نیم پست
تماس با ما

ما در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با بهترین جراح بینی در اصفهان آشنا کنیم و اطلاعات ارزشمندی را در رابطه با عمل بینی و موارد مشابه آن در اختیارتان قرار دهیم. همانطور که می دانید، جراحی بینی جزء اعمال زیبایی به حساب می آید که در جذابیت و زیبایی افراد نقش به سزایی ایفا می کند و نمی توان آن را توسط هر پزشکی انجام داد؛ بنابراین در این مقاله لیستی از بهترین جراح بینی در اصفهان را در اختیار شما قرار داده ایم تا با مراجعه به آن ها اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید، از این رو به شما پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

جراحی بینی و انواع آن

امروزه به سبب تنوع طلبی و گرایش افراد به زیباسازی و جذابیت ظاهری هر چه بیشتر اشخاص بسیاری به سمت اعمال زیبایی همچون جراحی بینی روی می آورند و به کمک آن شکل ظاهری خود را به طور قابل توجهی تغییر می دهند، در جراحی بینی محدودیت های خاصی وجود ندارد و هر فردی پس از گذشت سن هجده سالگی می تواند اقدام به این جراحی نماید. جراحی زیبایی و درمانی بینی معمولا به دو روش اصلی انجام می شود که طبق بررسی های بهترین جراح بینی در اصفهان یکی از روش های باز و یا بسته انتخاب می شود. در زمان جلسه مشاوره بیمار مدل بینی خود را اعم از: طبیعی، فانتزی، نیمه فانتزی و … همراه با جراح خویش مورد بررسی قرار می دهند و در نهایت مدل انتخابی برای جراحی مشخص می شود.

بینی افراد به دنبال شکل ظاهری خود، انواع مختلفی دارند و هر یک از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند که به کمک آن می توان نوع بینی را شناسایی نمود. از جمله انواع بینی عبارتند از:

بینی گوشتی: این نوع بینی از استخوان و غضروف بسیار کمتری تشکیل شده و ظاهر گوشتی آن به طور کامل قابل تشخیص است. نوک بینی گوشتی کاملا پهن می باشد. ضخامت پوست ظاهری بینی گوشتی به نسبت زیاد است و بر همین اساس چربی های بسیار زیادی بر روی بینی گوشتی تجمع یافته و در نهایت منافذ بسیاری را نیز دارا می باشد.

بینی استخوانی: همانطور که از نام این نوع بینی مشخص است، از استخوان و غضروف بسیاری ایجاد شده و ظاهر آن کاملا استخوانی و بدون گوشت است. معمولا بینی استخوانی دارای قوز و انحرافاتی می باشد و پوست بسیار نازکی دارد.

بینی نیمه استخوانی و نیمه گوشتی (بینی طبیعی): نوع سومی از بینی وجود دارد که هم مشخصات بینی گوشتی و هم بینی استخوانی را دارا می باشد و این نوع بینی ها به صورت چشمی و به راحتی قابل شناسایی نیستند.

جراحی بینی و انواع آن

انتخاب بهترین جراح بینی در اصفهان

در صورتی که قصد انجام جراحی بینی را داشته باشید؛ باید به این نکته توجه نمایید که ممکن است نتیجه این جراحی تا پایان عمر همراه شما باشد و بنابراین نمی توان آن را به وسیله هر جراحی انجام داد و باید در انتخاب جراح موردنظر بسیار دقت و توجه کرد تا از بروز هرگونه مشکل و یا پشیمانی جلوگیری به عمل آورد. بر همین اساس معیارها و ملاک هایی را برای شما شرح داده ایم تا به کمک آن ها بهترین جراح بینی در اصفهان را شناسایی و سپس انتخاب کنید. از جمله این معیارها به شرح زیر می باشد:

