نیم پست
تماس با ما

در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین آزمایشگاه در شیراز آشنا کنیم. قطعا، آزمایشگاه ها، جزء جدائی ناپذیر و مهم در سیستم سلامت هر جامعه ای می باشد. تشخیص صحیح بیماری ها و درمان آن ها بدون انجام آزمایش های تشخیصی، امکان پذیر نخواهد بود. در واقع، پزشکان برای تجویز برنامه های درمانی، آگاهی از میزان پیشرفت بیماری، میزان مؤثر بودن شیوه های درمانی و اثرگذاری داروها، به نتایج دقیق حاصل از آزمایش ها و تست های تشخیصی نیاز دارند. تعامل و ارتباط دو جانبه ی پزشکان و آزمایشگاه ها، تضمین کننده دستیابی بیماران به سلامت دوباره است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

بیمارستان ها، درمانگاه ها و به طور کلی، علم پزشکی را نمی توان بدون وجود آزمایشگاه ها تصور کرد. وجود آزمایشگاه ها در هر عرصه ای، از صنعت تا پزشکی، از ضرورت های هر جامعه ای است. کشف داروها، واکسن ها و راه های درمان بیماری های صعب العلاج و … تنها در محیط آزمایشگاه ها مقدور است؛ از سوی دیگر، هر پزشکی با هر تخصصی، قبل از ارائه ی راهکارهای درمانی (دارو درمانی، جراحی درمانی و …)، نیاز به اطلاعات جامعی از وضعیت بدن و سلامت فرد، از جمله آنالیز ادرار، خون و … دارد، تا بتواند به بهترین شکل ممکن روند درمان را برنامه ریزی کند.

اما آیا نتایج ارائه شده توسط هر آزمایشگاهی می تواند مبنای تشخیص پزشکی قرار گیرد؟ قطعا، خیر. گزارشات و نتایج آزمایش باید دقیق و معتبر باشند تا پزشک با اطمینان کامل و اتکا بر آن ها بتواند در مورد روش درمان، اثرگذاری داروها و یا تغییر شیوه درمان قبلی، تصمیم گیری کند. برخی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین آزمایشگاه در شیراز را از اعتبار لازم جهت مراجعه برخوردار می کند، عبارتند از:

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

 • مجوزهای تأسیس: بهترین آزمایشگاه در شیراز، علاوه بر کسب مجوز از وزارت بهداشت، همواره در تلاش است تا آیین نامه ها و دستورالعمل های نهادهای نظارتی مانند سازمان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را رعایت نماید.
 • امکانات پیشرفته آزمایشگاهی: بهترین آزمایشگاه در شیراز از دستگاه های مدرن و تمام اتوماتیک برای ارائه ی نتایج صحیح استفاده می کند. استفاده از کیت های تشخیصی استاندارد و سیستم جواب دهی آنلاین بدون دخالت انسانی از دیگر امتیازات بهترین آزمایشگاه در شیراز است؛ زیرا، تا بالاترین حد امکان، میزان خطای انسانی را در اعلام نتایج کاهش می دهد.
 • پزشکان و متخصصان علوم آزمایشگاهی: به کارگیری متخصصین علوم آزمایشگاهی و پاتولوژیست های حرفه ای که از دانشگاه های معتبر مدرک خود را اخذ نموده اند، از دیگر ویژگی های مهم بهترین آزمایشگاه در شیراز است؛ ارائه ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تنها با وجود افراد با تجربه و آموزش دیده، امکان پذیر خواهد بود.
 • برخورد اخلاقی با مراجعین: بهترین آزمایشگاه در شیراز، بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب یا موقعیت اجتماعی و … افراد، خدمات خود  را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد؛ زیرا، سلامت و حفظ شأن افراد، اولویت اصلی بهترین آزمایشگاه در شیراز است. رسیدگی به شکایات مراجعین نیز از حقوقی است که بر عهده بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

