نیم پست
تماس با ما
ارشد بدون کنکور پیام نور

ارشد بدون کنکور پیام نور یکی از اصلی ترین گزینه ها برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد دارند،می باشد. متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط می توانند اقدام به ورود به این دانشگاه ها و تحصیل در مقطع ارشد نمایند. البته در این میان کسب اطلاعاتی در رابطه با شرایط پذیرش ارشد بدون آزمون پیام نور الزامی به نظر می رسد. زیرا در صورت نداشتن شرایط، امکان ثبت نام برای هر فرد متقاضی وجود ندارد. البته در این میان افرادی هم هستند که به دنبال اطلاع از رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور، نحوه و همین طور شرایط ثبت نام کارشناسی بدون آزمون پیام نور نیز هستند.

در این نوشته، با ذکر نحوه، زمان و همین طور شرایط ثبت نام در کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور و رشته های پذیرنده این دانشگاه در خدمت شما دوستان و عزیزان همیشه همراه هستیم.

 

🔔 اطلاعیه 🔔

با توجه به اعلام نتایج کارشناسی ارشد در مهرماه، پیش بینی می شود که ثبت نام کارشناسی بدون آزمون پیام نور در اواخر آذر ماه آغاز گردد. 

 

 

کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور 

امکان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور و ورود به رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور به دو صورت برای داوطلبان فراهم شده است.

➕ ثبت‌نام کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

➕ثبت‌نام کارشناسی ارشد بدون کنکور  دانشگاه پیام نور در مراکز بین المللی 

 

📌 برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام کنکور ارشد روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

در مورد دوره فراگیر کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور چه می دانید؟

دوره فراگیر از جمله راه های ورود بدون آزمون به مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های پیام نور است.

تا همین چند سال قبل هر فرد می توانست از طریق فراگیر برای ورود و ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون پیام نور هم اقدام کند.

اما در حال حاضر این امر تنها برای دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه امکان پذیر است و هرگز نمی توان اقدام به تحصیل در دوره کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون اقدام کرد.

جهت کسب اطلاعاتی دقیق تر و بهتر در رابطه با این موضوع و این که در حال حاضر چگونه می توان برای ادامه تحصیل در دوره بدون کنکور دانشگاه پیام نور اقدامات لازم را انجام داد با مشاوران حاضر در مجموعه ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید.

فراگیر کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور

📌 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نتایج کارشناسی ارشد بدون کنکور وارد شوید.

 

پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان دانشگاه پیام نور

در بخش های بالاتر خدمت شما عرض کردیم که پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان در دانشگاه پیام نور به صورت طرح استعدادهای درخشان هم برای افراد امکان پذیر است.

اما توجه داشته باشید که همه افراد نمی توانند برای تحصیل در رشته های ارشد دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون اقدامات لازم را انجام دهند.

به این صورت که برخورداری هر فرد از شرایطی خاص نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. به طور مثال، شما برای شناخته شدن به عنوان استعداد درخشان و به دنبال آن ورود بدون کنکور به دانشگاه پیام نور باید معدل بالایی را در دوره کارشناسی کسب کرده باشید.در مجموع باید فرد موفقی در زمینه تحصیلی و علمی باشید در غیر این صورت امکان ورود به دوره ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای شما دوست عزیز وجود ندارد.

افرادی که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند، باید خود را برای آزمون ورودی آماده نمایند و برای آمادگی این آزمون باید، دروس ترم یک رشته مورد نظر را به خوبی مطالعه نموده و آزمون بدهند. در صورت پذیرفته شدن داوطلب می توانند در ترم دو همان رشته مشغول به ادامه تحصیل شوند.

دروس و منابع آزمون ورودی بر اساس سازمان سنجش مشخص می گردد، اما بیشتر مواقع و اکثر رشته ها شامل 3 تا 4 درس می باشد که داوطلب برای قبولی در رشته مورد نظر باید به خوبی آن ها را مطالعه نماید.