 • بهترین جراح بینی جراحی است که دارای شماره نظام پزشکی و کارنامه عملی بسیاری باشد تا در صورت نیاز نمونه کارهای قبلی خود را به بیماران نشان دهد و به این طریق مراجعه کنندگان از تخصص و مهارت های ایشان اطمینان خاطر حاصل نمایند.
 • تجربه و سابقه انجام عمل بسیار مهم می باشد؛ بنابراین جراحی را جزء بهترین جراح بینی در ایران به حساب می آوریم که از تجربه و سابقه بسیاری برخوردار باشد.
 • بسیار ضروری است که جراح بینی همواره دانش خود را بروز نماید و در سمینارهای علمی متعددی حضور فعال داشته باشد تا از انواع روش های انجام جراحی بینی آگاهی داشته باشد و با توجه به شرایط بیمار مناسب ترین روش را برگزیند.
 • اصول اخلاقی برای هر جراحی جز اولویت ها محسوب می شود و بهترین جراح بینی در اصفهان نیز باید با بیماران و مراجعه کنندگان خویش رفتاری صبورانه و صمیمانه ای را در پیش گیرد و در زمان مشاوره کلیه اطلاعات مورد نیاز بیماران را ارائه دهد تا از هرگونه شک و شبهه ای جلوگیری به عمل آورد.
 • جراحی را بهترین می دانیم که از امکانات و تجهیزات پزشکی نوین و پیشرفته روز دنیا در اعمال زیبایی بهره جوید و سلامتی و رضایت بیماران را به جنبه های مالی ترجیح دهد.

در ادامه لیستی از بهترین جراح بینی در اصفهان را ارائه داده ایم، برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان این مقاله همراه ما باشید. لازم به ذکر است، در صورتی که نوع بینی شما جزء بینی های استخوانی باشد، توصیه می کنیم به مقاله ما با عنوان بهترین جراح بینی استخوانی در ایران مراجعه نمایید و از مطالب ارزشمند آن بهره مند شوید.

دکتر شهرام فاضلی

دکتر شهرام فاضلی

دکتر شهرام فاضلی فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی می باشند. ایشان یکی از بهترین جراح بینی در اصفهان محسوب می شوند که دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتمام رساندند و سپس مدرک تخصصی را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اخذ نمودند. لازم به ذکر است، دکتر فاضلی به آموزش دانشجویان رشته پزشکی دانشکده پزشکی کرمانشاه می پرداختند و سپس رزیدنت های جراحی عمومی و رزیدنت های جراحی پلاستیک اصفهان را مورد آموزش قرار دادند.

دکتر شهرام فاضلی فعالیت های علمی و آکادمیک بسیاری را به انجام رسانده اند که برخی از این فعالیت ها شامل: استادیاری گروه جراحی پلاستیک دانشکده پزشکی اصفهان، استادیار گروه جراحی عمومی دانشکده پزشکی کرمانشاه و رئیس کمیسیون پزشکی عالی تامین اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری و همچنین معاون درمان شبکه بهداشت و درمان اصفهان و … بوده اند.

خدمات:

 • جراحی زیبایی و درمانی بینی، کشیدن پوست صورت، تقویت لب ها
 • جراحی پلاستیک پلک ها یا بلفاروپلاستی، پروتز گونه، پروتز چانه، تزریق چربی برای صورت و بدن
 • جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی، بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه و لیفت صورت

آدرس مطب: ایران، اصفهان، خیابان توحید میانی، چهارراه مهرداد، ساختمان الهیه، طبقه پنجم

شماره تماس: 03131312539 – 03131312203

دکتر اصغر معمارزاده

دکتر اصغر معمارزاده

دکتر اصغر معمارزاده متخصص گوش و حلق و بینی ( پلاستیک بینیی و صورت) می باشند. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در سال 1364 در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به اتمام رساندند و سپس مدرک تخصصی گوش و حلق و بینی را در سال 1373 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران اخذ کردند. پس از فارغ التحصیلی دکتر اصغر معمارزاده اقدام به انجام انواع جراحی های زیبایی و درمانی اعم از: عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی و شکاف لب و … نمودند و به این طریق تجارب متعددی را کسب کردند. از این رو دکتر اصغر معمارزاده را می توان یکی از بهترین جراح بینی در اصفهان به شمار آورد که خدمات بسیار گسترده یا را ارائه می دهند و از جمله این خدمات به شرح زیر می باشد:
خدمات:

 • عمل بینی یا رینوپلاستی، جراحی بینی ترمیمی
 • جوانسازی صورت،  تزریق ژل و بوتاکس، انجام جراحی های مرتبط با گوش و حلق و بینی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با گوش و حلق و بینی

آدرس یک: خیابان شمس آبادی، ساختمان 71، طبقه فوقانی آزمایشگاه کسری

شماره تماس: 03132202239

آدرس دو: چهار راه نظر، ساختمان ماکان

شماره تماس: 03136253993

دکتر نرگس عسکری

دکتر نرگس عسکری

دکتر نرگس عسکری متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن می باشند. ایشان پس از فارغ التحصیلی در زمینه پزشکی عمومی، اقدام به اخذ مدرک تخصصی گوش و حلق و بینی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نمودند و در نهایت دکتر نرگس عسکری بورد تخصصی را نیز از آن خود کردند.

