نیم پست
تماس با ما
آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح

در این مقاله قصد داریم به بررسی آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح بپردازیم و شرایط و مدارک مورد نیاز برای این آزمون را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین نحوه ثبت نام و مشاغل مورد نیاز این آزمون را نیز ذکر نماییم. شما عزیزان می توانید درصورت داشتن هرگونه سوال در خصوص ثبت نام آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

 

 شرایط لازم برای پذیرش در سازمان قضایی نیروهای مسلح

ثبت نام آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح شرایط عمومی و اختصاصی زیر را باید مورد توجه قرار داد.

شرایط عمومی 

– تابعیت اصلی کشور جمهوری اسلامی ایران.
– اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام،ایمان و عدالت.
– التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان ها و گروه های غیرقانونی یا هواداری از آن ها.
– طهارت مولد.
– عدم اعتیاد به دخانیات ، مواد مخدر و روان گردان.
– حسن شهرت ، اخلاق و امانتداری.
– نداشتن سابقه محکومیت کیفری.
– داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی.

 

 

سازمان قضایی نیروهای مسلح

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کلیک کنید.

 

شرایط اختصاصی 
۱- سابقه خدمت داوطلبان نیروهای مسلح (ستاد کل نیروهای مسلح، ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و وزارت دفاع) تا آخرین روز مهلت ثبت نام نباید کمتر از هفت سال و بیشتر از شانزده سال باشد.
تبصره: به سابقه خدمت هر یک از اعضای نیروهای مسلح که به سازمان قضایی مامور شده اند و در سازمان خدمت می نمایند به ازای هر پنج سال، یک سال و حداکثر تا سه سال اضافه می شود.
۲- داشتن حداکثر ۴۰ سال سن تا آخرین روز مهلت ثبت نام.
۳- داشتن حداقل مدرک کارشناسی در یکی از رشته های گروه حقوق(کلیه گرایش‌ها)، فقه و حقوق اسلامی و رشته الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی و مقاطع بالاتر
تذکر: داوطلبان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید فارغ التحصیل رشته حقوق یا فقه و حقوق اسلامی یا الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی باشند.
۴- داوطلبان باید دارای رسته اداری یا قضایی باشند.
۵- شرکت در آزمون کتبی تستی و کسب حد نصاب نمره قبولی.
۶- موفقیت در مصاحبه علمی شفاهی توسط هیأت احراز صلاحیت داوطلبان منصب قضا.
۷- احراز صلاحیت در مرحله گزینش.
۸- سپری نمودن دوره کارآموزی قضایی و موفقیت در آزمون جامع پایان دوره کارآموزی.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد رشته های آزمون استخدامی بخش خصوصی کلیک کنید.

 

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح

افراد متقاصی می بایست برای ثبت نام در این آزمون طبق زمان اعلام شده در اطلاعیه های آزمون استخدامی، وارد سایت سازمان سنجش شده و از طریق لینک “آزمون متمرکز دستگاه های اجرایی” که در این سایت قرار دارد به قسمت ثبت نام وارد شوند.
پس از آن خرید کارت اعتباری مربوط به ثبت نام در آزمون نیاز می باشد که این خرید به صورت اینترنتی و از کارت های عضو شتاب انجام می گیرد.
در مرحله بعدی نیز شماره سریال مربوط به کارت اعتباری خریداری شده می بایست وارد شود و فرم ثبت نام در آزمون تکمیل گردد تا مراحل ثبت نام پایان با موفقیت به اتمام برسند.

 

سایت سازمان سنجش

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت شماره پرونده آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی کلیک کنید.

 

زمان ثبت نام آزمون سازمان قضایی نیروهای مسلح 

آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح همزمان با برگزاری آزمون استخدامی مشترک دستگاههای اجرایی برگزار می شود و سازمان سنجش و آموزش کشور بر این آزمون نظارت دارد. به همین دلیل زمان برگزاری این آزمون به صورت هماهنگ با آزمونهای دیگر استخدامی سراسر کشور می باشد و هنوز هیچ اطلاعیه در خصوص برگزاری آزمون استخدامی مشترک دستگاه های اجرایی اعلام نشده است و زمان ثبت نام این آزمون برای سال ۱۴۰۱ به محض اعلام سایت سازمان سنجش در این مقاله اطلاع رسانی خواهد شد.

 

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح

 • فرم تکمیل شده تقاضانامه اینترنتی
 • واریز مبلغ تعیین شده در ابتدای مراحل ثبت نام
 • آپلود فایل jpeg عکس اسکن شده

 

اطلاعیه
فایل عکس آپلود شده می بایست نهایتا ۷۰ کیلو بایت حجم داشته باشد و شامل عکس واضح و فاقد هرگونه مهر و منگنه باشد. همچنین حاشیه های زائد عکس به هنگام اسکن باید حذف شوند.