 • بهداشت محیطی: رعایت استانداردهای بهداشتی، محیط ضد عفونی و استرلیزه شده سبب می شود، افراد با خاطری آسوده و بدون نگرانی از ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی به بهترین آزمایشگاه در شیراز مراجعه کنند. به عبارت دیگر، بهترین آزمایشگاه در شیراز اصول ایمنی و زیستی را رعایت می کند، تا علاوه بر حفظ سلامت مراجعین، آلودگی های زیست محیطی را به حداقل برساند. همچنین، ایجاد محیطی ایمن و سرشار از آرامش از وظایف بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • خدمات آنلاین: بهترین آزمایشگاه در شیراز، جهت رفاه حال بیماران و مراجعین، زمینه ی ارائه ی خدمات نوبت دهی یا پذیرش و جواب دهی را به صورت اینترنتی و آنلاین فراهم کرده است. از سوی دیگر، نمونه گیری در منزل از مزایای مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • جواب دهی در کوتاه ترین زمان ممکن: بهترین آزمایشگاه در شیراز، علاوه بر رعایت دقت و تضمین صحت نتایج و گزارش حاصل از آزمایش ها، تلاش می کند در کوتاه ترین زمان ممکن، نتایج آزمایش را در اختیار مراجعین قرار دهد؛ همچنین، بهترین آزمایشگاه در شیراز خدمات اورژانسی، هم در دریافت نمونه و هم در دادن پاسخ، را در دستور کار خود قرار داده است.
 • ارائه ی مشاوره های دقیق: پرسنل بهترین آزمایشگاه در شیراز، اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار مراجعین قرار می دهد؛ این اطلاعات شامل آمادگی های قبل از نمونه گیری، روش نمونه گیری و … می باشد. همچنین، حضور پزشکان مشاور جهت ارائه ی مشاوره های ژنتیک، مشاوره قبل از ازدواج، بارداری و…، به صورت آنلاین و حضوری، از دیگر امتیازات بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

انتخاب بهترین آزمایشگاه در شیراز

 • حفظ حریم خصوصی مراجعین: اطلاعات بیماران و مراجعین به صورت کاملا محرمانه نگهداری و در اختیار خود فرد قرار می گیرد؛ رعایت اصل صداقت، رازداری و امانت داری در خصوص اطلاعات بیماران، از اولویت های بهترین آزمایشگاه در شیراز است.
 • هزینه های منصفانه: در نظر گرفتن هزینه های مقرون به صرفه و عقد قرارداد با شرکت های بیمه مختلف، جهت سهولت پرداخت هزینه های آزمایش ها توسط مراجعین، از اقدامات بهترین آزمایشگاه در شیراز است و در همین راستا، اطلاعات لازم را در اختیار شرکت های بیمه کننده قرار می دهد.

ما در ادامه فهرستی از بهترین آزمایشگاه در شیراز را به شما عزیزان ارائه می دهیم؛ پس تا انتها با ما همراه باشید. در صورت عدم سکونت در شیراز، پیشنهاد می کنیم مقاله بهترین آزمایشگاه در کرج را مطالعه کنید. در این مقاله با روش های نمونه گیری و انواع آزمایشگاه ها نیز آشنا خواهید شد.

آزمایشگاه پیوند

آزمایشگاه پیوند

آزمایشگاه پیوند، بعد از اخذ مجوزهای قانونی تأسیس، در سال 1394 در شیراز، آغاز به کار کرد. این مجموعه با برخورداری از کاملترین و مدرن ترین تجهیزات آزمایشگاهی و پرسنل متخصص و با تجربه ی خود در حوزه ی علوم آزمایشگاهی، خدمات خود را با بالاترین کیفیت و دقت به مراجعین ارائه می دهد. این آزمایشگاه به عنوان بزرگترین آزمایشگاه خصوصی جنوب کشور شناخته می شود و همواره در تلاش است با تشخیص دقیق بیماری ها، به پزشکان یاری رسانده و به ارتقاء سلامت جامعه کمک کند.

آزمایشگاه پیوند در جهت افزایش سطح رضایتمندی مراجعین و پزشکان، در بخش های مختلف بیوشیمی بالینی, انعقاد، هورمون شناسی، ایمونولوژی و سرولوژی، هماتولوژی، میکروبیولوژی، بیولوژی مولکولی(PCR)، فلوسایتومتری، سیتولوژی، پاتولوژی مولکولی، ژنتیک، ایمونوهیستوشیمی (IHC) و… خدمات خود را ارائه می دهد. این مرکز با اولویت قرار دادن بیماران، از نظارت و کنترل متخصصان آسیب شناسی بالینی و تشریحی، علوم آزمایشگاهی بالینی و ژنتیک انسانی، در ارائه ی نتایج دقیق برخوردار است. بی شک، آزمایشگاه پیوند، یکی از معتبرترین و مجهزترین آزمایشگاه ها در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

بخش ها و خدمات

 • پذیرش و جواب دهی آنلاین مراجعین
 • آنالیز ادرار و بررسی میکروسکوپی رسوب ادراری و …
 • آزمایشات CBC، تست های انعقادی، ایمونولوژیک، مشکلات هورمونی و …
 • ژنتیک مولکولی و سیتوژنتیک جهت تشخیص احتمال بیماری ژنتیکی در جنین
 • تشخیص عامل بیماری زا و بیماری های عفونی با نمونه برداری از زخم ها، چشم و …
 • بررسی قند خون، پنل کامل چربی، آنزیم ها و تست های عملکرد کبدی و کلیوی، سطح املاح و …
 • تشخیص بدخیمی یا خوش خیمی، سرطان خون، غدد لنفاوی، بیماری های نقص ایمنی، کم خونی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان اردیبهشت، حد فاصل خیابان 20 متری و صورتگر، نبش کوچه 2

تلفن تماس: 07134773638

آزمایشگاه مهرگان

آزمایشگاه مهرگان

آزمایشگاه مهرگان، بعد از اخذ مجوزهای قانونی لازم با هدف ارائه ی خدمات تخصصی و فوق تخصصی تشخیصی – آزمایشگاهی، در شیراز تأسیس شد. این مجموعه با بهره مندی از حضور پرسنل حرفه ای و کاربلد از جمله سه فوق تخصص علوم آزمایشگاهی با استفاده از جدیدترین تجهیزات و تکنولوژی های تمام اتوماتیک آزمایشگاهی و کیت های استاندارد در بخش های مختلف ایمونولوژی، بیوشیمی، پاتولوژی، میکروب شناسی، هورمون شناسی، سیتولوژی، هماتولوژی و انعقاد و … خدمات با کیفیت و متنوعی را به مراجعین خود ارائه می دهد.

این مجموعه با رعایت استانداردهای بین المللی و داخلی، رعایت استانداردهای کنترل کیفی و اصول ارتباط اخلاقی و حرفه ای، میزان بالایی از رضایتمندی مراجعین و پزشکان خود کسب کرده است. امکان جواب دهی آنلاین با استفاده از سیستم LIS یکی دیگر از ویژگی های ممتاز این مرکز است؛ بی شک، آزمایشگاه مهرگان یکی از مجهزترین و خوشنام ترین آزمایشگاه ها در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

خدمات

 • تست های غربالگری بارداری، بیماری ­های متابولیک
 • انجام تست های روتین و تخصصی به صورت اورژانس
 • خدمات کلینیکال: هماتولوژی، پاتولوژی، سرولوژی و …
 • خدمات تشخیصی قبل از تولد و  پیش از لانه گزینی و …
 • اکوکاردیوگرافی جنین و شناسایی بیماری های مادرزادی قلب جنین
 • خدمات ژنتیک: مشاوره ژنتیک، تشخیص آزمایشگاهی ژنتیک مولکولی و سیتوژنتیک و …
 • خدمات تشخیصی سونوگرافی سه ماهه اول و دوم بارداری جهت شناسایی ناهنجاری­ مادرزادی جنین

آدرس: استان فارس، شیراز، 20 متری سینما سعدی، تقاطع معدل، روبروی بستنی هانی مانی، ساختمان هدایت

تلفن تماس: 07132349449

آزمایشگاه اکسیژن

آزمایشگاه اکسیژن

آزمایشگاه اکسیژن، بعد از دریافت مجوزهای تأسیس، با هدف ارائه خدمات مورد انتظار مراجعین و پزشکان با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان، در شیراز آغاز به کار کرد. این مجموعه با برخورداری از تیم متشکل از متخصصین علوم آزمایشگاهی و استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته آزمایشگاهی همواره در تلاش است، اعتماد و رضایت بیماران و پزشکان را جلب نماید. فناوری های تمام اتوماتیک و سیستم جواب دهی آنلاین، میزان دقت آزمایشات را افزایش داده و موجب کاهش خطای انسانی شده است. این آزمایشگاه در فضایی استاندارد و با رعایت اصول اخلاق حرفه ای یکی از مراکز مجهز و خوشنام در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز است و از بخش های متنوع هماتولوژی، میکروب شناسی، انگل شناسی، هماتولوژی، ایمونولوژی، بیوشیمی و … برخوردار است.