دکتر عسکری از جمله بهترین جراح بینی در اصفهان به حساب می آیند که عضو هیئت علمی اصفهان می باشند و در بیمارستان فوق تخصصی میلاد اصفهان به انجام انواع جراحی های زیبایی و درمانی می پردازند. دکتر نرگس عسکری با توجه به علاقه وافری که در زمینه افزایش علم و دانش خود دارند، از این رو در دوره های آموزشی بسیار متعددی حضور فعال به ارمغان آوردند و به کمک این دوره ها، مهارت ها و تجربه های بسیار فراوانی را در حوزه جراحی های زیبایی و درمانی کسب نمودند.

خدمات:

 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با گوش و حلق و بینی
 • تزریق ژل و تزریق بوتاکس، جراحی آندوسکوپی سینوس، جراحی لوزه
 • جراحی های مرتبط با سر و گردن، جراحی تیروئید و جراحی پولیپ بینی
 • انجام جراحی و اصلاح انحراف تیغه بینی (سیتوپلاستی)
 • جراحی بینی ترمیمی و زیبایی بینی، انجام جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی)

آدرس مطب: ایران، اصفهان، خیابان حکیم نظامی، حد فاصل چهارراه حکیم نظامی و پل فلزی، مجتمع پزشکی حکیم، طبقه سوم، واحد 300

شماره تماس: 09026771819 – 03136292438

دکتر محمد یاری بخت

دکتر محمد یاری بخت

دکتر محمد یاری بخت فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصص جراحی عمومی می باشند. ایشان مدرک پزشکی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دریافت نمودند و پس از آن، دوره تخصصی جراحی عمومی را در سال 1392 پشت سر گذاشنند. پس از تلاش های متعدد دکتر یاری بخت در نهایت در سال 1397 مدرک فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی را اخذ نمودند. به سبب خدمات با ارزشی که دکتر محمد یاری بخت برای مردم ارائه می دهند و کسب راضیت اکثریت مراجعین، ایشان را می توان یکی از بهترین جراح بینی در اصفهان به شمار آورد.

خدمات:

 • درمان افتادگی های موجود در بخش پشت چشم
 • از بین بردن سیاهی کشاله ران، کوچک نمودن باسن
 • درمان ژنیکوماستی، درمان و جراحی افتادگی پلک
 • جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی، از بین بردن چین و چروک های روی شکم
 • انجام انواع خدمات مرتنبط با لاغری و تناسب اندام، درمان پف زیر چشم

آدرس مطب: ایران، اصفهان، خیابان توحید شمالی،جنب مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان، ساختمان پدیده، طبقه ششم، واحد 604

شماره تماس: 03131325608 – 09395927649

دکتر غلامرضا فیروزه ای

دکتر غلامرضا فیروزه ای

دکتر غلامرضا فیروزه ای متخصص جراحی فک و صورت و زیبایی می باشند که در سال 1337 دیده بر جهان گشودند. ایشان پس از گذراندن دوره متوسطه در دبیرستان خصوصی کیهان، دوره پزشکی عمومی خود را آغاز نمودند. دکتر فیروزه ای در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران مدرک تحصیلی خود را اخذ کردند و دوره طرح خدمت خود را در استان چهارمحال و بختیاری پشت سر گذاشتند. دکتر غلامرضا فیروزه ای در طی همان دوره رئیس بهداری و همچنین بنیانگذار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز شدند. لازم به ذکر است، دکتر غلامرضا فیروزه ای یکی از بهترین جراح بینی در اصفهان و استادیار گروه جراحی فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان نیز می باشند.

خدمات:

 • جراحی پیشانی و ابرو و پوست گردن
 • ایمپلنت گونه، ایمپلنت دندان، جراحی زیبایی بینی
 • جراحی برداشتن چین و چروک اطراف چشم، جراحی زیبایی گوش، جراحی زیبایی صورت
 • جراحی استخوان های صورت (درمان ناهنجاری های صورت)، ایمپلنت چانه

آدرس مطب: ایران، اصفهان، خیابان توحید جنوبی، نبش خیابان شهید منصور موحدی، ساختمان آراد، طبقه چهارم

شماره تماس: 03136260118

دکتر جلال الدین شریعت

دکتر جلال الدین شریعت

دكتر جلال الدين شريعت متخصص گوش و حلق و بینی (جراحی پلاستیک و صورت) می باشند که یکی از بهترین جراح بینی در اصفهان به شمار می روند. ایشان در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دوره پزشکی عمومی خود را با موفقیت به پایان رساندند و سپس در همان دانشگاه، یعنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دوره دستياری را سپری کردند. دكتر جلال الدين شريعت به سبب علاقه وافری که به جراحی بینی داشتند، دوره تخصصی خود را در زمینه گوش و حلق و بینی و انجام جراحی پلاستیک بینی و صورت در بهترین دانشگاه علوم پزشکی پشت سر گذاشتند.

