نیم پست
تماس با ما
اعتراض به آزمون وکالت 99

برخی از داوطلبانی ممکن است نتیجه موجود در کارنامه را مغایر با عملکرد خود در آزمون بدانند. به همین دلیل این امکان برای آنان به وجود آمده است تا بتوانند اعتراض به آزمون وکالت 1401 را به ثبت برسانند. نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون وکالت در شرایطی صورت امکان پذیر است که سازمان سنجش و آموزش کشور تعیین نموده باشد و مطابق با شرایط و ضوابط این آزمون باشد. برای ثبت اعتراض خود نیازی به حضور به مرکز خاصی نخواهید داشت و می توانید به صورت آنلاین در سامانه اینترنتی اعتراض خود را به ثبت برسانید.

 

 

 

 

نحوه اعتراض به آزمون وکالت 1401

پس از اعلام نتایج آزمون ها برای ثبت اعتراض خود ابتدا لازم است به نشانی www.sanjesh.pnu.ac.ir مراجعه نمایید. پس از مراجعه به سامانه سنجش دانشگاه پیام نور، همانند تصویر زیر لازم است بر روی گزینه “اعلام نتایج آزمون” کلیک کنید. داوطلبان عزیز توجه داشته باشند که قبل از ثبت درخواست خود حتما از شرایط انجام اعتراض آگاه شوید.

 

نحوه اعتراض به آزمون وکالت 99

نحوه اعتراض به آزمون وکالت  99

 

پس از کلیک بر روی گزینه مورد نظر، با صفحه ای همانند تصویر زیر روبه رو خواهید شد. پس از ورود به صفحه زیر بر روی گزینه “اعلام نتایج آزمون” کلیک نمایید.

 

2

 

پس از اینکه با این صفحه مواجه شدید، بر روی ثبت اعتراض به آزمون وکالت کلیک نمایید. پس از کلیک بر روی گزینه مورد نظر، وارد صفحه ای برای ثبت نوع درخواست خواهید شد. در این قسمت لازم است نوع درخواست خود را مشخص نمایید. درخواست شما بر اساس دسته بندی های مختلف به شرحی که در عکس زیر خواهید دید می باشد.

 

 

پس از اینکه نوع درخواست خود را مشخص نمودید، لازم است فرم مربوطه را تکمیل نمایید. پس انجام و تکمیل فرم، بر روی دکمه ارسال درخواست کلیک کنید.

داوطلبان توجه داشته باشند که درخواست آنان به صورت مستقیم به سازمان سنجش و آموزش کشور ارسال خواهد گردید و داوطلبان به مدت 5 روز مهلت خواهند داشت تا برای ثبت اعتراض خود اقدام نمایند.

 

ظرفیت پذیرش در آزمون وکلا 1401

نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت

پذیرفته شدگان لازم است در دو نوبت به صورت اینترنتی و حضوری ثبت نام خود را به انجام برسانند.در مرحله اول ثبت نام اینترنتی به مدت حدودا یک هفته زمان خواهید داشت تا ثبت نام خود را در سامانه مورد نظر به ثبت برسانید. پذیرفته شدگان عزیز توجه داشته باشند که چنانچه در زمانی غیر از زمان تعیین شده برای انجام ثبت نام اقدام نمایید، سامانه بسته خواهد شد و امکان انجام آن وجود نخواهد داشت. توصیه ما به کلیه کارآموزان عزیز این است که ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول ننمایید زیرا ممکن است دچار مشکلی شوید و به همین دلیل نتوانید ثبت نام خود را به انجام برسانید

داوطلبانی که اعتراض به آزمون وکالت 1401 آنان مورد توافق قرار گرفته است، حال باید برای انجام ثبت نام اینترنتی اقدام نمایید. مدارک زیر باید به صورت فایل اسکن شده و به صورت فایل jpj باشد. کلیه مدارک زیر برای انجام ثبت نام ضروری می باشد و همچنین لازم به ذکر است که فایل های مورد نظر باید در حجم و اندازه مشخص بارگذاری شوند. مهلت ثبت نام اینترنتی به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد به همین دلیل نهایت دقت را برای بارگذاری مدارک موجود داشته باشید. حتما دقت داشته باشید که اصل مدارک فوق باید بارگذاری شوند.

مدارک مورد نیاز برای انجام ثبت نام حضوری

فرم ثبت نام اینترنتی باید تکمیل شود و حتما فرم مورد نظر را تکمیل نمایید. پس از تکمیل فرم مربوطه پرنیت آن را حتما به همراه داشته باشید.

 • فتوکپی برابر اصل مدراک به هنگام ثبت نام حضوری به همراه کپی آن به هنگام ثبت نام حضوری امکان پذیر است.  انجام کپی برابر اصل مدارک توسط ثبت اسناد صورت می پذیرد.
 • کپی مدارک فوق باید در برگه A4 باشند.
 • 12 قطعه عکس پرسنلی رنگی به صورت تمام رخ و با پس زمینه روشن با سایز 3*4 که مربوط به سال جاری داوطلب باشد .
  • عکس خانم ها باید با حجاب کامل باشد. همچین عکس آقایان باید با کت و شلوار باشد.
 • کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه داوطلب که یک سری می باشد الزامی خواهد بود.
 • کپی کارت ملی باید برابر اصل باشد به صورت پشت و رو و تنها یک نسخه از آن کافی خواهد بود.
 • ارائه کپی برابر اصل از دانشنامه تنها یک نسخه از آن کافی می باشد.

تذکر : آن دسته از داوطلبانی که مدرک کارشناسی آنان ناپیوسته می باشد، به هنگام ثبت نام حضوری باید مدرک کاردانی حقوق را ارائه نمایند.

 • پذیرفته شدگان پسر باید به هنگام ثبت نام حضوری کارت پایان خدمت و یا معافی دائم خود را ارائه نمایید. ارائه کارت هوشمند و یا رسیدی از آن الزامی می باشد. این کارت را باید از دفاتر خدمات پلیس +10 دریافت نمایید.
 • پرنیت کارنامه از سایت سازمان سنجش
 • داوطلبانی که دارای سهمیه ایثارگران می باشند، حتما باید مدارک خود را به کانون مربوطه ارائه نمایند. همچنین آن دسته از دوطلبانی که در جبهه حضور داشته اند، باید مدارک خود را ارائه نمایند.
 • آن دسته از داوطلبانی که مجددا در آزمون شرکت نموده اند، لازم است تصویر پروانه کارآموزی خود را ارائه نمایند.
 • ظرفیت شهرهای حوزه کانون مرکز و نحوه انتخاب شهر محل اشتغال پس از اعلام سازمان مربوطه در کانال تلگرامی به قبول شدگان اعلام می گردد.
 • برای انجام احراز هویت، حتما مدارک هویتی خود را به همراه داشته باشند.
 • در صورتی که ثبت نام اینترنتی را به موقع انجام دهید، یک پیام کوتاه برای شما ارسال خواهد شد.
 • در صورتی که برای انجام ثبت نام ، یه موقع اقدام ننمایید، به منزله انصراف تلقی خواهد شد و حق اعتراض به آزمون وکالت را نخواهید داشت.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله تلاش نمودیم تا اطلاعاتی را در رابطه با اعتراض به آزمون ارائه نماییم. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون وکالت می باشید، می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید. همچنین علاوه بر کسب اطلاعات می توانید ثبت اعتراض خود را به مشاوران آزمون وکالت ما بسپارید. مشاوران ما همه روزه، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی با شماره های مندرج در وب سایت تماس حاصل نمایید تا خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه نمایند.

 

 

مطالب مرتبط

برای قبولی در آزمون وکالت چند درصد بزنیم

شرایط شرکت در آزمون وکالت

کارت ورود به جلسه آزمون وکالت 

زمان و نحوه اعلام نتایج آزمون وکالت 

مشاوره قبولی در آزمون مشاوران حقوقی

اعتراض به آزمون وکالت 

نحوه ثبت اعتراض به نتایج آزمون وکالت

اعتراض به آزمون وکالت 1401

آخرین مطالب سایت