نیم پست
تماس با ما
استخدام نیروی انتظامی

نیروی انتظامی، هر ساله بر اساس نیاز خود، افرادی که واجد شرایط هستند را به عنوان نیروی انسانی بر می گزیند. این ارگان، هم از طریق تحصیل در دانشگاه افسری و هم از طریق پذیرش در مقطع درجه داری، نیرو جذب می کند. کلیه داوطلبان واجد شرایط، می توانند در زمان استخدام ناجا، از طریق مراجعه به سامانه استخدام نیروی انتظامی به نشانی gozinesh.police.ir برای ثبت نام، اقدام کنند. استخدام نیروی انتظامی بسیار حساس بوده و متقاضیانی که در آزمون کتبی شرکت می کنند، می توانند با مطالعه نمونه سوالات آزمون نیروی انتظامی خودشان را برای گزینش آماده کنند. 

 

📣 اطلاعیه 📣

داوطلبان برای پذیرش نیروی انتظامی می بایست در بازه سنی بین 22 تا 27 سال قرار داشته باشند.

زمان ثبت نام استخدام نیروی انتظامی

هر ساله ثبت نام برای استخدام داوطلبان مقاطع درجه داری و دانشکده های افسری از طریق سایت مربوطه به نشانی ( پلیس. آی آر) منتشر می شود. داوطلبان و متقاضیان استخدام باید همواره پیگیر اخبار باشند تا از زمان استخدام ناجا و ثبت نام با خبر شوند. پس داوطلبان باید بدانند که تاریخ دقیق از طریق سایت های مربوط اعلام می شوند. داوطلبان با در دست داشتن مدرک تحصیلی دیپلم در یکی از رشته های نظری و کاردانش و فنی و حرفه ای می توانند در زمان تعیین شده ثبت نام شرکت کنند.

نوع دیگر استخدام وجود دارد که بدون آزمون ممکن خواهد بود لذا داوطلبان باید از فراخوان نیروی انتظامی آگاهی داشته باشند. فراخوان جدید برای مقطع درجه داری از تاریخ  2 آبان ماه تا 29 آذر ماه می باشد که متقاضیان باید حتما در این بازه زمانی به سایت نام برده مراجعه کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تاریخ تمدید و فراخوان جدید می توانید با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند و از اخبار بروز در این مورد مطلع کنند.

 

 

زمان ثبت نام استخدام نیروی انتظامی

 

روش های استخدام نیروی انتظامی 

نیروی انتظامی شاخه‌ای از نیروهای مسلح ایران است، که وظایف پلیس نظامی و انتظامی را برعهده دارد. ورود به ناجا از دو طریق امکان پذیر است که این دو، شامل موارد زیر می باشند: 

1️⃣ ثبت نام در دانشگاه علوم انتظامی: دانشگاه های انتظامی امین هر ساله در مقطع افسری از طریق ثبت نام اینترنتی دانشجو جذب می نماید. داوطلبین مرد این دانشگاه وظیفه آموزش و تعلیم افسران پلیس مرد در ایران را برعهده دارد. متقاضیان پلیس زن از طریق ثبت نام در دانشگاه انتظامی کوثر می توانند در مقاطع افسری اقدام نمایند.

2️⃣ گزینش ناجا: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران هر ساله به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در مقطع استخدام درجه داری نیروی انتظامی و استخدامی افسری نیروی انتظامی از دو طریق “ثبت نام حضوری و مراجعه به مرکز گزینش” و همچنین “ثبت نام اینترنتی از طریق سایت police.ir” دعوت به همکاری می نماید و داوطلبین با توجه به شرایط استخدام نیروی انتظامی در بازه زمانی مشخص شده نسبت به ثبت نام اقدام می نمایند؛

📍 توجه داشته باشید که ثبت نام در این سامانه به منزله استخدام در ناجا محسوب نمی گردد، پس از تکمیل فرم ثبت نام از داوطلبین فراخوان به عمل خواهد آمد.

 

شرایط استخدام نیروی انتظامی 

سامانه نیروی انتظامی هر ساله برای تامین نیروی انسانی مورد نیازش متقاضیانی را پذیرش می کند. نحوه پذیرش بدین صورت می باشد که طی فراخوانی به کل کشور متقاضیان را از ثبت نام آگاه می کند. شرایط لازمه به طور کلی به دو دسته عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشند: 

 

شرایط عمومی استخدام ناجا

اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام

اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن ها

تابعیت جمهوری اسلامی( داوطلبان باید ایرانی اصیل باشند و بدین معناست که پدر و مادر هر دو دارای شناسنامه ایرانی و ایرانی اصیل باشند)

عدم سابقه عضویت و یا وابستگی به احزاب و گروه های سیاسی در زمان استخدام ناجا

عدم محکومیت به محرومیت از خدمات دولتی

نداشتن سو پیشینه کیفری

عدم اعتیاد به مواد مخدر

داشتن شرایط تحصیل و یا تخصصی لازم برای خدمت مورد نیاز

داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نیاز به دلیل حساسیت بالای شغل نیروی انتظامی سلامت کامل الزامی است تا بتواند بدون هیچ مشکلی در شغل مورد نظر کار کند.

 

👈 برای آشنایی با شرایط استخدام سرباز در ناجا، بر روی لینک مربوطه کلیک کنید. 👉

 

 

شرایط اختصاصی استخدام 

به غیر از شرایط عمومی شرایط اختصاصی نیز وجود دارد که داوطلبین باید آگاهی کامل نسبت به این شرایط نیز داشته باشند. پس بسیار مهم است که داوطلبان قبل از این که سراغ ثبت نام بروند از تمامی شرایط آگاه باشند و اطلاعات کامل در این خصوص داشته باشند.

داشتن سن حداقل ۱۸ سال و حداکثر سن ۲۵ سال

داشتن معدل ۱۴ به بالا در هر یک از رشته ها الزامی است.

داشتن حداقل مدرک دیپلم در یکی از رشته های نظری و با کاردانش و فنی و حرفه ای

حداقل قد افراد متقاضی ۱۷۰ سانتی متر باید باشد.

حداقل معدل دیپلم برای تمامی رشته ها ۱۴ باید باشد. 

متقاضیان فارغ التحصیل کاردانی و با بالاتر نمی توانند ثبت نام کنند. 

داوطلبان که هر یک دارای شرایطی که در پایین نام برده می شود باشند زودتر جذب و پذیرش می شوند:

✔️ داشتن کارت پایان خدمت ( به استثنا کارت معافیت)

✔️عضویت فعال در بسیج و پلیس افتخاری

✔️فرد از خانواده معظم شهدا باشد و ایثارگران و جانبازان و نخبگان عملی و ورزشی

📌 لازم به ذکر است تا بدانید زمانی که رمز کلمه عبور را فراموش کردید کافی است کد ملی تان را از طریق تلفن همراه به مدیریت گزینش استان اعلام کنید. علاوه بر این، داوطلبان فقط یکبار می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و شخصی که کد رهگیری دریافت می کند بدین معنا می باشد که ثبت نام او با موفقیت انجام شده است.

 

 

شرایط استخدام نیروی انتظامی 

 

شرایط عمومی استخدام نیروی انتظامی خانم ها

پذیرش و استخدام نیروی انتظامی خانم ها کمی متفاوت تر از آقایان می باشد به طوری که طبق یک فراخوان جدا به کل کشور اعلام می شود و زمان فراخوان خانم ها با آقایان فرق دارد. خانم ها در زمان فراخوان آقایان نمی توانند وارد سیستم نیرو انتظامی برای ثبت نام شوند و باید در بازه زمان تعببن شده برای خانم ها اقدام به ثبت نام کنند. متقاضیان خانم که قصد شرکت در ثبت نام نیروی انتظامی دارند باید بدانند که ثبت نام دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. شرایط از دو بخش نام برده تشکیل می شود شرایط عمومی خانم ها عبارت اند از موارد به شرح زیر است که شباهت زیادی به شرایط عمومی آقایان دارد.

☑️ اعتقاد داشتن متقاضیان به دین اسلام

☑️داشتن تابعیت ایرانی برای داوطلبان اجباری می باشد به صورتی که مادر و پدر شان نیز باید دارای شناسنامه ایرانی اصیل باشند.

☑️اعتقاد داشتن به ولایت فقیه و قانون اساسی و داشتن آمادگی برای فداکاری در راه ولایت فقیه و قانون اساسی

☑️نداشتن سابقه عضویت در گروه های سیاسی به خصوص گروه های مخالف با جمهوری اسلامی ایران

☑️نداشتن هیچ گونه وابستگی و سابقه عضویت در گروه های سیاسی در زمان ثبت نام برای نیروی انتظامی

☑️نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری موثر در پرونده خود

☑️نداشتن هیچ گونه سابقه کیفری که فرد را از خدمات دولتی محروم کند.

☑️نداشتن اعتیاد به مواد مخدر که جزو یکی از شرایط استخدام می باشد

☑️دارا بودن شرایط جسمی و روحی سالم برای انجام خدمت های مورد نیاز نیروی انتظامی

☑️داشتن شرایط لازم تحصیلی و تخصصی مورد نظر با شغل نیروی انتظامی

 

شرایط اختصاصی استخدام نیروی انتظامی بانوان

داوطلبان باید متوجه شده باشند که شرایط عمومی و اختصاصی برای استخدام خانم ها هم وجود دارد. در شرایط عمومی تقریبا با آقایان یکسان می باشند ولی در شرایط اختصاصی فرق دارند که این شرایط نیز در زمان ثبت نام اعلام می گردند. شرایط اختصاصی به طور معمول بدین شرح می باشد:

✔️ خانم ها باید حتما مدرک تحصیلی دیپلم در رشته های نظری و کاردانش و فنی حرفه ای داشته باشند. ثبت نام برای افرادی که مدرک کاردانی و بالاتر دارند امکان پذیر نمی باشد. اگر هم این دسته از افراد ثبت نام کنند بی اثر می باشد.

✔️خانم ها باید حداقل ۱۸ سال و حداکثر ۲۳ سال سن داشته باشند

✔️داوطلبان باید معدل دیپلمشان بالای ۱۴ در تمامی رشته ها باشد.

✔️شرط ثبت نام خانم ها در نیروی انتظامی داشتن قد حداقل ۱۶۰ سانتی متر می باشد.

📌 نکته: حداقل معدلی که برای افراد دارای بسیجی فعال و خانواده های ایثارگر و جانباز و… در نظر گرفته شده است ۱۲ است. این شرط هم برای خانم ها و آقایان یکسان می باشد و تمامی افراد دارای معدل بالای ۱۲ داشته باشند، می توانند ثبت نام کنند.

 

 

👈برای آشنایی با نحوه ثبت نام دانشگاه افسری نیروی انتظامی بانوان، کلیک کنید. 👉

 

 

نحوه استخدام نیروی انتظامی ناجا

باید عرض کنیم که ثبت نام برای استخدام نیروی انتظامی ناجا به صورت آنلاین و از طریق ورود به سامانه های مشخصی همچون سامانه استخدام نیروی انتظامی افسری یعنی gozinesh.police.ir صورت می گیرد. به عنوان نمونه مراحل ثبت نام در سامانه ذکر شده را خدمت شما عرض می کنیم. 

ورود به سامانه گزینش ناجا به نشانی gozinesh.police.ir

کلیک کردن بر روی گزینه گزینش

فشردن کلید پذیرش شرایط و ثبت نام

کامل کردن کلیه فرم های ثبت نام

 

راهنمای تصویری ثبت نام استخدام نیروی انتظامی 

همان طور که در بخش پیشین مقاله بیان کردیم، هر یک از داوطلبان برای ثبت نام در استخدام نیروی انتظامی، باید به صورت اینترنتی اقدام نمایند. برای این کار آن ها باید مراحلی را طی نمایند که این مراحل، به شرح زیر می باشند: 

1️⃣ در مرحله اول، آن ها باید به نشانی الکترونیکی gozinesh.police.ir مراجعه کرده و از بین گزینه ها، گزینه « گزینش یا استخدام » را انتخاب نمایند. سپس، صفحه ای مقابل آن ها باز می شود که باید بر روی عبارت « ثبت نام » کلیک کنند. 

 

 

نحوه استخدام نیروی انتظامی ناجا

 

2️⃣ در این مرحله، متقاضیان باید تمامی شرایط و تذکرات را به خوبی مطالعه کرده و سپس گزینه « پذیرش شرایط و ثبت نام » را انتخاب نمایند. 

 

 

راهنمای تصویری ثبت نام استخدام نیروی انتظامی 

 

3️⃣ در مرحله سوم، افراد باید تمامی اطلاعات خواسته شده اعم از: نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، رشته، مقطع تحصیلی، معدل، استان، تاریخ تولد، شماره موبایل، آدرس ایمیل و …. را به درست وارد نمایند. در انتها، باید کد امنیتی که در کادر نمایش داده شده است را در بخش مربوطه به درستی وارد کرده و بر روی عبارت ثبت نام کلیک نمایند. اگر تمامی اطلاعات به درستی وارد شده باشند، کد رهگیری به افراد داده می شود که این کد به منزله تکمیل فرایند ثبت نام است. آن ها باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند. 

 

مراحل ثبت نام در نیروی انتظامی ناجا

 

نکات مهم و تذکرات استخدامی نیروی انتظامی

📍 سامانه ثبت نام فقط با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد و امکان ثبت نام فقط با این سیستم ممکن خواهد بود. پس بدین ترتیب مهم است که متقاضیان برای ورود و ثبت اطلاعات خود برای ثبت نام با رایانه و ویندوز عامل ویندوز اقدام کنند. در صورت اینکه از تلفن همراه و یا تبلت در هنگام ثبت نام استفاده کنید به دلیل اینکه اطلاعات به درستی ارسال نمی گردد و ثبت نام برای گزینش امکان پذیر نخواهد بود.

📍 ثبت نام متقاضیان رایگان می باشد و لازم نیست داوطلبان هزینه ای از طریق اینترنت و یا درگاه های بانکی پرداخت کنند. پس داوطلبان هوشیار باشند که در هنگام ثبت نام هیچ وجهی پرداخت نمی گردد و سایت هایی که وجه دریافت می کنند تقلبی می باشند. اگر داوطلبان مسئله و یا سوالی داشتن می توانند به واحد گزینش و استخدام استان و محل سکونت خود مراجعه کنند.

📍 کد ملی هر شخص به عنوان نام کاربری و کلمه عبور برای ورود به سامانه در نظر گرفته شده است.

📍 اگر داوطلبانی هستند که موفق به تکمیل اطلاعات خود نشده اند، می توانند تا اتمام مهلت ثبت نام با مراجعه به سامانه اطلاعات خود را تکمیل کرده و یا ویرایش دهند.

📍داوطلبان باید بدانند که ثبت نام در این سامانه به منزله استخدام در ناجا نمی باشد.

📍ملاک ثبت نام متقاضیان تکمیل اطلاعات و دریافت کد رهگیری می باشد. در این صورت داوطلبان باید در هنگام وارد کردن اطلاعات خود مانند نام و نام خانوادگی ، کد ملی، سال تولد، مدرک تحصیلی و مدل خود دقت بسیار زیادی داشته باشند. افرادی که اطلاعاتشان ناقص باشد برای آنها فراخوان صورت نمی گیرد.

 

 

📥 برای دانلود پی دی اف مقاله، کلیک کنید. 📥

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧استخدام نیروی انتظامی 1401

آخرین مطالب سایت