دكتر جلال الدين شريعت از سال 1366 به انجام جراحی پلاستیک بینی و صورت پرداختند و درسال 1389 يادبود پزشک نمونه گوش حلق و بينی را از آن خود نمودند. از جمله فعالیت های علمی و آکادمیک دکتر شریعت می توان به عضویت در  انجمن راينولژِ ايران و انجمن RRS ايران و همچنین عضویت در  انجمن راینوپلاستی اروپا اشاره نمود.

خدمات:

 • لیزر موهای زائد
 • جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی
 • تزریق چربی، بوتاکس، تزریق ژل
 • جراحی حنجره و جراحی بینی شکسته

آدرس مطب: ایران، اصفهان، خيابان آمادگاه، مجتمع گلديس، ورودي یک، طبقه پايين

شماره تماس: 03132229132

دکتر حمیدرضا سهرابی

دکتر حمیدرضا سهرابی

دکتر حمیدرضا سهرابی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و دارنده بورد تخصصی گوش وحلق و بینی نیز می باشند. ایشان در سن شانزده سالگی دوره متوسطه خود را تمام کردند و در سال 1369 در رشته پزرشکی عمومی پذیرفته شدند. دکتر سهرابی در سال 1376 فارغ التحصیل گردیدند و پس از آن در سال 1380 در رشته گوش و حلق و بینی قبول شدند و در نهایت چهار سال پس از آن، یعنی در سال 1384 بورد تخصصی گوش و حلق و بینی را هم از آن خود نمودند.

دکتر حمیدرضا سهرابی دوره تکمیلی جراحی پلاستیک بینی و آندوسکوپی پیشرفته سینوس در تهران سپری نمودند و در سال 1390 لوح پزشک نمونه را دریافت کردند. دکتر حمیدرضا سهرابی فعالیت های پژوهشی و علمی متعددی را انجام داده اند که برخی از این فعالیت ها عبارتاند از: عضویت ثابت و رسمی انجمن جراحان بینی آمریکا، عضویت در  هیئت مدیره انجمن جراحان بینی اصفهان و عضو هیات مدیره انجمن گوش و حلق و بینی اصفهان و … می باشد. با تمام این تفاسیر دکتر حمیدرضا سهرابی را می توان از جمله بهترین جراح بینی در اصفهان به حساب آورد.

خدمات:

 • انجام جراحی پلک یا بلفاروپلاستی و جوانسازی
 • جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی و جراحی ترمیمی بینی
 • تشخیص و درمان انواع بیماری های مرتبط با گوش و حلق و بینی
 • جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

آدرس مطب: ایران، اصفهان، چهارراه توحید . طبقه فوقانی بانک ملت

شماره تماس: 03136274746

کاندیدای مناسب و نامناسب جراحی بینی

همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم، جراحی بینی جزء جراحی های کم خطر و کم محدودیت می باشد که افراد دارای صلاحیت به راحتی می توانند این عمل را در هر زمانی انجام دهند. اما نکته حائز اهمیت این است که عمل بینی نیز مانند هر عمل زیبایی برای برخی افراد با شرایط زیر نامناسب می باشد:

 1. خانم های باردار و افراد با چاقی کاذب
 2. اشخاص مبتلا به بیماری انعقاد خون از قبیل: بیماران هموفیلی
 3. افراد مبتلا به بیماری های سرطانی یا دیابت
 4. بهترین جراح بینی در اصفهان خاطر نشان می کند، خانم هایی که این عمل را انجام می دهند می توانند بعد از شش ماه اقدام به بارداری نمایند؛ زودتر از این زمان امکان پذیر نمی باشد.
 5. افرادی که به بلوغ سنی نرسیده اند (خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال)
 6. افراد معتاد به سیگار و الکل
 7. اشخاص ورزشکاری که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش هایی چون تکواندو، شنا ، کشتی، بوکس و … انجام می دهند.
 8. افرادی که مشکل روحی روانی دارند و شکل بینی خود را نامناسب و بدفرم می دانند، این اشخاص اختلال بد ریخت انگاری دارند که با عمل نیز قابل درمان نمی باشد.
 9. اشخاصی که زمان جراحی بینی خود از یک سال هم کمتر می گذرد.

