوصیات بهترین جراح را در نظر داشته باشند و در زمان نیاز جراح مورد نظر را از این چارچوب و یا صافی مورد بررسی قرار دهند. از جمله این خصوصیات عبارتند از:

 • بهترین جراح عمومی در اصفهان از سابقه و تجربه درخشانی برخوردار باشد و  و همچنین در کارنامه عملی خویش کلیه اعمال را با موفقیت به اتمام رسانده باشد.
 • جراح عمومی باید تسلط کامل به انجام جراحی ها داشته باشد و از تمرکز و آمادگی ذهنی ویژه ای برخوردار باشد تا روند جراحی به نحو احسن صورت گیرد.
 • ممکن است در شرایط ضروری و اورژانسی اتفاقی پیش آید که جراح عمومی  در نیمه شب عمل درمانی انجام دهد تا سلامتی بیمار را بهبود بخشد، بنابراین بهترین جراح عمومی در اصفهان می بایست توانایی بدنی مناسبی داشته باشد تا در هر زمان ارائه خدمات دهد.
 • جراح عمومی علاوه بر دانش مربوط به جراحی الزامی است تسلط کاملی روی احوال بیمار و اعمال حرکات درست در زمان های اضطراری داشته باشد و در رابطه با علوم مختلف از قبیل: فیزیوتراپی آناتومی بیوشیمی و پاتولوژی آگاهی ها و دانش های لازم را داشته باشد تا تغییرات بدن بیمار را به درستی مورد تشخیص قرار دهد و آن را ارزیابی کند.
 • بهتر است که جراح عمومی در بهترین بیمارستان دولتی در ایران ارائه خدمات دهد تا همگی بتوانند از تخصص و مهارت و همچنین خدمات قابل ارائه ایشان بهره ببرند.
 • از تخصص و مهارت های لازم برخوردار باشد؛ برخوردی کاملا صمیمانه و محترامانه با بیماران و مراجعه کنندگان داشته باشد و مراحل انجام جراحی را به طور کامل شرح دهد تا هیچ گونه ابهامی در ذهن بیماران وجود نداشته باشد.
 • با توجه به این که برخی جراحی ها بسیار حساس می باشند از این رو، الزامی است بهترین جراح عمومی جزء بهترین جراح عمومی در ایران باشد تا نتیجه مطلوب ایجاد شود.

در ادامه لیستی هفت تایی از بهترین جراح عمومی در اصفهان را ارائه داده ایم تا در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و با توجه به مشکل و بیماری خویش، در جست و جوی جراح عمومی می باشید؛ به یکی از این پزشکان با سابقه، ماهر و متعهد مراجعه نمایید و از خدمات قابل ارائه ایشان بهره مند شوید، آرزومندیم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید و سودمند واقع شود. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر اصفهان هستید و قصد انجام انواع خدمات زیبایی را دارید، به راحتی می توانید با مراجعه به مقاله ما با عنوان بهترین کلینیک زیبایی در اصفهان از خدمات متنوع و گوناگون این مرکز زیبایی استفاده کنید.

دکتر امین بحرینی

دکتر امین بحرینی

دکتر امین بحرینی فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و مجاری صفراوی، لاپاراسکوپی کبد و کیسه صفرا، پیوند کبد و کلیه می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان محسوب می شوند که در سال 1356 در شهر همدان متولد شده‌اند. دکتر بحرینی در سال 1384 در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند و پس از سپری کردن سربازی خویش از سال 1384 به عنوان دستیار جراح عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شدند.

ایشان در سال 1388 با موفقیت بورد کشوری جراحی عمومی را از آن خود کردند و با دریافت این بورد عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز شدند. دکتر امین بحرینی مدرک فوق تخصصی جراحی پیوند اعضا را نیز از دانشگاه علوم پزشکی شیراز اخذ کردند.

خدمات:

 • پیوند کلیه، پیوند کبد، جراحی زخم معده و دستگاه گوارش
 • جراحی لوزالمعده، لاپاراسکوپی کیسه صفرا، جراحی کیسه صفرا و مجاری صفراوی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری ها و انجام کلیه جراحی های عمومی

آدرس: اصفهان، چهارراه قصر، ساختمان قصر نور، طبقه پنجم، واحد 502

شماره تماس: 03195012160

دکتر مهدی اخوان طاهری

دکتر مهدی اخوان طاهری

دکتر مهدی اخوان طاهری متخصص جراحی عمومی و جراحی عروق می باشند که در سال 1351  دیده به جهان گشودند. دکتر اخوان طاهری در سال 1369 دوره متوسطه خود را پشت سر گذاشتند و در سال 1377 با اخذ مدرک پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدند. ایشان پس از دریافت مدرک پزشکی عمومی دوره سربازی خود را آغاز نمودند. دکتر اخوان طاهری در زمان خدمت در مناطق بسیار محروم استان چهارمحال و بختیاری خدمت رسانی کردند و سپس دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان سپری کردند.

ایشان دوره های تکمیلی جراحی اروپا را نیز با سربلندی پشت سر گذاشتند و هم اکنون به عنوان جراح در سازمان تامین اجتماعی خدمت رسانی می کنند و همچنین مدرس دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد نیز می باشند. دکتر مهدی اخوان طاهری از جمله بهترین جراح عمومی در اصفهان محسوب می شوند که عضو جامعه جراحان اروپا و عضو انجمن علمی جراحان عمومی ایران نیز می باشند.

خدمات:

 • انجام جراحی زیبایی پلک چشم یا بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی سینه (مستوپکسی)
 • جراحی زیبایی شکم، لیپوماتیک و لیزر لیپولیز، جراح عروق، انجام جراحی کیسه صفرا و آپاندیس

آدرس: اصفهان، روبروی اورژانس بیمارستان شریعتی، ساختمان فراز، طبقه چهارم

 شماره تماس: 03136294802

دکتر حجت الله ایران نژاد

دکتر حجت الله ایران نژاد

دکتر حجت الله ایران نژاد متخصص جراحی عمومی و لاپاراسکوپی، جراحی سرطان گوارشی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و سپس اقدام به اخذ مدرک تخصصی در زمینه جراحی عمومی و لاپاراسکوپی جراحی سرطان های گوارشی نمودند. دکتر ایران نژاد پس از فارغ التحصیلی و اخذ مدارک مربوطه اقدام به ارائه خدمات و انجام انواع جراحی نمودند و در حال حاضر در بیمارستان شهید صدوقی اصفهان و میلاد اصفهان، مرکز جراحی محدود میلاد اصفهان خدمت رسانی می کنند.

دکتر حجت اله ایران نژاد یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان به حساب می آیند که در راستای جلب رضایت عموم مردم بسیار کوشا می باشند و همچنین در سمینارهای متعددی حضور فعال به ارمغان می آورند تا دانش خود را به روز نمایند.

خدمات:

 • جراحی کله سیستکتومی یا خارج کردن کیسه صفرا، جراحی آپاندکتومی
 • جراحی انواع فتق یا هرنی، جراحی تشخیصی و تجسسی، جراحی واریس
 • جراحی توده های بدن، جراحی های پستان، جراحی های تنه، جراحی تومور های شکمی
 • جراحی اصلاح اندومتریوزیس، انجام کلیه روش های کاهش وزن از قبیل اسلیو یا بای پس معده
 • جراحی قسمت های معینی از روده بزرگ، معده، سیستم گوارش، جراحی میومکتومی یا خارج سازی فیبروئیدها

آدرس: اصفهان، چهارراه هشت بهشت، ساختمان سروش، طبقه چهارم

شماره تماس: 09137280359

دکتر علی علوی راد

دکتر علی علوی راد

دکتر علی علوی راد متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دوره پزشکی عمومی خود را به اتمام رساندند و سپس مدرک تخصصی خود را در زمینه جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ کردند. دکتر علی علوی راد دوره فوق تخصصی خود را نیز با سربلندی در حوزه جراحی پلاستیک و زیبایی در دانشگاه علوم پزشکی ایران سپری نمودند.

دکتر علی علوی راد یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان به حساب می آیند که در دانشگاه علوم پزشکی به مدت چهارده سال سابقه عضویت در هیئت علمی و تدریس را دارند. دکتر علوی راد دوره های تکمیلی متعددی را در کشور آمریکا، اروپا، کانادا و کشورهای آسیایی گذرانده اند و همچنین از بنیانگذاران مرکز جراحی پلاستیک و لیزر اسپادانا می باشند.

 خدمات:

 • جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، جراحی پلک و بالا کشیدن ابرو
 • تزریق ژل و بوتاکس، جراحی بینی زیبایی  و درمانی استخوانی و گوشتی
 • جراحی زیبایی گوش برجسته، انجام تمامی جراحی های زیبایی و درمانی صورت
 • جراحی های زیبایی سینه، جراحی چانه، اصلاح فرم بینی به روش های مختلف

آدرس: اصفهان، میدان آزادی (دروازه شیراز)، نبش هزار جریب، مجتمع سپهر، واحد 24

شماره تماس: 03136682833 – 03136698853

دکتر امیر بهزادی

دکتر امیر بهزادی

دکتر امیر بهزادی متخصص جراحی عمومی می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان محسوب می شوند که در بیمارستان های متعددی خدمت رسانی می کنند که برخی از این بیمارستان ها شامل: بیمارستان دکتر غرضی، بیمارستان عیسی بن مریم، بیمارستان سعدی اصفهان و همچنین مرکز جراحی محدود کسری می باشد.

خدمات:

 • لیپوماتیک، تزریق چربی، لیفت پستان ها و کوچک کردن پستان ها، ماموپلاستی
 • انجام جراحی های شکم از قبیل: ابدومینوپلاستی، لیفت شکم، بازسازی جدار شکم
 • انجام جراحی های زیبایی بازوها و لیفت بازو ها، جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی
 • انجام جراحی های دستگاه گوارش، لاپاراسکوپی، کیسه صفرا، کبد، پستان، تیروئید
 • انجام انواع جراحی ها برای درمان سرطان، تومورها، توده‌ها و کیست های مویی

آدرس: اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی بانک سامان، ابتدای کوچه شهیدان کاظمی 25، مجتمع تندیس زیرزمین

شماره تماس: 03136268973 – 09044591398

دکتر محمد علی رجبی

دکتر محمد علی رجبی

دکتر محمد علی رجبی متخصص جراحی عمومی، دستگاه گوارش، لاپاراسکوپی از کشور آلمان می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت در بهترین دانشگاه پزشکی به اتمام رساندند و سپس اقدام به اخذ مدرک تخصصی در حوزه جراحی عمومی نمودند.

دکتر رجبی پس از فارغ التحصیلی و دریافت مدرک تخصصی در زمینه تخصصی خویش به فعالیت های درمانی و پزشکی متعددی پرداختند و با توجه به خدمات مفیدی که ایشان ارائه می دهند دکتر محمدعلی رجبی را می توان یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان به شمار آورد.

خدمات:

 • انجام انواع جراحی های عمومی

آدرس: اصفهان، آمادگاه، ساختمان گلدیس، ورودی سوم، طبقه سوم، واحد 331

شماره تماس: 03132243150 – 09132693722

دکتر حسین ابدالی

دکتر حسین ابدالی

دکتر حسین ابدالی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می باشند که در سال 1342 در شهر اصفهان دیده بر جهان گشودند. ایشان مدرک پزشکی عمومی خود را در سال 1368 از دانشگاه علوم پزشکی دریافت کردند و سپس دوره تخصصی خود را در زمینه جراحی عمومی سپری نمودند و در سال 1372 بورد تخصصی جراحی را از آن کردند. دکتر ابدالی مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را نیز از دانشگاه علوم پزشکی تهران با سربلندی اخذ کردند.

دکتر حسین ابدالی یکی از بهترین جراح عمومی در اصفهان به شمار می روند که به مدت یک سال عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان بودند و در این زمان تجارب مختلفی را کسب کردند. پس از گذشت یک سال دکتر ابدالی به شهر اصفهان بازگشتند و عنوان استادیار گروه جراحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را کسب نمودند. ایشان خدمات متعددی را ارائه می دهند که برخی از خدمات قابل ارائه دکتر ابدالی عبارتند از:

خدمات:

 • ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم، ماموپلاستی
 • انجام اعمال جراحی زیبایی پستان و پیکر تراشی
 • جراحی بینی یا رینوپلاستی

آدرس: اصفهان، چهارباغ، روبروی هتل پل، مجتمع کوثر، طبقه چهار، واحد 617

شماره تماس: 03136204040

جراح عمومی چه اعمالی را انجام می دهد؟

برخی از جراحی هایی که توسط بهترین جراح عمومی در اصفهان انجام می پذیرد به شرح زیر می باشد:

 • جراحی سینه: این جراحی می تواند تومورهای غیر سرطانی را که باعث انحراف یا ایجاد مشکل در سینه هستند را درمان کند و همچنین این جراحی برای سرطان سینه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 • جراحی کولون و رکتوم: برای درمان انواع مختلفی از بیماری ها اعم از: انسداد روده، سرطان، بیماری کرون، دیورتیکولیت، جراحت و هموروئید انجام می پذیرد.
 • جراحی بای پس معده: این جراحی تنوع بسیاری دارد وبرخی از انواع آن شامل: کوچکتر کردن معده یا تغییر آناتومی معده و روده است تا غذا سریعتر در بدن به حرکت در آید.
 • کولکتومی: کوکتومی را با نام برداشتن کولون یا روده نیز می شناسند، در این عمل تمام یا بخشی از کولون یا روده بزرگ توسط جراح معالج برداشته می شود.
 • آپاندکتومی: این جراحی با هدف برداشتن آپاندیس صورت می گیرد.
 • کولوستومی: هدف از انجام این جراحی، اتصال کولون به یک سوراخ خارجی در شکم به نام استوما می باشد.
 • جراحی رفلاکس اسید یا فوندوپلیکاسیون: این جراحی شامل پیچاندن قسمت فوقانی معده در انتهای مری می باشد که منجر به سفت شدن دهانه معده می گردد.
 • برداشتن کیسه صفرا: با توجه به این که در هضم غذا کیسه صفرا نقش بسیار مهمی دارد، از این رو باید درمان آن را جدی گرفت. کوله سیستکتومی سنگ های صفراوی، التهاب یا عفونت کیسه صفرا و سرطان کیسه صفرا را درمان می کند.
 • برداشتن ضایعه مری: در داخل مری اقداماتی انجام می دهد تا روند رشد ضایعه را از بین ببرد. در صورتی که رشد کوچک باشد و به دیواره مری کشیده نشده باشد، جراح ممکن است به کمک جراحی کم تهاجمی مشکل را رفع سازد.
 • رفع ورید واریسی: جراح عمومی به کمک برخی اقدامات رگ های واریسی ضخیم و پیچ خورده را از بین می برد.
 • آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی: نوعی تست تشخیصی است.
 • ازوفاژکتومی: تمام یا بخشی از مری را برمی دارند تا به این طریق روند سرطان را کاهش دهند.
 • بیوپسی کبد: تکه ای از بافت کبد را جراح معالح بر می دارد و سپس برای تجزیه و تحلیل به آزمایشگاه می فرستد.
 • ترمیم فتق: در زمان ترمیم فتق، بهترین جراح عمومی در اصفهان اندام بیرون زده را در جای خود قرار می دهد و سپس ناحیه ضعیف شده (عضله یا بافت) را مورد تعمیر قرار می دهد.

جراح عمومی چه اعمالی را انجام می دهد؟

اقدامات قبل و بعد از جراحی عمومی

همانطور که می دانید و در بالا نیز اشاره کردیم، پیش از هر اقدامی ابتدا باید بهترین جراح عمومی را انتخاب و سپس به صورت حضوری نزد ایشان بروید تا به طور کامل مورد ارزیابی قرار بگیرید و سپس آزمایشاتی را جراح مذکور تجویز می نماید تا با توجه به جواب آزمایشات اقدام به عمل درمانی نمایید. لازم به ذکر است در جلسه مشاوره هرگونه دارو و یا سابقه بیماری که دارید را باید با جراح معالج خود در میان بگذارید و در صورت حساسیت داشتن با ماده خاص ایشان را آگاه سازید تا روند جراحی به درستی پیش رود. پس از سپری کردن مراحل فوق جراح روزی را برای عمل تعیین می کند.

برای بستری شدن در بیمارستان ابتدا باید برگه هایی را به منظور رضایت نامه پر کنید و سپس سایر مراحل بستری را پیش بگیرید. پس از بستری شدن در بیمارستان پرستار و یا پزشک معالج توصیه می کند تا موهای قسمت تحت عمل را به منظور جلوگیری از عفونت بزنید. به منظور این که پس از عمل جراحی دچار حالت تهوع و استفراغ نشوید؛ ضروری است که قبل از عمل ناشتا باشید و از مصرف هرگونه مواد غذایی خودداری کنید. وسایلی همچون زیورآلات، در صورت وجود عضو مصنوعی همچون دندان مصنوعی و لباس زیر و … را با خود به همراه نداشته باشید.

لباس مخصوص اتاق عمل را به تن نمایید و به یاد داشته باشید که 24 ساعت قبل از عمل و 24 ساعت پس از جراحی از مصرف سیگار و سایر مواد مخدر جلوگیری به عمل آورید. پس از از گذراندن مراحل جراحی شما را از اتاق عمل به اتاق معمولی انتقال می دهند، ممکن است پس از جراحی احساس تهوع داشته باشید و یا در ناحیه عمل شده دردهایی را متحمل شوید، اصلاً جای هیچ گونه ناراحتی و نگرانی نیست و این ها پس از گذشت مدت زمانی از بین خواهند رفت.

با توجه به صلاحدید بهترین جراح عمومی در اصفهان می توانید ابتدا آب آشامیدنی و سپس آب میوه و سایر مواد غذایی را مصرف کنید. در صورتی که جراح معالج از طریق نخاع شما را بی حس کرده باشد، توصیه می شود، به مدت هشت ساعت به صورت طاق باز در تخت خود دراز بکشید و در صورتی که دچار سردردهای ناگوار شدید مایعات فراوان مصرف نمایید و استراحت کنید تا ماده بی حسی از بدن شما خارج شود.

توصیه می شود در زمان ترخیص در رابطه با تعویض پانسمان و زمان دقیق داروها با پرستار و یا بهترین جراح عمومی در اصفهان صحبت کنید و پس از ترخیص شدن از بیمارستان، به منظور این که پزشک معالج از روند بهبودی اطمینان حاصل نماید، باید به مطب ایشان مراجعه کنید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی عمومی

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی کردید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح عمومی در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما سودمند واقع شده باشد، در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است، در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و در جست و جو بهترین جراح پلاستیک در شهر تهران می باشید، پیشنهاد می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح پلاستیک در تهران مراجعه کنید و از اطلاعات ارائه شده آن بهره مند شوید.

بهترین جراح عمومی در اصفهان در سال 1401 ❤【لیست بهترین ها】

آخرین مطالب سایت