خدمات

 • ارائه خدمات آموزشی به بیماران
 • غربالگری و تشخیصی بیماری­ های متابولیک
 • انجام تست های  اورژانسی و جواب دهی به روز
 • تولید کیت های تشخیصی، مواد و تجهیزات آزمایشگاهی
 • مشاوره ژنتیکی حضوری و آنلاین، خدمات ژنتیک مربوط به ناباروری
 • ایجاد بانک DNA، بانک سلول خون و بند ناف و بانک مایع آمنیون و …
 • انجام تست های غربالگری بارداری، غربالگری سه ماهه اول و دوم بارداری و …
 • خدمات تکنیکال: میکروب شناسی، هماتولوژی، سیتولوژی، بافت شناسی و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان کریم خان زند، ابتدای خیابان هفت تیر، کوچه 10، ساختمان اکسیژن

تلفن تماس: 07132319021

آزمایشگاه فرزانگان

آزمایشگاه فرزانگان

آزمایشگاه فرزانگان، بعد از اخذ مجوز از مراجع قانونی در سال 1390، یا تلاش جمعی از نخبگان آزمایشگاهی و با سرپرستی دکتر محمد جعفر شرفا، در شیراز تأسیس شد. این مجموعه با برخورداری از کادر و پرسنل مجرب و متخصص در حوزه ی علوم آزمایشگاهی، استفاده از تجهیزات و تکنولوژی های پیشرفته آزمایشگاهی تحت نظارت مدیریت قوی و کارآمد، همواره در تلاش است، تست های عمومی، تخصصی و فوق تخصصی را با نهایت دقت و سرعت به مراجعین و پزشکان ارائه دهد.

برخورداری از قسمت های مختلف آزمایشگاهی تجهیز شده به جدیدترین تکنولوژی ها شامل: بخش خون شناسی، تجزیه ادرار، انگل شناسی، میکروب شناسی، ایمنولوژی و سرولوژی، هورمون شناسی، الکتروفورز، بیوشیمی تخصصی و … در محیطی استاندارد و ارائه ی نتایج آزمایش بدون معطلی و با اعتبار کامل، از ویژگی هایی است که سطح بالای رضایتمندی بیماران را سبب شده است؛ از این رو نام آزمایشگاه فرزانگان، به عنوان یکی از مراکز آزمایشگاهی معتبر و خوشنام در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز قرار دارد.

خدمات

 • تشخیص عوامل میکروبی و انگلی
 • غربالگری پیش از تولد سندروم داون
 • انجام آزمایشات تخصصی هورمون شناسی
 • شمارش و بررسی مورفولوژی سلولهای خونی
 • انجام آزمایشات تخصصی ایمونولوژی و سرولوژی
 • غربالگری و تشخیص بیماری های متابولیک ارثی
 • اندازه گیری سطوح دارویی، ویتامین ها و سموم به روش های پیشرفته
 • بررسی ماکروسکوپی و میکروسکوپی، اندازه گیری فاکتورهای بیوشیمیایی خون، ادرار و سایر مایعات بدن

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان هفت تیر، خیابان هدایت غربی، جنب کوچه 10، ساختمان فرزانگان، طبقه همکف

تلفن تماس: 07132360095

آزمایشگاه دکتر جاوید

آزمایشگاه دکتر جاوید

آزمایشگاه دکتر جاوید، به عنوان یکی از قدیمی ترین آزمایشگاه ها در شیراز در سال 1362 تأسیس شد. این آزمایشگاه با مدیریت دکتر سید احمد جاوید (پزشک متخصص پاتولوژی کلینیکال و آناتومیکال و عضو انجمن پاتولوژیست های اروپا) و با برخورداری از کادری مجرب از متخصصین علوم آزمایشگاهی با بهره گیری از جدیدترین تجهیزات آزمایشگاهی خدمات خود را با بهترین کیفیت به پزشکان و مراجعین ارائه می دهد. کلیه مراحل آزمایش ها با دستگاه های تمام اتوماتیک انجام شده و به صورت دوره ای، عملکرد کیفی مجموعه مورد بازرسی قرار می گیرد.

این آزمایشگاه همچنین با برخورداری از بخش های مختلف: هماتولوژی، بیوشیمی، سرولوژی، میکروبیولوژی، سیتوپاتولوژی و … خدمات گسترده ای را ارائه می دهد. کارنامه ی کاری درخشان این آزمایشگاه در رعایت اصول آزمایشگاهی، از دلایل جذب اطمینان مراجعین و عقد قرارداد با سفارت خانه کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزیلند می باشد. محیطی استاندارد، فضایی کاملا بهداشتی، ارائه ی نتایج معتبر در کمترین زمان ممکن، هزینه های منصفانه و از همه مهم تر برخورد مناسب با مراجعین از ویژگی هایی است، که سبب شده است نام آزمایشگاه دکتر جاوید، در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز قرار گیرد.

خدمات

 • تجزیه و آنالیز ادرار و نطفه (اسپرم)
 • انجام آزمایشات هماتولوژی و خون شناسی
 • آزمایشات میکروبیولوژی، قارچ شناسی و میکروب شناسی
 • انگل شناسی: تجزیه مدفوع، تشخیص انگل، وجود خون در مدفوع و …
 • پاپ اسمیر، سیتولوژی مایعات مختلف بدن، FNA و بافت شناسی، آسیب شناسی و …
 • بیوشیمی تخصصی: هورمون شناسی و ایمونولوژی، آزمایشات فوق تخصصی مولوکولی

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان کریم خان زند، حد فاصل 20 متری و باغشاه، جنب بانک سامان، ساختمان آراد، طبقه اول، واحد 1

تلفن تماس: 07132317166 – 07132317165

آزمایشگاه دکتر دانشبد

آزمایشگاه دکتر دانشبد

آزمایشگاه دکتر دانشبد، بعد از دریافت مجوزهای تأسیس در سال 1364، با همت دکتر خسرو دانشبد، آغاز به کار کرد. این مرکز با برخورداری از پرسنل کارآزموده و بیش از 15 پاتولوژیست و دکترای تخصصی، استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات و فناوری های آزمایشگاهی و با بهره مندی از تجربه ی سال های فعالیت در این عرصه، همواره خدمات خود را با بالاترین کیفیت و دقت به مراجعین و پزشکان ارائه می دهد.

کسب گواهینامه های متعدد از جمله گواهینامه مدیریت کیفیت ISO 9001-2008 از شرکت لوید آلمان و گواهینامه های کنترل کیفیت از وزارت بهداشت از افتخارات این مجموعه است. برخورداری از بخش های متنوع و استاندارد شامل: بیوشیمی، انگل شناسی، هماتولوژی، الکتروفورز، ایمونولوژی، سرولوژی و … سبب شده است، تا با ارائه ی خدمات متنوع آزمایشگاهی، رضایتمندی و اعتماد مراجعین در سطح بالایی جلب شود. بی شک، آزمایشگاه دکتر دانشبد، یکی از آزمایشگاه های معتبر و پیشگام در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

خدمات

 • انجام آزمایش های سلامت سالیانه پرسنل سازمان ها
 • تشخیص بیماری های عفونی، سرطان ها و اختلالات ژنتیکی
 • مانیتورینگ بیماران دیابتی با انجام تست Hb A1C، تعیین میزان ویتامین ها و …
 • تشخیص بیماری نقص ایمنی و کم خونی هموگلوبینوری حمله ای شبانه (PNH)
 • نمونه برداری دقیق تحت گاید سونوگرافی، تشخیص و کمک به پیشگیری و درمان بد خیمی ها
 • شناسایی انواع سرطان های خون، هیدروسفالی، ناهنجاریهای کروموزوم جنسی، بیضه کوچک و …
 • تشخیص بیماری های متابولیکی نوزادان، سلامت جنین، تست های ناباروری و بررسی غدد درون ریز
 • تشخیص ناهنجاری های کروموزومی: ناباروری، سندروم داون، عقب ماندگی های ذهنی و جسمی، تاخیر در رشد و …

آدرس: استان فارس، شیراز، اردیبهشت شرقی، پلاک 25

تلفن تماس: 0713287 – 07132352512

آزمایشگاه دکتر سعادتی

آزمایشگاه دکتر سعادتی

آزمایشگاه دکتر سعادتی، بعد از اخذ مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال 1376، با تلاش دکتر حمیده سعادتی در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد. وجود مدیریت با تدبیر و حرفه ای در کنار برخورداری از پرسنل متعهد و متخصص در حوزه ی علوم آزمایشگاهی و بهره مندی از مدرن ترین تجهیزات و تکنولوژی های پزشکی و آزمایشگاهی، از ویژگی های قابل تحسین این مجموعه می باشد. همچنین، محیطی کاملا بهداشتی و استاندارد موجب ارائه ی خدمات تشخیصی با بالاترین سطح کیفی، به مراجعین شده است.