در ادامه اشخاصی که کاندیدای مناسب برای جراحی بینی می باشند را شرح می دهیم، از جمله این افراد عبارتند از:

 • افرادی که نوک بینی آن ها ضخیم، نامتقارن یا بیش از اندازه بیرون زده باشد، گزینه مناسبی برای عمل بینی هستند.
 • بیش از حد پهن بودن بینی جزء مواردی است که اشخاص تمایل به تغییر آن دارند و اقدام به جراحی بینی می کنند.
 • افرادی که در ناحیه پل بینی قوز دارند و یا دارای انحراف بینی هستند.
 • اشخاصی که با شکستگی تیغه بینی مواجهه می باشند و این مشکل موجب شده بینی در مرکز صورت قرار نگیرد.
 • در برخی مواقع افراد در اثر حادثه ای دچار شکستگی و یا ضربه بینی می شوند که نیاز به جراحی دارند.
 • افرادی که دارای پولیپ بینی هستند و راه تنفسی آن ها دچار مشکل شده است.
 • کسانی که به سبب زیبایی ظاهری اقدام به جراحی بینی می نمایند.

کاندیدای مناسب و نامناسب جراحی بینی

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

بهترین جراح بینی در اصفهان پیش از انجام عمل، جلسه ای را به عنوان مشاوره ترتیب می دهد و در آن نکاتی را توصیه می کند تا بیمار پیش از انجام عمل، آن ها را رعایت کند و به این طریق از بروز مشکل و عوارض بعدی جلوگیری به عمل آورد، برخی از این نکات پیش از عمل به شرح زیر می باشد:

 • بهتر است شب قبل از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری نمایید و یا اینکه غذای سبکی را میل کنید.
 • بهترین جراح بینی در اصفهان توصیه می کند تا پیش از عمل لباس های گشاد بر تن کنید و به این طریق پس از عمل مشکلی پیش نیاید.
 • بهترین جراح بینی در اصفهان بیمار را از خوردن قرص هایی همچون ایبوپروفن به مدت دو هفته قبل از جراحی منع می دارد، به این سبب که این قرص ها موجب افزایش خونریزی می گردند.
 • استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی را به مدت یک هفته قبل از عمل کنار بگذارید تا عارضه ای بعد از عمل پیش نیاید.

به منظور جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی،  جراح متخصص مراقبت های پس از عمل را به صورت زیر به بیماران خویش توصیه می کند تا با رعایت آن ها مطلوب ترین نتیجه را دریافت نمایند. این نکات مراقبتی عبارتند از:

 • بهترین جراح بینی در اصفهان توصیه می‌کند تا به مدت یک هفته از عینک های طبی و آفتابی استفاده نکنید.
 • تعویض نمودن گازهای استریل در زمان تعیین شده توسط پزشک معالج بسیار تاکید می شود.
 • استفاده از کرم های ضد آفتاب بسیار قوی جزء اولویت ها محسوب می شود.
 • به منظور جلوگیری از وارد شدن هرگونه آسیب به بینی، توصیه می شود تا لباس های جلو باز به تن کنید.
 • کمپرس سرد در کاهش تورم بسیار تاثیرگذار می باشد و بهتر است از آن پس از جراحی استفاده کنید.
 • بهترین جراح بینی در اصفهان توصیه می کند غذاهای نرم و آبکی همراه با مواد مغذی و فیبردار را در برنامه غذایی خود جای دهید.
 • برای این که تورم تا حد ممکن کاشه یابد، باید استفاده از سدیم را کم کنید.
 • بسیار تاکید شده تا از فعالیت های ورزشی سنگین در روزهای اولیه جراحی خودداری نمایید تا هیچ گونه آسیبی به بینی وارد نشود.

کلام آخر

از شما عزیزان سپاسگزاریم که ما را تا پایان مقاله همراهی کردید. سایت جراحتو سعی بر این داشته تا شما را با بهترین جراح بینی در اصفهان آشنا کند و امیدواریم مطالب گفته شده برای شما عزیزان مفید و سودمند واقع شده باشد، در صورت داشتن سوال و یا مشاوره با شماره های ذکر شده تماس حاصل فرمایید. لازم به ذکر است؛ در صورتی که ساکن شهر تهران هستید و جویای بهترین جراح بینی در تهران می باشید می توانید به مقاله ما با چنین عنوانی مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

بهترین جراح بینی در اصفهان در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت