نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین جراح توراکس در تهران آشنا کنیم و هم چنین اطلاعاتی راجع به تواکس یا سینه گاه در اختیار شما عزیزان قرار دهیم و در صورت مواجه شدن با مشکلات مرتبط با قفسه صدری که شامل استخوان جناغ سینه، دنده ها و ستون مهره ها می باشد، نگران درمان و مهارت پزشک متخصص نباشید و با خیالی آسوده یکی از این پزشکان را برگزینید.

توراکس چیست؟

سینه گاه یا توراکس بخشی از بدن می باشد که در میان سر و شکم قرار گرفته است. توراکس از قسمت گردن تا بخش دیافراگم ادامه دارد و به وسیله قفسه صدری که شامل دنده ها، استخوان جناغ سینه و ستون مهره ها می باشد، ایجاد شده است.

ویژگی های بهترین جراح توراکس در تهران

یکی دیگر از جراحی های حساس و مهم، جراحی توراکس می باشد که نتیجه عمل به دقت و مهارت جراح متخصص بسیار بستگی دارد. به این دلیل که در صورت متخصص نبودن جراح و مهارت نداشتن وی، عوارض جبران ناپذیری را پدیدار می آورد که قابل بازگشت نیست. از این رو پیش از هر اقدامی، شما باید بهترین جراح توراکس در تهران را شناسایی و ویژگی های ایشان را مورد بررسی قرار دهید تا خللی در سلامتی تان ایجاد نشود و با جراحی نادرست سلامتی شما تحت خطر قرار نگیرد. با تمام این تفاسیر بهترین جراح توراکس در تهران باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1.  باید مدرک تحصیلی مرتبط با تخصص خود داشته باشد و این مدرک تحصیلی را از بهترین و معتبر ترین مراکز و دانشگاه ها اخذ نموده باشد.
 2. برخورداری از سابقه درخشان و برجسته و هم چنین توام با اخلاق و رفتار صبورانه و صمیمانه با بیماران خود داشته باشد و با دقت پاسخ سوالات بیماران را بدهد و هم چنین مشاوره های لازم را به ایشان بدهد.
 3. مطب بهترین جراح توراکس در تهران از نظر موقعیت مکانی در مرکز شهر قرار گرفته باشد و هم چنین نزدیک به محل زندگی شما باشد تا رفت و آمد به آن جا به سادگی صورت گیرد.
 4. محیط مطب یا کلینیک ایشان، کاملا پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی و کثیفی باشد.
 5. بهترین جراح توراکس در تهران نیاز است که در کارنامه جراحی خود بیشترین آمار بهبودی و جراحی های موفقیت آمیز را داشته باشد.
 6. بسیار ضروری است که سلامتی و بهبودی بیماران را اولویت کار خود قرار دهد و مسائل مالی را به درمان ترجیح ندهد و اولین اولویت جراح موردنظر سلامتی و بهبودی بیمار و آخرین اولویت ایشان جنبه های مالی باشد.

ویژگی های بهترین جراح توراکس در تهران

روش های شناسایی بهترین جراح توراکس در تهران

برای یافتن بهترین جراح توراکس در تهران روش های بسیار متعددی وجود دارد که از جمله این راه ها به شرح زیر می باشد:

 1. اولین گام برای شناسایی بهترین جراح توراکس در تهران این است که به سراغ تحقیقات محلی بروید و از دوستان، آشنایان و اقوام و هم چنین همسایگان سوالاتی راجع به جراح متخصص توراکس کنید و در صورتی که پزشک با تخصص موردنظر شما را سراغ داشتند به شما معرفی نمایند و در مورد جراح مذکور پرس و جوهای لازم را انجام دهید و در نهایت از فضای مجازی برای گزینش خوب بودن جراح کمک بگیرید، به این دلیل که ممکن است ملاک های اطرافیان برای انتخاب پزشک متخصص با ملاک های شما متفاوت باشد.
 2. در صورتی که از تحقیقات محلی به نتیجه نرسیدید، بهتر است برای پیدا کردن جراح مورد نظر از فضای مجازی کمک بگیرید و با جست و جو در سایت های معتبر می توانید بهترین انتخاب را نمایید و یکی از مزایای فضای مجازی این است که مهارت و تخصص پزشکان را باهم مقایسه می کند و ویژگی هایشان را به طور کامل لیست می نماید تا مراجعین به راحتی بهترین انتخاب را برگزینند.
 3. در صورتی که اسامی چند پزشک متخصص را یافتید، حال نوبت آن رسیده تا اسامی پزشکان را در گوگل جست و جو کرده و به سراغ نمونه کارها و مدارک تحصیلی و نیز تجربه و سابقه ایشان بپردازید، لازم به ذکر است که بهترین جراح توراکس در تهران دکتری می باشد که تجربه، مهارت و نیز دارای سوابق بسیار خوبی باشد.
 4. پس از یافتن بهترین جراح توراکس در تهران به شما توصیه می کنیم که مشاوره حضوری با ایشان داشته باشید و سوال های خود را با او در میان بگذارید و ایشان با صبوری و دقت به سوالات شما پاسخ دهد.
 5. نکته قابل توجه دیگر این است که جراح انتخابی، با هدف هزینه های درمان و گزینه های مالی جراحی نکند و سلامتی بیمار و رضایت قلبی بیمار برایش اولویت داشته باشد.