در پذیرش بدون آزمون ارشد فراگیر پیام نور 80 درصد از نمره کسب شده در آزمون تاثیر دارد و تنها 20 درصد از معدل دوره کارشناسی در نمره نهایی داوطلب تاثیر گذار است.

 

زمان ثبت نام و پذیرش در ارشد بدون کنکور پیام نور

زمان ثبت نام در مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور به احتمال زیاد بعد از اعلام نتایج کارشناسی ارشد خواهد بود تا همه داوطلبانی که آزمون دادند و نتوانسته اند در این مرحله قبول شوند اقدام به نام نویسی در ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق آدرس pnu.ac.ir نمایند.

در سال 1399 برای اولین بار ارشد بدون کنکور پیام نور شروع به ثبت نام داوطلبین نمود. داوطلبین پس  از داشتن شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد پیام نور در آن ثبت نام کرده و وارد دانشگاه می شدند. اما در سال ثبت نام ارشد بدون کنکور پیام نور 1402  هنوز خبری از ثبت نام نبوده و از طریق سازمان سنجش اطلاع رسانی نشده است و پس از اعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد مسئولین دانشگاه‌ها موظف هستند تا ظرفیت خالی هر رشته را اعلام کرده و شروع به ثبت نام نمایند.

 

 

📌 برای کسب اطلاع از شرایط ثبت نام بدون کنکور پیام نور با ما در ایران تحصیل همراه باشید.

 

 

شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد پیام نور

افرادی که هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی نمرات بالاتری را نسبت به سایر هم رشته ای های خود اخذ کرده باشند، در اولویت ثبت نام قرار دارند.

البته باید به این نکته مهم توجه داشته باشیم که این دانشگاه فقط در رشته هایی اقدام به پذیرش دانشجو می کند که تعدادی ظرفیت خالی وجود داشته و جر رشته های ارشد بر طبق سوابق تحصیلی باشد.

شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد پیام نور به شرح زیر است:

شرایط عمومی ثبت نام

🔘 نداشتن فساد اخلاقی

🔘 داشتن توانایی های جسمی متناسب با رشته انتخابی

🔘 پایبند به نظام جمهوری اسلامی ایران

🔘 عدم ارتکاب به اعمال خلاف شئون تحصیلی

شرایط اختصاصی ثبت نام

🔘 داوطلبان آقا باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده باشند.

🔘 دارا بودن مدرک کارشناسی یا بالاتر که به تائید وزارت علوم رسیده باشد.

🔘 فارغ التحصیل شدن دانشجویانی که در سال آخر کارشناسی تحصیل می کنند.

 

شرایط پذیرش بدون آزمون ارشد پیام نور

شهریه ارشد بدون کنکور پیام نور

دانشگاه های پیام نور از دسته دانشگاه های غیر دولتی ایران هستند و سیستم فعالیت آن ها بر اساس پرداخت هزینه از سوی دانشجو برای ادامه تحصیل می باشد، از همین جهت یکی از مواردی که برای داوطلبین مهم است شهریه ارشد بدون کنکور پیام نور می باشد.

🔔 اطلاعیه 🔔

شهریه دانشجویانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه پیام نور می شوند با افرادی که از طریق طرح فراگیر پذیرش می شوند یکسان می باشد.

 

 

سازمان سنجش بر اساس اطلاعیه ، میزان شهریه دانشگاه پیام نور را به صورت جدول زیر اعلام نموده است:

 

 

مقطع پایه تحصیلی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور دارای 32 واحد درسی می باشد که هر دانشجو در هر ترم می تواند 6 الی 12 واحد اخذ نماید. با توجه به تعداد واحد های ترم، هزینه هر ترم به صورت زیر می باشد:

 

 

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

در رابطه با نحوه ثبت نام کارشناسی بدون آزمون پیام نور باید خدمت شما دوستان و یاران همیشه همراه عرض کنیم که هر فرد می تواند برای ثبت نام در این دوره تحصیلی به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کند.

در واقع، شما باید برای ثبت نام در این مقطع از دانشگاه پیام نور آن هم به صورت بدون آزمون به آدرس sanjesh.org وارد شوید و تمامی مراحل و فرآیندهای لازم را برای ثبت نام طی کنید.

برای ثبت نام متقاضیان شرکت در کارشناسی ارشد پیام نور باید مراحل زیر را طی نمایند:

ابتدا وارد سامانه سنجش به نشانی اینترنتی sanjesh.org  شده و دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایید.

سپس به مطالعه دقیق دفترچه نموده  تمامی رشته های اعلام شده را با دقت مشاهده نمایید.

در مرحله بعد برای ثبت نام باید تمامی مدارک را آماده کرده و سپس کارت اعتباری ثبت نام آزمون را تهیه نمایید.

در آخر فرم ثبت نام را با دقت پر کرده و تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد و در پایان کد رهگیری را دریافت نمایید.

 

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی به روز و دقیق در رابطه با نحوه و فرآیندهای لازم برای ثبت نام کارشناسی بدون آزمون پیام نور هستید می توانید از کمک مشاوری خبره در این حوزه استفاده کنید.

مشاوران ما آماده ارائه خدمات مشاوره در رابطه با نحوه ثبت نام در مقطع کارشناسی بدون آزمون دانشگاه پیام نور هستند.

نحوه ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

📌 برای اطلاع از ثبت نام دکتری پیام نور امارات کلیک کنید.

 

رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور

رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور  در زمان ثبت نام در دفترچه راهنمای آزمون قرار می گیرد. به دلیل اینکه مرحله جداگانه ای برای انتخاب رشته ارشد بدون کنکور بر گزار نمی گردد، داوطلبین علاقه مند به انتخاب رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور باید اولویت رشته ای خود را همزمان با ثبت نام انجام بدهند.

برخی از رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور به شرح زیر است:

 

 

 

 

 

📌 برای اطلاع از ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه یزد کلیک نمایید.

رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور

مزیت ارشد بدون کنکور پیام نور

یکی از بهترین مزیت های دانشگاه پیام نور، مشخص بودن منابع و کتاب های آن است و هر دانشجو در هر شهری یک کتاب را خوانده و همگی یکسان هستند.برخی دیگر از مزیت های این دانشگاه به شرح زیر است:

 

 

اخبار پیرامون ارشد بدون کنکور پیام نور

🔊 شرایط ثبت‌نام پذیرفته شدگان دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد

دکتر حسن مروتی معاون امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته از اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی آزمون ورودی دوره‌های فراگیر تحصیلات تکمیلی دانش‌پذیری کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور در نوبت بیست و دوم و دانشگاه آزاد اسلامی در نوبت اول خبر داد.

🔊 لغو ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

سازمان سنجش اعلام کرد: با توجه به نامه وزارت علوم مبنی بر پذیرش دوره های فراگیر برای سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، ثبت‌نام این دوره در دانشگاه پیام نور انجام نخواهد شد.

 

خلاصه مطلب

ارشد بدون کنکور پیام نور در حال حاضر یکی از بهترین راه ها برای ادامه تحصیل بدون آزمون سراسری می باشد، همانطور که در طول این مقاله گفته شد افراد از دو طریق می توانند اقدام به تحصیل در این رشته نمایند.

  • در این دانشگاه های شهریه محور اغلب رشته های دانشگاهی تحصیل می شود و متقاضیان در صورت دارا مودن شرایط می توانند اقدام به ثبت نام کنند.
  • شرایط و هزینه های تحصیل بدون کنکور در ارشد دانشگاه پیام نور هر ساله متفاوت می باشد و از سوی دانشگاه پیام نور به متقاضیان اعلام می گردد.

 

📎 کاربران گرامی، برای دانلود مطالب این صفحه به صورت پی دی اف کلیک کنید. 📎

 

 

🎧 پادکست صوتی مقاله 🎧


 

 

ارشد بدون کنکور پیام نور 1401 + زمان، شرایط و مراحل پذیرش

آخرین مطالب سایت