نیم پست
تماس با ما

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند :

شاید برای شما هم این مسئله پیش آمده که به کسی پیام یا ایمیل بدهید، اما آن شخص پیام شما را جواب ندهد. در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که دلیل این رفتار آن شخص چه چیزی هست، دلایل روانشناسی جواب ندادن پیام را پیدا کنید. سپس بیندیشید که چگونه به این موضوع واکنش نشان دهید. در این مطلب دلایل جواب ندادن پیام را برای شما عزیزان آماده کرده ایم، با ما همراه باشید.

چه عللی باعث می شود، فرد به پیام یا ایمیل پاسخ ندهد؟!

شاید مهمترین بخش تعریف کننده ی مکالمه، انتظار گرفتن پاسخ باشد. بدون پاسخ، مکالمه، مکالمه نیست و در واقع یک مونولوگ است. در دهه های اخیر، ارتباطات نوشتاری سرعت مکالمات معمولی را به سخره گرفته اند. گویا درک مشترکی پدید آمده و کسی انتظار دارد پیام هایش به سرعت پاسخ داده شوند و همه می دانند که هیچ کس نیز مجبور نیست به پیام هایی که می بیند، پاسخ دهد.

حتما می دانید که به لحاظ منطقی، دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود یک شخص به پیام یا یک ایمیل پاسخ ندهد؛ مشغول انجام کارش است، هنوز پیام را ندیده است یا شاید به این فکر می کند که چه پاسخی بدهد. البته در جامعه ای که همگی همواره سر در تلفن همراه خود دارند احتمال این دلایل بسیار کم است.

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

دلیل جواب ندادن پیام

انکار پاسخ : جالب است بدانید با اینکه افراد از اضطراب نادیده گرفته شدن باخبرند، از نادیده گرفتن پیام های دیگران دست نمی کشند.

اجتناب از نوشتن پیامی خشمگینانه : گاهی جواب ندادن یعنی پیام های دریافتی آزار دهنده اند یا تنها اینکه نمی خواهیم به ارتباطی ناخواسته ادامه دهیم. شاید نادیده گرفتن و تظاهر به در دسترس نبودن بهتر از صرف زمان برای نوشتن پیامی خشمگینانه است.

کنترل کمیت ارتباطات : گاهی هم افراد تنها سعی در کنترل کمیت ارتباطات نوشتاری خود دارند. به هر حال پاسخ دادن به ایمیل ها و پیام های دریافتی زمان زیادی لازم دارد. می توان گوشی را نادیده گرفت و کارهای بیشتری انجام داد.

با تمام این اوصاف، مردم ارتباط نوشتاری را ترجیح می دهند. افراد زمان بیشتری را نسبت به ارتباط تلفنی صرف ارتباط پیامی می کنند. دلیل آن چیست؟ شاید ناتوانی از ارتباط رادررا، توانایی ارتباط همزمان با چند نفر، دوری از مشاجره یا توانایی به تأخیر انداختن یا انکار پاسخی که باید داده شود.

بیشتر بخوانید : دلایل خیانت مردان که باید بدانید

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

سین کردن پیام و جواب ندادن

وقتی پاسخ پیام شما را نمی دهد چه واکنشی نشان بدهید ؟

کارهایی که باید در این شرایط انجام دهید :

گام اول : نترسید و فکر نکنید علاقه او نسبت به شما کم شده است :

نمی توانم بگم چندین بار دیده ام که یک خانم به دلیل دریافت نکردن پاسخ پیامش تصور کرده که آن مرد دیگر علاقه ای به او ندارد . دلایل بسیار زیاد دیگری وجود دارد که یک مرد به شما جواب نمی دهد .ممکن است یک اتفاق کاری غیر منتظره براش پیش امده باشد ،ممکن است با خواهرش یا خانواده اش در حال صحبت باشد یا باتری گوشی اش تمام شده باشد یا هزاران امکان دیگر .

گام دوم : اقدامی انجام ندهید :

حتی اگر در ذهن خودتان ترسیدید و نگران هستید کار بیشتری انجام ندید و گوشیتان را کنار بذارید . خیلی وسوسه برانگیز هست که یک پیام دیگری بفرستید اما به شدت به شما توصیه میکنم که در برابرش مقاومت کنید و پیام دیگری نفرستید . پیش دوستانتان برید یا راه دیگر ای برای سرگرم شدنتان پیدا کنید .

نمی خواهید که وقتی گوشی اش را چک کرد با چنین پیام هایی مواجه بشود : چرا جوابم را نمیدی ؟ دیگر دلت نمی خواد باهام حرف بزنی ؟ اینها فقط منتقل کننده این پیام هستن که شما می ترسید و نگران هستید از شما دور بشود .

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

چرا جواب پیام نمیده

گام سوم : ارزش خودتان را به خاطر بیاورید :

یعنی وقتی را برای ادامه دادن به پیام های بی پاسخ نمی گذارید و آن وقت را صرف به یاد آوردن ارزش خودتان می کنید . ارزش خودتان چیزی هست که هر زمان حس می کنید به نظر او علاقه اش را به ما از دست داده است ، فراموشش می کنید. انگار که آن هدیه ای است که اگر از دست برود ما تمام تلاشمان را می کنیم تا دوباره به دستش بیاریم اما اگر بهش فکر کنیم می بینیم این در واقع پایین آوردن ارزش خودمان است . شما هم یک هدیه هستید و اگر رفتارتان به نحوی باشه که هر مردی خوش شانس بوده که شما را به دست آورده، او هم با جواب ندادن به شما احساس می کند که ممکن است شما را از دست بدهد.

گام چهارم : چند ساعت با گوشیتان کار نکنید :

به پیامی که فرستادید نگاه کنید ، اگر پیامتان به نحوی هست که نیاز به پاسخ دارد و طرف مقابل پاسخی به شما نداده است ، چند ساعت ( ۶ تا ۱۲ ساعت ) صبر کنید . اگر شما پیامی دادید و او جواب نداده است ( به دلیلی ، حتی اگر علاقه اش را از دست داده و نمی خواهد جواب بدهد ) پیام های مداوم کمکی نمی کند .

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

وقتی که پیامت خوند  و جواب نداد

گام پنجم : در این زمان کارهای خودتان را انجام دهید و خودتان را خوشحال کنید :

هرکاری که حواس شما را به زندگی جذاب خودتان معطوف می کند انجام بدهید . با دوستانتان بیران براید ، کتاب مورد علاقه تان را بخونید و .. . اگر این کارها را انجام بدهید احساس جذاب تر بودن می کنید و می توانید چند ساعت بعد دوباره گوشیتان را چک کنید و بعد از اینکه با او صحبت کردید به جای این که او متعجب بشود که چرا اینقدر تلاش کردید و پیام فرستادید ، تلاش می کند تا دلتان را به دست بیاورد و جبران کند .

چطور با کسی که پاسخ پیام ما را نمی‌دهد رفتار کنیم؟

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

برای پاسخ دادن چقدر منتظر بمانیم

پیام ندهید :

بی شک شما در پی آنید که بدانید چرا طرف مقابل جواب پیغام تان را نداد و دوست دارید که در پیغام های بعدی این موضوع را از او بپرسید اما بهتر است که از تکست دادن های بیشتر خودداری کنید. این حالت مثل زمانی ست که کسی ما را از خود رانده است و ما برای این که او را به سمت خود جذب کنیم مدام به سمت اش می رویم اما در نهایت این شیوه کارساز نیست و تنها طرف مقابل را کلافه می کند. بنابراین در این شرایط، چند قدم به عقب بازگردید و او را اندکی به حال خودش بگذارید.

اگر رابطه عاشقانه دارید چکاری انجام دهید :

بعد از اینکه به شما جواب نداد، بعد از مدتی دوباره امتحان کنید. مثلاً یک هفته بعد برای او پیام بگذارید. اگر دیدید به پیام شما پاسخ داد یعنی هنوز جای امید هست ومی‌توانید با تکنیک‌های متقاعدسازی او را به رابطه برگردانید.در این شرایط به پیغام های او خوب دقت کنید. آیا او کوتاه جواب شما را می دهد؟ آیا سرد با شما برخورد می کند؟ سعی کنید که از روی پاسخ های او علت جواب ندادنش را بیابید. ولی اگر هیچ پاسخی دریافت نکردید بدانید که دیگر امید نیست.

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

وقتی جواب پیام را نمیدهد چیکار کنیم

مشاجره نکنید :

مطمئنا شما از این که طرف مقابل تان به شما پاسخ نداده، ناراحت اید اما نباید با او بد برخورد کنید. برای او پیغام های عصبانی نفرستید. اگر واقعا می خواهید دلیل کارش را بدانید، باید در آرامش با او صحبت کنید و دلیل واقعی کارش را بپرسید. هر دو شما انسان هستید و باید بیاموزید که به یکدیگر احترام بگذارید. شما هم یکبار یا نهایتاً دوبار از او بخواهید که به شما جواب بدهد و اگر پاسخی دریافت نکردید شما هم با قطع ارتباط به زندگی خودتان ادامه دهید.

عذر خواهی کنید :

اگر به این نتیجه رسیدید که شما مقصر ناراحتی طرف مقابل تان هستید، بهتر است که هر چه سریع تر از او عذرخواهی کنید و به او نشان دهید که این رابطه برای شما چقدر ارزش دارد و حاضر به جبران آن هستید. پس از آن که علت جواب ندادن او را فهمیدید؛ تا جای ممکن از کش دادن این موضوع بپرهیزید و سعی کنید که جو را تغییر دهید.

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

چطور با کسی که جواب ما رو نمیدهد برخورد کنیم

این اتفاق را در همه جا باز گو نکنید :

مطمئنا شما از رفتار طرف مقابل تان ناراحت هستید اما این دلیل خوبی نیست که در شبکه های اجتماعی آن را فریاد بزنید. نه تنها دیگران دوست ندارند که ناراحتی شما را ببینند، بلکه شما نیز فرصت دوباره خود برای بودن با آن فرد را از دست خواهید داد. علاوه بر آن، حتی اگر شما این موضوع را فراموش کنید، دیگران آن را فراموش نخواهند کرد. بنابراین به دنبال خالی کردن ناراحتی تان به شیوه های دیگری، جز پست گذاشتن در شبکه های اجتماعی، باشید.

کلام آخر :

امیدواریم مطالب بالا برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید همیشه بطور یک طرفه عشق نورزید و تعادل در رابطه برقرار باشد. اگر طرف مقابلتان جواب پیام شما را نداد خونسرد باشید و مشغول کارهای خودتان مانند انجام کارتون ،مطالعه، تماشای فیلم، آشپزی، ورزش و… کنید، روال عادی زندگیتان را دنبال کنید. با توجه به مطالب بالا رابطه خود را باز نگری کنید.

مطالب بیشتر :

چگونه یک رابطه سالم داشته باشیم، ویژگی های رابطه سالم

چطور سریع باردار شویم | شرایط بارداری

افراد به چه دلایلی جواب پیام نمی دهند

آخرین مطالب سایت