دکتر حمیدرضا داوری

دکتر حمیدرضا داوری

دکتر حمیدرضا داوری فوق تخصص جراحی توراکس یا قفسه صدری و متخصص جراحی عمومی می باشند که یکی از بهترین جراح توراکس در تهران به شمار می روند. ایشان تخصص جراحی توراکس را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و هم چنین فلوشیپ پیوند ریه از بیمارستان هرفیلد انگلیس می باشند.

دکتر داوری پرفسور(استاد تمام) جراحی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و دوره های کوتاه مدتی را برای کسب مهارت و تجربه در زمینه پیوند ریه در کشورهای آمریکا، اتریش و کانادا سپری کردند. دکتر حمیدرضا داوری جزء جراحان ماهری می باشند که خدمات بسیار ارزنده ای را در اختیار بیماران خود قرار می دهند، از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • انجام کلیه جراحی های عمومی از قبیل معده، جراحی تیروئید و جراحی پاراتیروئید و …
 • انجام کلیه جراحی های توراکس، قفسه سینه، پلور، ریه و مری
 • انجام ترمیم دفرمیتی قفسه سینه با روش جدید ناس
 • انجام روش های کم تهاجمی توراکوسکوپی، مدیاستینوسکوپی
 • درمان مزوتلیوما و سایر تومورها به کمک هیپرترمیک شیمی درمانی HITOC

آدرس مطب: تهران، خیابان شریعتی، خیابان کلاهدوز، چهار راه قنات، پلاک 287

شماره مطب: 02122761873

آدرس درمانگاه بیمارستان ساسان: تهران، بلوار کشاورز بیمارستان فوق تخصصی ساسان

دکتر فرحناز صادق بیگی

دکتر فرحناز صادق بیگی

دکتر فرحناز صادق بیگی فوق تخصص جراحی توراکس و متخصص جراحی عمومی می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت پشت سر گذاشتند و دوره تخصصی خود را نیز در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران سپری کردند.

دکتر صادق بیگی عضو تیم پیوند ریه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، عضو تیم پانکراس بیمارستان دکتر لبافی نژاد، عضو انجمن جراحان توراکس اروپا، عضو انجمن جراحان توراکس ایران، رئیس فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری، عضو مرکز تحقیقات پیوند ریه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، عضو مرکز تحقیقات بیماری های تراشه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشند.

لازم به ذکر است که ایشان دوره های تکمیلی بسیاری را گذرانده اند و جزء بهترین جراح توراکس در تهران محسوب می شوند. از جمله دوره های تکمیلی دکتر صادق بیگی شامل: دوره تکمیلی پیوند ریه در دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، آمریکا، دوره تکمیلی جراحی ریه به کمک دوربین در بیمارستان شانگهای چین، دوره تکمیلی جراحی ریه با استفاده از دوربین در بیمارستان برلین آلمان می باشد.

خدمات:

 • انجام کلیه جراحی های توراکس، قفسه سینه، پلور، ریه و مری، پرده دور ریه، توده بین ریه ها
 • درمان مزوتلیوما و سایر تومورها به کمک هیپرترمیک شیمی درمانی HITOC
 • انجام کلیه جراحی های عمومی از قبیل معده، جراحی تیروئید و جراحی پاراتیروئید و هم چنین گواتر
 • انجام ترمیم دفرمیتی قفسه سینه با روش جدید ناس
 • انجام روش های کم تهاجمی توراکوسکوپی، مدیاستینوسکوپی

آدرس: تهران، منطقه یازده، حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، پلاک 51، درمانگاه شهید حیدری

شماره تماس: 02166400940 – 02166408940 – 02166402700

دکتر احمد تاج الدین

دکتر احمد تاج الدین

دکتر احمد تاج الدین فوق تخصص جراحی قفسه صدری(جراحی توراکس) و متخصص جراحی عمومی نیز می باشند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی تهران مدرک پزشکی عمومی خود را دریافت نمودند و سپس در زمینه تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شدند.

دکتر تاج الدین دوره فوق تخصصی جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه را نیز از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمودند و هم چنین عضو هیئت علمی و استادیار گروه جراحی در بخش جراحی بیمارستان شریعتی نیز می باشند.

دکتر احمد تاج الدین را به دلیل خدمات بسیار ارزنده ای که در اختیار بیماران خود قرار می دهند، می توان یکی از بهترین جراح توراکس در تهران به شمار آورد و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص و درمان جراحی بیماری های مرتبط با تیروئید
 • تشخیص و درمان و جراحی کلیه بیماری های عمومی
 • جراحی قفسه سینه یا جراحی توراکس

آدرس: تهران، منطقه شش، بلوار کشاورز، خیابان دهکده، خیابان رستاک، ساختمان پزشکان بیست و چهار، طبقه سوم، واحد نه

شماره تماس: 02188956708 – 02188987259 – 02188972496

دکتر بهزاد رحمانی

دکتر بهزاد رحمانی

دکتر بهزاد رحمانی فوق تخصص ریه و جراحی قفسه صدری و متخصص توراکس می باشند که در سال 1332 متولد شده است. ایشان یکی از بهترین جراح توراکس در تهران محسوب می شوند. دکتر رحمانی در سال 1367 دوره تخصصی جراحی عمومی را در دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اتمام رساندند و سپس دوره فوق تخصصی جراحی ریه و قفسه صدری را در دانشگاه های علوم پزشکی تبریز و تهران سپری نمودند.

ایشان عضو کالج جراحان سینه آمریکا، عضو کالج جراحان توراکس آمریکا برای مدت 20 سال، عضو یکی از بنیانگذاران انجمن فوق تخصصی جراحان توراکس ایران، عضو هیئت مدیره جامعه جراحان ایران به مدت چهار سال، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره اولیه انجمن صنفی جراحان عمومی ایران، دبیر انجمن فوق تخصصی جراحان توراکس ایران برای مدت زمان دو سال، رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران به مدت چهار سال، رئیس انجمن فوق تخصصی جراحان توراکس ایران به مدت چهار سال می باشند.

دکتر بهزاد رحمانی بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره اولیه انجمن صنفی جراحان عمومی ایران، دبیر جامعه انجمن های گروه پزشکی ایران به مدت سه سال، رئیس انجمن علمی جراحان عمومی ایران به مدت چهار سال و هم چنین از بنیانگذاران انجمن جراحان عمومی ایران و از بنیانگذاران انجمن های گروه پزشکی نیز می باشند که تاکنون بیش از 12500 عمل جراحی عمومی و 6000عمل جراحی توراکس را با موفقیت به اتمام رساندند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با ریه
 • جراحی قفسه صدری و یا جراحی توراکس
 • درمان جراحی بیماری های مرتبط با گوارش و گواتر
 • تشخیص و درمان جراحی بیماری های مرتبط با تیروئید

آدرس: تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از فاطمی، نرسیده به پمپ بنزین، کوچه مریخ ساختمان پزشکان هیئت

شماره تماس: 02166429612

دکتر محمد بهگام شادمهر

دکتر محمد بهگام شادمهر

دکتر محمد بهگام شادمهر متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه می باشند که دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت هر چه تمام تر در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران پشت سر گذاشتند و سپس از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مدرک تخصصی جراحی عمومی را کسب کردند.

ایشان پس از اخذ مدرک تخصصی خود، عازم کشور آمریکا برای ادامه تحصیل شدند و دوره فوق تخصصی جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه را در دانشگاه هاروارد آمریکا گذراندند.

دکتر محمد بهگام شادمهر به دلیل خدمات بسیار ارزنده ای که در اختیار عموم مردم قرار می دهند را می توان یکی از بهترین جراح توراکس در تهران به شمار آورد، بخشی از خدمات ایشان به صورت موارد زیر می باشد:

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با ریه
 • جراحی درمانی قفسه صدری و یا جراحی توراکس
 • تشخیص و درمان جراحی بیماری های مرتبط با تیروئید

آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بالاتر از بیمارستان آتیه، خیابان سادات، خیابان سعدی، نبش ناخدا همتی، پلاک 44، طبقه دوم، واحد پنج

شماره تماس: 02188362391

دکتر علی حاجی مبینی

دکتر علی حاجی مبینی

دکتر علی حاجی مبینی فوق تخصصی جراحی قفسه سینه(جراحی توراکس) و متخصص جراحی عمومی و هم چنین بهترین دکتر ریه در تهران می باشند. ایشان در سال 1372 دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران گذراندند و سپس در سال 1378 دوره تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران با موفقیت به اتمام رساندند.

دکتر مبینی پس از اخذ مدرک تخصصی جراحی عمومی، در راستای دریافت مدرک فوق تخصصی جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه تلاش های بسیاری نمودند و سپس بورد فوق تخصصی را از آن خود کردند.

لازم به ذکر است که دکتر علی حاجی مبینی جزء بهترین جراح توراکس در تهران به حساب می آیند که جراحی های بسیار موفقیت آمیزی را در کارنامه عملی خود به ثبت رسانده است و همواره رضایت قلبی بیماران را به خود جلب نموده است.

خدمات:

 • تشخیص و درمان و جراحی کلیه بیماری های عمومی
 • جراحی قفسه سینه یا جراحی توراکس
 • درمان و جراحی معده
 • درمان و جراحی توده در لگن
 • درمان تیروئید
 • جراحی کیست موئی
 • تشخیص و درمان جراحی بیماری های مرتبط با تیروئید

آدرس مطب: تهران، خیابان هفده شهریور جنوبی، پایین تر از میدان خراسان، روبه روی بانک رفاه، پلاک 536

شماره تماس مطب: 02133520439 – 02133520438

آدرس: تهران، میدان قیام، پل ری، خیابان شهید رضوی، بیمارستان سوم شعبان

شماره تماس: 02133129111 – 02133129112 – 02133129113

دکتر مصطفی قانعی

دکتر مصطفی قانعی

دکتر مصطفی قانعی فوق تخصص بیماری های ریه و متخصص بیماری های داخلی می باشند که در سال 1341 متولد شده است. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدرک پزشکی عمومی خود را کسب نمودند و سپس بورد تخصصی بیماری های داخلی را نیز از همان دانشگاه(دانشگاه علوم پزشکی اصفهان) اخذ کردند. دکتر قانعی دوره فوق تخصص بیماری های ریه را در دانشگاه علوم پزشکی تهران سپری نمودند.

ایشان قبلا به عنوان معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم فعالیت می نمودند و سپس به عنوان استاد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم در حال فعالیت و خدمت رسانی می باشند. دکتر قانعی عضو انجمن ریه اروپا، عضو هیئت بورد بیماری های ریه ایران، عضو هیئت رئیسه انجمن ریه ایران، عضو جامعه توراکس آمریکا و عضو کالج پزشکان ریه آمریکا می باشند.

دکتر مصطفی قانعی یکی از بهترین جراح توراکس در تهران محسوب می شوند که فعالیت های پژوهشی بسیاری از جمله مقالات بسیاری را در مجلات داخلی و خارجی به چاپ رسانده است.

خدمات:

 • تشخیص و درمان بیماری های مرتبط با ریه
 • تشخیص و درمان بیماری های داخلی
 • تشخیص و درمان جراحی بیماری های مرتبط با تیروئید

آدرس: تهران، خیابان وصال شیرازی، خیابان ایتالیا، ساختمان پزشکان ایتالیا، پلاک 62، طبقه اول

شماره تماس: 02188980164

جراحی توراکس

جراحی توراکس یا VATS سبب کاهش درد و روان زخم می شود و هم چنین عوارض پس از عمل بسیار کمتری در مقایسه با سایر جراحی ها دارد. با این وجود طبق آمار به دست آمده  تنها 25 درصد از جراحان توراکس برای انجام عمل از جراحی VATS  بهره می برند.

نکته قابل توجه در جراحی VATS این است که در این عمل، به دلیل متنوع بودن روش های جراحی VATS، بهترین جراح توراکس در تهران، گزینه های انتخابی بسیاری را برای انتخاب دارد. در جراحی VATS می توان نمونه برداری از بافت ریه را انجام داد و در صورت وجود تومور در بخش ریه و یا قفسه سینه، نیز می توان به کمک جراحی VATS آن را خارج نمود.

این عمل جراحی دارای عوارض پس از عمل بسیار کمتری در مقایسه با دیگر جراحی ها به همراه دارد به این دلیل که در طی عمل، بهترین جراح توراکس در تهران برش های ناچیزی را برای انجام جراحی بر بدن بیمار می زند و در نتیجه بیمار پس از عمل از درد و ناراحتی کمتری برخوردار می شود.

