نیم پست
تماس با ما
استخدام نیروی دریایی ارتش

اطلاع از زمان و شرایط استخدام نیروی دریایی ارتش 1402 برای آن دسته از افرادی که مایلند به استخدام این سازمان درآیند، بسیار اهمیت دارد. سازمان ارتش جمهوری اسلامی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود با برگزاری آزمون استخدامی تصمیم به استخدام نیروهای مورد نیاز کادر خود گرفته است. افراد متقاضی می توانند در زمان اعلام شده از سوی این سازمان برای انجام فرایند ثبت نام استخدام نیروی دریایی اقدام کنند و در صورت کسب نمره حد نصاب در آزمون کتبی و مصاحبه حضوری در نیروی دریایی مشغول به کار شوند.

ارتش جمهوری اسلامی یکی از سازمان های مهم کشور است که از چهار بخش نیروی هوایی، نیروی زمینی، نیروی دریایی و پدافند غیر عامل تشکیل شده است و هر کدام از این بخش ها در صورت نیاز، نیروهای واجد شرایط را پس از برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه حضوری جذب می کنند.  آزمون های مربوط به هر بخش، حداقل سالی یکبار برگزار می شود. در همین راستا استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 در نیمسال اول انجام شد و داوطلبان می توانستند در بازه زمانی اعلام شده مراحل ثبت نام اولیه خود را انجام دهند. از آنجا که بسیاری از متقاضیان در ارتباط با زمان و شرایط ثبت نام در آزمون استخدامی درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 آشنایی ندارند، در ادامه اطلاعات جامعی در این خصوص ارائه خواهیم کرد.

 آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش 1402

👈 سازمان ارتش جمهوری اسلامی یکی از مهمترین نهادهای کشور می باشد که از چهار بخش تشکیل شده و هر کدام از بخش های نیروی زمینی، نیروی هوایی، نیروی دریایی و پدافند غیر عامل در صورت نیاز به نیروی انسانی مورد نیاز خود، آزمون استخدامی برگزار می‌کنند. واجدین شرایط می‌توانند در زمان اعلام شده از سوی سازمان برای ثبت نام در این آزمون اقدام نمایند. آزمون استخدام نیروی دریایی معمولاً دارای مراحل مختلفی است که شامل آزمون کتبی، مصاحبه حضوری و انجام معاینات پزشکی است.

👈 داوطلبان پس از انجام این مراحل می توانند جذب نیروی دریایی ارتش شوند. نکته ای که داوطلبان باید در نظر داشته باشد این است که استخدام نیروی دریایی 1402 برای افرادی امکان پذیر است که شرایط اعلام شده از سوی سازمان را داشته باشند. داوطلبان باید شرایط لازم را به طور کامل مطالعه کنند و اقدامات بعدی را انجام دهند. اما در ادامه لازم است در ارتباط با زمان استخدام نیروی دریایی ارتش 1402 و شرایط نام نویسی توضیح دهیم.  

 آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

 زمان استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی 1402

👈 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی معمولا انتشار اعلامیه، فراخوان دعوت به همکاری خود را صادر می‌ کند. آن دسته از افرادی که علاقه مند به ثبت نام استخدام ارتش هستند، می توانند پس از مطالعه شرایط برای تکمیل فرایند ثبت ‌نام اقدام کنند. زمان استخدام نیروی دریایی 1402معمولاً از سوی خود سازمان ارتش اعلام می‌شود. داوطلبان باید در بازه زمانی که از سوی سازمان اعلام می‌شود، مراحل اسم نویسی را تکمیل کنند، چرا که بعد از پایان مهلت تعیین شده، افراد امکان اسم نویسی را نخواهند داشت.

👈  افرادی که شرایط لازم برای ثبت نام را دارند، باید از زمان استخدام نیروی دریایی 1402 به طور کامل مطلع شوند و در موعد مقرر ثبت نام خود را انجام دهند. تاریخ ثبت نام استخدام نیروی دریایی ارتش در سال 1402 از تاریخ 11 اردیبهشت آغاز شد و تا 26 خرداد ماه داشت. اما تاریخ دقیق زمان استخدام نیروی دریایی ارتش 1402 تاکنون اعلام نشده است. به محض اطلاع رسانی مطالب این مقاله به روز رسانی خواهد شد.

 زمان استخدام نیروی دریایی ارتش جهموری اسلامی

📣 اطلاعیه 📣

در صورتی که قصد استخدام در نیروی دریایی ارتش 1402 را دارید، باید در زمان مقرر از سوی سازمان ارتش مراحل اسم نویسی خود را تکمیل کنید، چرا که بعد از آن مهلت مجدد اسم نویسی وجود ندارد.

 

شرایط استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی 1402

👈 همانگونه که اشاره شد برای شرکت در آزمون استخدام نیروی دریایی افراد باید شرایط ویژه ای داشته باشند. بنابراین باید به صورت کامل موارد لازم را مطالعه کنند و در صورت احراز شرایط، نسبت به تکمیل فرآیند نام نویسی خود اقدام نمایند، چرا که عدم داشتن شرایط هر مرحله باعث لغو کل فرایند ثبت نام می شود و نمی توانید مراحل ثبت نام خود را تکمیل کنید. شرایط عمومی و اختصاصی استخدام نیروی دریایی به شرح زیر می باشد:

شرایط عمومی استخدام نیروی دریایی ارتش

✔️ اعتقاد و التزام به دین مبین اسلام

✔️ داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران (ایرانی الاصل بودن و عدم داشتن سابقه تابعیت بیگانه)

✔️ داوطلب استخدام نیروی دریایی باید به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایمان داشته و آماده فداکاری برای تحقق اهداف آن باشد.

✔️ داشتن اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقة فقیه.

✔️ نداشتن محکومیت موثر کیفری (عدم سوء پیشینه موثر و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران)

✔️ عدم عضویت یا وابستگی و هواداری از احزاب، گروه ها و ارگان های سیاسی.

✔️ نداشتن معروفیت به فساد اخلاقی براساس ضوابط گزینش.

✔️ افرادی که به عنوان عضو در ارتش جمهوری اسلامی می ‌پیوندند، باید جهت رزمنده شدن وارد این ارگان شوند و برای ماموریت در هر منطقه، پایگاه یا حوزه ماموریت نداجا آماده باشند.

✔️ شاخصه‌ های انقلابی بودن و تدین جزو شرایط اصلی بوده و در همه مراحل استخدام نیروی دریایی ارتش ۱۴۰۲ مورد توجه قرار خواهد گرفت.

✔️ استخدام افراد بر اساس مرتفع نمودن مشکلات اقتصادی آنان نیست و استخدام بر پایه نیاز سازمان می‌باشد.

✔️ در استخدام افراد به وجود انگیزه خدمتی، روحیه ایثارگری و فداکاری توجه خواهد شد.

✔️ ارائه تعهد محضری برای پرداخت ۲ برابر هزینه‌ های دوره آموزشی در صورت استعفا و یا اخراج براساس قوانین و مقررات ارتش جمهوری اسلامی ایران.

✔️ داشتن حداقل سن ۱۷ سال تمام و حداکثر ۲۳ سال برای متقاضیان استخدام نیروی دریایی ۱۴۰۲ (بدون احتساب خدمت سربازی) الزامی خواهد بود.

تبصره: فرزندان شاهد، افراد جانباز از کار افتاده کلی، آزادگان از کار افتاده کلی از داشتن شرط سن و معدل معاف خواهند بود.

✔️ برخورداری از سلامت جسم و روان (براساس آیین ‌نامه معاینات پزشکی استخدام نیروهای مسلح)

تبصره: حداقل قد برای تمام داوطلبان ۱۶۵ سانتی‌ متر و دید چشم حداقل ۸.۰ است.

 

شرایط اختصاصی استخدام نیروی دریایی ارتش

✔️ ارائه تعهد محضری براساس ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.

✔️ داشتن مدرك تحصیلی دیپلم متوسطه در یکی از رشته ‌های زیر جهت استخدام نیروی دریایی 1402 لازم است:

رشته‌ های نظری (علوم انسانی، ریاضی – فیزیک، علوم تجربی، علوم و معارف اسلامی)، فنی ‌حرفه‌ای و دریانوردی، رشته های مهارتی کاردانش به غیر از رشته های شاخه کشاورزی و زیر مجموعه آن با حداقل معدل كل 13

✔️ قبولی در آزمون‌ های علمی، مقاومت جسمانی، معاینات پزشکی و صلاحیت ‌های گزینشی.

✔️ عدم داشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به سایر ارگان های دولتی و خصوصی.

✔️ دانشجویان در حال تحصیل در سایر دانشگاه ‌ها، در صورت احراز شرایط و ضوابط مورد نظر می‌توانند برای اسم نویسی استخدام نیروی دریایی اقدام کنند.

تبصره: از افراد پذیرفته شده که دانشجوی دانشگاه ‌های دیگر هستند، با ارائه برگه انصراف از تحصیل ثبت ‌نام نهایی به عمل خواهد آمد.

✔️ افرادی که معافیت پزشکی دارند، نمی توانند در این سازمان استخدام شوند.

✔️ استخدام مشمولان وظیفة عمومی، مستلزم ارائه مدرکی برای رسیدگی به وضع مشمولیت آنان از اداره وظیفه عمومی خواهد بود.

شرایط استخدام نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی

 سامانه ثبت نام استخدام نیروی دریایی ارتش

👈 پس از اعلام سازمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با زمان نام نویسی افراد می‌ توانند برای ثبت نام استخدام نیروی دریایی اقدام نمایند. معمولا در همه ارگان ها برای تسهیل فرایند ثبت نام، سامانه ای برای اسم نویسی اینترنتی داوطلبان راه اندازی شده است.

👈 اما برای استخدام در سازمان ارتش جمهوری اسلامی شما باید تمام مراحل ثبت نام را به صورت حضوری انجام دهید. تنها برای اطلاع از فراخوان جذب نیرو و اطلاع از مکان های تعیین شده از سوی سازمان برای ثبت نام حضوری می توانید به نشانی اینترنتی aja.ir مراجعه نمایید. در ادامه به چگونگی ثبت نام برای آزمون استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 اشاره خواهیم کرد.

 

🔗 برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

 چگونگی ثبت نام استخدام نیروی دریایی ارتش 1402

👈 همانگونه که اشاره شد سازمان نیروی دریایی ارتش بر خلاف سازمان‌ های دیگر که سامانه آنلاینی برای تکمیل فرایند اسم نویسی جهت شرکت در آزمون استخدامی را اعلام می کنند، در این ارگان افراد باید به صورت حضوری برای اسم نویسی اقدام کنند و داوطلبان می توانند برای اطلاع از آزمون هایی که در حال برگزاری است به آدرس اینترنتی aja.ir مراجعه نمایند و پس از کسب اطلاعات لازم برای ثبت نام حضوری اقدام کنند.

👈 در رابطه با فرآیند نام نویسی در آزمون استخدامی درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 باید گفت که افراد باید با داشتن مدارک لازم به مراکز تعیین شده از سوی این سازمان به صورت حضوری مراجعه کنند. شاید یکی از دلایل اسم نویسی به صورت حضوری در این سازمان، مسائل امنیتی و بررسی شرایط اولیه و مدارک داوطلبان باشد.

👈 امکان اسم نویسی برای ثبت نام داوطلبان به این صورت است که هر فرد باید با همراه داشتن مدارک لازم به مکان هایی که از سوی این سازمان برای هر استان تعیین شده است، مراجعه نمایند. برای اسم نویسی در آزمون استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 محل های مشخصی در استان‌ های مختلف کشور در نظر گرفته شده که داوطلبان باید به این مراکز مراجعه کنند. در ادامه مکان های اعلام شده جهت اسم نویسی آزمون استخدامی درجه داری نیروی دریایی 1402 در استان های مختلف در جدول زیر ارائه شده است که شما می توانید مانند فرایند پیدا کردن محل برگزاری آزمون دانشگاه های افسری ارتش، پس از بررسی استان مورد نظر خود به نشانی اعلام شده برای تکمیل فرایند ثبت نام آزمون استخدامی نیروی دریایی به مراکز اعلام شده مراجعه نمایید.

 

 فرایند گزینش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی

 فرایند گزینش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی

👈 علاقه مندان شرکت در آزمون استخدام نیروی دریایی می توانند به آدرس مرکز ثبت نام استان خود مراجعه کنند و پس از ارائه مدارک لازم و بررسی شرایط، در آزمون استخدامی شرکت نمایند. اما بسیاری این سوال را دارند که مراحل گزینش نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به چه شکل است؟ در ارتباط با فرایند گزینش نیروی دریایی تا الان از سوی سازمان اطلاعاتی ارائه نشده است، اما بر اساس روال سال های گذشته می توان فرایند گزینش نیروی استخدام نیروی دریایی ارتش را به شکل زیر شرح داد:

 حضور در آزمون کتبی

👈 اولین مرحله برای استخدام نیروی دریایی جمهوری اسلامی، شرکت در آزمون کتبی می باشد. داوطلبان با مراجعه حضوری به دفاتر تعیین شده باید برای ثبت نام در آزمون استخدامی درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402  اقدام و سپس در آزمون کتبی شرکت کنند. محل برگزاری و زمان آزمون نیز به داوطلبان اطلاع داده می شود.  همچنین راه های اطلاع رسانی برای آگاهی داوطلبان از منابع آزمون در اختیار آنها قرار خواهد گرفت. شرکت کنندگان پس از کسب اطلاعات در مورد زمان آزمون، باید به حوزه محل برگزاری مراجعه نمایند و در آزمون شرکت کنند.

 شرکت در مصاحبه حضوری

👈 پس از اینکه نتایج آزمون کتبی اعلام شد و تکلیف قبولی یا عدم قبولی شرکت کنندگان تعیین شد، افرادی که نمره لازم در آزمون کتبی را برای به دست آورده و مرحله اول استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 را با موفقیت گذرانده باشند، می‌توانند به مرحله مصاحبه حضوری راه پیدا کنند. زمان برگزاری مصاحبه حضوری پس از پایان آزمون کتبی اعلام خواهد شد. این افراد باید در زمان مقرر به مکان برگزاری مصاحبه مراجعه نموده و در مصاحبه حضوری شرکت کنند. در این مرحله چند مصاحبه مختلف از جمله مصاحبه عقیدتی – سیاسی برگزار می شود که شرکت در همه آنها برای داوطلبان الزامی می باشد.

انجام معاینات پزشکی

👈  پس از حضور در مصاحبه استخدام نیروی دریایی ارتش، داوطلبان باید مورد معاینه پزشکی قرار بگیرند. آزمایش‌های پزشکی شامل بررسی کامل جسمی و روانی افراد می باشد. افرادی که مراحل قبل را به خوبی پشت سر گذاشته اند، از نظر روحی و روانی نباید مشکلی داشته باشند. سلامت گوش، چشم و استخوان و مفاصل نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. این مرحله شامل چند تست  می شود که داوطلبان باید همه آنها را با موفقیت پشت سر بگذارند.

👈 پس از اینکه افراد به خوبی از این مرحله عبور کنند، می توانند به استخدام سازمان نیروی دریایی ارتش درآیند. اما در ادامه به بررسی حقوق و مزایای استخدام نیروی دریایی جمهوری اسلامی بپردازیم تا دید کاملی نسبت به حقوق و مزایایی که در این سازمان خواهید داشت، به دست آورید.

 

🔗 برای اطلاع از نحوه ویرایش اطلاعات ثبت نام دانشگاه افسری ارتش بر روی لینک کلیک نمایید.

 

مزایای استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش

👈 افرادی که در آزمون استخدام درجه داری نیروی دریایی سازمان ارتش 1402 شرکت کنند و همه مراحل مصاحبه حضوری و آزمایش‌ های پزشکی را با موفقیت پشت سر بگذارند، در نهایت به استخدام این سازمان در می آیند. اما این افراد پس از استخدام از حقوق و مزایای ویژه برخوردار خواهند شد. افرادی که داوطلب شرکت در آزمون استخدام نیروی دریایی هستند، می‌خواهند بدانند که چه مزایا و حقوقی در آینده خواهند داشت. مهم‌ترین مزایایی که به عنوان یک امتیاز برای داوطلبان محسوب می‌شود شامل موارد زیر می باشد:

✔️ دوره آموزش متقاضیان استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402  به صورت شبانه ‌روزی و در آموزشگاه خواهد بود مخارج داوطلبان از جمله وسایل كمك آموزشی، پوشاك، خوراک، بهداشت و درمان بر عهده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی خواهد بود و ماهانه مبلغی به ‌عنوان كمك هزینه تحصیلی به این افراد پرداخت می شود.

✔️ متقاضیان استخدام نیروی دریایی، بعد از پایان دوره آموزش براساس مقررات ارتش جمهوری اسلامی، ترفیع می ‌گیرند و از مزایای شغلی مربوط برخوردار خواهند شد.

✔️ دانش آموختگان از تسهیلات ارائه شده از سوی سازمان، کارت اعتباری حکمت و دیگر امکانات رفاهی براساس مقررات و ضوابط موجود برخوردار می شوند.

✔️ در صورت ازدواج متقاضیان استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 پس از پایان دوره آموزش اولیه، همسر و فرزندان این افراد به ‌عنوان افراد تحت تكفل شناخته می شوند و از تسهیلات بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر براساس ضوابط برخوردار خواهند بود.

 

جدیدترین اخبار پیرامون استخدام نیروی دریایی ارتش

📌 استخدام نیروی دریایی راهبردی ارتش در تهران

نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی به برای تامین بخشی از نیروی انسانی خود در امور خدماتی (مهمانداری، نظافت اماکن و فضای سبز) برای استخدام در تهران به شکل قراردادی با توجه به شرایط اعلام شده در ماده ۳۷ قانون آجا نیرو می پذیرد.

📌 استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش از طریق دانشگاه افسری

برای استخدام در هرکدام از بخش های نیروی زمینی، هوایی، دریایی و پدافند غیر عامل، افراد می توانند از طریق سایت آجا برای ثبت نام خود اقدام کنند. به این صورت که فرد متقاضی با داشتن شرایط لازم از طریق سایت گزینش ارتش جمهوری اسلامی آجا به نشانی  gozinesh.aja.ir می توانند مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

جدیدترین اخبار پیرامون استخدام نیروی دریایی ارتش

📣 اطلاعیه 📣

سازمان ارتش جمهوری اسلامی برای افرادی که به استخدام این نهاد دولتی درآیند، حقوق و مزایایی درنظر گرفته که افراد می توانند از این امکانات بهره ببرند.

 

 خلاصه مطالب

در این مقاله به بررسی استخدام نیروی دریایی ارتش 1402 و زمان ثبت نام، شرایط اعلام شده از سوی سازمان ارتش برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز این ارگان پرداختیم. زمان استخدام درجه داری نیروی دریایی ارتش 1402 تاکنون اعلام نشده است. اما آخرین زمان اعلام شده برای اسم نویسی در تاریخ 11 اردیبهشت تا 26 خرداد ماه 1402 بود.

 زمان اسم نویسی برای آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی 1402 به محض اطلاع رسانی این سازمان به روزرسانی خواهد شد. مراحل پذیرش این سازمان شامل مرحله آزمون کتبی، مصاحبه حضوری و انجام معاینات پزشکی خواهد بود.  افرادی که بتوانند از این سه مرحله با موفقیت عبور کنند، به استخدام این سازمان درمی آیند و در آینده از حقوق و مزایایی که در این مقاله به آن ها اشاره شد، برخوردار خواهند شد. چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله سوال و ابهامی داشته باشید، می توانید با کارشناسان ما در آکادمی ایران تحصیل تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

 

🔗 برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

استخدام نیروی دریایی ارتش 1402

آخرین مطالب سایت