نیم پست
تماس با ما
مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

بهره مندی از مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی برای داوطلبانی که در این رشته از طریق کنکور سراسری نمره حد نصاب را کسب نموده اند، بسیار حائز اهمیت است. در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، بسیاری از افراد به دلیل عدم آگاهی از ظرفیت پذیرش رشته ها و درصد قبولی در رشته مورد نظر، دست به انتخاب اشتباهی می زنند و همین امر باعث عدم قبولی آن ها می شود. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع فرایند انتخاب رشته، از راهنمایی های مشاورین با تجربه غافل نشوید. 

به جرات می توان گفت توجه به کد محل رشته ها و همچنین توجه به ظرفیت پذیرش هر رشته، حرف اول را در زمان انتخاب رشته تجربی را می زند. افرادی که می خواهند شانس پذیرش خود را در رشته های مختلف گروه تجربی افزایش دهند، بهتر است از مشاوره و راهنمایی های کارشناسان مجرب بهره بگیرند. مشاوره تخصصی انتخاب رشته در زیر گروه تجربی کمک بسزایی برای قبولی داوطلبان خواهد کرد. به علت اهمیت این موضوع، در ادامه به بررسی گام های مهم در فرایند انتخاب رشته و چگونگی دریافت مشاوره انتخاب رشه کنکور تجربی خواهیم پرداخت. 

در راهنمای مشاوره انتخاب رشته تجربی، و به وسیله تیم متخصص انتخاب رشته ایران تحصیل به طور دقیق تمامی نکات مهم انتخاب رشته به شما آموزش داده می شود. جهت ثبت نام و رزرو مشاوره انتخاب رشته روی لینک زیر کلیک کنید.

چرخه انتخاب رشه آکادمی ایران تحصیل

 

اهمیت بهره گیری از مشاوره انتخاب رشته تجربی 

تصور همه داوطلبان و متقاضیان ورود به دانشگاه در گروه تجربی این است که در صورت خرید انواع و اقسام کتب کمک آموزشی، دوندگی و پرس و جو برای یافتن بهترین آموزشگاه کنکور و شرکت در کلاس های آن و همین طور درس خواندن زیاد همراه با برنامه ریزی می توان قبولی در یکی از بهترین رشته های تجربی مانند پزشکی و یا داروسازی را از آن خود کرد.

ما هم همانند این داوطلبان این موضوع را قبول داریم و مطمئن هستیم که به کمک استفاده از تمامی این موارد ذکر شده در بالا رسیدن به مؤفقیت برای همگی حتمی است. اما دقت داشته باشید که اگر بعد از شرکت در کنکور و مشخص شدن نتایج اولیه انتخاب رشته خوبی نداشته باشید به مراتب نمی توانید مؤفقیت را از آن خود کنید و در یکی از برترین دانشگاه های ایران پذیرفته شوید.

حال این سؤال پیش می آید که با توجه به اهمیت بالای انتخاب رشته در گروه تجربی چگونه می توان بهترین و دقیق ترین انتخاب رشته در این گروه آزمایشی را تجربه کرد. در واقع، چگونه می توان مسیر درستی را در انتخاب رشته طی کرد و به مؤفقیت رسید؟

در جواب به این پرسش مهم باید بگوییم که بهترین راه استفاده از مشاوره انتخاب رشته تجربی است. مشاوره ای که بتواند شما را در امر انتخاب رشته به بهترین شکل ممکن یاری کند. یک مشاور تحصیلی آن هم از نوع حرفه ای و با تجربه می تواند همه فوت و فن کار را به شما دوست عزیز داوطلب یاد بدهد و یاری گر شما در زمینه انتخاب رشته باشد.

اطمینان داشته باشید که در صورت استفاده از مشاوری آگاه در حوزه انتخاب رشته در گروه تجربی می توانید قبولی خود را در یکی از رشته های تجربی ضمانت کنید و خیالتان را از این بابت راحت کنید. البته باید به این موضوع مهم نیز توجه داشت که مشاوره انتخاب رشته تجربی ارائه شده به یک فرد به مراتب نمی تواند برای فرد دیگری مناسب باشد. علت این مسئله را می توان در تفاوت در علایق افراد و داوطلبان و همین طور سطح درسی و رتبه آن ها جستجو کرد. البته توجه به شرایط فردی و خانوادگی هر یک از داوطلبان هم در این میان بسیار مهم به نظر می رسد.

 

اهمیت بهره گیری از مشاوره

📢 اطلاعیه 📢

قبل از اقدام برای انتخاب رشته در گروه علوم تجربی از لیست رشته های ارائه شده در این گروه آزمایشی و همین طور دانشگاه های پذیرنده از طریق مشاوری آگاه مطلع شوید.

 

بهترین و دقیق ترین مشاوره انتخاب رشته تجربی 

شاید این پرسش مهم در ذهن شما دوست عزیز نیز مطرح شده باشد که یک مشاوره انتخاب رشته تجربی چه ویژگی هایی دارد و بهترین مشاوره انتخاب رشته چیست؟

👈🏾 در جواب به این پرسش مهم باید خدمتتان عرض کنیم که بهترین مشاوره انتخاب رشته تجربی مشاوره ای است که هر آن چه را که برای داشتن انتخاب رشته ای بی عیب و نقص در گروه تجربی نیاز دارید را در اختیارتان قرار دهد.

👈🏾علاوه بر این، بهترین مشاوره انتخاب رشته تجربی باید شما را به شناخت خوبی از دانشگاه های پذیرنده در رشته های دانشگاهی این گروه آزمایشی برساند. اینجاست که می توانید اهمیت استفاده از مشاوره انتخاب رشته تجربی را با پوست و گوشت خود حس کنید و خود را ملزم به استفاده از آن نمایید.

👈🏾تیم مشاوره انتخاب رشته تجربی آکادمی ایران تحصیل با داشتن تجربه ای و اطلاعاتی بالا در زمینه انتخاب رشته برای داوطلبان می تواند کمک مؤثر و بزرگی به شما دوستان عزیز باشند و بهترین راهنما انتخاب رشته تجربی را خدمتتان ارائه کنند.

به وسیله مشاوره انتخاب رشته تجربی ایران تحصیل، ما می توانیم تمامی نکات انتخاب رشته را به شما آموزش داده و قبولی شما عزیزان را بصورت 100% تضمین کنیم. برای ورود به سامانه، روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

 

مشاوره انتخاب رشته ایران تحصیل

خصوصیات و ویژگی های بهترین انتخاب رشته چیست؟

آیا شما دوست عزیز اطلاعی از ویژگی های بهترین راهنما انتخاب رشته تجربی دارید؟ به نظر شما یک انتخاب رشته چه خصوصیاتی می توانید داشته باشد که بتوان عنوان بهترین را به آن داد. در واقع، باید عرض کنیم که بهترین انتخاب رشته در گروه آزمایشی تجربی انتخاب رشته ای است که الزاماً به تمامی اصول ذکر شده در زیر توجه داشته باشد. این گونه است که می توان آن را بهترین نامید.

👈🏾در این انتخاب رشته باید علاقه فرد داوطلب در نظر گرفته شود و مشاور بداند که وی تمایل به ادامه تحصیل در کدام رشته، شهر و دانشگاه را دارد.

👈🏾الزاماً انتخاب رشته گروه تجربی را باید در محیطی عاری از هر گونه احساسات و به دور از اظهار نظر دیگران انجام بگیرد.

👈🏾اطلاع فرد داوطلب از تمامی محتویات و مندرجات دفترچه راهنمای انتخاب رشته در گروه تجربی و اطلاع وی از رشته ها و دانشگاه های پذیرنده این قبیل از رشته های دانشگاهی الزامی به نظر می رسد. البته این اطلاعات را یک مشاوره انتخاب رشته تجربی خبره باید در اختیار وی قرار دهد.

👈🏾 اطلاع هر فرد داوطلب از بازار کار رشته مورد علاقه اش در رشته تجربی و همین طور میزان درآمدی که با فعالیت در آن می تواند کسب کند نیز از ضروریات است.

چگونگی دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

🔗 برای اطلاع از زمان، نحوه و شرایط انتخاب رشته تجربی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

راهنمای انتخاب رشته در گروه علوم تجربی

در این قسمت از مقاله قصد داریم راهنمای انتخاب رشته در گروه تجربی را خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه ارائه دهیم.

👈🏾اولین مورد مهم این که الزاماً‌ قبل از هر اقدامی برای راهنما انتخاب رشته تجربی از کارنامه های داوطلبان را در طول سال های قبل برگزاری آزمون تجربی به خصوص سال 1401مورد تحلیل و بررسی قرار دهید و ببینید که آن ها با درصدها و رتبه های کسب شده در کدام دانشگاه ها و رشته های تحصیلی پذیرفته شده اند. کسب اطلاعاتی در این رابطه می تواند کمک بزرگی به شما دوستان عزیز در زمان انتخاب رشته در گروه تجربی باشد.

👈🏾الزاماً تمامی درصدها و رتبه های داوطلبان را در کلیه دروس عمومی و اختصاصی مورد بررسی قرار دهید تا بدین ترتیب تصمیم به مراتب بهتری در رابطه با انتخاب رشته در این گروه آزمایشی بگیرید.

👈🏾موضوع بسیار مهم دیگر این که بحث چیدمان رشته های تحصیلی را نادیده نگیرید و به آن توجه لازم را مبذول دارید. در واقع، این گونه نیست که رشته ها را به هر طریقی که خواستید در فرم انتخاب رشته درج کنید، بلکه باید اصولی را در زمان چینش رشته ها رعایت کنید.

 

راهنما انتخاب رشته تجربی

 

🔗 برای اطلاع از مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری  کلیک کنید.

 

13 گام مهم برای موفقیت در انتخاب رشته تجربی

در این قسمت از متن حاضر با ارائه 13 گام مهم برای موفقیت و راهنما انتخاب رشته تجربی همراه شما عزیزان هستیم. استفاده از این 13 گام مهم برای موفقیت در  رشته تجربی می تواند کمک ارزنده و بزرگی به شما دوستان کنکوری باشد.مشاوره انتخاب رشته تجربی در کنار این 13 گام باعث قبولی شما در کنکور می شود.

در نتیجه، اطمینان داشته باشید که با استفاده از این 13 گام مهم برای موفقیت و مشاوره انتخاب رشته تجربی می توانید آینده خود را از این رو به آن رو کنید و انتخاب رشته ای اصولی و درست داشته باشید. 

داوطلبان می توانند با استفاده از سامانه تخصصی مشاوره انتخاب رشته تجربی  آکادمی ایران تحصیل، با بهترین مشاوران ارتباط برقرار کرده و بهترین انتخاب رشته را داشته باشند.کافیست روی لینک رزرو آنلاین کلیک کنید.

 

رزور مشاوره تجربی

اولین گام- از شناخت رشته های دانشگاهی در گروه تجربی غفلت نکنید

شاید باور نکنید اما کسب اطلاعاتی دقیق و به روز در رابطه با انواع رشته های گروه تجربی آن قدر مهم است که در صورت بی توجهی به آن می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد.

افراد و داوطلبان زیادی در طول سال های قبل با بی توجهی به این موضوع آینده خود را نابود کردند و بعد از ورود به انواع رشته ها تازه متوجه علاقه نداشتن به آن ها شدند. افرادی که به مراتب انتخاب رشته خوبی را در گروه تجربی تجربه کرده اند و دیگر فرصت جبرانی برای آن ها وجود ندارد. از این رو، هرگز از شناخت رشته های دانشگاهی غافل نشوید و با تمامی موارد مرتبط با این رشته ها ازجمله دروس مورد مطالعه در طول دوران تحصیل، بازار کار و مواردی از این دست اطلاعاتی را بدست آورید.

 

گام دوم- برای اطلاع از علایق خود از انواع تست های شخصیتی استفاده کنید

باید عرض کنیم که تست های شخصیتی متفاوتی برای شناخت علایق فرد داوطلب ورود به دانشگاه در نظر گرفته شده است که می توانید از آن ها استفاده کنید. تست هایی همچون تست هالند که با داشتن سؤالاتی متفاوت می توانند شما را به شناخت خوبی از علایقتان برسانند.

اگر اطلاعات خاصی در رابطه با این تست و سایر تست های مشابه ندارید می توانید از کمک مشاوره انتخاب رشته تجربی، آگاه و با تجربه در این زمینه استفاده کنید تا بدین ترتیب بهترین اطلاعات را در این رابطه در اختیارتان قرار دهند.

 

🔗 برای اطلاع از رتبه مورد نیاز برای قبولی در رشته داروسازی بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

 

گام سوم- در صورت تمایل به انتخاب رشته هایی در دانشگاه روزانه توجه لازم را به خرج دهید

اگر مابل به ادامه تحصیل و انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه هستید الزاماً توجه و دقت لازم را در زمان انتخاب رشته به خرج دهید. شاید بپرسید که این همه حساسیت و دقت برای انتخاب رشته در دوره روزانه چیست؟

در پاسخ باید خدمت شما عرض کنیم که اگر شما در دوره روزانه در یکی از دانشگاه های پذیرنده رشته مورد نظر خودتان پذیرفته شوید اما بنا به هر دلیلی مؤفق به شروع تحصیل در این دانشگاه ها نشوید و حتی انصراف دهید اینجاست که باید بگوییم که تا یک سال آینده نمی توانید در کنکور دانشگاه ها شرکت کنید.

 

گام چهارم- الزاماً به فاصله شهر محل تحصیلی و شهر محل زندگی تان توجه داشته باشید

در زمان انتخاب رشته به فاصله شهری که برای تحصیل انتخاب کرده اید با شهر محل اقامت بی توجه نباشید. چون امکان دارد دوری از خانواده به خصوص در اولین روزهای سال تحصیلی برای شما دوستان عزیز سخت باشد.

اگر فاصله بین دو شهر کم باشد شما راحت می توانید برای سر زدن به خانواده اقدام کنید. این گونه تا حدی زیادی از میزان دلتنگی شما کاسته می شود.

 

گام پنجم- به وضعیت مالی خود با توجه به شهریه پرداختی برای هر دانشگاه ها توجه کنید

شاید تا چند سال قبل خانواده ها مشکل چندانی از بابت پرداخت شهریه ورودی دانشگاه نداشتند و آن قدرها شهریه بالا نبود. اما در حاضر این گونه نیست و روز به روز شاهد بالاتر رفتن مبلغ شهریه پرداختی برای ادامه تحصیل در دانشگاه ها ار جمله دانشگاه پیام و یا آزاد هستیم.

هر چند شهریه مراکز پردیس خودگردان به مراتب بیشتر از دانشگاه های دیگری از جمله دانشگاه آزاد است. قبل از هر گونه اقدامی برای تحصیل در این دانشگاه ها از استطاعت مالی خود برای پرداخت شهریه اطمینان حاصل کنید.

 

گام های مهم برای موفقیت رشته تجربی

گام ششم- در مورد کیفیت آموزش و همین طور اوضاع خوابگاه های دانشجویی اطلاعاتی را کسب کنید

اطلاع از امکانات در نظر گرفته شده برای هر دانشگاه و همین طور خوابگاه های اختصاص داده شده به هر یک از دانشجویان نیز در زمان انتخاب رشته بسیار مهم به نظر می رسد. در هر صورت تحصیل در دانشگاهی با امکانات بالا و همین طور در بهتر تمیزترین و بهترین خوابگاه های دانشگاهی حق مسلم تمامی داوطلبان ورود به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است.

از این رو قبل از این که برای پر کردن و فرم انتخاب رشته کنکور تجربی اقدامی کنید اطلاعاتی را در رابطه با امکانات دانشگاه ها و البته خوابگاه های دانشجویی بدست آورید تا بعداً دچار مشکل نشوید و نتیجه آن انصراف از دانشگاه و رشته تحصیلی مورد علاقه نباشد.

 

گام هفتم- از توجه به رتبه بندی دانشگاه ها غافل نشوید

موضوع مهم دیگری که باید در زمان انتخاب رشته  به آن توجه لازم را داشته باشید، اطلاع از رتبه بندی دانشگاه هاست. در این ارتباط استفاده از راهنمای انتخاب رشته ایران تحصیل را فراموش نکنید. رتبه بندی دانشگاه ها بعد از تنظیم به وسیله وزارت علوم در سایت این وزارتخانه منتشر می شود.

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با رتبه بندی دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، شبانه و غیره در ایران هستید می توانید از کمک مشاوران خبره در این رابطه کمک بگیرید.

دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

🔗 برای کسب اطلاع از چگونگی انتخاب رشته موفق بر روی کلیک کنید.

 

گام هشتم- سطح بالاترین و بهترین دانشگاه ها را بشناسید

هشتمین موردی که باید در زمان انتخاب رشته در گروه تجربی به آن توجه لازم را مبذول دارید بحث شناخت بهترین دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی است. به فرض مثال اگر قصد ورود به رشته پزشکی را دارید باید بدانید که کدام دانشگاه از جمله دانشگاه تهران و یا شهید بهشتی از بقیه برتر هستند.توصیه ما به شما این است که برای این امر از مشاوره انتخاب رشته تجربی استفاده نمایید.

 

گام نهم- ظرفیت پذیرش دانشگاه ها را بدانید

اطلاع از این که هر ساله در هر رشته و هر کدام از دانشگاه ها چند نفر دانشجو پذیرفته می شوند، از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع شما باید بدانید که ظرفیت دانشگاه ها چقدر است تا بدین ترتیب تصمیم بهتری در زمان انتخاب رشته در گروه علوم تجربی بگیرید و مؤفق تر عمل کنید. البته این موضوع و داشتن این اطلاعات جای نگرانی ندارد و به کمک مشاوره و راهنما انتخاب رشته تجربی ایران تحصیل میتوانید به راحتی این اطلاعات را داشته باشید.

 

گام دهم- تحقیق در رابطه با آب و هوای شهر محل تحصیل را فراموش نکنید

دوستان عزیز همواره به این موضوع مهم توجه داشته باشید که اطلاع از وضعیت آب و هوایی شهری که قرار است در آن تحصیل کنید از اهمیت بالایی برخوردار است. به فرض اگر آن شهر از آب و هوایی بسیار سرد و یا بسیار گرمی برخوردار باشد زندگی در آن بسیار سخت است.

نحوه دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی

گام یازدهم- از دروس مورد مطالعه در هر ترم تحصیلی رشته مورد نظر خود مطلع شوید

قبل از اقدام به انتخاب رشته های تحصیلی مختلف از لیست دروسی که باید در طول دوران تحصیل آن ها را بخوانید مطلع شوید. البته اطلاع از این که هر یک از این دروس در چند واحد درسی ارائه می شوند نیز خالی از لطف نیست. بسیاری از داوطلبان ترجیح می دهند در رشته ای مشغول به تحصیل شوند که احساس می کنند راحت تر می توانند دروس هر ترم آن رشته را پاس کنند. بنابراین ضروری است قبل از هر چیز به این نکات توجه کنید. 

 

گام دوازدهم – به موقعیت شغلی و بازار کار رشته ها توجه کنید

آینده شغلی و بازار کار رشته ها از آن دسته مواردی است که قبل از هر تصمیمی جهت انتخاب رشته باید آن را مد نظر قرار داد، چرا که برخی از رشته وجود دارند که بازار شغلی مناسبی نداشته و افراد پس از فارغ التحصیلی ممکن است با مشکلات فراوانی مواجه شوند. از این رو توصیه می کنیم پس از انتخاب رشته مورد علاقه خود، حتما بازار کار آن را نیز بررسی نمایید. زیرا شما باید چندین سال در آن رشته درس بخوانید، پس رشته ای را انتخاب کنید که بتوانید پس از فارغ التحصیلی در آن مشغول به فعالیت شوید.

 

گام سیزدهم – به شرایط پذیرش در رشته های تحصیلی توجه کنید

دوستان عزیز دقت داشته باشید که تحصیل در برخی از رشته های دانشگاهی تجربی با شرایط خاصی برای هر فرد داوطلب همراه است. شرایطی که می توانید آن ها را در دفترچه انتخاب رشته پیدا کنید. در نتیجه از توجه به این موضوع مهم نیز در زمان انتخاب رشته غافل نشوید. برای راهنمایی و کمک می توانید از مشاوره انتخاب رشته تجربی ایران تحصیل کمک بگیرید.

 

تلفن رزور مشاوره

جدیدترین اخبار پیرامون کنکور رشته تجربی

🔍 تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری تجربی ۱۴۰۲

ضرایب سوابق تحصیلی در گروه های آزمایشی، متغیر خواهد بود و داوطلبان باید توجه کنند، سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام ۳- ۳- ۶ در گروه های آزمایشی علوم انسانی، علوم تجربی و ریاضی- فیزیک به میزان ۴۰ درصد قطعی در آزمون سراسری ۱۴۰۲ است. 

بر این اساس، ارزیابی میزان توانایی، دانش  و پیشرفت تحصیلی دوطلبان از طریق « نمره ­کل سابقه تحصیلی» و« نمره ­کل آزمون اختصاصی» صورت می­ گیرد. آزمون اختصاصی، آزمون سراسری از میان دروس تخصصی رشته­ های تحصیلی در سه سال آخر دوره دوم متوسطه در هر یک از گروه ­های آزمایشی است که براساس کتاب­ های درسی وزارت آموزش و پرورش، توسط سازمان برگزار می ­شود.

🔍 جزییات تغییرات کنکور ۱۴۰۲

در تیر ماه سال ۱۴۰۱ پس از ابلاغ مصوبه کنکوری شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط رئیس جمهور، جدیدترین تغییرات برای کنکور ۱۴۰۲ کلید خورد. چهار تغییر مهم در کنکور ۱۴۰۲ «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیر گروه ها» و «برگزاری دو بار در سال» است که امسال برای اولین بار اجرا می‌ شود.

تغییرات در کنکور سراسری،  موافقان و مخالفانی داشته است و کنکور ۱۴۰۲ نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. در حالی که بعضی از گروه‌ های دانش آموزی و صاحب نظران حوزه آموزش معتقد بودند که هنوز امکان تهیه کامل سوابق تحصیلی برای تمامی داوطلبان کنکور وجود ندارد، شورای عالی انقلاب فرهنگی «ماده واحده «تکمیل و اصلاح موادی از سیاست‌ ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش متقاضیان ورود به آموزش عالی (پس از پایان متوسطه) مصوب ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۰» را ابلاغ نمود. 

 

📢 اطلاعیه 📢

انتخاب رشته دانشگاه های سراسری از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور و فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد به شکل مجزا از طریق سایت رسمی این دانشگاه صورت می گیرد.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی نحوه دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی و معرفی 13 گام مهم در فرایند انتخاب رشته تجربی پرداختیم. آن دسته از داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت می کنند و طبق کارنامه اولیه خود مجاز به انتخاب رشته محل های دوره روزانه و غیر روزانه شوند، می توانند پس از مطالعه مقاله و مشاوره انتخاب رشته تجربی، نسبت به انتخاب 150 کد رشته به کمک 13 گام مهم برای موفقیت و راهنما انتخاب رشته تجربی اقدام نمایند.

از آنجا که پروسه انتخاب رشته از اهمیت بسیاری برخوردار است، هر گونه اشتباه در انتخاب کد رشته و عدم توجه به ظرفیت پذیرش رشته ها در دوره روزانه و شبانه باعث از دست رفتن شانس پذیرش و در نتیجه عدم قبولی در دانشگاه مورد نظر خواهد شد. بنابراین اگر می خواهید انتخاب رشته موفقی داشته باشید، توصیه می کنیم قبل از هر چیز از مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی کارشناسان کارآزموده آکادمی ایران تحصیل بهره بگیرید. کارشناسان ما با داشتن سال ها تجربه در امر مشاوره، آماده ارائه راهنمایی و خدمت رسانی به شما عزیزان در تمام روزهای هفته می باشند. 

 

📎 جهت دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید. 

 

 

انتخاب رشته تجربی 1402 {13 گام تکنیک الماس پزشکی}

آخرین مطالب سایت