نیم پست
تماس با ما

انواع حالت دهنده مو کدام است ؟چه معایب و مضراتی دارند؟

در این مطلب می خواهیم شما را با حالت دهنده های مو و طرز استفاده از آنها که هر کدام از این حالت دهنده ها برای چه موهایی  باید استفاده شود آشنا کنیم. بیشتر افراد به دنبال این هستند که موهای خود را حالت بدهند و جذابیت مو و چهره خود را بیشتر بکنند در اینجا  چند حالت دهنده مو که اکثرا از آنها استفاده میکنند را به شما معرفی می کنیم:

ژل حالت دهنده مو

 ژل مو :اولین و کاربردی ترین حالت دهنده که اکثرا با آن سرو کار دارید ژل مو است.دو مدل ژل داریم:ژل ملایم و رقیق  و ژل قوی. ژل بهترین محصول برای کنترل موهای خیلی وز و فر هست. و به راحتی جذب مو میشودو تمامی وز موهارو می گیرد.البته ژل های ملایم برای خواباندن موهای ظریف  و شلخته  بکار می رود.دقت داشته باشید وقتی می خواهید از ژل مو استفاده کنید حتما  مو شما رطوبت داشته باشد که به این منظور نیست که حتما باید موهایتان را بشوئید(البته در صورت تمیز بودن مو) مقداری آب به روی موهایتان اسپری کنید تا موها مقداری مرطوب شود و بعد از ژل مو استفاده کنید.اگر بخواهید موهایتان را صاف بکشید بالا مثل موی دم اسبی ساده یا مدل موهای رو به بالا می توانید از ژل مو استفاده کنید .با ژل می توانید یک لوک خیس و براق به موهایتان بدهید.بهترین استفاده ای که از ژل میشه کرد برای فیکس کردن موهای کوتاه است.و اگر موهای خیلی بلندی دارید ژل را فقط به ریشه ی موهاتون بزنید و همان ژل را که به ریشه بزنید و آن را با شانه به ساقه موهاتون شانه کنید تا موهای صاف و مرتبی داشته باشید. و نکته آخر اینکه زیاد از ژل مو استفاده نکنید بجای ژل مو می توانید از مواد گیاهی مانند کتیرا استفاده کنید.

موس حالت دهنده مو

موس :مواد حالت دهنده دوم موس می باشد.موس یک پوشش عالی به موهایتان می دهد و حتی با موس می توانید بیشترین حجم را به ریشه موهایتان بدهید.

نکته قابل توجه این است که موس ها قدرت نگهدارنده کمتری نسبت به ژل ها به مو می دهند و برای ضخامت دادن به مو مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت کف کرم می باشد و پس از حمام مو وقتی نم موهایتان را گرفتید می توانید موس را به کف دست اسپری کنیدو با دست بحالت چنگ زدن به موها حالت بدهید و بعد با سشوار موهایتان را حالت بدهید .اگر موهایتان فر یا حالت دار است لازم نیست خیلی زیاد از موس استفاده کنید  چون ممکن است موهایتان بهم گره بخورد.

واکس حالت دهنده مو

 واکس مو:سومین حالت دهنده مو واکس مو می باشد.برای ثابت و راست نگه داشتن موهای کوتاه روبه بالا می توانید از واکس مو استفاده کنید و مو می تواند در یک جهت خاص ثابت بماند و موهایتان را براق و درخشنده نگه می داردو باعث ایجاد موخوره  نمی شودزیرا هنگام استفاده از آن مو حالت خشک و شکننده پیدا نمی کند استفاده درست از واکس مو تاثیر زیادی در زیبا تر شدن استایل موهایتان دارد و جذابیت موهایتان را چندین برابر می کند خیلی از افراد واکس مو را به نوک انگشتانتان میزنند و به طرز اشتباه مواد را باهمان غلظت به روی موها میزنند که این روش اشتباه است باید بعد اینکه واکس مو را به نوک انگشتان زدید مواد را به کف دست فید کنید و بعدبه روی موها بمالید و بعد اینکه کل سطح موهایتان را واکس زدید با دست و یا شانه به موها حالت دهید  وبرای اینکه موهایتان در مدت زمان طولانی تری حالت خود را حفظ کند با گرمای ملایم و فاصله مناسب موهایتان را سشوار کنید .نکته مهم این است که قبل از استفاده از واکس مو روی موهایتان حتما موهایتان را با سشوار خشک کنید و بر خلاف استفاده از موس که باید حتما موها نم داشته باشد قبل از استفاده از واکس مو حتما باسشوار خشک شودو بعد از واکس مو استفاده کنید.

اسپری حالت دهنده مو

 اسپری مو یا اسپری فیکس کننده:از بین حالت دهنده های مو اسپری مو طرفداران بیشتری دارد.دو نوع اسپری داریم:اسپری حالت دهنده و اسپری تثبیت کننده(چسب مو). این محصول بیشتر برای نگه داشتن مدل موی مورد نظرتان بکار می رود و به عنوان یک حسن ختام عمل می کند.اسپری فیکساتور را از فاصله ۲۰ سانتی متری  به روی موهایتان بزنیدتا تاثیر بهتری داشته باشد.چون اگر از فاصله خیلی نزدیک مو را اسپری کنید مو حالت چسبندگی پیدا می کند و اگر از فاصله دورتری اسپری کنید مو حالت نمی گیرد. اگر روزانه از اسپری استفاده می کنید مرتب موهایتان را بشورید و برس بکشید تا سلامتی موهایتان را از دست ندهید.
 و نکته آخر اینکه استفاده از تمام حالت دهنده های مو در دراز مدت برای سلامتی مو مضرر می باشد و عوارض هر کدام از حالت دهنده ها فرقی باهم ندارند.

نام نویسنده : زهره شعبانی

انواع حالت دهنده مو

واکس مو

موس حالت دهنده مو

اسپری مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

انواع حالت دهنده مو

آخرین مطالب سایت