 

مواد امتحانی آزمون استخدامی سازمان قضایی

مواد امتحانی این آزمون و ضرایب هر ماده به شرح زیر هستند:

 • آیین دادرسی کیفری با ضریب ۳
 • آیین دادرسی مدنی با ضریب ۲
 • حقوق جزای عمومی با ضریب ۳
 • حقوق مدنی با ضریب ۲
 • حقوق جزای نظامی با ضریب ۴
 • حقوق اساسی (قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران) با ضریب ۱
 • حقوق جزای اختصاصی با ضریب ۳

 

آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی

 

برای دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کلیک کنید.

 

بررسی مشاغل مورد نیاز سازمان قضایی نیروهای مسلح

آخرین دوره آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح در سال ۹۹ برگزار شد که شغل های مورد نیاز این سازمان برای مشاهده شما عزیزان در جدول زیر قرار داده شده اند. لازم به ذکر است امکان تغییر در این اسامی برای سال اخیر وجود دارد و ممکن است ظرفیت مورد نیاز تغییر کرده یا مشاغل دیگری به این لیست اضافه یا از آن حذف گردند.

 

 

 

مصاحبه آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح

در مرحله بعد فرد داوطلب باید پس از کسب نمره قبولی در آزمون استخدامی، در مصاحبه تخصصی- علمی آن شرکت کند.البته نکته قابل توجه اینکه سه برابر ظرفیت مورد نیاز پذیرش از داوطلبانی که حد نصاب آزمون علمی را کسب نمایند دعوت به مصاحبه می شود و تنها افرادی که مصاحبه خود را با نمره بالا قبول شوند مورد پذیرش قرار می گیرد.

همچنین زمان برگزاری و مکان این مصاحبه از طریق سایت استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح منتشر می‌شود و هر یک از داوطلبان باید با توجه به تاریخ مشخص شده در این سایت به محل ذکر شده مراجعه کنند تا مورد پذیرش قرار گیرند. اما نکته مهم اینکه چنانچه داوطلبی برای انجام مصاحبه تخصصی-علمی این سازمان در تاریخ مقرر به مکان ذکر شده مراجعه نکند جزء افراد انصرافی محسوب خواهد شد. علاوه بر این برای دعوت به مصاحبه نیاز به مدارکی می باشد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کلیک کنید.

 

مدارک لازم برای مصاحبه آزمون سازمان قضایی نیروهای مسلح

 • نسخه چاپ شده کارنامه قبولی در آزمون
 • تصویر واضح از تمام صفحات شناسنامه
 • تصویر پشت و روی کارت ملی
 • تصویر پشت و روی کارت پایان خدمت یا معافیت (مخصوص آقایان)
 • چهار قطعه عکس پرسنلی ۳ در ۴ که تمام رخ که پشت نویسی شده باشد.
 • تصویر آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه مدرک مربوط به بومی بودن
 • ارائه مدرک مربوط به امتیاز حافظان قرآن که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آن نامه زده باشند.
 • ارسال فرم پرینت گرفته شده مشخصات فردی که بر روی سامانه پورتال سازمان قضایی نیروهای مسلح قرار داده شده است به همراه مدارک ارسالی

 

اطلاعیه
به مدارک ناقص و مدارکی که بعد از تاریخ تعیین شده ارسال شود به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد و این مدارک مورد بررسی قرار نمی گیرند.

 

آزمون سازمان قضا

 

اطلاعیه
افرادی که مدارک بالاتر از مقطع تحصیلی اعلام شده برای آزمون را داشته باشند باید مدرک تحصیلی ذکر شده را ارسال نمایند و مدارک بالاتر از مقطع تحصیلی اعلام شده و یا مدارک پایین‌تر از این مقطع مورد قبول واقع نمی شوند.

 

اعلام نتایج نهایی آزمون سازمان قضا

نتایج اولیه قبول شدگان در آزمون کتبی استخدامی مشترک فراگیر به طور معمول یک ماه پس از آزمون بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود.
سپس داوطلبانی که در این آزمون نمره قبولی را به دست آورده باشند می بایست مدارک مورد نیاز را برای سازمان قضایی نیروهای مسلح ارسال کند که پس از آن شرایط و صلاحیت این افراد مورد بررسی قرار می گیرد و افرادی که در این مرحله مجاز باشند دعوت به مصاحبه خواهند شد. لازم به ذکر است اسامی داوطلبانی که صلاحیت های لازم را داشته باشند در سایت سازمان قضایی نیروهای مسلح برای مصاحبه اعلام می شوند.
پس از مصاحبه نیز اسامی افراد پذیرفته شده در سایت سازمان قضایی نیروهای مسلح اطلاع رسانی می گردد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نتایج آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کلیک کنید.

 

خلاصه مطلب

در این مقاله به بررسی آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح پرداختیم و شرایط و مدارک مورد نیاز برای این آزمون را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین نحوه ثبت نام و مشاغل مورد نیاز این آزمون را نیز ذکر کردیم. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان مفید باشد اما درصورت داشتن هرگونه سوال می توانید با مشاوران ما در ایران تحصیل ارتباط برقرار نمایید.

 

برای دانلود فایل PDF مقاله کلیک کنید.

 

 

 

 

آزمون استخدامی سازمان قضایی نیروهای مسلح + شرایط پذیرش | ایران تحصیل

آخرین مطالب سایت