نیم پست
تماس با ما

رژ لب و انواع مختلف آنها را بهتر بشناسیم.

هر چیزی که لازم است درباره رژلب و ماتیک بدانید.
وقتی به آرایش فکر می کنید ، احتمالا به رژ لب و سرخ شدن لب ها نیز فکر می کنید. رژ لب سنگ بنای اصلی کارهای روزمره زیبایی افراد است و برای هر کیف آرایشی ضروری است. یکی از معدود محصولاتی  که می تواند پایان دهنده یک میک آپ زیبا باشد. و حتی میتواند به تنهایی نیز استفاده شود و تاثیر خود را بگذارد.
با وجود میلیونها محصول و مارک رژ لب پیدا کردن محصول مناسب برای شما می تواند یک چالش بزرگ باشد.

رژ لب چیست؟ 
معنی تحت الفظی آن رنگ کردن لب ها می باشد.
برخی از افراد دارای لب هایی با رنگ ملایم هستند بنابراین اضافه کردن کمی رنگ طبیعی یا چشمگیر می تواند بدون نیاز به استفاده از یک خروار آرایش به چهره شما جنب و جوش و زیبایی خاصی بدهد. تطبیق رژ لب با لباس یا حتی یک تی شرت ساده می تواند به چهره شما رنگ بدهد.

 انواع رژ لب:
۱_ رژ لبهای جامد با ساخته شده با موم روغن و رنگدانه ها که به شکلی لوله ای در یک فضای استوانه ای شکل بالا و پایین می شود. این رژ لبها طیف وسیعی از براقیت بالا تا کاملا مات و دارای وسیع ترین تنوع رنگی ست. و بطور معمول بسته به نوع برند بیشترین تنوع سایه را نسبت به بقیه رژ لب ها داراست. 

رژ لب های مایع:

این رژ لب ها تقریبا جدید هستند

 رژ لب های مایع بطور معمول برای میک اپهای روزانه استفاده می شوند و بر خلاف رژ لبهای جامد کلاسیک کاملا روی لب جذب می شوند آنها غالبا تیوپی هستند و با یک اپلیکلتور که شکلی قلمی شکل دارند استفاده می شوند خوبی رژ لبهای مایع اینست که مدت زمان طولانی تری روی لبها باقی می مانند.

 Lip stain:

لیپ استینها نوع دیگری از رژ لبها هستند که از خانواده رژ لبهای مایع محسوب می شوند با این تفاوت که رنگدانه های بیشتری دارند بسیار سبک و نرم هستند و تا وقتی که خودتان آن را از روی لب پاک نکنید از بین نمی روند و در نتیجه شما نیاز به چک کردن مرتب لب های خود در میهمانی های شب ندارید.

هر روز نوآوریهای جدیدی در صنعت ارایشی دیده می شود بنابراین حتما رژ لب های مدادی را دیده و استفاده کرده اید.
 قبل از استفاده از رژ لب روی لب هایتان از کانسیلر و یا کرم پودر استفاده کنید تا یک زمینه با رنگ خنثی روی لب ها ایجاد کنید بعضی افراد بطور طبیعی خط لب مشخص دور لبهای خود دارند اگر از رژلب جامد استفاده می‌کنید آنرا به آرامی روی لب ها بکشید سعی کنید از زدن رژ لب زیاد به قسمت میانی لب یعنی مرز بین لب پایین و بالا خود داری کنید چون باعث چسبندگی بین لب ها می شود شما همچنین می توانید قبل از زدن رژ لب با مداد لب روی لب هایتان را رنگ کنید و بعد روی آن رژ لب بزنید اینکار به دوام رژ روی لب هایتان کمک می کند.
 برای آستر زیر رژ لب جامد از رژ لب های مایع هم می توانید استفاده کنید اگر چه رژ لب های مایع از ماندگاری بیشتری نسبت به رژ لب های جامد برخوردار هستند اما بسته به کیفیت آنها بخصوص در اطراف لب گاهی اوقات بعد از ساعتی از بین میروند. 
دلیل اینکه روی خط لب تاکید بسیار داریم این است که بعد از خوردن غذا رژ لب از روی لب پاک می شود اما فقط قسمت میانی لب و اطراف آن هنوز رنگدار است پس حتی نیاز به تمدید آن نخواهید داشت

Matte lipstick  رژ لب های مات:

 رژ لب های مات براقیت کمتری دارند و یا اصلا ندارند . آنها لب را خیلی زیبا و مخملی می کنند رژ لبهای مات بطور معمول از ماندگاری کمتری برخوردار هستند و مالیدن لب ها به یکدیگر پس از استفاده از آن سخت خواهد بود نکته منفی این رژ لب ها در این است که لب را خشک می کند.

Stain lipstick : 
حالتی مایع شکل دارند و در قالب رژ لب های مات تولید می شوند. و البته لب ها را حجیم تر نیز می کنند و رطوبت بیشتری نسبت به رژ لب های جامد مات دارند.

 

Glossy lipstick رژ لبهای براق :

 

 در واقع این رژ لب ها یک لایه براق را روی لب های شما می آورد و به اندازه رژ لب های مات می توانند فریبنده و زیبا باشند. این دسته از رژ لب ها بسیار سبک مرطوب و  راحت هستند. و البته رنگ خیلی قوی و مشخصی را به لب ها نمی دهند.
در واقع همه بدنبال کالایی هستند که راحت مرطوب کننده و دارای پوشانندگی خوب باشد اما واقعیت این است که این دو با هم میسر نیست بسیاری از انتقادات درباره رژ لب هایی با ماندگاری طولانی این است که لب ها را خشک و پوسته پوسته می کنند و متاسفانه این خشکی دقیقا دلیل ماندگاری این نوع رژ لب هاست.
در واقع اگر بدنبال رژ لبی هستید که لب هایتان را خشک نکند و مرطوب کننده باشد باید بدانید که ماندگاری کمی خواهند داشت و بدلیل رطوبت زیاد از بین رفتن و پاک شدن آنها راحت تر و سریعتر است.

 

 

نام نویسنده : صبا شعبانی

رژ لب

 انواع رژ لب

رژ لب های مایع

لیپ استینها

رژ لب های مات

رژ لبهای براق


کاشت ناخن پودری ژله ای و قالب طرح های خاص و جدید مونیکور ترمیم ناخن عوارض مقایسه بهترین همراه با عکس

ماسک موی دو فاز حاوی روغن زیتون مورال آپ چیست؟ طریق مصرف عوارض قیمت و نمایندگی مورال آپ

آیا استفاده هر روزه و مرتب از مژه مصنوعی ضرر دارد؟

انواع رنگ مو پاستیلی و کهکشانی خاص سال جدید عکس رنگ مو پاستیلی و عکس رنگ مو کهکشانی

راز پشت پرده ی مژه های بلند سلبریتی ها چیست؟ از ریحانا ، هایدن پانتییر گرفته تا جنیفر لوپز

مژه های کیم کارداشیان اکستنشن است؟ راز مژه های کیم کارداشیان چیست؟ اکستنشن مژهای کیم کارداشیان

تاریخچه اکستنشن مژه این شیوه از کجا آغاز شد اکستنشن مژه چیست

خدمات رنگ مو در منزل

در سالن های زیبایی خدمات متنوعی ارائه میشود.ولی رفتن به سالن های زیبایی همیشه بدون دردسر و مشکل نیست.تعیین وقت قبلی انتظار برای انجام خدمات سفارش شده تلف شدن زمان در ترافیک , هوای آلوده و… از جمله مشکلاتی است که حتما با آنها روبه رو خواهید شد.به


داستان سریال ترکی پسرم بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام زمان پخش

داستان سریال ترکی پشت پرده ازدواج بیوگرافی بازیگران خلاصه قسمت ها اینستاگرام بازیگران

داستان سریال ترکی میراث یا امانت بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی فاطما بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور بورجو بیریجیک

داستان سریال ترکی قصه شهر دور بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام

داستان سریال ترکی آلپ ارسلان بیوگرافی بازیگران قسمت ها خلاصه اینستاگرام با حضور باریش آردوچ وفخریه اوجن

خیانت پیکه به شکیرا رابطه پیکه با مادر گاوی بازیکن بارسا معشوقه پیکه کیست؟

آشنایی بیشتر با انواع رژلب و کارای آنها

آخرین مطالب سایت