جراحی توراکس

علائم داخل توراکس

1-این امکان وجود دارد که علائم داخل توراکس برونشی-ریوی باشد و از مسدود شدن تنها یک برونش پدید آید که این علائم شامل: سرفه، هموپتیزی و خس خس می باشد.

2-در صورتی که با علائمی چون ضعف اندام فوقانی، درد و سندروم هورنر(میوز، پتوز، کاهش عرق کردن در قسمت درگیر و اگزوفتالمی) مواجه شوید، ممکن است توموری در قسمت شیار ریوی فوقانی و قله ریه ایجاد شود که به دنبال درگیری شبکه برونکیال، درگیری دنده ها و اجسام مهره ای و گانگلیون های سمپاتیک شود که منجر به سندروم پان کوست می گردد.

3-علائم داخلی جراحی توراکس ممکن است در ناحیه خارج ریوی باشد و از وسعت یافتن تومور به خارج ریه پدید آید. این امکان وجود دارد که این بیماران دچار خشونت صدا ناشی از درگیری عصب راجعه حنجره، تورم صورت و هم چنین تورم گردن که از انسداد ورید اجوف فوقانی، افیوژن پلور و درد ناشی از منتشر شدن تومور و فلج دیافراگم به دلیل درگیری از عصب فرنیک به وجود آید.

علائم خارج توراکس

با توجه به ترتیب کاهش شیوع می توان رایج ترین قسمت های مستاز را شامل موارد زیر نام برد:

کبد، غدد آدرنال، مغز، اسکلت و کلیه

علائم غیر متاستاتیک خارج از توراکس از طریق شبه اندوکرین از تومور ایجاد می شوند. سندروم های پارانئوپلاستیک به صورت زیر طبقه بندی می گردند:

 1. متابولیک که شامل سندروم کوشینگ، ترشح بیش از حد هورمون آنتی دیورتیک، هیپرکلسمی و گنادوتروپین اکتوپیک می باشند.
 2. عصبی-عضلانی از قبیل میوپاتی کارسینوماتوز، نوروپاتی محیطی، دژنراسیون تحت حاد میخچه، سندروم میاستنیک ایتون، لامبرت، پلی میوزیت و انسفالومیلوپاتی
 3. اسکلتی هم چون کلابینگ، استئوآرتروپاتی ریوی هیپرتروفیک
 4. درماتولوژیک مانند آکانتوز نیگریکانس، اسکلرودرمی و درماتومیوزیت
 5. عروقی شامل ترومبوفلبیت مهاجر، اندوکاردیت و روکوی غیر باکتریائی و ترومبوز شریانی
 6. هماتولوژیک مثل آنمی، پورپورای فیبرینولیتیک، لکوسیتوز غیر اختصاصی، پلی سیتمی می باشد. هیپرکلسمی ناشی از ماده شبیه به هورمون پاراتیروئید می باشد که بسیار بیشتر از بقیه در کارسینوم سلول سنگ فرشی مشاهده می شود. لازم به ذکر است که سایر سندروم های پارانئوپلاستیک همراه با آدنوکارسینوم به صورت سلول کوچک نمایان می شوند.

علائم خارج توراکس

عوارض ناشی از عمل جراحی توراکس

جراحی توراکس(جراحی قفسه سینه) نیز مانند سایر جراحی ها دارای عوارض و عواقبی می باشد که بنا به مهارت پزشک متخصص و شرایط عمومی فرد متغیر می باشد. با این وجود انجام جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه برای بیماران عوارض ریوی را به نسبت ایجاد می کند.

لازم به ذکر است که وجود مشکلات زمینه ای پیش از عمل جراحی توراکس نیز بر عوارض جانبی عمل جراحی می افزاید و سبب مشکلاتی می گردد.

بسیاری از بیمارانی که از مشکلات تنفسی رنج می برند و مجبور به جراحی توراکس یا جراحی قفسه سینه می شوند نیز پس از انجام این جراحی بر اختلالات تنفسی ایشان نیز افزوده می شود. هم چنین برای افرادی که دخانیاتی چون سیگار و قلیان مصرف می کنند، پس از جراحی توراکس، دچار عوارض ریوی بسیار بالایی می شوند.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاس گزاریم که ما را تا پایان این مقاله همراهی نمودید، سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح توراکس در تهران آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده  برای شما مفید و سودمند واقع شده باشد، هم چنین در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده در مقاله تماس حاصل فرمایید.

بهترین جراح توراکس در تهران در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت