نیم پست
تماس با ما
استخدام سازمان تامین اجتماعی

استخدام سازمان تامین اجتماعی که به ‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین سازمان های بیمه‌ گر کشور شناخته می شود، هر ساله از طریق برگزاری آزمون انجام می شود. به همین منظور افراد داوطلب قبل از هر چیز باید از شرایط ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی اطلاع یابند. سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر به‌ عنوان یک سازمان عمومی و غیر دولتی در حال فعالیت است. این سازمان در سال جاری برای تامین نیروی انسانی و افزایش کیفیت خدمات‌ رسانی خود، از افراد واجد شرایط در عناوین شغلی مختلف دعوت به همکاری می ‌نماید.

 افرادی که شرایط ثبت نام در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی را داشته باشند، می توانند از طریق آزمون کتبی، مصاحبه و طی کردن مرحله گزینش در مراکز تحت پوشش تامین اجتماعی به صورت پیمانی یا قراردادی استخدام و مشغول به کار شوند. در ادامه به بررسی زمان شرایط لازم و مراحل ثبت نام در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 خواهیم پرداخت.

 

مراحل ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

سازمان تامین اجتماعی برای جذب نیروی خود هر ساله اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می کند. ثبت نام در این آزمون از طریق سایت ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی که مجری آن سازمان سنجش آموزش کشور می باشد، به صورت اینترنتی انجام می گیرد. از آنجا که بسیاری از داوطلبان از مراحل نام نویسی اطلاع ندارند، در ادامه به بررسی مراحل ثبت نام در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی به صورت گام ‌به ‌گام پرداخته شده است.

 • ابتدا به سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و از منوی سمت راست صفحه بر روی” سایر آزمون های استخدامی ” کلیک کنید. پس از ورود به صفحه رو به رو بخش” ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی سال 1401 ” را انتخاب کنید.

 

گام دوم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • در این مرحله برای ثبت نام ابتدا لازم است هزینه را پرداخت نمایید. برای انجام این فرآیند از منوی سمت راست صفحه روی ” خرید کارت اعتباری ” کلیک کنید.

گام سوم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • در این بخش برای پرداخت هزینه ابتدا بر روی آزمون مورد نظر کلیک نموده و سپس ” تایید و ادامه ” را انتخاب کنید.

گام چهارم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • پس از ورود به این صفحه اطلاعات خود را در کادر های خالی مورد نظر وارد نموده و سپس بر روی ” تایید و ادامه ” کلیک کنید.

گام پنجم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • پس از مشاهده اطلاعات خود در صورت صحیح بودن اطلاعات منوی ” تایید و ادامه روند پرداخت ” را انتخاب کنید.

گام ششم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • در این قسمت به درگاه اینترنتی شبکه شتاب وارد شده و اطلاعات کارت مورد نظر را وارد نموده و پس از کلیک بر روی گزینه “پرداخت” کد رهگیری و شماره سریال کارت اعتباری را یادداشت کنید.

گام هفتم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • در این مرحله مجددا به صفحه اول بازگشته و گزینه ” تایید و گام بعدی ” انتخاب کنید.

گام هشتم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

 • شماره کارت سریال اعتباری خریداری شده و عبارت امنیتی نشان داده شده را در کادر های خالی درج و پس از کلیک بر روی ” ورود به سیستم ” در مراحل بعدی اطلاعات شخصی را وارد و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

گام نهم ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی

در پایان مراحل ثبت نام، سایت سنجش یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را تا مرحله اعلام نتایج آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی نزد خود نگه دارید.

 

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون گذرواژه بر روی لینک کلیک کنید. 

 

شرایط ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

افراد داوطلب برای استخدام در ارگان ‌ها و سازمان ‌های مختلف قبل از هر چیز باید از شرایط لازم در دفترچه راهنمای ثبت نام برخوردار باشند. سازمان تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و ضوابط خود را در دو بخش شرایط عمومی و اختصاصی ارائه داده ‌است. بنابراین داوطلبان قبل از هر اقدامی باید شرایط ثبت نام اعلام ‌شده را مورد بررسی و مطالعه قرار دهند. شرایط ثبت نام در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی مطابق با آخرین اطلاعیه شرکت در آزمون استخدامی این سازمان ارائه شده است.

 

شرایط عمومی

 • تابعیت جمهوری اسلامی ایران
 • اعتقاد به دین اسلام
 • داشتن سلامت جسمی و روانی
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر
 • نداشتن سابقه محکومیت جزائی
 • داشتن حداقل 20 سال سن تمام
 • ارائه حداکثر سن برابر مفاد مندرج در شرایط اختصاصی استخدام
 • داشتن گواهی فراغت از تحصیل
 • داشتن گواهی پایان خدمت یا معافیت دائم

 

نکته: داوطلب استخدام نباید از مستخدمین رسمی، آزمایشی و پیمانی سازمان تامین اجتماعی باشد. همچنین استخدام افراد محکوم در اجرای قانون رسیدگی به تخلفات اداری، آراء قانونی مراجع ذی صلاح به مجازات های اخراج، بازنشستگی، بازخرید خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی ممنوع است. ملاک عمل برای محاسبه تاریخ گواهی فراغت از تحصیل، معافیت دائم و پایان خدمت نظام وظیفه، آخرین روز ثبت نام و محاسبه سن، اولین روز ثبت نام می باشد.

 

شرایط اختصاصی

 افراد متقاضی با اطلاع از مقاطع و رشته های مورد نظر آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی مندرج در دفترچه استخدامی، می توانند پس‌از مطلع شدن از داشتن شرایط ذکر شده، در آزمون شرکت کنند.

باید توجه داشته باشید که این اطلاعات به صورت مشخص در شرایط احراز مشاغل ذکر شده باشد. در ادامه شرایط سنی، مقطع تحصیلی و معدل کل داوطلبان که برای شرکت در این آزمون ضروری می باشد عنوان شده است.

 

 

شرایط سنی داوطلبان آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

 افرادی که متقاضی ثبت نام در آزمون هستند، ابتدا باید مدت خدمتی که در دفترچه ارائه شده است را مورد بررسی قرار دهند. در رابطه با مدت خدمت افراد نام برده در متن ذیل، سنوات ارفاقی مندرج در قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان ایثارگر مورد تایید قرار بگیرد، با ارائه گواهی پرداخت حق بیمه (متناسب با مدت اشتغال به کار) به حداکثر شرط سنی آنها اضافه می گردد.

پس در صورت ارائه گواهی از مراجع ذی صلاح قبل از مرحله مصاحبه، شرط سنی هر مقطع تحصیلی قابل افزایش خواهد بود.

 

 

اطلاعیه

مدارک تحصیلی باید مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور باشد.

 

قانون حداکثر اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام

مدت حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل (با توجه به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت) شامل قانون اصلاح حداکثر سن می شوند. 

 • به ازای تاهل به میزان 1 سال و به ازای داشتن هر فرزند به میزان یک سال و حداکثر تا 5 سال به سن افزوده خواهد شد. 
 • افراد خانواده شهدا، آزادگان و جانبازان از کار افتاده کلی که قادر به کار نمی باشند.
 • مفقود الاثرها (فرزندان، همسر، پدر، مادر، برادر و خواهر) تا میزان 5 سال.

 

دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدام تامین اجتماعی 1401

افراد متقاضی برای ثبت نام در آزمون استخدامی تامین اجتماعی ابتدا باید دفترچه راهنمای آزمون استخدامی را به طور کامل مطالعه کنند و از تمام جزئیات آن آگاهی داشته باشند. از مواردی که در دفترچه آزمون استخدامی سازمان سنجش ارائه می شود، می توان به شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام، مدارک لازم برای ثبت نام و مراحل ثبت نام اشاره کرد.

داوطلبان برای دانلود دفترچه می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده یا از طریق لینک‌ های زیر برای دانلود دفترچه اقدام نمایند. باید توجه داشته باشید که در اصلاح شماره سوم دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی عبارت “صرفاً ایثارگرانی مجازند از سهمیه استخدامی 25% بهره مند شوند که وضعیت شغلی آنان در فرآیند ثبت نام و برگزاری آزمون استخدامی در سیستم سجایا “بیکار” ثبت شده باشد” حذف ‌شده است.

 

برای دانلود دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401 بر روی لینک کلیک کنید.

برای دانلود اصلاحیه سری دوم دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401 بر روی لینک کلیک کنید.

 

منابع آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ جهت کسب نمره قبولی در این آزمون می بایست جهت مطالعه منابع ارائه شده در دفترچه ثبت نامی استخدام تامین اجتماعی با توجه به مدت زمان باقی مانده تا برگزاری آزمون استخدامی اقدام کنند. منابع آزمون تامین اجتماعی که در دفترچه راهنمای ثبت نام این آزمون ارائه می شود، شامل منابع آزمون عمومی و تخصصی می باشد. 

 

منابع و مواد عمومی آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

داوطلبانی که قصد شرکت در آزمون استخدام تامین اجتماعی سال جاری را دارند، پس ‌از تکمیل مراحل ثبت نام باید وارد مراحل بعدی جهت آمادگی در این آزمون شوند. مرحله بعدی برای داوطلبان اطلاع از منابع آزمون جهت قبولی و کسب نمره حد نصاب می باشد. در این مرحله داوطلبان با مطالعه دفترچه می توانند از مواد و منابع عمومی آزمون اطلاع کسب کنند.

 باید اشاره کرد که منابع عمومی آزمون استخدام تامین اجتماعی برای تمام داوطلبان آزمون یکسان بوده و آزمون عمومی داوطلبان به صورت مشابه خواهد بود. در ادامه منابع عمومی آزمون استخدامی تامین اجتماعی ارائه شده است.

 

 

 قابل توجه که در این آزمون داوطلبان اقلیت ‌های دینی از پاسخ ‌دادن سوالات معارف عمومی معاف هستند و نمره این بخش از آزمون داوطلبان در نمره کل محاسبه نمی شود. بنابراین در صورتی که داوطلب اقلیت دینی به این سوالات پاسخ دهد، مشمول تاثیر مثبت در نمره کل آزمون خود خواهد بود.

 

 

مواد و منابع تخصصی آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

همان گونه که گفته شد منابع عمومی آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی برای همه داوطلبان یکسان می باشد، اما منابع تخصصی برای هر کدام از رشته ها متفاوت خواهد بود. داوطلبان برای مشاهده رشته های آزمون استخدامی می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام مراجعه کرده و قسمت مواد تخصصی آزمون را مورد مورد مطالعه و بررسی قرار دهند.

از آنجا که فهرست رشته های مجاز در ثبت نام آزمون استخدامی تامین اجتماعی متنوع است، در ادامه به برخی از رشته های پر تقاضا جهت استخدام در سازمان تامین اجتماعی پرداخته شده است. قابل توجه که داوطلبان قبل از اتمام مهلت ارائه شده تا زمان برگزاری آزمون استخدامی باید منابع ارائه شده خود را به طور دقیق مطالعه نمایند.

 

 

برای کسب از اطلاع از نحوه ثبت نام تامین اجتماعی بر روی لینک کلیک کنید.

 

رشته ‌های مورد نیاز آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

 افراد متقاضی شرکت در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی در سال جاری باید مطلع باشند که هنگام ثبت نام و تکمیل فرم تقاضانامه به شکل اینترنتی، ابتدا باید کد و عنوان شغلی و کد شغل محل را انتخاب کرده و علاقه ‌مندی خود را اعلام نمایند.

افراد داوطلب می توانند با مطالعه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی از مشاغل مورد نیاز این سازمان در گروه‌ های آزمایشی مختلف و مدارک مورد نیاز جهت شرکت در آزمون اطلاع کافی کسب کنند. در ادامه به بررسی رشته های مورد پذیرش آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی و گرایش ‌های مورد نیاز هر کدام از مقاطع خواهیم پرداخت.

 

 

یکی از مهم ‌ترین شرایط ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی برخورداری از “شرایط احراز شغلی” است که موارد چون لیست رشته ها، گرایش ‌ها و مقاطع تحصیلی مجاز به انتخاب هر رشته شغلی را در برمی‌گیرد.

بنابراین داشتن شرایط عمومی و اختصاصی موجود در دفترچه راهنما شرط لازم است، اما شرط کافی نیست. علاوه‌ بر این داوطلب باید مدرک تحصیلی مشخص ‌شده در جدول بالا را داشته باشند تا بتوانند در زمان های مقرر ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

 نکته: عناوین شغلی تعیین‌ شده در دفترچه راهنما به ‌شرط داشتن مدرک کارشناسی خواهد بود.

 نکته 2: چنانچه داوطلب در هنگام ثبت نام رشته تحصیلی خود را بدون گرایش ذکر کرده باشد، ملاک گزینش همان رشته تحصیلی بدون گرایش خواهد بود و چنانچه رشته تحصیلی با گرایش مشخص را ذکر کرده باشد، ملاک گزینش رشته تحصیلی با گرایش می باشد.

 

چگونگی استخدام سازمان تامین اجتماعی

 

جهت آشنایی با سامانه نوبت دهی تامین اجتماعی بر روی لینک کلیک نمایید.

 

زمان برگزاری آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی در روز جمعه مورخ 15 مهر ماه 1401 در مراکز استان ها برگزار خواهد شد. قابل توجه داوطلبان که حوزه امتحانی هر یک از متقاضیان بر اساس انتخاب آن ها در فرم ثبت نام مشخص می شود.

 علاوه ‌بر این ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی درج می شود که در هنگام پرینت برای شرکت‌ کنندگان قابل ‌مشاهده است.

 

 اطلاعیه

 داوطلبان شرکت در آزمون استخدام سازمان اجتماعی باید کارت ورود به جلسه را به‌ همراه داشته باشند. بنابراین در صورت فراموشی مجاز به ورود به جلسه امتحان نخواهند بود.

 

دریافت کارت آزمون استخدامی سازمان تامین اجتماعی 1401

افرادی که متقاضی شرکت در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی هستند، باید بدانند که از تاریخ 12 مهر ماه 1401 می توانند از طریق سایت سنجش آموزش کشور کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. صدور کارت شرکت در آزمون به‌ معنای تأیید اطلاعات هویتی شرکت ‌کننده است و عدم صحت این مشخصات پس ‌از اجرای آزمون مورد بررسی قرار خواهد گرفت. نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون استخدام به‌ شرح زیر است:

 • مرورگر خود را باز کنید و به سایت سازمان سنجش به آدرس الکترونیکی sanjesh.org وارد شوید.
 • از منوی سمت راست، بر روی لینک فعال “سایر آزمون های استخدامی”کلیک نمایید.
 • در این مرحله می بایست گزینه”کارت شرکت در آزمون استخدامی تامین اجتماعی 1401″ انتخاب کنید.
 • سپس اطلاعات کاربری خود را در کادرهای مربوطه جایگذاری نموده و در نهایت کلید “جستجو”را بفشارید تا به حساب کاربری خود منتقل شوید.
 • اکنون لازم است که نسبت به تایید اطلاعات هویتی خود اقدام نمایید.
 • سپس با کلیک بر روی قسمتی که به عنوان”چاپ کارت”قرار گرفته است، می توانید پرینت کارت ورود به جلسه خود را دریافت نمایید.

 

مراحل استخدام سازمان تامین اجتماعی

 

اطلاعیه

 شرکت ‌کنندگان در آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی در صورت مشاهده هرگونه مغایرت با اطلاعات هویتی خود، باید در اسرع وقت نسبت ‌به رفع آن اقدام نمایند. به این منظور ضرورت دارد که داوطلبان به یکی از باجه‌ های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدام 1401 که توسط سازمان سنجش تعیین ‌شده است به صورت حضوری مراجعه نمایند.

 

هزینه ثبت نام آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401

از آنجا که همه ارگان ها برای برگزاری آزمون استخدامی، هزینه ‌ای را از داوطلبان دریافت می‌ کنند، سازمان تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و داوطلبان در فرآیند ثبت نام، بایستی هزینه ‌ای به مبلغ 140 هزار تومان جهت ادامه فرایند اسم ‌نویسی خود پرداخت نموده تا بتواند شماره سریال کارت اعتباری خود را دریافت کنند. لازم به ذکر است در صورت عدم پرداخت هزینه، ثبت نام به صورت کامل انجام نخواهد شد.

 

برای اطلاع از نحوه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی با پیامک بر روی لینک کلیک کنید. 

 

 

اخبار جدید پیرامون استخدام سازمان تامین اجتماعی

ثبت نام آزمون شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی

چهارمین دوره از فراخوان طرح شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی احتمالا در سال 1401 زیر نظر سازمان مرکز تامین اجتماعی برگزار می شود. متقاضیان واجد شرایط می توانند در زمان معین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش در آزمون شناسایی مدیران آینده سازمان تامین اجتماعی ۱۴۰۱ نام نویسی کنند.

 

 احتمال اعمال امتیاز ویژه کرونا در آزمون استخدام تامین اجتماعی سال 1401

سرپرست اداره کل منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی: این سازمان به منظور اعمال امتیاز ویژه کرونا در آزمون استخدامی سراسری سال جاری، در حال انجام مکاتبات و برگزاری جلسه در ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

سازمان تامین اجتماعی نیز در برنامه‌های استخدامی جدید به طور حتم امتیازاتی را برای این گروه‌ های داوطلبانه که با رویکرد فداکاری در حوزه مبارزه با کرونا در مراکز درمانی سازمان حضور یافتند، قائل خواهد شد.

 

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی استخدام سازمان تامین اجتماعی در سال 1401 پرداختیم. سازمان تأمین اجتماعی برای جذب نیروهای خود هر ساله آزمونی را برگزار می‌ کند و از طریق این آزمون افراد می‌ توانند در سازمان تامین اجتماعی مشغول به فعالیت شوند. از آنجا که بسیاری از داوطلبان از مراحل ثبت‌ نام و همچنین شرایط و شرکت در آزمون استخدام تامین اجتماعی اطلاع ندارند، به‌ همین‌ منظور در این مقاله سعی کردیم به‌ طور مفصل به بررسی همه‌ جانبه شرایط استخدام در سازمان تامین اجتماعی بپردازیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله هنوز هم سوال و ابهامی داشته باشید، می‌توانید با مشاوران مجرب آکادمی ایران تحصیل تماس حاصل نموده و در اسرع وقت راهنمایی‌ های لازم را دریافت نمایید.

 

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید.

 

 

 

 

استخدام سازمان تامین اجتماعی 1401 + ثبت نام آزمون

آخرین مطالب سایت