این آزمایشگاه در بخش های مختلف پاتولوژی، سیتولوژی، فلوسیتومتری، تشخیص طبی بالینی عمومی و تخصصی، تشخیص مولکولی، سرولوژی، بیوشیمی و … خدمات متنوعی را به پزشکان و مراجعین ارائه و رضایت خاطر آن ها را تا میزان قابل قبولی جلب نموده است. دریافت گواهینامه ایزو 9000 – 2008 از شرکت URS انگلستان و تمدید مجدد آن بعد از بازرسی های دقیق، از دیگر افتخارات این مجموعه است. بی شک، آزمایشگاه دکتر سعادتی، یکی از موفق ترین و معتبرترین مراکز در لیست بهترین آزمایشگاه در شیراز است.

خدمات

 • مشاوره ژنتیک به صورت آنلاین و حضوری
 • آنالیز ادرار و سایر مایعات بدن، آنالیز اسپرم و …
 • هورمون شناسی، خون شناسی، ایمونولوژی، غربالگری سرطان ها و …
 • میکروب شناسی، انگل شناسی و قارچ شناسی در بیماری های عفونی و …
 • آزمایشات غربالگری زنان باردار و تشخیص ناهنجاری های ژنتیکی قبل از تولد
 • تست های اسمیر، آسیب شناسی سلولی و مولکولی، سلول شناسی ادرار، پاپ اسمیر و …

آدرس: استان فارس، شیراز، خیابان فلسطین، پلاک 80

تلفن تماس: 07132306151

وظایف بیماران هنگام مراجعه به آزمایشگاه چیست؟

نقش بیماران را در ارائه ی نتایج دقیق و معتبر آزمایشگاهی به پزشکان نمی توان نادیده گرفت. هرگز فراموش نکنید درستی و دقت نتیجه آزمایش شما علاوه بر مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، به آمادگی شما قبل از آزمایش، مانند ناشتا بودن و جمع آوری صحیح نمونه (مدفوع، ادرار و …)، بستگی دارد. برخی از مهم ترین وظایف شما هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز عبارت است از:

 • ارائه ی اطلاعات درست توسط بیمار به پزشک و آزمایشگاه، دستیابی به نتایج معتبر را امکان پذیر می کند. بنابراین، هنگام مراجعه به پزشک و بهترین آزمایشگاه در شیراز، در پاسخ به سؤالات و ارائه ی اطلاعات خواسته شده، نهایت دقت را به عمل آورید.
 • هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، در مورد آمادگی های پیش از آزمایش، روش جمع آوری نمونه هایی مانند ادرار و چگونگی انتقال نمونه هایی که در منزل تهیه کرده اید، اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید. رعایت این نکات در مورد نمونه ها، بر نتایج آزمایش، بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وظایف بیماران هنگام مراجعه به آزمایشگاه چیست؟

 • ناشتا بودن بین 10 تا 12 ساعت ( به جزء خوردن آب)، برای اکثر آزمایش ها ضروری است؛ البته برای برخی آزمایش ها، آمادگی های خاصی لازم است که بر عهده شماست اطلاعات لازم را در این باره از پرسنل بهترین آزمایشگاه در شیراز کسب کنید؛ مانند آزمایشات هورمونی، تست قند دو ساعت بعد از غذا و…
 • هنگام مراجعه به بهترین آزمایشگاه در شیراز، وظیفه دارید پرسنل آزمایشگاه را در صورت: انجام ورزش سنگین، بارداری، مصرف نوشیدنی های الکلی، استعمال دخانیات، عادت ماهانه، دیابت، مصرف دارو، فشار خون، تیروئید، چربی خون، ابتلا به بیماری و … مطلع کنید.

کلام آخر

آزمایشگاه ها از مهم ترین بخش ها در سیستم سلامت هر کشوری محسوب می شوند و نقش مهمی در پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان بیماری ها دارند. با تشخیص صحیح و به موقع بیماری ها، علاوه بر تسریع روند درمان، هزینه های درمانی نیز به طور چشم گیری کاهش می یابند. اما، دسترسی به نتایج دارای اعتبار تنها در صورتی امکان پذیر است که به آزمایشگاه های دارای صلاحیت با پرسنل متخصص و امکانات پیشرفته آزمایشگاهی، مراجعه کنید.

سایت جراحتو سعی بر آن داشته تا شما را با  بهترین آزمایشگاه در شیراز آشنا کند؛ از شما سپاسگزاریم که تا پایان این مقاله ما را همراهی کردید. در صورت داشتن سؤال و تمایل به دریافت مشاوره می توانید با شماره تلفن های مذکور تماس حاصل فرمایید.

بهترین آزمایشگاه در شیراز در سال 1401 (لیست بهترین ها)

آخرین مطالب سایت