نیم پست
تماس با ما

آموزش تکنیک بالیاژ و نکات کلید برای بهترین نتیجه

آموزش تکنیک بالیاژ و نکات کاربردی برای نتیجه بهتر

بالیاژ در واقع یک لغت  فرانسوی به معنی “جارو کردن” است ، یک روش رنگ آمیزی مو است که با  هایلایت تدریجی  بر روی مو ایجاد می شود و به آن ظاهری طبیعی و درخشان می بخشد. بالیاژ اغلب با ombre اشتباه گرفته می شود ، اما بسیار ظریف تر است ، هایلایتها از اواسط مو به جای ریشه شروع می شوند.  ، این تکنیک با انجام چند مرحله دقیق انجام می شود.

 مرحله ۱
رنگ مو را آماده کرده و دور شانه های خود کیسه و یا حوله بیندازید . برای آماده سازی رنگ ، دستورالعمل های موجود در کیت رنگ  را دنبال کنید. یک . برای جلوگیری از رنگی شدن پوست دست از دستکش   پلاستیکی یکبار مصرف استفاده کنید 
قبل از دنگ کردن موها به یاد داشته باشید که حمام کنید تا موها تمیز باشد اینکار باعث میشود رنگ درخشانتر بنظر برسد، پس با موهای خشک و تمیز شروع کنید. 
برخلاف سایر روش های رنگ آمیزی مو ، ممکن است لازم نباشد موها را دکلره کنید.  اگر می خواهید تغییر رنگ چشمگیری از موهای تیره به روشن انجام دهید ،  ممکن است لازم باشد موهای خود را دکلره کنید.

مرحله دوم
قبل از شروع استفاده از رنگ مو ، یک لایه ی مو را با رنگ تست کنید. یک تکه کوچک از لایه زیرین موهای خود انتخاب کنید و  رنگ بزنید. بگذارید تا برای مدت زمان دستور داده شده در کیت رنگ روی موها بماند ، سپس رنگ را شستشو داده و  آن را بررسی کنید.
این به شما امکان می دهد تن رنگ  را بررسی کنید و مطمئن شوید که موهای شما هیچ واکنش منفی نسبت به آن ندارند.

مرحله سوم 
موهای خود را به 3 قسمت جدا کنید. انتهای دم یک شانه را از گوش به گوش در یک خط  بکشید تا موهای شما را به قسمت های بالا ، وسط و پایین جدا کند. بندهای مو را به قسمتهای بالا و وسط بریزید و آنها را به طرفین حرکت دهید یا آنها را به صورت دسته های کوچک بکشید تا ابتدا بتوانید روی قسمت پایین کار کنید.

آرایشگری در منزل در شرایط کرونا 

مرحله چهارم 

یک لایه موی نازک در قسمت پایین جدا کنید. از یک طرف سر  شروع کنید ، یک تکه موی نازک را جدا کنید. عرض و مقدار  و پر بودن لایت شما به ترجیح شما بستگی دارد ، اما با با لایتهای ظریف  ، با عرض بیش از (2.5 سانتی متر) ، مو حالت زیباتری خواهد داشت. 

خدمات آرایشگری در منزل توسط تیم زیبایی صبا ریکو

مرحله پنجم
رنگ  را با استفاده از  قلم مو از کاسه رنگ بردارید رشته مو را با دست بگیرید  . سپس ، با دست دیگر خود به آرامی رنگ را روی نوار مو بکشید ، آن را به شدت بیشتر و مقدار رنگ بیشتر در قسمت پایین مو بزنید و با رسیدن به مرکز و اواسط مو مقدار رنگ را کمتر کنید و به اصطلاح فید کنید. 
اگر ظاهری طبیعی می خواهید ، رنگ آمیزی رنگ روی مو بهترین راه برای رسیدن به آن است. با این حال ، نباید ضربه های افقی یا پهن بزنید. 
بر خلاف لایتهای به سبک سنتی و کلاسیک ، شما فقط رنگ را در بخشی از رشته مو قرار می دهید ، بنابراین تا ریشه های خود پیش بروید. بیشتر سبک های بالیاژ به ویژه در موهای بلند ، در اواسط طول رشته مو کمرنگ می شوند.
این روش مخروطی به موهای شما جلوه ای طبیعی و محو می دهد که روش balayage با آن شناخته شده است.
اگر موهای کوتاه دارید خیلی مراقب باشید تا به طور تصادفی بیش از آنچه می خواهید موهای خود را رنگ نکنید.

در شرایط کرونا ارائه خدمات زیبایی در منزل توسط تیم تخصصی صبا ریکو

مرحله ششم

استفاده از رنگ را به تناوب از یک طرف به طرف دیگر ادامه دهید. رشته مویی را در طرف دیگر سر خود انتخاب کنید و مراحل قبل را تکرار کنید ، به عقب و جلو و از جلو به عقب بروید. برای طبیعی ترین حالت لایت ، فقط رشته هایی را که تقریباً  (2.5 سانتی متر) از یکدیگر فاصله دارند و یا تا آنجا که میتوانید هایلایت ها  را با فاصله از هم انجام دهید .
وقتی لایه زیرین را کامل کردید ، می توانید آن را به آرامی با بند مو جدا نگه دارید ، البته این اختیاری است. قبل از ادامه کار می توانید موهای خود را با یک تکه فویل بپوشانید. سپس ، مراحل را با قسمت های میانی و بالایی مو تکرار کنید.
موهای لایه پایین تیره تر هستند و معمولا دیرتر از قسمتهای بالای سر رنگ باز میکنند بنابراین بهتر است ابتدا از پایین سر شروع کنید  و بیشترین زمان را برای پردازش به آنها بدهید.

انجام رنگ و هایلایت با بهترین مواد در منزل شما توسط تیم رنگ و مش صبا ریکو

مرحله ۷
اجازه دهید فرایند رنگ  انجام شود منظور این است که تایم و زمان ۳۰ تا ۴۵ دقیقه را مکث بدهید سپس موها را با شامپو بشویید. و اگر ماسک داشتید موها را با ماسک ماساژ دهید  . [6]
ماسک تقویت کننده را تا زمانی که روی محصول دستور داده است بگذارید روی سر بماند و سپس آن را زیر دوش بشویید.
به یاد داشته باشید که هرچه مدت زمان بیشتری بگذارید رنگ روی مو بماند هایلایتهای شما روشن تر خواهد شد. 

قسمت ۲ از ۳

مرحله ۱
وقتی موهای شما به رنگ بیشتری احتیاج دارند ، همین روند انجام تکنیک balayage  را تکرار کنید. بخشی از دلیل محبوبیت زیاد روش balayage این است که زمانی که رشد ریشه خواهید داشت نیازی به رنگ کردن ریشه موهای خود ندارید و خیلی طبیعی رشد خواهد کرد به رنگ توجه داشته باشید و هر زمان که فکر کردید رنگ شما به ترمیم و شارژ نیاز دارد ، هر 2-3 ماه یکبار روند را تکرار کنید. شما حتی می توانید قسمتی که رشد ریشه داشته اید را هم مجددا بالیاژ کنید   و آن را به یک ظاهر زیبا تبدیل کنید.

مرحله ۲
با یک شامپو و نرم کننده مخصوص موهای رنگ شده ، و کم سولفات موها را بشویید. برای اینکه قسمتهای هایلایت شده را سالم نرم و درخشان ‌‌کنید  ، یک شامپو و نرم کننده مخصوص موهای  رنگ شده را انتخاب کنید که رنگ شما زود از بین نرود. استفاده از محصولات ساخته شده برای موهای رنگ شده نیز باعث می شود که لایتهای شما تیره یا کدر نشود. 
اگر موهای بلوند طبیعی دارید ، با استفاده از شامپو ضد زردی بنفش یک یا دو بار در هفته ، موهای خود را  از حالت زردی درآورید. اما به یاد داشته باشید ، زیاد از آن استفاده نکنید ، زیرا باعث می شود رنگ موی بنفش به موهای شما بخورد.
از شستن هر روز موهای خود اجتناب کنید ، زیرا این امر باعث خشک شدن آن می شود. سعی کنید هر 2-3 روز موهای خود را بشویید.

مرحله ۳
هفته ای یک بار ماسک مو بزنید تا موهای شما آبرسانی شود. حتی مقدار کمی از رنگ موی مورد استفاده در balayage می تواند موهای شما را خشک کند و آنها را آسیب پذیر کند. برای سالم نگه داشتن موهای خود ، هفته ای یک بار ماسک آبرسان  بزنید. می توانید ماسک مو را از فروشگاه های زیبایی یا به صورت آنلاین خریداری کنید و یا خودتان آن را بسازید. اگر موهای خود را د‌‌کلره کرده اید ، هفته ای یک یا دو بار یک روش ترمیم کننده برای موهای خود استفاده کنید. همچنین می توانید برای تقویت موهای خود ماهی یک بار از درمان پروتئین استفاده کنید ، اما از استفاده بیش از حد آن خودداری کنید ، در غیر این صورت موهای شما بیشتر و بیشتر شکننده می شود.

مرحله ۴
یک روز در میان با آب ولرم دوش بگیرید. برای سالم و مرطوب نگه داشتن موهایتان ، آن را بشویید و به جای آب گرم که می تواند رطوبت را از بین ببرد ، با آب خنک یا ولرم بشویید. همچنین بهتر است  هر چند روز یک بار دوش بگیرید. شستن بیش از حد موها باعث خشک و شکننده شدن موها می شود.

قسمت ۳ از ۳ 
مرحله ۱

اگر موهای قهوه ای تیره و سرد دارید ، یک رنگ بلوند روشن انتخاب کنید. اگر موهای شما سایه ای تیره با تن سرد دارد ، مانند شکلاتی سرد یا قهوه ای خاکستری تیره ، رنگ های روشن بلوند را برای هایلایت  خود انتخاب کنید. سایه ای از خاکستری روشن یا خاکی لایتهای  برازنده و زیبایی به شما می دهد.
اگر موهایتان خیلی تیره است ، ممکن است لازم باشد قبل از رنگ آمیزی  آن را دکلره  کنید. در غیر این صورت ، ممکن است موهای شما به اندازه دلخواه روشن به نظر نرسد. رنگ نهایی به رنگ موی طبیعی و رنگساژی که استفاده می کنید بستگی دارد.
نگاه به رنگ پوست به شما کمک می کند تا گرم یا سرد بودن موهای خود را دریابید. یک راه آسان برای تشخیص رنگ پوست این است که بررسی کنید که جواهرات نقره ای یا طلایی بیشتر به شما می آید . اگر رنگ پوست شما گرم باشد  جواهرات نقره ای اگر رنگ پوست شما خنک باشد ، به نظر می رسد با جواهرات طلایی بهترین حالت را خواهید داشت.

مرحله ۲
موهای قهوه ای طبیعی یا گرم دارید پس با سایه های و رنگساژ  کاراملی همراه شوید. اگر موهایی با رنگ گرمتر یا طبیعی در سایه هایی مانند گردویی یا فندقی دارید ، به دنبال هایلایت های بلوند با رنگ زرد بیشتری باشید. برای ظاهری گرم و طبیعی به دنبال سایه بلوند کاراملی یا عسلی باشید.
اگر موهای طبیعی دارید ، رنگ های طلایی بسیار عالی به نظر می رسند. هایلایت های برجسته را با رنگ های قرمز ، طلایی یا مسی امتحان کنید.

مرحله ۳

موهای بلوند بلندی دارید ، رنگ موی کتان یا بژ را امتحان کنید. اگر می خواهید تکنیک balayage را با موهای بلوند روشن و دارای رنگ یخی امتحان کنید ، با سایه ای بدون رنگ گرم مانند بژ سرد یا کتان همراه شوید. این سایه های متال بیشتر می توانند رنگ سرد خاکستری موهای شما را تقویت کنند. 
دقت داشته باشید که هایلایتها همیشه باید روشن تر از رنگ زمینه باشد و اگر شما موهایی کاملا پلاتینه و خیلی روشن دارید بهتر است برای بعد دادن به رنگ آنها از تکنیک لولایت استفاده کنید.

مرحله ۴

اگر موهای بلوند زردتری دارید از رنگ طلای روشن استفاده کنید. با موهای بلوندی که آفتابی تر و گرمتر است ، مانند سایه های ماسه ای و عسلی ، به دنبال رنگی با رنگ طلایی روشن ، ساحلی یا کرم طلایی براق باشید. هایلایت های ظریف در این سایه ها به موهای  بلوند طبیعی شما عمق و حرکت می بخشند. 

مرحله ۵
.بالیاژ می تواند یک روش عالی برای بیرون آوردن نت های مختلف در موهای قرمز نیز باشد. همان رنگ طبیعی خود را برای ظاهری ظریف و زیبا حفظ کنید. 

اگر رنگ موی قرمز-آبی دارید ، مانند قرمز شرابی ، یارنگ های خنک تر مانند سرخابی شرابی بنفش همراه باشید.
برای رنگ موی نارنجی و قرمز ، هایلایت های مسی  را امتحان کنید.

 

مرحله ۶
همیشه در منزل یک کاور مخصوص رنگ داشته باشید و این را میتوانید از مراکز فروش وسایل آرایشی و سالنی تهیه کنید 
یک کیت رنگ 
و یا یک رنگ جداگانه بهمراه اکسیدان ۶ درصد
قلموی مخصوص بالیاژ 
و شانه دم باریک
و چند کلیپس مو
البته میتوانید  محصولات مو را به صورت آنلاین هم ، تهیه کنید. یافتن کیت های خوب باید آسان و مقرون به صرفه باشد.

اگر موهایتان خیلی تیره است ، اگر به یک تغییر چشمگیر امیدوار هستید ، ممکن است به پودر دکلره و اکسیدان نیز نیاز داشته باشید.
و در آخر اینکه تکنیک بالیاژ روی تمامی اندازه ها و مدل موها زیبا و شدنیست.
با خدمات آرایشگری در منزل گروه زیبایی صبا ریکو با خیالی آسوده به زیبایی خود برسید.

نام نویسنده : صبا شعبانی

آرایش در منزل

آرایشگاه زنان

رنگ پر کلاغی

رنگ تیره

رنگ بلوند

انواع رنگ مو.

مراقبت از مو

بالیاژمو

رنگ مو


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

آموزش تکنیک بالیاژ

آخرین مطالب سایت